حدود 1000000 میلیون نفر از تکنولوژی برای یادگیری زبان استفاده می کنند

 (سیارک) : حدود 1000000 میلیون نفر از تکنولوژی برای یادگیری زبان استفاده می کنند. ما به دنبال چرایی استفاده از برنامه برای یادیگیری زبان و اینکه چه مزیت هایی این نوع یادگیری به روش های سنتی دارد هستیم.

فیسبوک در حال حاضر حدود 1.6 میلیارد کاربر دارد که برابر یک چهارم جمعیت دنیاست. این رقم وقتی جالب تر می شود که بدانیم تنها 3.3 میلیارد نفر از جمعیت 7.2 میلیاردی دنیا به اینترنت دسترسی دارند فیسبوک پس برابر نصف جمعیت متصل به اینترنت کاربر دارد. دیگر غول اینترنتی گوگل است که حدود 4 میلیارد جستجو را پوشش می دهد. عصر اطلاعات با قابلیت چند اتصالی دینای جدیدی برایمان گشوده است. هر دو روز ما حجم اطلاعاتی که بشر از آغاز تمدن تا 2003 –که برابر 5 اگزابایت است ایجاد می کنیم، این اطلاعات طبقه بندیمی شود، ارتباط ها به انجام می رسد، و کانال ها با هم ادغام می شود که این طرق ما می توانیم اطلاعات بیشتری ذخیره کنیم.(سیارک

شرکت هایی به اندازه گوگل و فیسبوک، نیازهای اساسی انسان را مخاطب قرار داده و تامین می کنند؛ دسترسی به اطلاعات و ارتباطات اجتماعی. این فرمول موفقیت است: نیازها را بشناس و بساز، و بعد محصول و سرویسی ایجاد کن تا ان را تامین کند. در دنیای شبکه ای  ما، این موضوع می تواند در مقیاس جهانی صورت پذیرد: آبر می تواند به شما در ماشینتان در هر دو طرف آتلانتیک سلام دهد، ایربن می تواند شما را از یک آپارتمان در بوینوس آیریس یا بمیئی مطمئن کند، و فوودورا می تواند غذای بیرون بر برای شما از برلین یا بیرمنگام تحویل دهد.

چه اتفاقی می افتد وقتی یک شرکت روی نیازها تمرکز نمی کند بلکه به دنبال الهام است؟ آیا این موضوع هم می تواند هزاران فرد را راضی به یادگیری و بهترکردن خود بکند؟

در سال 2007، کارشناسان زبان در بابل تلاش کردند یادگیری زبان ر ا آسان، موثر، و در دسترس کنند. آنان علاقمندانِ چهارصد زبان زبان شناسان، معلمان، چندزبانان و تهیه کنندگان مطلب را کنار هم گذاشتند که برای یادگیران زبان از چهارده زبان مختلف دنیاو هفت زبان محلی، واحد تعریف می کنند که خود برابر با نود و هشت واحدی می شود که به صورت فردی ایجاد می شود.

خوب، این چطور کار می کند؟

رقم ها خوب بیان می کنند: حدود 1000000 نفر بابل را برای یادگیری انتخاب کرده اند و این رقم در حال افزایش است. اما چرا برنامه های بابل محبوب شد؟ پنج دلیل اصلی برای اینکه 1000000 میلیون نفر در دنیا از این برنامه برای یادگیری زبان استفاده می کنند.:

1.مردم

از همان زمانی که عده ای از دوستداران زبان در اتاق زیرشیروانی در کروزبرگ در حومه برلین کار می کنند، بابل بوسیله کارشناسانانی که هدف یکسان آنها ایجاد بهترین وسیله های یادیگیری زبانی بوده در حال تغییر است. شاید این هدف کمی بزرگ به نظر بیاید اما همانطور که من این هفته از اریک اشمیت شنیدم چنین هدف آشکاری باعث جذب شدن خیلی ها می شود. برای شرکتی که به کارشناسانی در نود و هشت زبان نیاز دارد چنین جذب کردن هایی برای یافتن فرد مناسب بسیار مهم است، حال این فرد ممکن است یک زبان شناس ایتالیایی باشد که می تواند واحدی برای زبان اندونزیایی طرح کند و یا یک طراح گرافیک که می تواند نگاه و حس و حال را در هفت زبان در یک مکان جمع کند. چندزبانی بودن و چندفرهنگی بودنِ باعث شده این شرکت با مهارت های خاص و پتانسیل خوبی برای ابداع و نوآوری در دنیای یادگیری زبانی تامین گردد.(سیارک

2.محصول و سرویس

یادگیری از طریقِ برنامه، مزیت های خاص خود را دارد. برای استفاده آسان است: گوشی هوشمند شما در همه اوقات باشماست و کامل شارژ است و آماده است تا شما را از هزارتوی زندگی معاصر، و با یک اشاره به چرتی در صبح به یک پیام در شب که برای کسی که دوست دارید ببرد.

علاوه بر این، یک محصول آنلاین می تواند پیوسته بهبود یابد و آپدیت شود و تفاوت بین محصول و سرویس را از بین ببرد. پیشرفت زبان آموزِ بابل اندازه گیری می شود و درزهایی که در واحدها مشکل بوده بهبود داده می شود تا از انتقال مساعدِ اطلاعات اطمینان حاصل گردد. بله گرامر آلمانی گاهی اوقات سخت است، بله بعضی کلمات فرانسوی آنطور که تلفظ می شوند به نظر نمی آیند، اما این دقیقا جایی است که بابل به کمک می آید؛ تلاش دارد موضوعات پیچیده را آسان کند.(سیارک

3.زبان آموزان

همه یک میلیون زبان آموز داستان خود و دلایل خود برای یادگیری زبان را دارند. از آنجا که بابل گهگاه با آنها در ارتباط است، بعضی داستان های الهام بخش دیده شده است. برای مثال گیانی احتمالا مسن ترین زبان آموز ما در سن 101 سالگی است. او یک علاقمند به تکنولوژی است که برای مدت مدیدی است از اسکایپ برای ارتباط با دخترش در نیویورک استفاده می کند و دوست دارد زبان خود را با نوه دختری اش تقویت کند. سسیلیا یک ایتالیایی است که در خارج زندگی می کند و از زبان های مختلف استفاده می کند. او الان بابل یاد می گیرد تا در سالهای بعد به برلین نقل مکان کند. بابلی ها خود سازندگان مشتاق بابل هستند، آنها در چالش ها برای یادگیری زبان در مدت خاص شرکت می کنند، حال این یادگیری زبان ترکی در هفت روز باشد یا زبان فرانسه در هفته کاری....

4.مجله

مجله بابل دو سال پیش با هدفِ افزایش سرگرمی، متون تحصیلی، کار هنری و ویدئو در موضوعات زبانی و فرهنگی راه اندازی شد. در شش زبان مختلف انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، و پرتغالی نوشته شده و با میانگین ده میلیون بازدید در هر ماه مواجه بوده است. تیم نوشتاری در حال حاضر از سیزده نفر از هشت کشور مختلف تشکیل شده و شما می توانید درباره زبان رمزی دوقلوها و یا چگونگی ارتباط برقرار کردنِ بازیکنان فوتبال مطالعه کنند. اگر این مطابق با علایق شماست پس می توانید به آسانیدر بابل ثبت نام کنید و همه آپدیت های اخیر در مجله را داشته باشید.

5.آینده

هوش مصنوعی، دنیای مجازی، واقعیتِ فزون یافته ...داستان علمی تخیلی جای خود را به واقعیت علمی میدهد. صنعت تحصیل هنوز هم اغلب پشت دیگر صنایع مانند بازی، مسافرت، ایجاد تکنولوژی های دیجیتال لنگ می زند. بابل می خواهد این موضوع را تغییر دهد با ایجاد ابداعات تلاش دارد تحصیل و یادگیری را به سمت حالتی غیررسمی و اتوماتیک که با ظهور عصر اطلاعات بوچود آمده سوق دهد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید