Android Studio شاهکار گوگل

اگر روز تصمیم به برنامه نویسی اندروید گرفتید، چاره ای جز استفاده از Android Studio نخواهید داشت. گوگل برای رفع مشکلات Eclipse نرم افزارAndroid Studio را معرفی کرد. 

به جز ظاهر نرم افزار چیزی تغییر نکرد، تمامی مشکلات Eclipse و SDK و ... به Android Studio منتقل و 10 برابر پیچیده تر شد.

بیشتر مشکلاتی که در هنگام برنامه نویسی اندروید پیدا می کنید مربوط به نسخه های مختلف اندروید، سرویس های گوگل و ... است. این تنوع زیاد باعث سردرگمی برنامه نویسان شده است.

سرعت بالای توسعه کلاس/کتابخانه های گوگل به قدری است که تقریبا تمامی منابع آموزشی اینترنتی بی مصرف است. تا شما موضوعی که در آن مشکل دارید را پیدا کنید 2 یا 3 نسخه از آن کلاس/کتابخانه جدیدتر آمده. عدم هماهنگی نسخه ها هم مشکل از کار افتادن نرم افزار را به دنبال دارد. مثلا اگر قرار است از نسخه 11.4.0 استفاده کنید باید همه کلاس های مورد استفاده همین نسخه باشد و درصورتی که یکی از کلاس ها 11.4.2 باشد هیچ تضمینی برای کارکرد صحیح برنامه وجود ندارد. 

این داستان وقتی جالبتر می شود که گوگل ایران را تحریم کرده و تمامی این کلاس ها باید به هزار ترفند و کلک روی نرم افزار نصب گردد. یکی دیگر از مشکلات Android Studio کش ضعیف برنامه است. شما تقریبا هر روز مجبورید کش را پاک کنید تا نسخه های کلاس ها قاطی نشود. 

یکی دیگر از مشکلات مهم Gradle است.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید