با برند گرلن بیشتر آشنا شوید

با برند گرلن بیشتر آشنا شوید برند گرلن یک برند مطرح و لوکس فرانسوی است که در زمینه تولید محصولات آرایشی، عطر و ادکلن و محصولات مراقبت از پوست فعالیت می کند، این برند لوکس یکی از قدیمی ترین برندهای عطر در جهان است. برند گرلن توسط پیر فرانسوا پاسکال گرلن در سال 1828 در پاریس آغاز به کار کرد. آشنایی با جدیدترین محصولات برند برتر گرلن

برند گرلن (Guerlain) توسط پیر فرانسوا پاسکال گرلن در سال ۱۸۲۸ در پاریس آغاز به کار کرد. این برند ابتدا یک عطرفروشی که فرانسوا پاسکال بهمراه دو پسرش اداره می کردند و تنها تولید کنندگان عطر در این شرکت بودند. به مرور زمان نام این برند بیش از پیش مطرح شد و گرلن توانست دومین فروشگاه خود را در خیابانی دیگر به نام rue de la paix در سال ۱۸۴۰ افتتاح کند و پا به صحنه فشن پاریس بگذارد.

گرلن Guerlain یک برند مطرح فرانسوی است که محصولات زیبایی، آرایشی، مراقبت از پوست، عطر و ادکلن تولید می کند. برند گرلن از جمله قدیمی ترین برندهای آرایشی جهان به شمار می رود و در سال ۱۸۲۸ توسط خانواده گرلن پای گذاری و اداره میشد. هرچند که در سال ۱۹۹۴، این برند توسط گروه LVMH، که یک سرمایه گذار چند ملیتی با تخصص سرمایه گذاری روی برندهای لوکس است، خریداری شد. 

نام این برند و پیر فرانسوا در سال ۱۸۵۳ با تولید ادکلنی با نام  امپریال برای امپراطور فرانسه ناپلئون و همسر فرانسوی – اسپانیایی او، ملکه یوجین، بیش از پیش مطرح شد. این عطر موجب شد تا نام برند گرلن اعتبار و افتخار بیشتری کسب کند. پس از آن، گرلن (Guerlain) عطری برای ملکه ویکتوریا در انگلستان و ملکه ایزابلا در اسپانیا تولید کرد تا نام این برند بیش از پیش تبدیل به نامی سلطنتی شود.

پس از مرگ پیر فرانسوا در سال ۱۸۶۴، شرکت به دست پسرانش ایمی گرلن و گابریل گرلن افتاد. نقش مدیر و تولید کننده عطر بین این دو برادر تقسیم شد و آنها به مرور زمان شرکت را گسترش دادند. ایمی گرلن در نقش تولید کننده عطرهای این شرکت، بسیاری از عطرهای مطرح و ماندگار این برند از جمله (Fleur d’Italie 1884) و (Rococo 1887) تولید کرد.

از آنجایی که این کمپانی به صورت خانوادگی اداره می شد پس از پسران گرلن این بار شرکت به دست پسران آنها افتاد. آنها نیز به همین روال کار را دنبال کردند و هر کدام به تولید کنندگان مطرح و متخصص عطر تبدیل شدند. اما نوه های گرلن بزرگ، آخرین صاحبان این برند خانوادگی بودند. آنها نیز بسیاری از عطرهای مردانه این برند را به بازار معرفی کردند. این برند در سال ۱۹۹۴ توسط گروه (LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton ) خریداری شد اما ژان پل گرلن بعنوان آخرین صاحب خانوادگی آن همچنان در شرکت به کار خود ادامه داد. هرچند او در سال ۲۰۰۲ بازنشسته شد اما تا سال ۲۰۱۰ بعنوان مشاور در این شرکت همچنان مشغول به فعالیت بود.

گرلن سالیان سال فقط بعنوان یک برند لوکس در زمینه عطر و ادکلن فعال بود اما امروزه طیف وسیعی از محصولات آرایشی و مراقبت از پوست نیز تحت نظر این برند تولید شده و در سراسر جهان به فروش می رسد. نکته قابل ذکر در تولید آنها استفاده از مواد اورگانیک و طی تمام مراحل به گونه ای است، که محصول ارائه شده کاملا سازگار با محیط زیست باشد. رژ لب هایی که تحت نام برند گرلن عرضه می شوند بدون سرب بوده و برجستگی بیشتری به لب می بخشند. ( سیارک)

از زمان افتتاح خانه گرلن در سال ۱۸۲۸ تا به امروز بیش از ۳۰۰ عطر تحت نام این برند عرضه شده، که بسیاری از آنها نامهای ماندگاری در دنیای عطر و ادکلن هستند. به طوری که عطر جیکی (Jicky) که در سال ۱۸۸۹ تولید شد، هنوز بعد از ۱۲۰ سال تولید و به فروش می رسد. جیکی اولین عطر ارائه شده توسط این برند بود و علاوه بر اینها به اولین عطری تبدیل شد که عنوان “مدرن” را به خود اختصاص داد چرا که در تولید آن به جای مواد طبیعی از مواد مصنوعی نظیر وانیلین و کومارین استفاده شده , به آن بویی متفاوت می داد. جیکی با بوی خاصی که داشت، اگرچه بعنوان یک عطر زنانه معرفی شد، اما توسط مردان نیز مورد استفاده قرار میگرفت و به خوبی به عطری بدون جنسیت تبدیل گردید. امروزه این عطر لقب قدیمی ترین عطری که هنوز تولید می شود را گرفته است. بوی اصلی این عطر ترکیبی از اسطوخودوس و وانیل است.

برخی از عطرهای مطرح برند گرلن از سال ۲۰۰۰ به بعد :  Maphora/Mayotte 2000 – L’instant de Guerlain 2003 – Insolence2006 –  Gurelain Homme 2008 – Idylle 2010 – La Petite Robe Noire 2012 – L’Homme Ideal 2014 – Mon Guerlain 2017

عطر مون گرلن (Mon Guerlain) جدیدترین عطر ارائه شده توسط برند گرلن بوده و چهره تبلیغاتی آن آنجلینا جولی است. ( سیارک)

 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.