ایمن ترین راه برای رنگ کردن مویافتن ایمن ترین راه برای رنگ کردن موهای شما
دانشمندان روش استفاده از رنگ آمیزی مو را در سایه های تیره و بدون استفاده از نمک فلزات سنگین و مواد اکسید کننده اختراع کرده اند.
 
ما نمی دانیم که مردم در چه زمانی شروع به رنگ کردن مو های خود کردند ، اما مطمئناً مشخص است که مصریان باستان این کار را با موفقیت انجام داده اند. آنها نه تنها از حنا ، بلکه از رنگ های پیچیده برای زیبایی و آرایش مو استفاده می کردند، ترکیبی از دوده با سولفید آنتیموان. اولین رنگ مو بصورت مصنوعی و شیمیایی حدود صد سال پیش اختراع شد. هزاران زن بلافاصله راهی ساده برای تغییر اساسی زیبایی در ظاهر و ظاهر جوان تر پیدا کردند.
 
اما واقعیت این است که رنگ مو دارای مواد شیمیایی خطرناک است - آنها ساختار مو را تغییر می دهند ، همچنین می توانند باعث ایجاد آلرژی و آسیب به سلامتی شوند. به ویژه ، مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد برخی از رنگها می توانند باعث ایجاد سرطان شوند.
 
مو از پروتئین ها و رنگدانه ها تشکیل شده است ، رنگ و غلظت آنها به رنگ آنها بستگی دارد. با افزایش سن ، ملانین ، این رنگدانه ها کوچکتر می شوند و موها خاکستری می شوند. البته رنگ آمیزی مو همچنان پایدار نیست و اکنون ما رنگها و تکنیک های کمتری را برای حداکثر رساندن سلامت موها داریم.
 
دانشمندان آمریكایی در مورد مطالعه خود صحبت كردند كه طی آن آنها در حال حاضر امن ترین روش برای رنگ آمیزی موها با فناوری نانو را پیدا كردند. درست است ، دستیابی به سایه های طبیعی فقط امکان پذیر است و برای روشن کردن موها کار نخواهد کرد - برای این کار شما باید پراکسید هیدروژن اضافه کنید ، و این بر ساختار مو تأثیر می گذارد.
 
برای رنگ آمیزی موها ، محلول دوپامین روی آنها اعمال شد و عملکرد آن را با یک محلول آمونیاک ضعیف تقویت شد. بسته به دما ، می توانید از رنگ های مختلفی استفاده کنید - از سیاه تا طلایی. به عنوان مثال ، برای سیاه و سفید ، درجه حرارت باید نزدیک دمای بدن باشد. رنگ چند هفته از بین نمی رود و هنگام بررسی، معلوم شد که این رنگ در مو نفوذ نمی کند بلکه فقط روی سطح آن باقی می ماند و خواص مو تغییر نمی کند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید