خرید و فروش خانه‌های یک دلاری در ایتالیا! +تصاویر

در


 خانه‌هایی در شهر «اولولای» در منطقه کوهستانی «بارباگیا» در ایتالیا به بهای 1.2 دلار به فروش گذاشته شده است. این نخستین باری نیست که چنین کاری در یک شهر ایتالیایی انجام می‌شود؛ اما نخستین بار است که این وعده به خوبی عملی می‌شود.

این شهر جذابیت و تاریخی  که برای جذب مردم لازم است را ، داراست. با این حال خانه‌های سنگی که به فروش گذاشته می‌شوند نیاز به باسازی دارند. بازسازی این خانه ها باید در سه سال انجام شود و هزینه آن تقربیاً 25 هزار دلار است.

اما پشت پرده این پیشنهاد سخاوتمندانه، تلاش برای جلوگیری از محو شدن یک جامعه است. جمعیت اولولای در نیم قرن گذشته از 2250 نفر به 1300 نفر کاهش یافته است و سالانه تعداد بسیار کمی کودک متولد می‌شود.

شهردار این منطقه می‌گوید: «ما ریشه‌های ماقبل تاریخ داریم و وظیفه من این است که اجازه ندهم سنت‌های بی‌نظیرمان فراموش شوند. افتخار ما به گذشته‌مان ما را قدرتمند می‌سازد. ما مردم سخت کوشی بوده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم شهرمان از بین برود».

جوانان این شهر به شهرهای بزرگتر نقل مکان کرده‌اند و اکنون خیابان‌ها و میدان‌های این شهر خالی از سکنه هستند. خانه‌های کسانی که این شهر را ترک کرده‌اند متروک و پر از تارهای عنکبوت مانده‌اند.( سیارک)

هنوز هم برخی از مردم این شهر پنیرهای مخصوصی را تهیه می‌کنند و سبدهای زیبای سنتی می‌بافند. تاکنون سه خانه در این شهر فروخته شده‌اند و 100 درخواست خرید از کشورهای سراسر جهان مانند روسیه و استرالیا نیز دریافت شده است.

نظرات

در ادامه بخوانید...