پیش نمایش

پارچه های بالستیک چیست؟


بالستیک دارای دو معنی متفاوت است که آن را به پارچه نسبت میدهند. اول، آن را می تواند به معنای نوع مواد استفاده شده برای زره بدن نرم دانست. این مواد معمولا با الیاف با مقاومت بالا بافته شده ، مانند پارا آرامید ، با کارایی بالا پلی اتیلن ( HPPE ) و یا پلی اتیلن با مدول . این نوع بالستیک برای پارچه های که استفاده بسیار خاص دارند به کار میرود. پایین بودن فن آوری پارچه های بالستیک سبب شده است کسانی که به طور سنتی از چمدان و کوله پشتی نرم طرفه استفاده می کنند.و این پارچه ها غالبا ساخته شده از نایلون است مه برای پارچه های بالستیک مواد سبد بافته شده با بافت 2 * 2 به کار میروند این معمولا از 1050 نایلون ساخته شده است که می تواند در پارچه سبک تر استفاده شود. نایلون های بالستیک سنگین تر مانند منکر 840 گاهی اوقات به عنوان مراجعه کننده ' ارشد ' بالستیک به کار میروند، در حالی که سبک تر است' تاریخ ' بالستیک نشان میدهد که نسبت نایلون ازفیبر بیشتری در ساخت و ساز استفاده می کند، ما به تازگی اشاره به پلی استر های بالستیک داشته ایم . پارچه بسته ، معمولا از نایلون ساخته شده مشابه مواد دیگر است، اما به طور معمول بصورت ساده بافته شده و وزن سبک تر ( 400 و یا 420 منکر ) دارد.
(پروتئین بالستیک ( قسمت 1))
لباس های محافظ بالستیک از اهمیت زیادی بسته به سریع می باشد تحولات در منطقه نظامی است. حفاظت بالیستیک یکی از اصلهای فعال ویژگی های منسوجات نظامی است. لباس های محافظ بالستیک از بدن توسط جذب انرژی جنبشی گلوله محافظت میکند . قدرت بالا پارچه در بسیاری از مناطق صنعتی در ارتباط با حفاظت های بالستیک مانند زره بدن ، قطعات داخلی هواپیما و یا وسایل نقلیه مورد استفاده قرارمیگیرد. پارامترهای اصلی که جذب انرژی از نوع فیبر، ساخت و ساز پارچه، سفتی و جرم در واحد سطح از بافت و تعداد لایه های پارچه مورد استفاده در مواد لباس وجود دارد. الیاف مورد استفاده برای این منظور باید سرسختی بالایی داشته باشد، مدول بالا و خواص الاستیسیته پایین تر است. به تازگی، الیاف پارا آرامید الیاف مورد استفاده برای لباس های محافظ بالستیک می باشد. همراه با شبه aramids ، الیاف پلی اتیلن با وزن مولکولی بالا نیز از اهمیت تجاری برخوردار است.
همچنین، الیاف برای حفاظت بالیستیک مانند پلی استر کاملا معطر در سازمان برنامه و بودجه و PIPD وجود دارد. همچنین، نانولوله های کربنی و عنکبوت الیاف ابریشم به برنامه های کاربردی بزرگ بالقوه برای مواد ضدگلوله با خواص قابل توجه است. این مقاله به ارائه اطلاعات در مورد بالستیک حفاظت از مواد نساجی ، الیاف مورد استفاده در پارچه و روشی که برای مقایسه مقاومت بالستیک از مواد نساجی استفاده می شود ارایه شده است.
واژه های کلیدی: حفاظت بالیستیک ، مدول بالا ، جذب انرژی ، پارا آرامید
الیاف ، الیاف پلی اتیلن بالا وزن مولکولی

 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.