ماسک صورت خانگی براى درمان جای جوش و آکنه 5 ماسک

معرفی ٥ ماسک صورت خانگی براى درمان جای جوش ( آكنه ) آموزش ماسک خانگی از بین بردن جای جوش و درمان آکنه پوست صورت با کمترین هزینه و بهترین روش

اگر شما هم آن قدر بد شانس بوده اید که در زندگى با درمان جای جوش ( آکنه ) دست و پنجه نرم کرده اید مى دانید که از بین بردن آثار آکنه بسیار سخت تر از مبارزه با خود آکنه است. این عارضه پوستی نه تنها روى فیزیک و ظاهر بلکه روى روحیه فرد تأثیر مى گذارد. داشتن آکنه و کنار آمدن با آکنه و درمان آن یک موضوع است، از بین بردن آثار به جا مانده از آن موضوعى دیگر است. اگر شما زمانى آکنه داشته اید و الان درمان شده ولى آثار آن روى پوستتان باقیست، نگران نباشید. با چند درمان گیاهى و خانگى از شر زخم ها و آثار باقیمانده از آکنه خلاص مى شوید. در این مقاله ما به ۵ درمان جای جوش خانگى و جوانسازی پوست مؤثر که به شما کمک مى کند تا آثار آکنه را محو کنید مى پردازیم.

ماسک چوب صندل و گلاب برای درمان آکنه

چوب صندل و گلاب را تا زمانى که به یک ترکیب غلیظ برسید هم بزنید، این کار را ادامه دهید تا به یک خمیر غلیظ برسید. پس از تهیه این خمیر آن را بر روى جای جوش مورد نظر بمالید و صبر کنید.در صورت داشتن آرایش قبل از گذاشتن ماسک آن را پاک کنید. هر چه این مخلوط زمان بیشترى روى پوست شما بماند بهتر است. اگر مى توانید این مخلوط را مثل ماسک روى کل صورت بمالید و بگذارید شب تا صبح روى پوست شما باقى بماند. جهت نتیجه گیرى از این درمان این عمل را براى چند وقت تکرار کنید تا آثار درمان جای جوش را ببینید.(سیارک)

یک روش طبیعى براى درمان جای  آکنه استفاده از شنبلیله است

یک روش طبیعى براى درمان جای  آکنه استفاده از شنبلیله است. کمى تخم شنبلیله آسیاب شده و آب را با هم مخلوط کنیدتا خمیر یک دستى به دست آید. این خمیر را به شکل ماسک روى پوست بمالید. مى توانید کمى تخم شنبلیله آسیاب شده را در آب جوش مخلوط کنید و مخلوط حاصل را زمانى که خنک شد روى پوست بمالید، تا زمانى که مى تواند تحمل کنید این مخلوط را به صورت ماسک روى پوستتان تحمل کنید. سپس آن را بشویید و مجددا ماسک را روى صورتتان بمالید.

روغن زیتون براى بهبود و درمان آثار به جا مانده از آکنه مؤثر است

این روغن فوق العاده، راه حلى طبیعى و راحت براى بسیارى از مشکلات مربوط به سلامتى و زیبایى است. دور از انتظار نیست که روغن زیتون براى بهبود و درمان آثار به جا مانده از آکنه مؤثر است. کافى است براى چند هفته یا چند ماه روغن زیتون را روى موضع مورد نظر بمالید و کمى ماساژ دهید. این روغن به عنوان یک مرطوب کننده طبیعى قوى بافت پوست را نرم و جای جوش را ناپدید مى کند.(سیارک)

آلوئه ورا براى کمک به از بین بردن آثار و زخم آکنه

این گیاه به طرز باورنکردنى، روى پوست و درمان عوارض پوستی تأثیر دارد. آلوئه ورا به طور معمول به عنوان یک درمان گیاهى براى کمک به از بین بردن آثار و زخم هاى آکنه شناخته شده است. این روش بسیار آسان است. به صورت روزانه مقدارى آب آلوئه ورا را با دست روى پوست بمالید. توجه کنید که کاملاً به تمام سطح پوست صورت مالیده شود. با این کار شما اجازه نمى دهید آکنه به مرحله اى برسد که روى پوست شما زخم ایجاد کند. علاوه بر این به پوست شما کمک مى کند بر زخم هایى که در آینده در اثر آکنه روى پوست شما ظاهر مى شود فائق آیید.(سیارک)

آب لیمو ترش کمک مى کند که آثار آکنه و جوش هاى سر سیاه محو شوند

اگر شما از جوش هاى عمیق یا سر سیاه رنج مى برید مى توانید از آب لیمو ترش کمک بگیرید. کافى است آب لیمو ترش تازه را روى موضع مورد نظر بمالید و تا زمانى که پوست تمام آب لیمو ترش را جذب کند صبر کنید. سپس پوستتان را با آب خنک بشویید. آب لیمو ترش کمک مى کند که آثار آکنه و جوش هاى سر سیاه محو شوند، در عین حال آب لیمو ترش پوست را روشن و باعث درمان جای جوش می شود.(سیارک)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید