بررسی وضعیت صنعت گردشگری در مجلس

زیست بوم - گردشگری: غلامعلی جعفرزاده با اشاره به نشست صبح فردا فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی در مجلس عنوان کرد: این فراکسیون هر هفته با یکی از اعضای کابینه دولت نشستی برگزار می کند تا فرصتی برای تعام دو طرفه بین نمایندگان و عضو کابینه ایجاد شود.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در این نشست ها نمایندگان فرصت دارند مشکلات منطقه ای خود را به گوش مسئولان برسانند و از سوی دیگر دولتی ها می توانند گزارشی از عملکرد و اقدامات خود به وکلای مردم دهند.

وی گفت: بر همین اساس فردا 20 فروردین فراکسیون مستقلین ولایی نشستی با زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواهد داشت تا مسائل مربوط به حوزه گردشگری مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه نشست آتی محورهایی خواهد داشت، توضیح داد: یکی از مهمترین موضوعی که دنبال خواهیم کرد بررسی میزان سفرهای نوروزی 96 است، از آنجایی که ایران چهارفصل را دارا است و با طبیعت بکری که داریم می توانیم در زمینه جذب توریست با کمترین هزینه اقدام کنیم، انتظار داریم گزارشی مبسوط در این باره ارائه شود.

جعفرزاده ایمن آبادی تاکید کرد: جذب توریست در صنعت گردشگری اثر بسیار زیادی دارد به همین جهت باید مشخص شود که در تعطیلات اخیر تا چه اندازه در جذب گردشگر موفق عمل کردیم و دوت در این زمینه چه اندازه سرمایه گذاری کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ادامه داد: در سراسر ایران فضای مختلفی برای اسکان توریست ها در نظر گرفته شده است، خانه کاشانه ها یکی از مکان های اسکان بود که باید بررسی شود چقدر این طرح موفق بود و در چه انداره کمپین های پذیرای مسافر رفاه توریست را فراهم کرده است.

وی گفت: همچنین نحوه حفظ و نگهداری از آثار باستانی و تفرجگاه ها مورد بررسی قرار می گیرد و میزان تعامل دولت با بخش خصوصی برای حفاظت از آثار باستانی زیر ذربین نمایندگان قرار خواهد گرفت.

این نماینده با بیان اینکه در دنیا خانه های خان ها و افراد مهم شهرهای مختلف بلااستفاده نمی ماند، عنوان کرد: بسیاری از این خانه ها به محلی برای جذب توریست تبدیل می شود به طور مثال یا با کاربری رستوان توریست به آنجا می رود یا استراحتگاه، که با این روش هم درآمدزایی می شود و هم ازچنین آثاری محافظت.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این نشست فردا صبح در محل کمیسیون اصل 90 و از ساعت 7 صبح تا 8 صبح برگزار می شود، عنوان کرد: علاوه بر بررسی وضعیت سفرهای نوروزی، برنامه سازمان گردشگری برای تابستان 96 مور بحث و بررسی قرار می گیرد./

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید