کاهش 10 کیلومتری سقف سرعت مجاز در جاده‌ها

داوود کشاورزیان صبح امروز در همایش مجمع جهانی راه (پیارک) از احتمال کاهش سرعت تا ۱۰ کیلومتر در ساعت در جاده‌های کشور خبر داد و گفت: طبق هماهنگی‌های پلیس راه، سازمان راهداری و کمیسیون امینی راه‌ها کاهش ۱۰ کیلومتری سقف سرعت مجاز در جاده های کشور در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به این تصمیم کمیسیون ایمنی راه‌ها ادامه داد: در صورت تصویب و تایید، سقف سرعت مجاز در آزادراه‌ها از این پس از 120کیلومتر بر ساعت به 110 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: همچنین در بزرگراه‌ها سقف سرعت مجاز از 110 کیلومتر بر ساعت به 100 کیلومتر در ساعت و در راه‌های اصلی از 95 کیلومتر بر ساعت به 85 کیلومتر و در راه‌های فرعی به 70 کیلومتر بر ساعت می رسد.

کشاورزیان با بیان اینکه کشورمان یک درصد جمعیت دنیا را دارد، گفت: در ایران 215 هزار کیلومتر انواع راه برونشهری وجود دارد که 130 هزار کیلومتر آن راه روستایی است که از این رقم 90 کیلومتر راه آسفالته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود 20 میلیون خودرو و 10 میلیون موتورسیکلت در کشور اظهار داشت: به دلیل پایین بودن نرخ سوخت خودروهای فرسوده از ناوگان خارج نمی‌شوند.

وی همچنین با بیان اینکه بیشترین آمار کشته‌های سوانح جاده‌ای در سال 85 بوده است گفت: در سال 85 میزان تلفات ناشی از سوانح جاده‌ای 27 هزار نفر بوده که توانستیم این رقم را در سال گذشته به 16 هزار نفر کاهش بدهیم.

وی ادامه داد: سیاست و برنامه ما این است که این رقم در 10 سال آینده به کمتر از 10هزار نفر برسد.


 

درکل برای کاهش سوانح جاده ای ابتدا باید خودروهای ایمن تری ساخته شود، راه ها استاندارد شوند و فرهنگ رانندگی آموزش داده شود. کاهش سرعت فقط باعث خستگی بیشتر راننده و تصادفات بیشتر خواهد شد.

مشهد دورتر خواهد شد.

با اعمال قانون جدید کاهش سرعت جاده ای، افزایش زمان سفر و خطر خستگی بیشتر راننده را در پی خواهد داشت. برای مثال فاصله 882 کیلومتری تهران تا مشهد قبلا 8 ساعته طی می شد ولی با اعمال قانون جدید کاهش سرعت جاده ای 1 ساعت به زمان رسیدن اضافه خواهد شد.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام