چرا در تایلند "ماهی کپور" را در کشتزار برنج پرورش می دهند؟

پرورش ماهی

 

نحوه کاشت برنج برای هیچ یک از ما معما نیست. اما یک واقعیت بسیار جالب وجود دارد که تعداد کمی از مردم از آن اطلاع دارند. همانطور که مشخص شد ، کشاورزان در کشورهای جنوب شرقی آسیا ( برونئی،کامبوج، اندونزی، لائوس ، مالزی، برمه ، فیلیپین ، سنگاپور، تایلند، ویتنام) به طور خاص ماهی را در مزارع برنج و  با این محصول پرورش می دهند.چرا اصلاً این کار را انجام می دهند؟ در واقع ، همه چیز بسیار ساده ، و حتی سودآور است.

 

پرورش ماهی
با راه اندازی پرورش ماهی در مزارع برنج ، کشاورزان مزایای قابل توجهی بدست می آورند / عکس

 

به نظر می رسد که چنین عملی از نظر اکولوژیکی و اقتصادی توجیه پذیر است. اول از همه ، ماهی برای از بین بردن انواع آفات مناسب است. بنابراین نیازی به صرف هزینه برای سموم دفع آفات و حتی برخی کودها نیست.

 

پرورش ماهی

فراوانی ماهی در مزارع برنج به طور قابل توجهی عملکرد را افزایش می دهد / عکس


از آنجا که ماهی ها از جلبک ها نیز تغذیه می کنند ، منابع بیشتری برای برنج به وجود می آید - گیاهان مواد معدنی و سایر مواد مفید بیشتری را دریافت می کنند که به رشد ، تکامل و در نهایت افزایش محصول کمک می کنند.

 

پرورش ماهی

کشاورزان نه تنها ماهی پرورش یافته را می فروشند ، بلکه خود نیز می خورند / عکس


علاوه بر این ، کشاورزان همچنین درآمد اضافی خود را تأمین می کنند. وقتی ماهی به اندازه لازم رسید و در این حالت خیلی سریع اتفاق می افتد ، از آنجا که کمبود غذا ندارد و شرایط زندگی کاملاً راحت است ، صید می شوند و برای فروش ارسال می شود. به طور طبیعی ، کشاورزان خود ماهی هایی را می خورند که با دست خود پرورش داده شده است و این یک مزیت قابل توجه برای بدن آنها است. همانطور که می دانید ، گوشت ماهی سرشار از کلسیم و پروتئین است.

 

پرورش ماهی

ماهی کپور رایج ترین نوع ماهی است که در مزارع برنج در سراسر جهان پرورش می یابد / عکس


در کشورهای جنوب شرقی آسیا ، کپور های نقره ای ،  گورامی ها اغلب به این روش پرورش می یابند. در اروپا و آمریکا - ماهی گاومیش ، ماهی کپور . این به دلیل استقامت ماهی است. کپور می تواند در شرایط کمبود اکسیژن و در آب بیش از حد در معرض آفتاب زندگی کند. علاوه بر این ، ماهی کپور می تواند برای مدت کوتاهی حتی بدون آب زندگی کند.

 

قورباغه

علاوه بر ماهی ، آنها همچنین شروع به پرورش قورباغه ، نرم تنان و میگوی آب شیرین کردند / عکس


همچنین گونه هایی وجود دارند که می توانند به طور مستقل از یک زمینه به زمینه دیگر تغییر کنند و به دنبال شرایط زندگی راحت تر و منطقه ای با مقدار زیادی آب باشند. آنها علاوه بر ماهی ، شروع به پرورش قورباغه ها ، نرم تنان و گونه های میگو ی آب شیرین کردند که در این مناطق گران است.

 

پرورش ماهی

کشاورزان ماهی را با استفاده از سطل و تورهای مخصوص و همچنین به سادگی با دست صید می کنند / عکس


نکته مثبت دیگر شل شدن خاک است. ماهی بیش فعال این وظیفه مهم را بسیار عالی انجام می دهد. صید ماهی هم مشکلی ندارد. کشاورزان آن را با کمک دستگاه های خاص مانند سطل و تورهای مخصوص و همچنین با دست می گیرند.

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید