سیارک - صفحه 8

دانستنی های از جهان

21 فروردین 1397

20 فروردین 1397

سیارک
کمپانی مارول یکی از بزرگترین تولید کنندگان فیلم های ابر قهرمانی است. فیلم های مارول سراسر جلوه های ویژه است و تقریبا صحنه ای وجود ندارد که از جلوه های ویژه استفاده نشده باشد.

فیلم های مارول بدون جلوه های ویژه!

کمپانی مارول یکی از بزرگترین تولید کنندگان فیلم های ابر قهرمانی است. فیلم های مارول سراسر جلوه های ویژه است و تقریبا صحنه ای وجود ندارد که از جلوه های ویژه استفاده نشده باشد.

سیارک
برخی از شرکت های حسابداری به عنوان موسساتی با خدمات کامل عمل کرده و در آن خدمات حسابداری متنوعی ارئه می شود.

انواع موسسات حسابداری

تجار, موسسات حسابداری را استخدام می کنند تا امور اقتصادی شان را انجام دهند. شرکت های دولتی موظفند قوانینی را که توسط کمیسیون ارز و اوراق (SEC) وضع می شود را دنبال کرده و از اصول حسابداری ِ پذیرفته شده توسط عموم (GAAP) پیروی نمایند. (SEC) نیازمند این مساله است که شرکتهای دولتی، موسسات حسابداری ِ خارجی را به منظور رسیدگی به صورت های مالی استخدام نمایند.

19 فروردین 1397

سیارک
کسی که مشکلی را که نمیدانستید دارید را به روشی که بلد نیستید حل می کند.

چگونه یک حسابدار خوب پیدا کنیم

بیشتر شرکت های کوچک یک حسابدار یا شخصی که با ارقام سر و کار خوبی دارد یا خدمات حسابداری را بر پایه یک قرار داد زمانی که مشکلات مالی انقدر بزرگ شده اند که دیگر بدون داشتن کمک از یک نخبه نمیتوان حلشان کرد، استخدام می کنند.

18 فروردین 1397

سیارک
این عبارت برای سالیانی دراز در وال استریت مورد استفاده بوده است.

الگوی قیمت جهش گربه ی مرده

استفاده استاندارد از این عبارت بدین صورت است: بالا رفتن قیمت سهامی که قبلا متحمل کاهشی بود. در موارد دیگر این عبارت منحصرا برای اشاره به اوراق بهادار یا سهام بکار می رود که در پیش رو شرح داده می شود.

سیارک
 طرح های سوداگرانه که پایه ای جز چندین فوت از آسمان آبی ندارند

قانون آسمان آبی چیست؟

نامی که به این قانون داده شده نشان دهنده شری است که ، قانون ، هدف برطرف کردنش را دارد، یعنی " طرح های سوداگرانه که پایه ای جز چندین فوت از آسمان آبی ندارند" یا همانطوری که توسط یک وکیل در مورد دیگر بیان شده است ، "برای متوقف کردن فروش سهام در بنگاه های پرواز در شب، چاه های نفت خیالی، معدن دور طلا و بهره برداری های جعلی دیگر". حتی اگر این توصیفات به عنوان علم فصاحت در نظر گرفته شود، وجود شر و اعتقاد به ضرر آن نشان داده شده است.

سیارک
آرایش و ترتیب بخش گازی یک مشخصه ی اصلی دراز مدت و استراتژیک می باشد.

گاز طبیعی به عنوان یک مرز جدید در ژئوپولتیک

گاز طبیعی از میان دیگر موارد انرژی و به ویژه سوخت های فسیلی تبدیل به یک فاکتور کلیدی در شکل دهی روابط و علایق سیاسی و اقتصادی شد. در حقیقت بسیاری از ناظران پیش بینی کردند که سوخت های فسیلی و انتقال آن ها یک عامل برجسته در سیاست های بین المللی طی سال های آتی خواهد شد.

16 فروردین 1397

سیارک
وب سایت های فیشینگ یک کپی از وب سایت های معتبر هستند.

فیشینگ در فضای اینترنت

رشد وب سایت های فیشینگ خیره کننده به نظر می رسد. حتی با وجود اینکه کاربران وب از این نوع از حملات فیشینگ آگاه هستند، اما بسیاری از آنها قربانی این حملات می شوند. تعداد زیادی از حملات با این هدف صورت می گیرند که به کاربران بقبولانند که در حال برقراری ارتباط با یک نهاد مورد اعتماد هستند.

15 فروردین 1397

سیارک
 یک ترانسفورماتور ولتاژ خازنی (CVT) یک CCVT بدون متعلقات حامل است.

ترانسفورماتور ولتاژ خازنی کوپلینگ CCVT

ترانسفورماتورهای ولتاژ و ترانسفورماتورهای ولتاژ خازنی کوپلینگ (CCVT) از دهه ی 1960 به بعد به طور موفقیت آمیزی برای فراهم آوردن ولتاژ برای ورودی های کنتورها و رله ها مورد استفاده قرار گرفته اند.

سیارک
تصاویر پزشکی اغلب به‌وسیله‌ی نویز، هنگام اکتساب و عبور آن، خراب می‌شوند.

کاهش نویز نقطه‌ای در تصاویر پزشکی

تصویربرداری فراصوتی یک روند تصویربرداری پزشکی بسیار مورد استفاده است، چراکه اقتصادی، نسبتاً بی‌خطر، قابل انتقال و قابل انطباق است. با این حال، یکی از ضعف‌های اصلی‌اش، کیفیت پایین تصاویر دراثر نویزهای نقطه‌ای است. وجود نویز نقطه‌ای ناپسند است، چراکه کیفیت تصویر را خراب می‌کند و بر عملیات تعبیر و تشخیص تکی، تأثیر می‌گذارد.

سیارک
 تاریخ تحقیق در رابطه با مواد زره ای جدید برمبنای پلیمر ، به اختراع ماکرومولکول های ترکیبی برمیگردد .

نانوتکنولوژی برای مواد بالستیک

محافظت یک مورد مهم از لحاظ اقتصادی و زبان اجتماعی است ، صنعت از نظر حسی گسترده شامل محافظت صنعتی ،محافظت آزمایشگاه ، محافظت خانه و صد البته محافظت نظامی ، همراه با طیف وسیعی از محصولات ، از دستکش های پلاستیکی ساده تا زره ی نظامی پیچیده ی قابل اعتماد میشود .

14 فروردین 1397

سیارک
هیچ پاسخ ساده ای به سوال درمورد اینکه ایا هیچ یک از گونه های دیگر، عوامل منطقی هستند وجود ندارد.

آیا حیوانات دارای تعقل و هدف هستند؟

با توجه به عدم شفافیت اصطلاح "عقلانیت"، به جای پرسیدن اینکه آیا حیوانات منطقی هستند، محققان به بررسی مکانیزم های درگیر در رفتارهای مختلف حیوانات میپردازند. جواب به این سوال که آیا حیوانات باور و عقیده دارند مشکل است به علت فقدان یک توافق نظری درمورد ماهیت باور .

سیارک
تئوری، انواع مختلفی دارد و هرنوع آن، هدف متفاوتی را دنبال می کند.

انواع تئوری

اغلب، نگرانی ها در مورد پلورالیسم (جمع گرایی) از این عقیده بی اساس ناشی می شوند، که یک یا چند تئوری نمی توانند با یکدیگر شرکت داده شوند، و این در حالیست که، در حقیقت، تئوری ها کارهای کاملا متفاوتی را انجام می دهند، هرچند به نظر دامنه موضوعی یکسانی را پوشش می دهند

13 فروردین 1397

سیارک
وب سایت انرسرچ مکانسیم مهمی برای انتشار دانش است.

پرتال تینک تنک در انرسرچ

انرسرچ به صورت یک سازمان مجازی، سازمان دهی شده است. بینشی که توسط تحقیقات هدایت شده بدست می آید برای صنایع کاربردی و تامین کننده های فنآوری اطلاعاتِ مورد نظر معنا می یابند. اینجا انرسرچ ساختار یک شرکت محدود را دارد که به تعدادی از شرکت های بخش صنعتی که علاقه ویژه ای به انجام این تحقیقات دارند، تعلق دارد.

سیارک
بسیاری از آینده نگران موافق هستند که آموزش آنلاین نوآوری مخربی در آموزش عالی امروزه است

آموزش آنلاین

نوآوری مخرب یک نوع نوآوری می باشد که به محصول ساده، مقرون به صرفه، و قابل دسترسی اجازه می دهد تا جایگزین محصولی بشود که پیچیده، گران قیمت و غیر قابل دسترسی است، حتی اگر کیفیت اولیه محصول جدید پائین تر باشد.

12 فروردین 1397

سیارک
نخستین بار در افسانه های یونانی به تفکر ماشینی و مصنوعی اشاره شده است.

تاریخچه هوش مصنوعی

تصاویر مذهبی نمایش داده شده در مصر و یونان باستان که مورد پرستش قرار می گرفتند و انسان های ماشین نما که توسط یان شی قهرمان اسکندریه و الجزیره ساخته شدند. این باور گسترده وجود داشت که موجودات مصنوعی توسط جابرابن حیان، جودا لاون و پاراسلوس خلق شده اند.

سیارک
اندازه گیری بافت یکی از متداول ترین تکنیک ها و روش ها در تحقیقات غذایی و پس از برداشت و تکنیک های صنعتی است.

رویکرد های اندازه گیری بافت در مواد غذایی تازه و عمل آوری شده

اطلاع داشتن از خواص بافت برای ذینفعان در زنجیره ارزش غذایی از جمله تولید کنندگان، دست اندرکاران پس از برداشت، عمل آورندگان، بازرگانان و مصرف کنندگان واجد اهمیت است. برای مواد غذایی تازه مانند میوه ها و سبزیجات، خواص بافت از جمله ثبات و استحکام، به طور گسترده به عنوان نشانه هایی از آمادگی برای برداشت (رسیدگی) به کار می رود

10 فروردین 1397

سیارک
جشن هالووین هر ساله و در روز سی و یکم ماه اکتبر در شمال آمریکا و سایر نقاط جهان برگزار می گردد.

تاریخچه جشن هالووین (Halloween)

همانند بسیاری از تعطیلات دیگر، هالووین نیز در طول تاریخ دچار تغییراتی شده است. بیش از 2000 سال پیش، ناحیه ای به نام سِلتز (Celts) وجود داشت که امروزه این ناحیه شامل ایرلند (Ireland) و بخش هایی از شمال فرانسه می شود.

سیارک
نهنگ ها حیواناتی پستاندار هستند و از این رو در بسیاری از جهات به انسان ها شبیه اند.

آیا نهنگ ها هم می خوابند؟

اما نکته برجسته درمورد نهنگ ها، روش خوابیدن آنهاست. در حالی که تمام پستاندارن قادر به خوابیدن هستند، نهنگ ها نمی توانند به مدت طولانی ناهشیار بمانند، چرا که ممکن است غرق شوند. تنها راه خوابیدن آنها این است که نیمی از هشیاری خود را حفظ کنند.

سیارک
 شرایط زندگی مردم سیاه پوست مساعد نبود.

مارتین لوتر کینگ

مارتین لوتر کینگ یکی از کشیش های کلیسای تعمید دهنده بود. وی علیه تبعیض نژادی مبارزه می کرد و خواستار حقوق مساوی برای تمام مردم بود، اما در مبارزاتش از خشونت استفاده نمی کرد. خواهش او از مردم این بود که مبارزاتشان را به صورت مسالمت آمیز انجام دهند.

سیارک
قالب آگهی به روشی اطلاق می شود که آگهی در آن ظاهر می شود.

قالب های تبلیغات آنلاین

این قالب ها عبارت بودند از بنرها، میان نهاده ها و پاپ آپ ها، اسپانسرها، لینک های ابرمتن رسانه های ثروتمند و جستجوی کلیدواژه ها. بیان این نکته مهم است که گزینه های بسیاری در حال حاضر موجود هستند. اگرچه، تبلیغ کنندگان و ناشران، خود را به این انتخاب ها محدود نمی کنند.

8 فروردین 1397

سیارک
قوم مایا مردمی باهوش با غنای فرهنگی بودند که دستاوردهای بسیاری داشتند.

راز اقوام مایا

قوم مایا دانش بسیاری از طبیعت و جهان اطراف خود داشتند. این دانش به آنها کمک کرد که زندگی بهتری از اکثر مردم آن دوره داشته باشند، چرا که می توانستند از آن استفاده کنند تا زندگیشان را آسان تر و پرمزیت تر بکنند.

6 فروردین 1397

سیارک
این مقاله درمورد نقش سرمایه انسانی در توسعه اجتماعی بحث می کند.

نقش سرمایه انسانی در توسعه اجتماعی

اهمیت مهارت ها و دانش از دیربازدر توسعه اجتماعی شناخته شده اند.این هاو دیگر توانایی ها که به عنوان یک منبع تولیدی، درآمد و استاندارد های زندگی را بالا می برند و در مجموع به رشد اقتصادی کمک می کنند ، سرمایه انسانی نام دارد . عموما پذیرفته شده است،جوامعی که مهارت های بالایی دارند

4 فروردین 1397

سیارک
ووگ / Vogue امریکایی در سال 1909 توسط Conde Nast خریده شد

تاریحچه ووگ Vogue

با کمک مجله های مد مثل ووگ / Vogue و Bazaar بود که توانستند به زنهای امریکایی دسترسی پیدا کنند که بخاطر شرایط مالیشان میتوانستند یک نمونه از طراحی ها را برای انها در مراکز ویژه یا بوسیله خیاطهای خاص طراحی کنند،یا لباسهای اماده از فروشگاههای زنجیره ای یا کاتالوگ های سفارش ایمیل در اختیارشان قرار دهند.

3 فروردین 1397

سیارک
مدیریت خدمتگزار که به دنبال دخالت دادن دیگران در تصمیم گیری است شدیدا مبتنی بر رفتار اخلاقی و مسئولانه است

شخصیت و مدیریت خدمتگزار

ما در حال تجربه یک تغییر سریع در بسیاری از مشاغل و سازمانهای غیر انتفاعی از مدلهای مدیریت سنتی تر مستبد و سلسله مراتبی به سمت مدیریت خدمتگزار به عنوان راهی برای ارتباط با دیگران هستیم.

سیارک
 چندین راه برای ایجاد اعتماد

چگونه اعتماد را ایجاد کنیم؟

ایجاد یک مفهوم یا تفاهم مشترک میان سهامداران یک روش موثر است. چندین عامل در ایجاد اعتماد خیرخواهانه و اعتماد به صلاحیت نقش مهم دارند مثل اهداف و زبان مشترک که به اهمیت ایجاد یک رویکرد مشترک برای تکمیل پروژه مربوط می شود.

سیارک
زیر جزء‌های ماده سفید و خاکستری مغز به تغییرات پویا در طول دوران نوجوانی همچنان ادامه می‌دهند.

تفاوت‌های جنسی و بلوغ ذهنی ساختاری از خردسالی تا بزرگسالی اولیه

رشد مغز یک فرآیند به شدت پویا و سازمان یافته است که به صورت جبر ژنتیکی، هدایت شده به طور اپی ژنتیک و تأثیر گرفته از زیست بوم است. این فرآیند در دوره‌های خردسالی و نوجوانی ادامه می‌یابد، در طول دوران رشد جسم و مغز از حالت نابالغ به بزرگسالی تکوین می‌یابند .

2 فروردین 1397

1 فروردین 1397

سیارک
بی نظمی کلاسیک به وسیله "حساسیت شدید به شرایط اولیه" توصیف می شود.

ساختار هسته ای چیست؟

در هسته اتم ها ما با سیستمی از ذرات مواجه هستیم که با یکدیگر واکنش دارند. بدین معنی که ما با توابع موجی مکانیکی کوانتومیِ مربوط به تعداد کثیری از متغیرها روبرو می شویم. و بنابراین نمی توان معادلات آن ها را ساده سازی کرد.