ترسناک ترین مکان ها بر روی کره زمین بخش دوم

باغ مجسمه ویو رونکونن، واقع در فنلاند

مجسمه های بسیاری در این پارک وسیع و بسیار بزرگ وجود دارند؛ حتی برخی از این مجسمه های حالت های مربوط به ورزش یوگا را به خود گرفته اند. ویو رونکونن یک هنرمند و مجسمه ساز فنلاندی بود. بنا به اطلاعات به دست رسیده در خصوص گذشته او، زمانی که ویو جوان تر بود در یک کارخانه کاغذ سازی فعالیت می کرد و در همان زمان بود که به مرور شروع به ساخت مجمسه کرد. او به طور کلی چهارصد و پنجاه مجسمه درست کرد و نکته عجیب این بود که هیچ گاه اقدام به فروش و یا به نمایش گذاشتن مجسمه های خود نکرد و در حال حاضر نیز تمامی این مجسمه ها در باغ پارک مانند محل زندگی وی قرار گرفته اند که ظاهری عجیب و بعضا مخوف به این مکان داده است.

در سیارک بخوانیم:" ترسناک ترین مکان ها بر روی کره زمین بخش اول 

پیاده روی صخره های تیتلیس، واقع در سوئیس

بخشی از بلند ترین نقاط رشته کوه های آلپ در سوئیس قرار گرفته است و این پیاده رو بر روی همین ارتفاعات بنا شده است؛ به طور دقیق تر بر روی قله ای که مردم بومی بر آن نام تیتلیس را نهاده اند. این پل بی اندازه بزرگ و شگفت انگیز که بر ارتفاعات رشته کوه آلپ ساخته شده است، ارتفاعی معادل با 1640 پا (499 متر) از سطح زمین دارد. بنا به اطلاعات به دست رسیده، این پل از حیث ارتفاع، بیشترین فاصله را با سطح زمین در میان تمامی پل های قاره اروپا دارد؛ منظره ای که از بالای این پل می توان مشاهده کرد بسیار زیبا و جذاب است، اما نکته ای که وجود دارد این است که هر کسی را یارای پای نهادن به آن نیست، چرا که قرار گرفتن در آن ارتفاع بسیار مخوف و ترسناک است. در وب سایت رسمی ای که سازندگان و مسئولان این پل به وجود آورده اند این مطالب برای کسانی که قصد عبور از آن را دارند درج شده است: «برای عبور کردن از پل، شما به رشته های عصبی ای نیاز دارید که به قدرت طناب های سیمی و کابل های فلزی ای باشند که پل را در آن ارتفاع نگاه داشته اند.».

گذرگاه کیهیل، واقع در استرالیا

«پر شده از کروکودیل» بهترین نامی است که می توان به این مکان به خصوص اطلاق کرد؛ گذرگاه کیهیل مکان مورد علاقه و محل زندگی کروکودیل های آب شور است. طول این رود خانه نهایتا از سه مایل (4.8 کیلومتر) تجاوز نمی کند و با این وجود بیش از صد و بیست عدد از بزرگ ترین خزندگان حال حاضر کره زمین در آن پرسه می زنند؛ این کروکودیل ها به گونه ای در رود خانه استتار می کنند که از دور شبیه به کنده های درخت به نظر می رسند و این گونه منتظر طعمه خود می مانند و به محض نزدیک شدن طعمه به آن حمله کرده و می بلعند اش. با وجود اینکه مرتب در رسانه ها و سایر منابع خبری استرالیایی از خطرات ورود به این رودخانه صحبت می شود و از کروکودیل های چهارده فوتی ای گفته می شود که در آب شور این رود خانه وجود دارند (کروکودیل هایی که بعضا در گروه هایی با تعداد بیست تا سی عدد حرکت می کنند)، باز هم کسانی هستند که توانایی مقابله بر وسوسه عبور از این رود خانه خطرناک را ندارند و اقدام به عبور از آن می کنند. کسانی که بخت با آن ها یار نباشد، اگر خوش شانس باشند، پس از مدتی اجساد شان توسط مأموران حفاظتی پارک یافت می شود.

دروازه ورودی جهنم، ترکمنستان

این مکان یکی از مرموز ترین نقاط بر روی کره زمین است. بنا به اطلاعات به دست رسیده از نشنال جیوگرافیک در خصوص این مکان، چیزی حدود چهل سال پیش یک شکاف بسیار بزرگ و آتشین در صحرایی در نواحی شمالی ترکمنستان به وجود آمد. این گونه به نظر می رسد که علت اصلی پیدایش این شکاف آتشین، اشتباه محاسباتی ای بود که مهندسان در آن زمان در سوراخ کردن زمین به وسیله دریل کردند. دروازه آتش فشانی ای که در میان مردم بومی منطقه به عنوان دریچه ای به سوی جهنم شناخته می شود، هم چنان فعالیت می کند و از دهانه آن آتش به بیرون راه می یابد. شایعاتی وجود دارد مبنی بر این که محققان اتحاد جماهیر شوروی در گذشته این دهانه را فعال کرده و آتش درون اعماق زمین را به بیرون هدایت کردند تا به واسطه آن قادر به از بین بردن و سوزاندن گازهایی باشند که در آن زمان در منطقه وجود داشت؛ اما این گونه به نظر می رسد که محققان در آن زمان میزان سوخت موجود در آن نواحی را دست کم گرفته بودند.

ناگورو، واقع در ژاپن

روستای کوچک ناگورو در منطقه ای در دره شیکوکو ژاپن واقع شده است و روز به روز به واسطه حوادث طبیعی از وسعت آن کاسته می شود. این روستا به واسطه وجود عروسک های عجیب و مرموزی که در آن هستند شناخته می شود. داستانی که در خصوص این عروسک ها وجود دارد از این قرار است که سال ها پیش (حدود ده سال پیش) زنی پای به این روستای متروکه گذاشت. در آن زمان زن به شدت احساس تنهایی کرده و اقدام به درست کردن عروسک هایی کرد که در حال حاضر در روستا مشاهده می شوند، آن زن، عروسک ها را به عنوان یادبودی برای کسانی که زمانی در این روستا می زیستند درست کرد و در جای جای روستا قرار داد. در حال حاضر سیصد و پنجاه عروسک به ابعاد انسان در نقاط مختلف این روستا وجود دارند.

پل معلق کاپیلانو در گذر گاه صخره ای کانادا

بر فراز رودخانه کاپیلانو که در جنگلی بارانی در کانادا واقع شده است، کوهستانی صخره ای وجود دارد که بر آن پلی معلق ساخته اند و امکان پیاده روی بر آن وجود دارد. گذر گاه صخره ای کاپیلانو در سال 2011 به طور رسمی افتتاح شد و کسانی که پای به این مکان می گذارند قادر خواهند بود تا وارد اعماق این جنگل فوق العاده شوند. ارتفاع این پل معلق از سطح زمین در برخی نقاط به سیصد پا می رسد. نکته منحصر به فرد در خصوص این پل معلق جنس به خصوص شیشه ای مستحکم است که در برخی از نقاط پل برای ساختن اش از آن بهره گرفته شده است و به واسطه شفافیت اش عابران قادر خواهند بود زیر پای خود را به خوبی نگاه کنند و منظره ای به یاد ماندنی و البته مخوف را به خاطر بسپارند.

بیمارستان بلیتز هیلستاتن، واقع در شهر بلیتز آلمان

این بیمارستان در قرن بیستم احداث شد و هدف اصلی از ساخت آن رسیدگی به بیمارانی بود که در گذشته از بیماری سل رنج می بردند. سال ها پس از احداث بیمارستان، کاربرد آن تغییر یافته و بدل به بیمارستانی برای درمان مجروحان جنگی شد. نکته جالب توجه در خصوص این مکان درمان آدولف هیتلر جوان در آن بود که از جراحتی در ناحیه ران پای خود رنج می برد. در حال حاضر ساختمان آن به طور کلی متروکه شده و خرابه ای از آن بیش باقی نمانده است. از اوایل سال 1995 بود که به مرور زمان استفاده از ساختمان آن به متوقف شد و در نهایت در سال 2000 بود که به طور کلی متروکه شد. نکته ای که در خصوص این ساختمان وجود دارد  بوی مواد ضد عفونی کننده ای است که در گذشته در اتاق های عمل جراحی آن مورد استفاده قرار می گرفت و هنوز هم می توان آن بو ها را استشمام کرد که فضای ناخوشایندی را به وجود می آورند.

بن بست مری کینگ، واقع در اسکاتلند

سری خیابان هایی وجود دارند که در قسمت های زیرین ادینبورگ واقع شده اند و در قرن هفدهم میلادی بود که اقدام به ساخت این خیابان ها کردند؛ برای بازدید از این مکان تاریخی تور هایی وجود دارند که می توان در آن ها ثبت نام کرد و به همراه تور های در نظر گرفته شده وارد این مکان شد. زمانی در گذشته مردمی که در این منطقه زندگی می کردند گرفتار طاعون می شوند و تقریبا تمامی آن ها جان خود را از دست می دهند. از زمان متروکه شدن این نواحی، شایعاتی میان مردم اسکاتلند رواج یافته است که این مکان توسط ارواح و اجنه تسخیر شده و وارد شدن به آن شگون ندارد. «بن بست یا فضای محصور» نامی است که مردم اسکاتلند برای این مکان در نظر گرفته اند.

دخمه محل قبور کاپوچین، واقع در پالرمو ایتالیا

این دخمه محل قبور در گذشته برای دفن کردن راهب هایی مورد استفاده قرار می گرفت که در صومعه واقع در همین مکان زندگی می کردند. با این وجود، جمعیت کاپوچین پس از گذر چند سالی به سرعت رشد پیدا کرد و نخستین محفظه ای (گودال) که برای دفن راهب ها مورد استفاده قرار می گرفت، گنجایش کافی برای جای دادن تمامی اجساد در خود را نداشت. به همین خاطر بود که مردم محلی اقدام به گسترش زیر ساخت مورد استفاده برای دفن اجساد کردند. برای این منظور می بایست اجسادی که پیش از آن دفن کرده بودند را از دخمه خارج می کردند و آن ها را به مکانی دیگر منتقل می کردند؛ اما زمانی که اقدام به انجام این کار کردند، با صحنه ای بسیار عجیب رو به رو شدند: مردم محلی مشاهده کردند که تمامی اجساد راهب هایی که پیش از آن دفن کرده بودند، به طور طبیعی بدل به مومیایی شده و تا حدود زیادی سالم مانده بودند؛ تا حدی که صورت برخی از آن ها قابل تشخیص بود. پس از مشاهده این صحنه بود که باوری میان مردم منطقه شکل گرفت مبنی بر این که به خواست خداوند اجساد راهب ها این گونه سالم مانده است و تصمیم بر آن گرفتند که اجساد شان را در معرض دید عموم قرار دهند.

پریپیات، واقع در اوکراین

پیش از حادثه دلخراش چرنوبیل که در سال 1986 به وقوع پیوست، در شهر کوچک پریپیات نزدیک به چهل و نه هزار سکنه زندگی می کردند و پس از آن حادثه بسیاری از آن ها جان خود را از دست داده و آن هایی که زنده مانده بودند شهر را به طور کلی تخلیه نمودند. با وجود این که از آن سال تا کنون منطقه به طور کالی خالی از سکنه باقی مانده است، طبیعت تمامی شهر کوچک پریپیات را در احاطه خود در آورده است و درختان و گیاهان بسیاری در آن روییده اند. در حال حاضر بازدید از این مکان امکان پذیر است و تور هایی برای این منظور در نظر گرفته شده اند که علاقه مندان قادر خواهند بود در آن ها ثبت نام کرده و به بازدید از این مکان بپردازند. در ساختمان هایی که در گذشته به عنوان مدرسه مورد استفاده قرار می گرفتند، در حال حاضر درختان بسیاری روییده اند؛ در کتابخانه های شهر هنوز هم می توان کتاب هایی را دید که روی هم قرار گرفته اند؛ بر روی زمین مهد کودک های شهر نیز عروسک هایی دیده می شود که زمانی کودکان برای بازی و سرگرمی خود از آن ها بهره می گرفتند؛ این فضای قدیمی و مغموم حالتی مخوف برای شهر به وجود آورده و هر کسی را جرأت پای گذاشتن به آن نخواهد بود.

خانه قتلگاه تبر، واقع در ویلیسکا، آیووا

شب هنگام و زمانی که هیچ نوری قابل مشاهده نیست و صدایی به گوش نمی رسد، حالتی ترسناک بر انسان چیره می شود؛ این جا خانه ای است که با نام «قتلگاه» شناخته می شود. روز دهم ژوئن و در سال 1912 بود که تعدادی (یا شاید هم یک نفر) قاتل تمامی افراد خانواده جوسیاه مور که در این مکان زندگی می کردند و نیز دو مهمانی که آن شب نزد شان رفته بودند را به قتل رساندند (رساند) و پس از گذر این همه سال، هنوز که هنوزاست هویت قاتل یا قاتلان این افراد مشخص نشده است. تور هایی وجود دارند که علاقه مندان می توانند در طول روز به همراه آن ها به بازدید از این خانه و نواحی اطراف آن بپردازند، اما به هنگام شب به واسطه حالت مخوف منطقه بازدید از مکان ممنوع است و تنها هفت شب در طول سال اجازه بازدید از آن داده می شود.

تنگه واقع در قله لانگز، واقع در کلورادو

اگر جرأت کافی برای راهی شدن به این قله را در خود می بینید، پیش از آن که خود را برای این صخره نوردی مخوف آماده کنید باید بدانید که امکان برخورد صاعقه با شما وجود داشته و گذرگاه هایی که به سمت قله می روند بسیار باریک اند و کم پهنا و امکان لغزش و فرو افتادن وجود دارد. چند سال پیش بود که یک کوه نورد با تجربه و ماهر اقدام به بالا رفتن از این صخره ها به قصد رسیدن به قله لانگز کرد و بدل به پنجاه و نهمین نفری شد که در این راه جان خود را از دست داده است. این قله یکی از خطرناک ترین قلل (اگر نگوییم خطرناک تر از تمامی قلل دیگر) کلورادو است. صرف نظر از این که افرادی که اقدام به بالا رفتن از این صخره ها کرده بودند، طناب به همراه داشته بودند یا خیرف چیزی حدود دو سوم کسانی که جان خود را در این مکان از دست داده اند، سقوط کردند.

بزرگراه سیچوان-تبت، واقع در چین

بزرگراه سیچوان-تبت، از جمله مکان هایی است که در آن می توانید با ترس های خود رو به رو شوید. تا کنون موارد بسیاری از ریزش سنگ در جاده های محل عبور و مرور این مکان ثبت شده است و به واسطه ارتفاع بسیار زیاد اش از سطح زمین، خطر ریزش بهمن نیز در آن وجود دارد. در بیست سال اخیر، تصادفات خودرو ها در این مکان تقریبا دو برابر شده و افراد بسیاری جان خود را در این بزرگراه از دست داده اند.

محل نگاه داری استخوان های سدلک، واقع در جمهوری چک

مردم بسیاری در نقاط مختلف کره زمین احترام زیادی برای زیبایی کلیسا ها و معابد قدیمی ای دارند که از زمان های گذشته باقی مانده اند و هنوز هم بسیاری برای بازدید از این گونه مکان ها به نقاط مختلف کره زمین سفر می کنند. البته بسیاری از همین افراد احساس متفاوتی در باره این کلیسای متعلق به دوران گوتیک دارند؛ کلیسایی که از استخوان های متعلق به چیزی حدود چهل هزار قربانی طاعون در گذشته های دور، برای تزئین فضای درونی آن بهره گرفته شده است و تعجبی ندارد اگر بدانیم در حال حاضر بسیاری نام کلیسای استخوان ها را بر آن نهاده اند. در مرکز این کلیسا چلچراغ بسیار بزرگی از استخوان ها ساخته اند که به راستی اثری است زیبا و هنری.

خط الراس آئوناک ایگاک، واقع در اسکاتلند

این خط الراس در ارتفاعات باستانی و شناخته شده اسکاتلند قرار گرفته است و تنها چهار مایل با دره «گلن کو» فاصله دارد. دو قله ای که در مسیر این خط الراس واقع شده اند، سطح ناهمواری در آن به وجود آورده اند و همین مسئله باعث شده تا کسانی که برای گشت و گذار پای به این مکان می نهند، در صورت وخیم شدن شرایط جوی، با مشکلی جدی رو به رو شوند (وخیم شدن شرایط جوی در این مکان سابقه دارد و گاه به گاه این اتفاق رخ می دهد)، چرا که سطح زمین این خط الراس شیب تندی دارد و سراسر پوشیده از چمن است. مشکل این جا است که میانبری برای خروج از این خط الراس وجود ندارد و کسانی که در شرایط بد جوی در میانه های آن قرار گرفته باشند، خطری بسیار جدی متوجه شان خواهد شد.

 این مقاله ادامه دارد...

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید