31 فروردین 1397

در چندین سال اخیر، ایده ی دلاری کردن اقتصاد به خط مقدم گزینه های سیاست پولی برای کشورهای آمریکای لاتین رسید.
سیارک

تفسیر اصطلاح دلاری کردن اقتصاد

تفسیر اصطلاح " دلاری کردن اقتصاد" از اوایل 1970 تکامل یافته است. در اوایل ادبیات این رشته، " جایگزینی ارز" اصطلاحی بود که برای توصیف تقاضای ارز خارجی توسط عاملان اقتصاد محلی استفاده می شد. بیشتر نوشته ها در مورد جایگزینی ارز به تجربه ی کشورهای امریکای لاتین در 1970 و 1980 پرداختند.

برای داشتن سرعت و چالاکی، فرد نیاز به پیشبرد توانایی و قدرت دارد-ورزشکار نمی تواند سریع یا چالاک باشد, اگر قوی و قدرتمند نباشد.
سیارک

تمرین سرعت

برای داشتن سرعت و چالاکی، فرد نیاز به پیشبرد توانایی و قدرت دارد-ورزشکار نمی تواند سریع یا چالاک باشد, اگر قوی و قدرتمند نباشد.

29 فروردین 1397

 درک بهتر پدیده کنونی ارگانیک به شناخت منشأ کشاورزی ارگانیک و تکامل آن تا به امروز و وضعیّت بخش های کشاورزی کمک می کند.
سیارک

نقش کشاورزی ارگانیک و اهمیت قارچ های میکرویزی در کشاورزی پایدار

در بیشترین مدت تاریخچه کشاورزی ارگانیک به گناه قاصری اعتراف شده اینکه اگر گروه های کشاورزی مرسوم به کشاورزی ارگانیک ابداً توجه نمی کردند آن را همچون یک شیوه قدیمی و غیرعلمی کشت برای باغبانان تلقی می کردند نه یک ابزار مهم تولید تجاری غذا.

28 فروردین 1397

تاریخچه پزشکی

کلمه (مدیسن) از لغت لاتین (مدیسنا) به معنای هنر شفا بخشی گرفته شده است.

26 فروردین 1397

25 فروردین 1397

هنر به بیانی درخور، یک عادت موثر است.
سیارک

هنر

هنر شامل گستره ی گوناگونی از فعالیت های بشر و محصولات آن فعالیتهاست. هنرهای بصری، شامل خلق تصاویر یا اشیا در زمینه هایی مثل نقاشی،مجسمه سازی،پوسترسازی،عکاسی و سایر رسانه های بصری، و نیز معماری اغلب به عنوان یکی از هنرهای بصری تلقی می شود، اما مانند هنرهای تزیینی، شامل خلق اشیاء می شود؛ جاییکه جنبه های عملی کاربرد، ضروری هستند

 این اطّلاعات برای تبدیل داده‌ها به بازنمای گرافیکی از سطح زمین در قالب یک نقشه ضروری است.
سیارک

نقشه‌برداری

این اطّلاعات برای تبدیل داده‌ها به بازنمای گرافیکی از سطح زمین در قالب یک نقشه ضروری است.

24 فروردین 1397

سازه های کم فشار به طور مداوم نیازمند تأمین هوا می باشند
سیارک

سازه های بادی پنوماتیک

سازه های بادی(پنوماتیک) دارای غشای انعطاف پذیری هستند که به وسیله فشار هوا تعادل و توازن خود را حفظ می نمایند.اینگونه سازه ها عموما دارای انحناهای آواری همزمان گنبدی شکل می باشند.

معماری از هنگامی شروع می شود که با احتیاط دو آجر را روی یکدیگر می گذارید. آنجا نقطه آغازین است
سیارک

مفاهیم مدرن معماری

شما برای ساخت خانه ها و اماکن، سنگ، چوب و بتن را به کار می گیرید این ساخت و ساز است.اما زمانی که نبوغ را وارد کار می کنید به یکباره کار برایم دلنشین می‍‌شود و من از آن رضایت دارم و خوشحال هستم و می گویم: این زیباست این معماری است.

23 فروردین 1397

BCI یک سیستم هوش مصنوعی است
سیارک

واسط مغز و رایانه BCI

واسط مغز و رایانه (BCI)، که همچنین به صورت واسط ماشین و مغز (BMI) اشاره شده، یک سیستم مخابراتی نرم افزاری و سخت افزاری است که انسان ها را قادر می سازد تا با پیرامونشان بدون درگیری اعصاب و ماهیچه های محیطی و بیرونی، و با استفاده از سیگنال های کنترلی تولیدشده از فعالیت الکتروانسفالوگرافیک تعامل نمایند.

در ابتدا، زبان انگلیسی قدیمی سرشار از لهجه های متنوع بود
سیارک

تاریخچه زبان انگلیسی

قدمت زبان انگلیسی مدرن که شامل آثار ویلیام شکسپیر و شاه جیمز نسخه بیبل می شود، به سال 1550 بر می گردد، که بعد از آن انگلستان به یک قدرت استعماگری تبدیل شد و زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی در مستعمرات امپراطوری انگلستان رایج شد.

برآوردها در سال 2013 نشان می‌دهد که فرانسه زبانان تا سال 2060 به یک میلیارد نفر خواهند رسید.
سیارک

تاریخچه زبان فرانسه

فرانسه زبانی ایتالیک است که مانند ایتالیایی، پرتغالی، اسپانیایی، رومانیایی، لمباردی، کاتالان، سیسیلی و ساردینی از زبان لاتین مورد استفاده امپراطوری روم می‌آید. نزدیک‌ترین بستگان این زبان، گویش‌های دیگر آن است که به طور تاریخی در شمال فرانسه و در بلژیک تکلم می‌شدند که امروزه تا حد زیادی با زبان فرانسه جایگزین شده‌اند.

22 فروردین 1397

اصطلاحات مختلفی برای توصیف کامپوترها وجود دارد.
سیارک

انواع کامپیوتر بزبان ساده

اصطلاح کامپیوتر می تواند برای هر وسیله ای که یک میکروپردازشگر داشته باشد به کار رود، بیشتر مردم کامپیوتر را وسیله ای می دانند که اطلاعات را از طریق موس یا کیبورد از کاربر گرفته، به روشی آن را پردازش کرده و نتایج را روی صفحه نمایش می دهد.

شبکه باوری بایسیان (BBN) یک زبان گرافیکی رسمی برای ارائه و مخابره سناریو های تصمیم گیری ای است که در شرایط عدم قطعیت به استدلال نیاز دارند.
سیارک

شبکه های باوری بایسیان چیست

شبکه باوری بایسیان (BBN) یک زبان گرافیکی رسمی برای ارائه و مخابره سناریو های تصمیم گیری ای است که در شرایط عدم قطعیت به استدلال نیاز دارند.

21 فروردین 1397

روش های تشخیص دلار تقلبی از اصل، اگر از دلال خرید می کنید مراقب باشید
سیارک

تشخیص دلار تقلبی

روش های تشخیص دلار تقلبی از اصل، اگر از دلال خرید می کنید مراقب باشید تا سرتان کلاه نرود و دلار تقلبی به شما ندهند

یادگیری زبان یکی از موضوعات مرکزی علوم شناختی است.
سیارک

یادگیری زبان

احتمالاً هیچ موضوع دیگری این‌چنین جدال‌انگیز نبوده است. داشتن زبان یک ویژگی طبعاً ضروری در انسان است: همه‌ی انسان‌های عادی صحبت می‌کنند، هیچ حیوان غیر انسان چنین نمی‌کند. زبان وسیله‌ای اصلی است که با آن از افکار دیگران آگاه می‌شویم.