بهترین ماسک های صورت مناسب نوع پوست شما

بهترین ماسک های صورت مناسب نوع پوست شما، آموزش نحوه درست کردن ماسک صورت مناسب پوست، داشتن پوستی زیبا صاف با معرفی ماسک صورت انواع پوست

ماسک های صورت به منظور بهبود پوست ساخته می شوند اما اگر نتوانیم ماسک صورتی که مناسب نوع پوستمان است را انتخاب کنید ممکن است با استفاه کردن از ماسک های صورت نامناسب به پوستمان صدمه وارد کنیم. امروزه در بازار، انواع ماسک صورت با فرمول ها و برای پوست های مختلف وجود دارد. شاید انتخاب ماسک صورت برای شما کمی گیج کننده باشد پس بد نیست ابتدا بدانید کدام ماسک برای پوست شما مناسب تر است.

پوست چرب :

آن دسته از افرادی که پوستی چرب یا ترکیبی دارند بهتر است از ماسک های صورت که چربی ندارند استفاده کنند. ماسک هایی که خاک در آنها است می تواند گزینه مناسبی باشد چرا که این ماده، چربی اضافه پوست را پاک می کند و در عین نفوذ به پوست و صاف کردن سطح آن از خشک شدن پوست نیز جلوگیری می کند.(سیارک)

پوست خشک و حساس :

برعکس افرادی که پوست چرب دارند، این افراد نیازی ندارند تا از ماسکی استفاده کنند که چربی پوستشان را کم کند. در عوض بهتر است از ماسک های مرطوب کننده یا آب رسان استفاده کنند تا پوستشان را از حالت خشکی بیرون آورده و به آن آرامش بدهد.

پوست های کسل و خسته :

اگر شما پوست خسته یا کسلی دارید حتما به دنبال ماسکی می گردید تا این پوست را بیدار و زنده کند. ماسک های لایه بر را انتخاب کنید تا همانند یک اسکراب، سلول های مرده پوستتان را پاک کرده و اجازه تنفس به آن بدهد. این ماسک ها معمولا حالت روشن کننده نیز دارند و به مرور زمان با پوستی شفاف تر و سفید تر روبه رو خواهید شد.

پوست های آسیب دیده :

اگر پوست شما مشکلی دارد یا آسیب دیده است، با مواردی نظیر جوش یا آکنه مواجه هستید، ماسک های پاکسازی پوست را انتخاب کنید. این نوع ماسک ها می توانند در برطرف کردن عیوب پوستی به شما کمک کنند. برخی از این ماسک ها می توانند جوش های صورت شما را خشک کرده و نقاط و لکه های سیاه روی پوستتان را از بین ببرند و منافذی از پوستتان را که خیلی باز هستند را ببندند.(سیارک)

پوست های پیر یا شل :

اگر پوست این چنینی دارید بهتر است از ماسک های صورت که پوستتان را سفت می کنند استفاده کنید. این ماسک ها پوست شما را جمع کرده و سفت می کند و خطوط و چین های صورتتان را کمتر می کند در عین حال پوستی نرم و شفاف خواهید داشت.

پوست های معمولی :

اگر از این دسته افراد هستید بسیار خوش شانسید، چرا که انتخاب برای شما نامحدود است. شما می توانید از هر ماسک صورت که در این دسته بندی قرار گرفت استفاده کنید، یا همه آنها را امتحان کنید تا بهترین را برای پوستتان انتخاب کنید.

ماسک صورت

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید