معرفی سایت در زمینه برنامه نویسی اندروید

امروزه یکی از پر درآمد ترین شغل ها در ایران و سایر کشور های جهان برنامه نویسی اندروید است. اندروید یکی از پرطرفدار ترین سیستم عامل های جهان است با اینکه مدت زمان کمی از انتشار آن می گذرد اما بیش از 80 درصد بازار موبایل را به خود اختصاص داده است. بر اساس آمارهای سایت تخصصی  مشاغل  ایندید (indeed)  میزان متوسط حقوق برنامه نویسان دنیا ۸۰ هزار دلار در سال (۲۴۰ میلیون تومان در سال/۲۰ میلیون تومان در ماه) است و این یعنی ۳۹ درصد بیشتر از حقوق متوسط سایر شغل ها. در این مقاله سایت هایی که به شما کمک خواهد کرد تا یک برنامه نویس اندروید شوید، برنامه بنویسید و بفروشید معرفی می شود پس تا آخر همراه ما باشید.(سیارک)

قبل از هر چیزی لازم است بدانید که برای برنامه نویسی اندروید باید یک کامپیوتر یا لپ تاپ با مشخصاتی متوسط یا متوسط به بالا در اختیار داشته باشید تا محیط های نرم افزاری که در آنها برنامه می نویسید را در آن نصب و اجرا کنید. البته این محیط ها بر روی سیستم ها با مشخصات پایین نیز اجرا می شود اما سیستم بهتر کار شما را در نوشتن کد و اجرا و اشکال زدایی برنامه ها آسانتر خواهد کرد. با توجه به اینکه سخن از محیط های برنامه نویسی به میان آمد خوب است بدانید که برنامه های اندرویدی را می توان در محیط های مختلف مانند:

 1- ساختن اپلیکیشن اندروید به وسیله زبان جاوا در محیط ایکلیپس (Eclips)
۲- ساختن اپلیکیشن اندروید به وسیله زبان جاوا در محیط اندروید استادیو(Android Studio)
۳- ساختن اپلیکیشن اندروید بوسیله زبان C# در محیط ویژوال استادیو (Visual Studio)
۴- ساختن اپلیکیشن اندروید با استفاده از HTML و CSS و … بوسیله فون گپ (Phon Gap )

در این میان هر محیط طرفداران خاص خود را دارد اما استفاده از اندروید استدیو نسبت به سایر موارد رایجتر است و محیط ایکلیپس نیز بسیار محبوب است.

هم برای نصب نرم افزار اندروید استدیو و هم برای محیط ایکلیپس باید نرم افزار JDK (Java Devolopment Kit)  را بر روی سیستم خود نصب کرده باشید. که می توانید آن را از وبسایت زیر دانلود کنید.

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk8

 برای برنامه نویسی در محیط ایکلیپس باید سه قسمت مختلف نرم افزار(ECLIPSE, SDK MANAGER, ADT) را دانلود کرده و آنها را به هم مرتبط ساخته تا محیط ایکلیپس کامل شود و در نظر داشته باشید که نسخه هایی که دانلود می کنید باید با همدیگر سازگار باشند در غیر این صورت بعد از اجرای نرم افزار به شما ارور خواهد داد که نسخه ها با همدیگر سازگار نیستند. نکته دیگر این است که چون کشور ما در تحریم است بنابراین برای دانلود لازم است از نرم افزار های تغییر IP مانند: کریو و فریگیت  یا موارد مشابه استفاده کنید. می توانید از سایت های زیر موارد معرفی شده را دانلود نمایید.

دانلود ایکلیپس:                  http://www.eclipse.org/downloads/eclipse-packages/

دانلود اس دی کی : https://stuff.mit.edu/afs/sipb/project/android/docs/tools/sdk/eclipse-adt.html

دانلود ای دی تی : https://stuff.mit.edu/afs/sipb/project/android/docs/tools/sdk/tools-notes.html

نکته مهم این است که اخیرا اگر وارد سایت توسعه دهنده های اندروید شده باشید می گوید که دیگر از پلاگین adt  برای ایکلیپس پشتیبانی نمی شود و بهتر است از اندروید استودیو استفاده کنید برای دانلود اندروید استادیو به سایت www.devoloper.android.com مراجعه کنید.

با تمام این اوصاف برخی از سایت های ایرانی این محیط های برنامه نویسی را به صورت کامل و رایگان در اختیار شما قرار می دهند که برای شروع به کار برنامه نویسی اندروید بسیار مناسب است ولی با وجود پیشرفت سریع تکنولوژی توصیه می شود در آینده نحوه راه اندازی و آپدیت این محیط ها از سایت های اصلی را یاد بگیرید تا بتوانید همیشه به روز باشید.

لیست سایت های ایرانی که می توانید ایکلیپس و اندروید استادیو را از آن ها دانلود کنید:

www.p30download.com

www.soft98.ir

www.downloadha.com

www.softgozar.com

www.softdl.ir

www.download.ir

www.esfandune.ir   و ...

سایت های آموزش برنامه نویسی

تا اینجا همه نکات و سایت هایی که لازم داشتید تا محیط برنامه نویسی اندروید را راه اندازی کنید بیان کردیم در این قسمت از میان سایت هایی که محتوای آموزش برنامه نویسی اندروید دارند بهترین ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

www.tahlildadeh.com

کلیدستان

نیک اندروید

www.esfandune.ir  اسفندونه

www.appinapps.ir

www.p30download.com

www.soft98.ir

mkyong.com

www.apkweb.ir

www.mteamapp.com/?pageid=173

www.daneshjooyar.com

www.codecity.ir

www.sourceiran.com

www.sourcebaran.com

www.sarzamindownload.com

گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد

خانه اندروید ایران

انجمن تخصصی برنامه نویسی اندروید

آموزشگاه برنامه نویسی ایران

وبسایت رسمی توسعه دهندگان اندروید

سکان آکادمی

www.androidcode.ir

www.kamalan.com

www.p30droid.com

www.rasekhon.net.ir

در نهایت اگر کار برنامه نویسی را شروع کنید در طی ساخت برنامه های خود همواره با مشکلاتی مواجه می شوید که لازم است کسی که تجربه بیشتری از شما دارد راهنمایی تان کند. در بسیاری از سایت هایی که تاکنون معرفی شد شما می توانید در انجمن ها با افراد دیگر در باره مشکلات خود گفت و گو کنید. با این وجود در صورتی که کمی زبان انگلیسی بدانید به راحتی می توانید به سایت www.stackoverfiow.com مراجعه کنید و پاسخ سوالات خود را در آنجا دریافت کنید.

هاست ها

مطمئنا تا کنون برنامه های بسیاری را دیده اید که اینترنتی هستند و شاید با خود فکر کرده باشید که این برنامه ها چگونه کار می کنند، راه های متفاوتی برای ساخت این برنامه ها وجود دارد ولی ساده ترین آنها و همچنین رایج ترین در کشور ما استفاده از php ,mysql,json است. اگر شما بخواهید برای ساخت هر برنامه اینترنتی هزینه صرف کنید و سرور و اکانت خریداری کنید بسیار پرهزینه خواهد بود . در صورتی که راه های بهتر و کم هزینه تر وجود دارد دیگر نیازی به این کار نیست. شما می توانید با دانلود نرم افزار های wamp server یا xamp server و ... به راحتی سیستم خود را به سرور تبدیل کنید. راه دیگر استفاده از سرور ها یا به عبارت دیگر هاست های رایگاه است. به یکی از هاست هایی که در ادامه معرفی می شود مراجعه می کنید و با استفاده از یک ایمیل معتبر یک اکانت می سازید. پیام فعال سازی که برای ایمیل شما فرستاده می شود را باز کرده و اکانت خود را فعال می کنید، اطلاعات خود را یادداشت می کنید و به سادگی از هاست مجازی و رایگان خود استفاده می کنید.

 لیست برخی از هاست های رایگان:

www.profreehost.com

www.iranh.ir

www.yourgig.ir

www.zgig.ir

www.xzn.ir

www.skyf.ir

بعد از این که موفق به ساخت برنامه اندرویدی خود شدید لازم است آن را منتشر کنید تا دیگران از آن استفاده کنند. برای این کار راه های متفاوت وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است برای یک شرکت کار کنید و در ازای ساخت هر پروژه به شما مبلغی بپردازند یا ماهانه به شما پول بدهند. ممکن است شخصی به شما سفارش برنامه ای بدهد و در ازای آن به شما مبلغی بپردازد و یا از بازارهای اندرویدی استفاده کنید. برخی از وبسایت ها وجود دارد که پس از ثبت نام می توانید برنامه ها و بازی های خود را در آنجا انتشار دهید. به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد.

https://cafebazaar.ir

کندو www.asr24.com

https://www.myket.ir

www. iranapps.ir

www.parshub.com

www.plazza.ir

تاکنون برنامه های زیادی در این بازار ها منتشر شده است که در آمد میلیونی و میلیاردی داشته اند. برنامه های قانون، موبوگرام ،آفتابه و بسیاری دیگر چندین مورد از برنامه های پر فروش هستند. برنامه ها در این بازار ها به سه شیوه رایگان، پرداخت درون برنامه ای و فروشی منتشر می شوند.(سیارک)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید