نکاتی که باعث می شود جوان تر به نظر برسید 8 مورد

در

اکنون بهترین زمان است تا امکاناتی که همیشه در اختیار دارید اما آن ها را فراموش می کنید را آشکار کنید. متاسفانه دوران جوانی  کوتاه مدت و زودگذراست و خیلی زود از دست می رود.

زمانی که خود را در حال از دست دادن جوانی می بینیم سعی می کنیم آن را با روش های مختلف بازیابی کنیم.

با وعده هایی که در گوشه و کنار تبلیغات در مورد درمان های معجزه آسای گران قیمت و همچنین جراحی های گران و خطرناک می شنویم، دنیای زیبایی ترسناک به نظر می رسد. اگرچه نباید در مورد ظاهر بیرونی خود دروغ بگوییم، اما ما هنوز به نشان دادن بهترین جنبه های خودمان به دنیا افتخار می کنیم. با این وجود، بر خلاف پیشنهادهایی که بیشتر محصولات آرایشی موجود در قفسه های فروشگاه ها می کنند، ما برای شما محدودیت هایی را مشخص می کنیم که پرهیزهای زیبایی را برای شما آشکار کند تا بهترین های هر دو دنیا: بازیابی جوانی و تقویت امکاناتی که خداوند به ما داده است در حالی که هنوز در جست و جوی خوبی های خودمان هستیم، را به ما بدهد.

اینکه آیا تلاش می کنید تا سن تان کم تر از سی سال به نظر برسد یا به دنبال یک راهبرد ضدپیری برای این هستید که سن تان را به عقب برگردانید و جوان تر به نظر برسید مهم نیست، ما نکته هایی را به شما می گوییم تا به امکانات درخشانی دست پیدا کنید و با صرف مدت زمانی کم ظاهری بسیار جوان تر پیدا کنید. از این نکات اصلاحی و ساده، برای کاهش سن ظاهری و نشان دادن امکاناتی که فراموش کرده بودید همیشته داشتید استفاده کنید.

در استفاده از پوشش سخت گیر نباشید.

همه ی ما می دانیم، همیشه وسوسه می شویم تا کوچک ترین گوشه از بدنمان را که به نظرمان کامل نیست بپوشانیم.

اما استفاده بیش از حد از پوشاننده ها در واقع می تواند به دلیل ساختار بافت آن ها، توجه ها را به خطوط و بی نظمی های موجود جلب کند. این به هیچ وجه به این معنی نیست که جوانی تان را به سطل زباله بیاندازید بلکه ما پیشنهاد می کنیم، با کمی برنامه ریزی صرفا فقط بیشتر از جوانی تان مراقبت کنید.

بر روی ترمیم خطوط و سیاهی دور چشم سرمایه گذاری کنید.

همه ی ما خسته هستیم اما هیچکس به دانستن آن احتیاج ندارد. یک پک ترمیم دور چشم که در آن کلاژن وجود دارد را تهیه کنید، تا حلقه ها و خطوط دور چشم را از بین ببرد که همانند درمان آب گرم در خانه عمل می کند.

سفید کردن دندان ها.

دندان های زرد یک علامت هشدار دهنده برای سن بالا است.

خوشبختانه، درمان هایی وجود دارد که نیازی به هزینه های خیلی زیاد رفتن پیش دندان پزشک ندارد و دندان ها و لثه هایتان را بی ضرر پاک کنید. قبل از این که از خانه خارج شوید به مدت زمان 30 دقیقه در خانه درمان سفید کردن دندان ها را انجام دهید تا بلافاصله لبخندتان سفید شود.

بستن مو ها در پشت سر.

همانند تصویر بالا موهایتان را در پشت سرتان ببندید.

این سبک بستن مو باعث کشیده شدن پوست شده و خطوط و چروک ریز صورت را از بین می برد.

با این روش می توانید جوان تر به نظر برسید.

مرطوب کردن.

آیا واقعا نیاز است که این موضوع را به شما یادآوری کنیم؟ شما هم مانند هر کس دیگری می دانید که این بخشی است که واقعا ارزش سرمایه گذاری کردن بر روی آن وجود دارد، پس یک محصول آرایشی که به آن اعتماد دارید این کار را به خوبی انجام دهد را انتخاب کنید و از آن استفاده کنید.

پیشانی و خط ابرو، جوانی

آیا می دانید تحقیقات نشان داده است که توجه کردن به پیشانی و خطوط ابرویتان می تواند باعث شود جوان تر به نظر برسید. ابروهای تان را با ابزار های مناسب تیره کنید تا برجسته تر به نظر برسند و چهره تان جوان تر به نظر برسد.

بلند کردن مژه ها

می توانید از هر فرصتی برای مبارزه با پیری استفاده کنید. ابزار شما در این راه انگشتان شما است. وقتی که سن شما بیشتر می شود، مژه های شما تمایل پیدا می کنند تا کم تراکم تر شوند، در این حالت چشمان شما مسطح به نظر می رسد. پس شما باید از هر فرصتی که می توانید برای عمق بخشیدن، استفاده کنید.

رطوبت ظاهری با استفاده از هایلایترها

اگر به نظرتان به اندازه کافی پوست تان رطوبت ندارد، از ترفندهایی که مربوط به مرطوب کننده ها هستند، استفاده کنید. می توانید با استفاده از دو هایلایتر مرطوب این کار را انجام دهید. گونه های ما وقتی که پیر می شویم، نازک می شوند که در واقع می توانند فرصت هایی را برای ما فراهم کنند تا از هایلایتر هایی استفاده کنیم که در جوانی از آن ها استفاده نمی کردیم.

نظرات

در ادامه بخوانید...

راه های طبیعی سفید کردن دندان

در

چه کارهایی را باید انجام دهیم و چه کارهایی را نباید انجام دهیم ؟
شاید تصور کنید که برای لبخند بتوانید از یک نوشابه ی مقوی استفاده کنید ، ولی نمی خواهید زمان یا پول خود را روی درمان های متصدیان آن سرمایه گذاری کنید یا به شما دیگر ژل های داروخانه یا نوار فروخته نمی شود.
برخی از درمان های خانگی و طبیعی ، ایمن بوده و می تواند دندان شما را سفید کند. بفهمید بهترین شرط های شما چه هستند و کدام یک شما را به دردسر نمی اندازد.

 

استفاده از مسواک و نخ دندان
بهداشت مناسب دهان و دندان ، روش موثر حفظ لبخندتان در بهترین حالت است. خمیردندان ها به آرامی جرم سطح دندان را زدوده و براق می کنند. خمیردندان های سفیدکننده همان کار را با ترکیبات بیشتر انجام می دهند ؛ آنها دندان شما را سفید نمی کنند. نخ دندان ، غذاها و باکتری هایی را که به جرم دندان تبدیل و سخت می شوند ، از بین برده که باعث می شود دندان ها مات و تیره تر به نظر برسند.(سیارک)

 کشیدن دندان با روغن
این تکنیک در طب آیور ودا رایج است. شما یک قاشق سوپخوری از روغن را (مثل دانه ی کنجد ، نارگیل یا روغن زیتون) در اطراف دهان به مدت 20 دقیقه برای " بیرون راندن" باکتری ، غرغره می کنید. بررسی اخیر نشان داده که استفاه از روغن نارگیل از فساد دندان جلوگیری می کند ولی هیچ حمایت علمی از آن نشده است.

جوش شیرین
علاوه بر کمک به عدم خردشدگی دندان، ساینده ی ملایمی است که جرم ها را می ساید. شما می توانید آن را با استفاده از خمیر جوش شیرین دست ساز خود امتحان کنید ولی احتمالا با عوض کردن آن با خمیردندانی با بی کربنات سدیم ، نتیجه ی بهتری خواهید گرفت. بررسی ها نشان می دهد که مسواک با محصولاتی که دارای جوش شیرین هستند ، به مرور زمان ، جرم های سطح دندان را از بین خواهد برد.

سیب ، آناناس ، توت فرنگی
اسید مالیک موجود در سیب ، بزاق را برای شستشو و پاک کردن اسید ، تقویت می کند. خمیردندان هایی با ماده ی بروم ، ترکیبی در آناناس ، به سفید شدن دندان کمک می کند. ولی هیچ مدرکی وجود ندارد که خوردن این میوه ها ، ظاهر دندان شما را براق کند. توت فرنگی را کنار بگذارید. یک مطالعه در دندانپزشکی عملی دریافت که مسواک کردن با ترکیب اینها و جوش شیرین ، دارای اثر سفیدکنندگی نیست. بدتر اینکه ، اسید سیتریک موجود در توت فرنگی ، مینای دندان یعنی قشر بیرونی دندانتان ، را تجزیه می کند .(سیارک)

پروکسید هیدرژن
عامل رنگبری است که در اکثر بسته ی لوازم سفیدکننده ی خانگی یافت می شود. در واقع رنگ دندان را نیز تغییر می دهد. یک بررسی نشان داد که رنگکاری با ژل غیر مجاز با 6% هیدروژن پروکسید روی دندان بعد از دو هفته ، تفاوت قابل توجهی را ایجاد می کند. بطری های ارزان این مایع که می توان آن را از داروخانه ها خریداری کرد ، دارای درصد پایین تری است. و طبق گفته ی موسسه ی دندان سازی آمریکایی ، غرغره کردن قبل از اینکه دندانتان را سفید کند ، لثه تان را خواهد سوزاند.

سرکه ی شربت (الکل دار) سیب
طبق گفته ی آنها ، غرغره ی قبل از مسواک به شما کمک می کند تا باکتری ها را کشته و لکه ها را از بین ببرید. شما به لبخند سفیدتر خواهید رسید.
متاسفم ، هیچ بررسی ای این ادعاها را اثبات نکرده است. در حالی که می تواند تزئین سالادتان را سفیدتر کند ، انتظار نداشته باشید که سرکه ی مشروب سیب ، دندانتان را سفید کند.

زردچوبه
ادویه ی تند و گرم که به چاشنی کاری معروف است نیز یک رنگ طبیعی است که بافت سفید را به طلایی روشن تبدیل می کند. به طور فرضی ، خمیر زردچوبه می تواند دندان تیره را به سفید مرواریدی تبدیل کند. به هر حال خردل را نیز در نظر بگیرید. هیچ تحقیق روشنی برای حمایت از آن وجود ندارد.

هرچه را که می خورید ، به دقت نگاه کنید
معالجه بهتر از درمان است. غذاهایی شامل نوشیدنی ها و دانه های سیاه مثل قهوه ، شراب قرمز و لیموناد ،که به متخلفین معروف هستند  از آنها در حد اعتدال لذت ببرید و بعد از آن با آب شستشو دهید تا خطر کمتری از تاثیر آنها روی دندانتان ایجاد شود. (سی دقیقه قبل از مسواک صبر کنید تا از مینای دندان محافظت کرده باشید).
سیگار و جویدن تنباکو نیز باعث آلودگی می شود که دلیل دیگر ترک آن است.

(سیارک)

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

آیا کشیدن دندان های عقل کاری بیهوده است

در

به گزارش (سیارک) شواهد نشان داده اند که برداشت مدام دندان های عقل کاری بیهوده است. نه؛ شاید شما درواقع نیازی به کشیدن دندان های عقل خود نداشته باشید.


بیشتر ما متوجه در آمدن دندان های عقل مان نمیشویم، اما بنا به دلایلی در زمان بین دوران متوسطه و دانشگاه، به بسیاری از مردم در آمریکا یا استرالیا گفته میشود که باید آنها را کشید.بر این اساس که آیا دندانها تحت فشار هستند یعنی در زیر لثه باقی مانده باشند جراحی شامل بیهوشی، بخیه و یک یا دو هفته استراحت کم تحرکی خواهد بود.برای بسیاری از ما، این میتواند تا سن بزگسالی پیشنهاد خیلی بیرحمانه ای تلقی بشود! اما متخصصین بیشتر و بیشتری شروع به پرسش در این خصوص کرده اند که آیا اساسا چنین جراحی هایی لازم است یا خیر. و تحقیقات در حال توسعه نشان میدهند که ما ممکن است بی هیچ دلیل خاصی، تنها افراد را در معرض هزینۀ بالای برداشتن دندان عقل قرار دهیم.
مشخصا، تمام موارد برداشت دندان عقل، بی دلیل نیست.دندانهای عقل میتوانند عفونت کنند، ایجاد پوسیدگی و یا کیست کنند.به دندان های مجاور آسیب وارد کنند و همچنین اگر در فک افراد باقی بمانند، موجب درد شدید را فراهم آوردند. در این موارد، کاملا مشخص است که این برای بیمار بسیار بهتر است که این دندان های "مولار سوم" اسم تخصصی دندانهای عقل برداشته شوند. اما موارد دیگری هم هستند که تحقیقات در مورد آنها شک دارند. مواردی که دندان های عقل تحت فشار نیستند و از هر نظر دیگر سالم اند و یا هیچ نشانگان خاصی ندارند.
در سال 1988، پس از آنکه مطالعه ای در دانشگاه Yorkبدین نتیجه دست یافت که شواهد علمی حامی این کار وجود ندارد؛ بریتانیا برداشت معمول دندان های عقل را متوقف کرد.در همان سال، کالج سلطنتی پزشکان ادینبورگ"Edinburgh" اعلام کرد برای بیمارانی که شرایط مربوط به مولار سوم را ندارند، برداشت آن پیشنهاد نمیشود.  (سیارک
کماکان در خیلی از کشورها، شامل آمریکا و استرالیا، برداشتن مداوم دندانهای عقل یک پروسۀ معمول میباشد.دلیل ارائه شده این است که رها کردن آن ها در داخل دهان به تعویق انداختن امر اجتناب ناپذیر است، چراکه افراد دارای دندان عقل بعدها با عفونت و یا عوارض دیگر روبرو خواهند بود.
منطقا، در سال 2011، 10 میلیون دندان عقل از دهان آمریکایی ها برداشته شد و یک تحقیق در سال 2015 تخمین زد که بیشتر از هفت برابر این آمار در استرالیا و بریتانیا جهت برداشتن دندان عقل، بستری شده اند. اما تحقیقات جدید نشان میدهند که این عمل احتمالا بیهوده است.
Greg J. Huang رئیس ارتودنتیست های دانشگاه واشنگتن طی یک مصاحبه در سیاتل بهRony Carin Rabin از نیویورک تایمز گفت: "هر فردی در معرض آپاندیسیت قرار دارد، اما آیا شما آپاندیس همۀ مردم را بر میدارید؟!"
" من مخالف برداشتن دندان های عقل نیستم، اما شما بایستی ارزیابی کنید و دارای یک دلیل خوب کلینیکی باشید."
خب؛ جستجوها چه میگویند؟ آخرین شواهد حمایت کنندۀ برداشتن دندان های عقل "فقط در مواردی" مربوط به بررسی سال 2014 میباشید که از مطالعۀ هفت برگه آزمایش اینکه چه اتفاقی رخ میدهد هنگامیکه فرد جوان بالغ دندان عقل خود را نگاه دارد، بدست آمد.و با این وجود که در مجموع مطالعه نشان داد که رها کردن دندان عقل در داخل دهان براستی سبب افزایش ریسک ایجاد مشکلاتی در آینده میباشد، اما این تمام ماجرا نبود.
Rob Wile برای Fusion"فیوژن" توضح داد که:"مقاله به این نتیجه ختم شد که ریسک تحمل برداشت دندان، با افزایش سن بیشتر میشود"
"اما دست کم، یکی از نتایج بدست آمده از این مطالعه هم چنین نتیجه ای را عنوان نمیکند.بلکه مطالعه ای در بریتانیا نشان میدهد که 83.13 درصد مراجعین دورۀ یک سالۀ عاری از نشانگان را بسلامت پشت سر گذاشتند و تنها 5 درصد نیاز به برداشتن دندان خود داشتند."
Rabin از نیویورک تایمز، همچنین به این نکته اشاره میکند که با وجود اینکه، چندین مطالعه، نشان میدهند که نگاه داشتن دندان های عقل با بروز مشکلاتی همراه هستند "بنظر نمیرسد که حتا یک آزمایش بالینی تصادفی استاندارد طلائی اثبات علمی وجود داشته باشد که در آن به مقایسه افراد یکسانی بپردازد که برخی تحت اقدامات پیشگیری کنندۀ برداشتن دندان قرار گرفته و برخی نگرفته اند" (سیارک
از سوی دیگر، مطالعات گسترده و در حال رشد هستن که مخال آنرا نشان میدهند که بسیاری از برداشت های دندانهای بیهوده میباشد.
تحقیقی در سال 2011 بر روی بیش از 6.000 بیمار در یونان که دندان عقل خود را برداشته بودند، به این نتیجه رسید که تنها 2.8 درصد این دندانها حاوی کیست یا تومور بودند. و بررسی مکررا تکرار شده در سال 1988 نشان داد که تنها 12 درصد از 1.765 نفر مردم میان سالی که دندان عقل خود را برداشت نکرده بودند، تجربه درد و مشکلات را داشته اند.
حتا فراتر از آن، در سال 2008، سازمان سلامت عمومی آمریکا(APHA) بسیاری از موارد بحث برانگیز که معمولا در مورد برداشتن دندان های عقل گفته میشود، مثل مثل آسیب رساندن ه دندانهای مجاور و یا تجمع باکتریایی در دندان که موجب بیماریهای دهان و دندان شود را رد کرد.
سازمان در نهایت اعلام کرد:"مطالعات کمی که بر آثار طولانی مدت دندان های تحت تاثیر قرار گرفته انحام شده است، دال بر اندک بودن خطر آسیب میباشد."
APHA این سیاست را تایید کرد که نگرانی های هر ساله ناشی از نگهداری دندانها داخل دهان، ریسک عمل جراحی را توجیه نمیکند که البته کم هم نیستند.بغیر از ریسک ناشی از بیهوشی، جراحی ممکن است به آسیب عصبی، از دست دادن حس چشایی و گاهی اوقات حتا مرگ، منتهی بشود.
با وجود تمام اینها، چرا هنوز دندانپزشکان به بسیاری از مردم پیشنهاد میکنند تا دندان عقل خود را بردارند؟
Julia Boughner، زیست شناس سلولی دانشگاه ساسکاچین(Saskatchewan) در کانادا که این بحث را از نزدیک دنبال میکند، در مصاحبه با فیوژن گفت:"رمز آن این است که مسئولین کلینیک ها، هنوز تمام ابزار و اطلاعات موجود که آنها را در راحتی و در حالتی انفعالی قرار بدهد، را ندارند."
پس چه باید کرد اگر که دندانپزشک شما، شما را به برداشتن دندان عقل ترغیب کند؟Rabin پیشنهاد میکند که باید برای فهمیدن اینکه آیا واقعا این کار ریسک انجام عمل جراحی را برای شما دارد؛ تلاش کرد واگر که درمان های غیر تهاجمی تر موجود باشند، بایستی اوا آنها را دنبال کنید.
به بیان دیگر، جویا شدن یک رای دوم یا سوم پیش از مبادرت به عمل جراحی، قطعا ضرری نخواهد داشت.
اما چه هنگام ارزش این ریسک را دارد؟
Rabin مینویسد:"اجماع عمومی در میان منتقدان برداشت مکرر بر این باور است که :

 

عفونت عود کنندۀ لثه یا پری کرونال، پوسیدگی جبران ناپذیر دندان، آبسه، کیست، تومور و آسیب دندانهای مجاور و استخوان ها و یا سایرشرایط پاتولوژیک، این عمل را موجه میکند.


هر تصمیمی که گرفتید، مهمترین چیز این است که مرتبا دندانپزشک خود را برای چک آپ و تمیز کردن دندان، ببینید.دندانپزشکان توصیه می کنند که مراقب بهداشت دهان و دندان خود باشید تا دقیقا از این مشکلات جلوگیری شود.چرا که سلامت دندان ها امر پیش پا افتاده ای نیست.خصوصا برای جوانانی که در ابتدای زندگی خود میباشند.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

غذاهایی که شما را زیبا و جوان نگه می دارند

در

همه ما در زندگی روز مره خود، هر روز با شنیدن عبارات زیر بزرگ شده ایم: سن فقط یک عدد است، سن قابلیت های شما را تعیین نمی کند و غیره. درست است که سن محدود به اعداد است، اما زمانیکه سن می گذرد، خود را پنهان نمی کند. سن مشهود خواهد بود مگراینکه فرد جراحی پلاستیکی کرده باشد تا علائم پیری پوست و مو را پنهان کند. افزایش سن اغلب همراه با چروک، پوست خشک، پوست تیره یا لکه می باشد. با این حال، این مسائل محدود به افزایش سن نیستند؛ افراد جوان نیز مستعد چنین مشکلاتی خواهند بود اگر سبک صحیح زندگی نداشته باشند و بدن در معرض محصولات شیمیایی قرار گیرد.
اگرچه پیری اجتناب ناپذیر است، اما می توان این فرایند، بویژه پیری زودرس را کُند کرد. پوست بی روح را می توان با تغذیه مکمل های صحیح و داشتن رژیم غذایی سالم و مغذی شاداب و با طراوت کردکه رشد سلولها را تقویت کده و پوست شما را شفاف می سازند. اگرچه وقتی صدمه ای روی داد، برگرداندن زمان مشکل می باشد، اما ایجاد عادات خوب غذایی از سنین جوانی مهم است. نوشیدن مقادیر بالای آب، به حفظ پوست بدون چروک کمک می کند که رویای اغلب ما می باشد. تلاش برای نوشیدن آب بدون حس تشنگی، تاثیر مثبتی بر پوست دارد.

نکاتی برای کندکردن روند پیری
درحالیکه چرخه خواب خوب را در اولویت قرار نمی دهیم، اما نقش مهمی در مسائل مربوط به پوست و مدیریت وزن دارد. داشتن هشت ساعت خواب بدون وقفه، مقدمه پوست درخشنده است. علت تاکید ما بر پوست این است که پوست سن اشخاص را بیشتر منعکس می کند. اگر فردی پوست بی عیب و خوبی داشته باشد، می تواند تمام اطرافیان شما را جذب کند. درحالیکه نباید اهمیت زیادی به پوست داد، ما برای پوست بی روح شما راه حلی داریم. غذای ضد پیری را امتحان کنید. طبق گفته دکتر Sheela Krishnaswamy، غذای ضد پیری شامل یک گروه غذایی برای مصرف نیست. این غذا شامل میوه ها و سبزیجاتی است که باید بطور روزانه مصرف شوند تا شاهد نتایج خوبی باشیم. بنابراین، جهت توقف علائم پیری زودرس، ترکیب غذاهای زیر را باید مصرف کرد:


1. غذاهای غنی از آنتی اکسیدان
این غذاها شامل غذاهایی است که از نظر محتوای آنتی اکسیدان غنی می باشند. بعنوان یک گروه بزرگ، این گروه شامل تمام میوه های ارگانیک و سبزیجات می باشد. این آنتی اکسیدانها از فرایند اکسیداسیون جلوگیری کرده و رادیکالهای آزد و مضر را از خون حذف می کنند که به بیماریهایی همچون سرطان و بیماریهای قلب منجر می شوند.

غذاهای غنی از آنتی اکسیدان برای داشتن سلامتی در دوران پیری


2. ادویه ها
مصرف ادویه ها در رژیم غذایی خود را افزایش دهید. غذاهای هندی معمولا دارای ادویه بیشتر هستند و برای ضدپیری موثر می باشند. ادویه هایی همچون ریحان، دانه رازیانه، زیره، زردچوبه از صدمات اکسیداتیو به سلولها جلوگیری می کنند. (سیارک)


3. چای سبز
نوشیدن روزانه 3 فنجان چای سبز، دارای پتانسیل معکوس سازی صدمات سلولی و افزایش طول عمر سلولها می باشد. فواید چای سبز بر پوست شگفت آور می باشند. برای شفاف سازی پوست، بسته های چای سبز را می توان روی پوست قرار داد.


4. کیوی
مصرف منظم کیوی، پتانسیل جلوگیری از تشکیل خطوط ریز و چروک برپوست را دارند. براساس تجزیه غذایی میوه کیوی، هر 100 گرم کیوی، حاوی 154 درصد ویتامین ث است که تقریبا دوبرابر لیمو و پرتقال است. ویتامین ث همچون آنتی اکسیدان قدرتمند عمل کرده و رادیکال های آزاد را از بین می برد.


5. گیاهان سبز
گیاهان سبز غنی از فیبر و مواد غذایی می باشند و در تجدید محتوای غذایی مطلوب برای بدن انسان موثر می باشند.


6. خشکبار
استفاده روزانه از خشکبار در رژیم غذایی بسیار مهم است. خشکبار باعث بهبود فعالیت مغز و فعال نگه داشتن آن می شود. این نیز بدن را فعال نگه داشته و از هر نوع بی حالی جلوگیری می کند. بنابراین فرد را قادر می سازد تا حس جوانی کند.
در حالیکه پیری نباید باعث نگرانی فردی شود، اما همیشه باید احتیاط کرد. ایجاد تغییرات در عادات مربوط به رژیم غذایی، باعث توقف علائم پیری زودرس می شود. بیشترین نیاز این زمان، قبول خودمان به همان شکلی که هستیم می باشد، پس باید زیبایی افراد را بپذیریم نه اینکه عیب های آنها را بگوییم.

بهترین مواد غذایی ضد پیری

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

ترجمه  itrans.ir

نظرات

در ادامه بخوانید...

یازده روش طبیعی برای سفید کردن دندان ها

در

(سیارک): همه ی ما افرادی را در تلویزیون یا در یک فیلم دیده ایم که دندان ها و لبخندهای عالی، روشن و درخشان خود را به معرض نمایش می گذارند. یا شاید در محل کار خود یا جایی دیگر متوجه فردی شده اید که لبخند تابان بی نقصی دارد. با دیدن دندان های این افراد، اکثر ما متعجب می شویم که آن ها چگونه دندان هایی روشن و درخشان دارند. در مورد بخش اعظم این افراد، یعنی افراد مشهور و ثروتمند، پرداخت مقادیر قابل توجهی پول موجب می شود تا دندان های مصنوعی آن ها اینگونه به نظر بیاید. در حقیقت، آمریکایی ها هر ساله بیش از 1.4 بیلیون دلار را برای خرید محصولات سفید کننده ی دندان صرف می کنند. اگرچه، برخی از روش های استفاده شده توسط مردم، شامل استفاده از مواد شیمیایی یا اقدامات خطرناک، یا فرمول های ناسالم است. اما آیا بدون صرف هزینه ی گزاف، دندان-های درخشان و براق می خواهید؟ یا می خواهید این کار را با روشی طبیعی انجام دهید؟ خوشبختانه، برای استفاده ی شما، یازده روش طبیعی برای سفید کردن دندان را معرفی می کنیم. این روش ها، آسان و بسیار مقرون به صرفه هستند.
روغن نارگیل
اکثر مردم در حین مطالعه یا شنیدن درباره ی این روش، با شک و تردید به آن می نگرند. آن ها همچنین فکر می کنند که این روش، مسخره است. با این حال، استفاده از روغن نارگیل جهت شست و شوی دندان هایتان، موجب روشن شدن آن ها می شود. این روش با عنوان "ضربه ی روغن نارگیل" نیز شناخته می شود. اسید لوریک موجود در روغن نارگیل، به حذف و پاک کردن باکتری از سطح دندان، کمک می کند. پلاک دندان، عامل است که موجب زرد یا کثیف نشان داده شدن دندان می شود.
در هنگام صبح، یک قاشق غذاخوری از روغن نارگیل را برداشته(درست قبل از مسواک زدن دندان هایتان) و آن را در دهان خود قرار دهید. برخی از افراد آن را تنها در دهان خود قرار می دهند درحالیکه سایرین ترجیح می دهند تا ابتدا آن را نرم کنند. هر روشی را که استفاده کنید، قدم بعدی، مالیدن و چرخاندن روغن نارگیل در اطراف و بر روی دندان-هایتان است. این کار را برای 10 تا 15 دقیقه انجام دهید. وقتیکه کارتان تمام شد، آن را از دهان خود خارج کنید و دهان خود را با آب بشویید و دندان هایتان را مسواک بزنید. بهترین چیز درباره ی روش روغن نارگیل این است که تنفس شما را تازه نگه داشته و موجب سلامت بیشتر لثه ها می شود. (سیارک
پوست پرتقال یا لیمو ترش
بنا بر گزارش ها، استفاده از پوست پرتقال یا لیمو ترش در از بین بردن لکه و بعنوان سفید کننده ی دندان موثر است. بخش سفید پرتقال یا آلبدو، حاوی پکتین، لیمونین و ویتامین c است. همچنین حاوی الیاف و گلوکارات محلول است. این ترکیبات غالباً در بسیاری از محصولات سفید کننده ی دندان که در سراسر جهان به فروش می رسند، وجود دارد. پوست لیمو همچنین حاوی افزودنی های مشابهی است که در پوست پرتقال نیز یافت می شود. برای بدست آوردن بهترین نتیجه، بخش های سفید درون لیمو یا پرتقال را قبل از مسواک زدن، به دندان هایتان بمالید. اما به یاد داشته باشید که این میوه ها حاوی مقادیر قابل توجهی اسید هستند. بدین دلیل، قادرند مینای طبیعی دندان را نیز از بین ببرند. پس از استفاده از این میوه ها، دهان خود را با آب بشویید یا دندان هایتان را مسواک بزنید.
استفاده از نخ دندان
صبر کنید، استفاده از نخ دندان، دندان ها را سفید نگه می دارد؟ در حقیقت، بله. با این حال، بسیاری از مردم علاقه-ای به استفاده از آن ندارند. استفاده از نخ دندان، حداقل دو بار در روز می تواند به حفظ سلامت و ظاهر دندان هایتان کمک کند. بخش قابل توجهی از دندان پزشک ها موافقند که استفاده از نخ دندان، برای حفظ سلامت دندان، از خود مسواک زدن نیز مهم تر است. استفاده از نخ دندان به از بین بردن باکتری و موادی که موجب ساخته شدن پلاک دندان می شوند، کمک می کند. پلاک دندان عامل اصلی پوسیدگی دندان، بیماری لثه و کرم خوردگی است. بنابراین اگرچه ممکن است استفاده از نخ دندان برای سفید کردن دندان چندان مفید به نظر نرسد، اما در حقیقت یکی از بهترین روش های اثبات شده ی در دسترس است.
روش جوش شیرین (1)
تنها به جوش شیرین، آب لیموی تازه یا آب نیاز دارید، اولین روش جوش شیرین یکی از آسان ترین، اقتصادی ترین و طبیعی ترین راه ها برای سفید کردن دندان است. ابتدا، چندین قاشق غذاخوری از جوش شیرین را یا با آب یا با آب لیموی تازه مخلوط کنید. اطمینان حاصل کنید که از مقدار کافی مواد استفاده کنید تا ماده ای خمیری بدست آید. سپس، از یک حوله ی کاغذی یا چیز دیگری استفاده کنید تا بزاق موجود بر روی دندان هایتان را پاک کنید. پس از آن مقدار مناسبی از خمیری که ساخته اید را برداشته، بر روی مسواک خود قرار دهید و به آرامی بر روی دندان هایتان بمالید. سپس، به مدت حداقل یک دقیقه این خمیر را بر روی دندان هایتان نگه دارید. در آخر، دهان خود را بشویید و خمیر را از روی دندان هایتان پاک کنید. این کار از آسیب رساندن اسید به بافت مینای دندان جلوگیری می کند.
روش جوش شیرین (2)
این روزها، جوش شیرین مزایای بسیار زیادی دارد و به همین دلیل باید آن را "جوش شیرین معجزه گر" نامید. یک روش دیگر برای سفید کردن دندان استفاده از جوش شیرین، نمک و توت فرنگی است. از آنجاییکه توت فرنگی ها غنی از ویتامین c هستند، منبع خوبی برای دندان های سالم تر و سفیدتر به شمار می آیند. ویتامین c به از بین بردن پلاک که یکی از بزرگترین دلایل زرد بودن دندان است، کمک می کند. همچنین توت فرنگی ها دارای آنزیمی هستند که مالیک اسید نامیده می شود. این آنزیم به حذف لکه از سطح دندان کمک می کند. در ابتدا یک تا سه توت فرنگی بزرگ، ½ قاشق غذاخوری جوش شیرین و کمی نمک دریایی(این گزینه انتخابی است) را بردارید. با توت فرنگی ها و له کردن آن ها آغاز کنید. سپس، ½ قاشق غذاخوری جوش شیرین و کمی نمک را به توت فرنگی ها اضافه کنید. از برداشتن بزاق روی دندان هایتان با یک حوله ی کاغذی اطمینان حاصل کنید. با استفاده از یک مسواک، مقدار مناسبی از مخلوط را بر روی دندان هایتان قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که مخلوط، قبل از شست و شو برای مدت 5 دقیقه بر روی دندان هایتان باقی بماند. برای بدست آوردن بهترین نتیجه، این کار را هر شب قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید.
روش جوش شیرین (3)
آخرین روش ما شامل مخلوط جوش شیرین که پودری اعجاب انگیز است با هیدورژن پراکسید می باشد. در حالیکه مقدار اندکی از هر دو را با یکدیگر مخلوط می کنید، خمیری ساخته می شود که باید برای تمیز کردن دندان هایتان از آن استفاده کنید. ترکیب جوش شیرین و هیدورژن پراکسید، عاملی را تشکیل می دهد که دارای نیروی ضد باکتریایی و پاکسازی کننده ی لثه است. البته، اطمینان حاصل کنید که مقدار کافی هیدروژن پراکسید را به مخلوط بیفزایید. مقدار زیاد جوش شیرین می تواند موجب کنده شدن مینای دندان شود. این مینا، زمانیکه از بین برود، دیگر باز نمی-گردد. فقط اطمینان حاصل کنید که خمیر، بیشتر در طرف بیرون دندان باشد چراکه در غیر اینصورت، بسیار سخت و محکم خواهد شد.
هیدروژن پراکسید 3%
اگرچه برخی از افراد ممکن است این روش را 100 درصد طبیعی ندانند، هیدروژن پراکسید 3% جهت شست و شوی دهان، بسیار خوب عمل می کند. اما، اطمینان حاصل کنید که تنها از هیدروژن پراکسید 3% استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید، استفاده از این محلول بعنوان یک دهان شویه ی معمولی است. از آنجاییکه بخش اعظم محصولات سفید کننده ی دندان حاوی این افزودنی هستند، این ترکیب دارای کاربرد گسترده ای است. اگرچه، اکثر آن ها حاوی مقادیر بیشتر، و/یا اشکال گرانقیمت تر هیدروژن پراکسید هستند. همچنین، آن ها از هیدروژن پراکسید همراه با سایر ترکیبات استفاده می کنند.
سرکه ی سیب
از آنجاییکه اکثر درمان های خانگی برای سفید کردن دندان در این مقاله مورد اشاره قرار گرفتند، استفاده از سرکه ی سیب نیز توصیه می شود. اما، ممکن است حداقل یک ماه طول بکشد تا نتیجه ی کار را مشاهده کنید. با این وجود، این روش، دارای نتایج مثبتی است چراکه سرکه ی سیب می تواند بعنوان پاکسازی کننده ی لثه و دهان مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین به از بین بردن لکه هایی که از بین بردن آن ها دشوار است، مانند لکه های حاصل از نیکوتین و قهوه، کمک می کند. از آنجاییکه سرکه ی سیب یک اسید است، می تواند مینای دندان شما را نیز از بین ببرد. آن را با احتیاط مصرف کرده و دندان هایتان را پس از استفاده از سرکه ی سیب، بطور منظم و با خمیر دندان غیر فلورایدی مسواک بزنید. باید دهان خود را پس از هر نوبت، بطور کامل بشویید. (سیارک
زغال چوب
اکثریت مردم زمانیکه درباره ی درمان های خانگی می شنوند در مورد اکثر آن ها معمولاً تردید دارند. این در مورد استفاده از زغال چوب نیز بعنوان راهی برای تمیزتر و سفیدتر کردن دندان، صدق می کند. با این حال، نتایج خود گویای همه چیز هستند. اگرچه استفاده از این ماده ممکن است ترسناک به نظر برسد، از آن ناامید نشوید. در حقیقت برخی از مردم در اولین استفاده از زغال چوب، ممکن است آن را مورد تمسخر قرار دهند. چراکه دهان و دندان شما پس از استفاده از آن کاملاً سیاه خواهد شد. با این وجود، پس از شست و شو و مسواک زدن دهان، تفاوت را خواهید دید. زغال چوب را بصورت پودر درآورید تا استفاده از آن راحت تر شود. زغال چوب را با آب مخلوط کرده و برای چند دقیقه در دهان خود بگردانید. ماده ا ی به شدت جاذب و متخلخل که با اعمال زغال چوب به دندان بوجود می آید، موجب تمیزی دندان می شود. اطمینان حاصل کنید که زغال چوب فعال را بعنوان غذا یا منبع دارویی استفاده نکنید.
خمیر دندان های خانگی سفید کننده
ترکیب پودر کربنات کلسیم خالص، پودر Non-GMO Xylitol و روغن MCT می تواند عملکرد فوق العاده ای بر روی دندان-های زرد یا کثیف شما داشته باشد. برای ساختن این خمیر به سه قاشق غذاخوری پودر Xylitol، ¼ فنجان روغن MCT(در صورت نیاز برای رقیق کردن مقدار بیشتری استفاده کنید)، ¼ فنجان پودر کربنات کلسیم نیاز دارید. می-توانید از برخی روغن های ضروری نیز به انتخاب خود استفاده کنید.
ابتدا، اطمینان حاصل کنید که پودر Xylitol، دانه بندی درشتی نداشته و کاملاً ریزدانه باشد. از دست یا مخلوط کن برای مخلوط کردن تمامی افزودنی ها با یکدیگر استفاده کنید تا زمانیکه یکدست شوند. در نهایت، می توانید خمیر دندان خانگی خود را در یک ظرف شیشه ای نگه دارید. می توانید از این خمیر دندان مانند هر خمیر دندان معمولی دیگری بطور روزانه استفاده کنید.
پودر زردچوبه
بله، می دانیم که پودر زردچوبه خود برای زرد(لکه دار)کردن استفاده می شود. اگرچه، گیاهان بادوام برگ شکل و ساقه دار خانواده ی زنجبیل، که زردچوبه نیز به این خانواده تعلق دارد، برای سفید کردن دندان عالی است. دلیل دیگری برای استفاده از این پودر این است که دارای اثرات مثبتی برای رفع تورم لثه است. برای استفاده از این روش، مسواک خود را برداشته، آن را خیس کنید و در 1/8 قاشق غذاخوری پودر زردچوبه فرو ببرید. پس از مسواک زدن دندان هایتان با این پودر، اجازه دهید به مدت 3 تا 5 دقیقه بر روی دندان هایتان باقی بماند. پس از سپری شدن این زمان، دهان خود را کاملاً با آب بشویید. این شست و شو را تکرار کنید تا زردچوبه ی موجود بر روی لبه ی دندان-هایتان نیز شسته شود. همچنین می توانید ¼ قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را با 1/8 قاشق غذاخوری روغن نارگیل نرم(آب) شده مخلوط کنید. خمیر دندانی را با استفاده از هر دوی این افزودنی ها ساخته و دندان هایتان را با آن مسواک بزنید؛ درست مانند زمانیکه از یک خمیر دندان معمولی استفاده می کنید. مانند سایر روش ها، اجازه دهید برای مدت 3 تا 5 دقیقه بر روی دندان هایتان باقی بماند.

راه های طبیعی سفید کردن دندان

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  

ترجمه  itrans.ir / هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع (سیارک)  ممنوع است.

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه بیش از 100 سال عمر کنیم؟

در

 ما به دنیا می آییم، زندگی می کنیم و می میریم. این چرخه طبیعی زندگی انسان است ولی بعضی آدم­ها بیشتر از دیگران عمر می­کنند. رکورد دار طولانی ترین عمر انسان، «جین لویی کالمِن» فرانسوی است که 122 سال و 184 روز عمر کرده است. اما راز زندگی طولانی چیست؟

انسان ها موجودات پیچیده ای هستند و اینکه ما مدت زیادی عمر میکنیم مطالعه فرآیند پیر شدن را به چالشی بزرگ تبدیل کرده است. بنابراین بیشتر پژوهش هایی که تا به حال در مورد این موضوع صورت گرفته ، روی نمونه های حیوانی بوده است. دو مورد از حیوانات مورد علاقه این مطالعات «سینورابتیدیس الگانس» (Caenorhabditis elegans)، کرمی به کوچکی همین ویرگول و «موس موسکولوس» یا همان موش آزمایشگاهی هستند.

کرم ها معمولا حدود دو تا سه هفته عمر میکنند، در حالی که طول عمر موش ها به حدود سه سال می رسد و هر دو ژن های زیادی دارند که تا حدی شبیه ژن های ماست. دانشمندان با استفاده از این مدل ها پیشنهادات زیادی برای کند کردن فرایند پیری مطرح کرده اند، از سلول های بنیادی و محدود کردن کالری گرفته تا برخی داروها.(سیارک)

رکورد دار پیرترین مرد جهان

راز طول عمر مسن‌ترین افراد جهان

در انتظار آزمایش بزرگ

دهه هاست که دانشمندان در سراسر جهان به دنبال پاسخ بوده اند و حالا پس از سال ها پژوهش، مجموعه ی بزرگی از دانش در انتظار آزمایش بر روی انسان هاست. «برایان کندی» (Brian Kennedy) مدیرعامل موسسه تحقیقات پیری باک می گوید: «ما یک موسسه غیرانتفاعی تحقیقات پزشکی هستیم و تمرکزمان روی فرایند پیری است. سال 1388/1999 طی سری آزمایشاتی متوجه شدیم که بزرگترین عامل همه بیماری هایی که به آنها اهمیت می دهیم، سن است.»

کندی ادامه می دهد:«بنظرم نکته هیجان انگیز این است که در دهه گذشته فهمیدیم که میتوان فرایند پیری را در موش ها و حتی نخستی ها کند کرد. حالا چالش اصلی این است که چطور این دانش را روی انسان ها پیاده کنیم. فقط در مورد طول عمر حرف نمی زنیم، کاری که واقعا می خواهیم انجام دهیم افزایش طول سلامتی است، مدت زمانی که فارغ از بیماری هستید. این حوزه نامزدهای زیادی برای کند کردن فرایند پیری جمع کرده و حالا چالش این است که چطور این نامزدها را آزمایش کند.»

تقریبا همه سلول های ما 23 جفت کروموزوم دارند. هر کروموزوم شامل یک مولکول طویل به نام دی ان ای است که دور مجموعه ای از پروتئین ها پیچیده شده و یک شکل X مانند تشکیل می دهد و انتهای آنها با ساختاری که تلومر نامیده میشود پوشیده شده. هر بار که یک سلول تقسیم میشود، تلومرها کمی کوتاه تر میشوند و به همین دلیل سال ها هدف دانشمندان برای مبارزه با پیری بوده اند. تلومرها به تدریج آنقدر کوتاه می شوند که سلول دیگر نمی تواند تقسیم شود.(سیارک)

کند کردن ساعت بدن

همانطور که پروفسور کندی توضیح میدهد:«سال ها پیش معلوم شد اگر سلول ها را از بدن خارج کنیم و در لوله آزمایش کشت دهیم، به تدریج دیگر رشد نخواهند کرد. برای 50 سال مردم فکر میکردند که این امر ممکن است از عوامل پیر شدن باشد.» تلومرها دوباره میتوانند توسط آنزیمی به نام تلومراز – که در برخی سلول های بنیادی وجود دارد – بلند شوند. با این حال تلومراز در بیشتر سلول های بزرگسال خاموش می شود. بدون این آنزیم، همزمان که پیر میشویم تلومرها هم کوتاه و کوتاه تر میشوند و فعالیت سلول هایمان رو به خاموشی میرود. بعضی از این سلول های پیرتر میمیرند و برخی فقط تقسیم شدن را متوقف میکنند و سالخورده میشوند.

محققان موسسه باک علاقه زیادی به سالخوردگی دارند. پروفسور کندی میگوید:«یکی از پژوهشگران ما در حال توسعه استراتژی هایی است تا سلول های سال خورده را از بدن پاک کند. مشکل این است که حتی در بدن افراد مسن هم برخلاف تصور تعداد زیادی سلول سالخورده وجود ندارد و فقط 5 تا 10 درصد از بافت را تشکیل میدهند. بنابراین همیشه بحث بر سر این بوده که اگر این سلول ها فقط نسبت کوچکی از بافت را تشکیل میدهند چطور ممکن است چنین تاثیر بزرگی داشته باشند؟ جودی کمپیسی (Judy Campisi) عوامل سری این سلول ها را که تاثیر مخربی روی محیط دارند پیدا کرده است.»

دکتر کمپیسی نخست روی بررسی این فرایند در موش ها تمرکز کرد و روشی برای از بین بردن این سلول های سالخورده بوسیله مهندسی ژنتیک ارائه داد. کندی توضیح میدهد: «وقتی این کار را انجام میدهید، موش ها مدت زمان طولانی تری سلامت می مانند.» در حال حاضر دکتر کمپیسی روی دارویی کار میکند که همین نتیجه را در انسان داشته باشد. اما هدف لزوما افزایش طول عمر نیست. این سلول های سالخورده می توانند در بیماری های مرتبط با پیری نقش داشته باشند و تمرکز اصلی مطالعات پژوهشگران هم همین است. «هدف ما این است که افراد را زمان طولانی تری زنده و فعال نگه داریم. ممکن است بیشتر هم عمر کنند، اما موضوع مهم تر طول سلامت است تا طول عمر.»ترجمه  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

با این عادات زودتر پیر می شوید 7 مورد

در

می‌توان با استفاده از برخی روش‌ها و رعایت اصولی خاص سرعت روند پیری را کاهش داد و کنترل نمود. در عین آن که پیری یک فرآیند طبیعی است، اما با برخی عوامل و عادات پیر کننده نیز پیوند دارد. عواملی همچون نوع رژیم غذایی، نحوه‌ی زندگی و حتی تناسب اندام!

متاسفانه انسان‌ها رو به روز به سبب عوامل گوناگون بیشتر تنبلی می‌کنند در صورتی که می‌توانند به جای استفاده‌ی بد از ذهن و بدن، از آن‌ها برای ایجاد یک زندگی مثبت و سالم بهره ببرند. در ادامه خواهیم گفت که تنبلی و برخی عادات پیر کننده دیگر، می‌توانند موجب افزایش سرعت روند پیری شوند و لذا اگر خواهان آن هستید که از سرعت روند پیری بکاهید، نمی‌بایست این کارها را انجام دهید.  

1- نگرانی و استرس:

روش های از بین بردن استرس

زندگی به خودی خود سخت است و طبیعتاً اگر به آن بیش از اندازه توجه شود، سخت‌تر نیز خواهد شد. خیلی سخت نگیرید. قدرت عشق را بپذیرید و سعی کنید فعالیت‌هایی را انجام دهید که انجام دادن‌شان حس خوبی به شما می‌دهد. از یوگا و مدیتیشین نیز می‌توانید برای کاهش استرس یاری بگیرید.

2- آراستگی نامناسب:

پوست، مو و ناخن می‌بایست مرتباً از خارج از بدن تغذیه شوند. لذا موهای خود را سه بار در هفته با شامپوی ملایم شستشو دهید و هفته‌ای یک بار نیز از ماساژ روغن برای افزایش سلامت موها بهره ببرید. ناخن‌ها را نیز همواره مرتب و تمیز نگه دارید. به خاطر داشته باشید که برای نفس کشیدن پوست، حتماً می‌بایست شب‌ها قبل از خواب آرایش‌تان را پاک کنید.

3- مصرف بیش از حد الکل:

هر چه الکل بیشتری مصرف شود، مواد مغذی بیشتری نیز از میان می‌رود. این امر برای ویتامین آ و ویتامین‌های گروه ب نیز صادق است. ویتامین آ، جهت تولید کلاژن ضروری است و کاهش آن موجب کاهش انعطاف پذیری پوست می‌شود. ویتامین‌های گروه ب نیز جهت تولید گلبول‌های سفید و تبعاً برای انجام فرآیند بازسازی ضروری است.

فارغ از این موارد، الکل ادرار آور است و موجب می‌شود که آب زیادی از بدن دفع شود. این امر خستگی و عدم طراوت را به همراه دارد. در آخر گفتنی است که برخی مطالعات نشان از آن دارند که الکل موجب پوکی استخوان می‌شود. این‌ها همه رابطه‌ای مستقیم با پیری دارند.

4- رژیم غذایی نامناسب:

در میان افرادی که در رژیم غذایی‌شان مقدار فراوانی شکر، نمک، چربی‌های ترانس و غذاهای فرآوری شده وجود دارد، روند پیری از سرعت بسیاری برخوردار است. این ترکیبات موجب افزایش گلیسیشن می‌شوند. گلیسیشن سبب آسیب‌های سلولی می‌گردد و چین و چروک پوست، و به تبع آن، پیری زودرس را به همراه خواهد داشت.

غذاهایی که شما را زیبا و جوان نگه می دارند

غذایی که مصرف می‌کنید، یک داروی واقعی است. این امر به معنای آن است که می‌بایست دقت بسیاری به رژیم غذایی خود داشته باشید. بهتر است رژیم غذایی‌ای که از آن پیروی می‌کنید به قدر کافی از آنتی‌اکسیدان‌ها، چربی‌های سالم، مواد معدنی، ویتامین‌ها، اسیدهای چرب امگا ۳ و گیاه‌مغذی‌ها [=phytonutrients] برخوردار باشد. این مواد را می‌توانید با مصرف غذاهای دریایی، سبزی‌جات برگ سبز، بلوبری، توت فرنگی، آجیل، دانه‌ها، سیر، زردچوبه و دمنوش‌های گیاهی به دست آورید. افزون بر این، نوشیدن روزانه سه لیتر آب نیز برای پوست مفید است.

 

5- اختلالات خواب:

شوربختانه در عصر دیجیتال، داشتن یک خواب مناسب تبدیل به یک آرزو شده است. امروزه افزایش ساعات کاری، اعتیاد به گوشی‌های هوشمند و دیگر عادات مضر موجب کاهش کمیت و کیفیت خواب شده‌اند.خوابیدن به مدت ۶ الی ۸ ساعت، آن هم بدون وقفه، می‌تواند در کاهش سرعت روند پیری مفید باشد.

اختلالات خواب

6- عدم فعالیت کافی:

برخی مطالعات علمی نشان از آن دارند که نشستن بیش از اندازه می‌تواند تأثیری سؤ بر سلامت شما بگذارد. در عوض تنها ۳۰ دقیقه پیاده‌روی موجب تولید اندروفین، یعنی هورمونی که سبب خوشحالی می‌شود، شده و همچنین کاهش تولید کورتیزول، یعنی هورمون استرس، را به همراه دارد.هنگامی که فعالیت می‌کنید، پمپاژ قلب‌تان افزایش می‌یابد و این یعنی افزایش انتقال خون غنی از اکسیژن به سرتاسر بدن. همچنین فعالیت و خصوصاً ورزش سبب عرق کردن شده و این امر نیز تولید کلاژن بیشتر را به همراه دارد. در کلیت امر، فعالیت روزانه پیری تک تک قسمت‌های بدن را به تعویق می‌اندازد.

7- استعمال سیگار:

استعمال سیگار، علاوه بر آن که موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان می‌شود، پیری زودرس را نیز به همراه دارد. استعمال سیگار در طولانی مدت، موجب تخریب کلاژن و الاسین پوست شده و نتیجتاً افزایش چین و چروک و تیرگی پوست را به همراه دارد.منبع:نت نوشت

نظرات

در ادامه بخوانید...