سیارک - صفحه 9

دانستنی های از جهان

31 فروردین 1397

سیارک
در چندین سال اخیر، ایده ی دلاری کردن اقتصاد به خط مقدم گزینه های سیاست پولی برای کشورهای آمریکای لاتین رسید.

تفسیر اصطلاح دلاری کردن اقتصاد

تفسیر اصطلاح " دلاری کردن اقتصاد" از اوایل 1970 تکامل یافته است. در اوایل ادبیات این رشته، " جایگزینی ارز" اصطلاحی بود که برای توصیف تقاضای ارز خارجی توسط عاملان اقتصاد محلی استفاده می شد. بیشتر نوشته ها در مورد جایگزینی ارز به تجربه ی کشورهای امریکای لاتین در 1970 و 1980 پرداختند.

سیارک
فایده ی دیگر دلاری کردن کامل ، افزایش مشهود اعتبار سیاست اقتصادی است.

تفسیر اصطلاح دلاری کردن اقتصاد/بخش دوم

دو کشوری که پول رایج مشترکی دارند بیشتر از کشورهایی که از پول رایج متفاوت استفاده می کنند تجارت می کنند. در مجموع، دلاری کردن اقتصاد نظم مالی، یک سیستم مالی مناسب، تصویب اصلاحات نهادی ، و ادغام مالی و تجاری با بازارهای بین المللی را ترغیب می کند ولی تضمین نمی کند.

سیارک
برای داشتن سرعت و چالاکی، فرد نیاز به پیشبرد توانایی و قدرت دارد-ورزشکار نمی تواند سریع یا چالاک باشد, اگر قوی و قدرتمند نباشد.

تمرین سرعت

سرعت یکی از مهم ترین ویژگی های ضروری برای پیشرفت در ورزش هایی مانند دو و میدانی و ورزش های تیمی در میدان های بزرگ , برای مثال، فوتبال، راگبی، بیسبال) است. در دیگر ورزش های تیمی , مانند بسکتبال و هندبال و چوگان، ورزشکاران باید بدوند و حرکت کنند، واکنش نشان دهند، یا سریع تغییر مسیر دهند.

سیارک
یکی از اهداف اصلی فعالیت های ورزشی قبل از دوران بلوغ, پیشرفت در سرعت مخصوص بازی است.

تمرین سرعت بخش دوم

هرچه کودکان به بلوغ رسیده و قوی ترمیشوند, شما می توانید ترکیب حرکات کج و معوج، توقف و حرکت والگوهای مارپیچ و دویدن با چرخش های سریع در تمرین را انجام دهید. توقف و حرکت, تمرین سرعتی است که باعث میشود ورزشکاران با همان سرعت ممکن 5 تا 15 متر یا یارد بدوند

29 فروردین 1397

سیارک
 درک بهتر پدیده کنونی ارگانیک به شناخت منشأ کشاورزی ارگانیک و تکامل آن تا به امروز و وضعیّت بخش های کشاورزی کمک می کند.

نقش کشاورزی ارگانیک و اهمیت قارچ های میکرویزی در کشاورزی پایدار

در بیشترین مدت تاریخچه کشاورزی ارگانیک به گناه قاصری اعتراف شده اینکه اگر گروه های کشاورزی مرسوم به کشاورزی ارگانیک ابداً توجه نمی کردند آن را همچون یک شیوه قدیمی و غیرعلمی کشت برای باغبانان تلقی می کردند نه یک ابزار مهم تولید تجاری غذا.

28 فروردین 1397

سیارک
حوزه ی اصلی برای آموزش پیش از بلوغ، قادر ساختن تدریجیِ خُردسالان برای انجام فعّالیت فیزیکی با یک افزایش زمان، پیش از تجربه ی خستگی است.

مطلوب سازی استقامت ورزشکاران جوان

استقامت برای پیش از بلوغ، نباید به شیوه ای شدیداً کنترل شده مثل دورهای مسابقه ی دو با مسافت و سرعتی تعیین شده باشد. این می تواند برای کودکان یک آسیب بزرگ باشد. کودکان دارای میزان دقت محدودی هستند و نباید بزرگسالانی جوان درنظر گرفته شوند .

تاریخچه پزشکی

پزشکی شاخه ای از علوم کاربردی است که به درمان با استفاده از تشخیص. معالجه و جلوگیری از بیماری میپردازد.و روشهای مختلف درمان برای حفظ و بازگشت سلامتی انسان از طریق جلوگیری و معالجه بیماری را شامل میشود.

26 فروردین 1397

سیارک
تا می توانید با بیانی ساده و همه فهم نتایج را ارائه دهید .

بهترین راه برای ارائه تحقیق یا مقاله

طراحی همیشه مربوط به ظاهر قضیه است ولی مطلب مهم این است که یقین حاصل کنیم که مطلب درست به نحو درست به مخاطب درست القاء می شود. همیشه مخاطب و اهدافتان را در ذهن داشته باشید.

سیارک
 تولید غذا یا فیبر نمونه های اصلی خدمات اکوسیستمی محسوب می شود.

اکوسیستم و خدمات آن

کارکردهای اکوسیستم فرآیندهایی است که در آن اکوسیستم به وقوع می پیوندد مانند تولید بیوماس (زیست توده)، تعرق یا تجزیه مواد مرده. خدمات اکوسیستمی به مزایا یا منافعی اطلاق می شود که جمعیت های انسانی به صورت مستقیم یا غیر مستقسم از کارکرد اکوسیستم ها بدست می آورند.

25 فروردین 1397

سیارک
هنر به بیانی درخور، یک عادت موثر است.

هنر

هنر شامل گستره ی گوناگونی از فعالیت های بشر و محصولات آن فعالیتهاست. هنرهای بصری، شامل خلق تصاویر یا اشیا در زمینه هایی مثل نقاشی،مجسمه سازی،پوسترسازی،عکاسی و سایر رسانه های بصری، و نیز معماری اغلب به عنوان یکی از هنرهای بصری تلقی می شود، اما مانند هنرهای تزیینی، شامل خلق اشیاء می شود؛ جاییکه جنبه های عملی کاربرد، ضروری هستند

سیارک
حسابداری مالی, حسابداری مدیریت, حسابرسی و حسابداری مالیات

تاریخچه حسابداری

حسابداری، که "زبان کسب و کار" نامیده شده است، نتایج حاصل از فعالیت های اقتصادی یک سازمان را مي سنجد و این اطلاعات را به انواع کاربران از جمله سرمایه گذاران، بستانكاران، مدیریت، و تنظیم کننده گان انتقال مي دهد. افراد حرفه‌ای حسابداری به حسابداران معروف هستند .

سیارک
بیماری را به این سه حالت می توان دید: بیماری، ناخوشی و کسالت.

منطق فازی در پزشکی و بیوانفورماتیک

بهترین و جامع ترین راه برای توصیف و تشریح بیماری، استفاده از اصطلاحات زبانی است که آن هم غیر دقیق و مبهم است. علاوه بر این، مفاهیم بیماری و سلامت هر دو انحصاری و مخالف یکدیگرند. با این حال، برخی رویکردهای اخیر هر دو مفاهیم را به عنوان فرآیندهای تکمیلی در همان زنجیره، در نظر می گیرند.

سیارک
 این اطّلاعات برای تبدیل داده‌ها به بازنمای گرافیکی از سطح زمین در قالب یک نقشه ضروری است.

نقشه‌برداری

‌نقشه‌ برداری فرآیندی است که ‌نقشه‌بردار ابعاد مشخّصی که معمولاً روی سطح زمین واقع می‌شوند را اندازه‌گیری می‌کند. تجهیزات ‌نقشه‌برداری از قبیل تراز‌ها و زاویه‌یاب‌ها برای اندازه‌گیری دقیق انحراف زاویه‌ای و فواصل افقی، عمودی و مایل استفاده می‌شوند.

24 فروردین 1397

سیارک
سازه های کم فشار به طور مداوم نیازمند تأمین هوا می باشند

سازه های بادی پنوماتیک

سازه های بادی(پنوماتیک) دارای غشای انعطاف پذیری هستند که به وسیله فشار هوا تعادل و توازن خود را حفظ می نمایند.اینگونه سازه ها عموما دارای انحناهای آواری همزمان گنبدی شکل می باشند.

سیارک
معماری از هنگامی شروع می شود که با احتیاط دو آجر را روی یکدیگر می گذارید. آنجا نقطه آغازین است

مفاهیم مدرن معماری

شما برای ساخت خانه ها و اماکن، سنگ، چوب و بتن را به کار می گیرید این ساخت و ساز است.اما زمانی که نبوغ را وارد کار می کنید به یکباره کار برایم دلنشین می‍‌شود و من از آن رضایت دارم و خوشحال هستم و می گویم: این زیباست این معماری است.

23 فروردین 1397

سیارک
BCI یک سیستم هوش مصنوعی است

واسط مغز و رایانه BCI

واسط مغز و رایانه (BCI)، که همچنین به صورت واسط ماشین و مغز (BMI) اشاره شده، یک سیستم مخابراتی نرم افزاری و سخت افزاری است که انسان ها را قادر می سازد تا با پیرامونشان بدون درگیری اعصاب و ماهیچه های محیطی و بیرونی، و با استفاده از سیگنال های کنترلی تولیدشده از فعالیت الکتروانسفالوگرافیک تعامل نمایند.

سیارک
در ابتدا، زبان انگلیسی قدیمی سرشار از لهجه های متنوع بود

تاریخچه زبان انگلیسی

قدمت زبان انگلیسی مدرن که شامل آثار ویلیام شکسپیر و شاه جیمز نسخه بیبل می شود، به سال 1550 بر می گردد، که بعد از آن انگلستان به یک قدرت استعماگری تبدیل شد و زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی در مستعمرات امپراطوری انگلستان رایج شد.

سیارک
برآوردها در سال 2013 نشان می‌دهد که فرانسه زبانان تا سال 2060 به یک میلیارد نفر خواهند رسید.

تاریخچه زبان فرانسه

فرانسه زبانی ایتالیک است که مانند ایتالیایی، پرتغالی، اسپانیایی، رومانیایی، لمباردی، کاتالان، سیسیلی و ساردینی از زبان لاتین مورد استفاده امپراطوری روم می‌آید. نزدیک‌ترین بستگان این زبان، گویش‌های دیگر آن است که به طور تاریخی در شمال فرانسه و در بلژیک تکلم می‌شدند که امروزه تا حد زیادی با زبان فرانسه جایگزین شده‌اند.

22 فروردین 1397

سیارک
اصطلاحات مختلفی برای توصیف کامپوترها وجود دارد.

انواع کامپیوتر بزبان ساده

اصطلاح کامپیوتر می تواند برای هر وسیله ای که یک میکروپردازشگر داشته باشد به کار رود، بیشتر مردم کامپیوتر را وسیله ای می دانند که اطلاعات را از طریق موس یا کیبورد از کاربر گرفته، به روشی آن را پردازش کرده و نتایج را روی صفحه نمایش می دهد.

سیارک
شبکه باوری بایسیان (BBN) یک زبان گرافیکی رسمی برای ارائه و مخابره سناریو های تصمیم گیری ای است که در شرایط عدم قطعیت به استدلال نیاز دارند.

شبکه های باوری بایسیان چیست

یکی از قابلیت های شبکه باوری بایسیان این است که انجام استدلال عدم قطعیت کارامدی را با تعداد بسیاری از متغیر های حوزه ای ممکن می کند. روش بهتری را برای استنباط با ترکیب کردن شواهدی از داده ها با دانش های موجود فراهم می کند.

سیارک
اصول اخلاقی سیستم های حسابداری شامل فعالیت های گزارش مالی شرکت می باشد.

اصول اخلاقی سیستم های حسابداری

اکثر داده های مالی در یک شرکت خارج از گزارش های مالی آن بسیار محرمانه بوده و معمولا برای انتخاب افراد معدودی در دسترس می باشد.این کار مستلزم آن است که حسابداران، حسابرسان و کارمندان ماهیت محرمانه بودن را درک نموده و معیارهای اخلاقی را به هنگام بررسی نمودن معاملات خارج از سازمان به کار بگیرند.

سیارک
این سازمان در سال 1960 تاسیس شد

تاریخچه اتحادیه اوپک "OPEC"

تاریخچه سازمان کشورهای صادر کننده نفت ( اوپک ) نشان می دهد که این سازمان یکی از موفق ها در این زمینه بوده است، و یکی از مهم ترین سازمان های تامین انرژی چند ملیتی خارج از جهان صنعتی غرب می باشد.

21 فروردین 1397

سیارک
ریسک ها در شرکت های حسابداری و حسابرسی اغلب توسط مدل ریسک شرح داده می شوند.

انواع ریسک در شرکت های حسابرسی و حسابداری

این مدل شرح می دهد که چگونه ، مسئولیت های مدیران و حسابرس ها با هم ترکیب شده تا ریسک اینکه یک حسابرس ممکن است صورتهای مالی اشتباه دار را عاری از اشتباه های عمده اعلام کرده باشد، تعیین کند.

سیارک
یادگیری زبان یکی از موضوعات مرکزی علوم شناختی است.

یادگیری زبان

احتمالاً هیچ موضوع دیگری این‌چنین جدال‌انگیز نبوده است. داشتن زبان یک ویژگی طبعاً ضروری در انسان است: همه‌ی انسان‌های عادی صحبت می‌کنند، هیچ حیوان غیر انسان چنین نمی‌کند. زبان وسیله‌ای اصلی است که با آن از افکار دیگران آگاه می‌شویم.