روش هایی برای بستن منافذ باز پوست

مشکل منافذ بزرگ پوست یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که بسیاری با آن مواجه هستند.در این مطلب به شما راهنمایی می کنیم که چگونه....

معمولا بسیاری بر این باورند که برای داشتن چهره ای زیبا، داشتن چشمانی زیبا کافیست. این باور هم درست است اما بدین معنا نیست که باید از مراقبت پوستمان دست بکشیم. داشتن پوست سالم به زیباتر شدن ما کمک می کند. برای اینکه صورتی زیبا داشته باشیم باید پوستی عاری از عیب داشته باشیم، هر چیزی از آکنه گرفته تا لکه های سیاه، چین و چروک و منافذ باز پوستی باید به خوبی درمان شوند. مشکل منافذ بزرگ پوست یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که بسیاری با آن مواجه هستند.در این مطلب شما را راهنمایی می کنیم که چطور از شر منافذ بزرگ روی پوست خلاص شوید. روش هایی برای بستن منافذ باز پوست را با هم مرور می کنیم :(سیارک)

ماسک سفیده تخم مرغ برای منافذ پوست :

برای پوست ما، تخم مرغ همانند یک مکمل غذایی می ماند. برای اینکه پوست صورت سفت و مستحکم شود، سفیده تخم مرغ موثرترین ماسک صورت است. استفاده از سفیده تخم مرغ برای ماسک صورت باعث می شود چربی های اضافی از منافذ پوستمان خارج شود. یک تخم مرغ را بردارید و سفیده و زرده آن را جدا کنید. سفیده آن را هم بزنید و روی صورت بمالید و بگذارید تا ۱۵ دقیقه بماند. این کار باعث می شود منافذ بزرگ روی پوست کوچکتر شده و بسته شوند.

عسل برای منافذ باز پوست :

عسل حلال تمامی مشکلات پوستی است. عسل طبیعی باعث سفت و مستحکم شدن پوست می شود. استفاده مداوم از ماسک صورت عسل کمک می کند سطح روغن پوست کنترل شود. برای درمان منافذ بزرگ روی پوست بهترین روش، ساخت یک ماسک صورت ترکیبی از عسل، آب لیمو و آب گوجه فرنگی است.(سیارک)

زردچوبه برای منافذ باز پوست :

پودر زردچوبه سالیان سال برای درمان انواع مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گرفته است. زردچوبه نیز از موادی است که می تواند منافذ باز پوست را ببندد. این ماده سرشار از خواص بازسازی و جوانسازی پوست است و به خوبی می تواند منافذ باز پوست را ببندد. بهترین روش استفاده از زردچوبه برای بستن منافذ پوستی این است که مقداری پودر زردچوبه را با چند قطره آب لیمو ترکیب کنید و دو بار در هفته روی صورت بزنید تا از شر منافذ باز پوست خلاص شوید.

ماست برای منافذ باز پوست :

ماست یک ماده طبیعی مفید پاکسازی پوست برای کوچک کردن منافذ باز روی پوست است. پیش از اینکه حمام بروید مقداری ماست بدون طعم روی پوست بزنید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند. ماست اسید لاکتیک دارد که این ماده به کوچک شدن سایز منافذ پوستی و سفت شدن پوست و از بین رفتن سلول های مرده پوستی کمک می کند.(سیارک)

یخ برای منافذ باز پوست :

یخ نیز می تواند بعنوان یک درمان خانگی برای کوچک کردن منافذ پوستی کمک کند. معمولا از این ماده برای بستن منافذ پوست قبل از آرایش کردن استفاده می کنند. چند تکه یخ را داخل یک پلاستیک قرار دهید و به مدت ۱۵ الی ۳۰ ثانیه روی صورت قرار دهید. روزی چند بار این کار را انجام دهید تا نتیجه آن را ببینید.(سیارک)

 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید