رازی عمیق و پرسر و صدا

(سیارک)  : غییژژ! این صدایی است که در شمالی ترین قسمت "نونوات" یکی از ایالات کانادا از کف دریا شنیده میشود، و هیچکس نمیداند چرا؟

در ماه نوامبر،مقامات کانادا اقرار کردند که اصلا نمیدانند دلیل صدایی که در تنگه ی "هکلا" و "فیوری" شنیده میشود چیست.ماشین های ارتشی که به منطقه فرستاده شدند هیچ چیز ناهنجاری پیدا نکردند اما شکارچیان میگویند که این صدا باعث رنجش طبیعت شده است.بعضی از مردم این صدا را گردن فعالیت های حفاری شرکت های خصوصی یا صلح سبز می اندازند اما این شرکت ها نیز مثل گروه های عمل گرا اظهار کرده اند که هیچ عملیاتی در ناحیه مذکور ندارند.دولت گفته است که برنامه ای برای تحقیقات بیشتر ندارد.

هزاران مایل آن طرف تر،مشکلی شبیه به این حل شده است.در 2014-2015، دانشمندانی که در حال ضبط صدا و غواصی با ربات غواص در گودال نیروی دریایی در نزدیکی "گوام" بودند صدایی بسیار وحشتناک،چیزی بین ناله و دنگ دنگ، شنیدند.در ماه دسامبر امسال  آن ها گزارش دادند که این صدای نامانوس ممکن است صدای یک وال مینک،نوهی نهنگ فراری از انسان که به ندرت در سطح آب دیده میشود، باشد.دانشمندان در اظهار نظری گفتند که اطلاعات بیشتری راجع به وال مینک یا اینکه فعالیت آن در اطراف نیروی دریایی چه معنی ای میتواند داشته  باشد ندارند.

اکتشافات و یافته های علمی در سال 2016

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

ترجمه  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • dorsa 87 :

    چطوری در این عمق زندگی می کنند مگه نهنگ ها نمیان روی آب برای نفس کشیدن؟

    1395/10/28 12:23 ب.ظ

بیشتر بخوانید