13 راه برخورد مردم هوشمند از نظر عاطفی با افراد سخت گیر

موفق شدن نیاز به مقداری هوش عاطفی دارد. هوش عاطفی ثبات برای رفتن به مسافت های طولانی به شما ارائه می دهد. از طریق این فرایند، شما مردم سختگیر و سمی که از منطق پیروی نکرده و نشاط را به چالش می کشندشناخته ، مردم سخت گیر ی که استرس و انرژی منفی به شما می دهند و مانع رسیدن شما به هر نقطه عطفی می گردند. در اینجا برخی از روش های است که در آن بسیاری از مردم با هوش از جنبه ی عاطفی با افراد سخت گیر برخورد می کنند.

1. مرزهایی ایجاد کنید
شما نه می توانید همه را راضی کنید نه می توانید تمام انتظارات شان را بر آورده کنید. مردم هوشمند عاطفی در این زمینه کوتاه نمی آیند. آنها بالاتر از هرج و مرج می روند و فاصله ی خود را را آن ها حفظ می کنند.

2. روی راه حل تمرکز کنید
به جای تمرکز بر مشکلات ناشی از مردم سخت گیر آنها روی اقداماتی که موجب بهبود شرایط می شود، تمرکز می کنند. هیچ دلیل برای پریشانی و پا به پا رفتن با انرژی منفی یک فرد سختگیر وجود ندارد، به جای آنها چگونگی مقابله با مشکلاتی که باید حل شود را پیدا می کنند.(سیارک)

3. آنها نقط ضعف و قوتشان را می دانند
آنها می دانند که چه کاری می توانند انجام دهند و چه کاری را نمی توانند. آنها از معایب و نقاط قوت خود آگاه هستند و به این ترتیب می توانند این را با پیدا کردن راه درست،  زمانی که آنها با استرس  به ملاقات با یک فرد سخت گیر می روند ، طرح ریزی کنند.

4. آنها فراموش نمی کنند
برخی می گویند تجربه بهترین معلم است. شخص با هوش عاطفی این را می داند. او می داند که مشکلات قبلی یک فرد سخت گیر می تواند به دیگری منتقل شود. حتی زمانی که آنها مجبور به ارائه ی شانس دوم هستند، آنها سعی می کنند خود را از آن از طریق دانشی که دارند، محافظت کنند.

5. آنها از گفت و گوهای منفی می پرهیزند
مردم سختگیر پر از انتقاد و انرژی منفی می باشند. مردم هوشمند عاطفی نه به اینها گوش می دهند نه خودشان در مکالماتی شرکت می کنند که موجب ایجاد تنش و انتشار احساسات منفی می شود.

6. خود را درگیر نزاع نمی کنند
دعوا با یک فرد سختگیر می تواند آنها را به شدت آسیب دیده کند، در نتیجه آنها قدرت خود را برای یک روز دیگر نگهداری و حفظ می کنند. آنها می دانند که مجبور نیستند به هر احساس منفی که یک فرد سختگیر ایجاد می کند پاسخ دهند.

7. آنها روی خوشی هایشان تمرکز می کنند
مردم هوشمند عاطفی خوشحال هستند و دوست دارند در آنچه انجام می دهند شاد باقی بمانند. آنها رضایت و شادی خود را از درون می گیرند نه از نظر خارجی مردم.

8. استراحت کافی می کنند
یک خواب مناسب موجب شارژ یک فرد باهوش عاطفی می شود. آنها برای کاهش سطح استرس شان برای مثبت، فعال و خلاق ماندن برای روز بعد، استراحت می کنند. (سیارک)

9. آنها از افراد همفکر کمک می گیرند
برخورد با مردم سختگیر به تنهایی ممکن است بهترین راه حل نباشد. مردم هوشمند عاطفی یک سیستم پشتیبانی با کسانی که آنها را تحسین می کنند و آن هایی که می توانند در شرایط دشوار حمایت شان کنند، ایجاد می کنند. بدین جهت است که افرادی مانند وارن بافت و بیل گیتس و یا افراد هم فکر دوست باقی می مانند.

10. آنها از شرایط دشوار فاصله می گیرند
مردم هوشمند عاطفی خود را درگیر پرخاشگری عاطفی افراد سختگیر نمیکنند. بلکه آنها به حقایق و آمار نگاه می کنند. آنها در روی چیزهایی که نمی توانند کنترل کنند تمرکز نمی کنند، بلکه بر روی چیزهایی که آنها می توانند کنترل کنند، تمرکز می کنند.

11. آنها می توانند ببخشند
آنها خود را از اشتباهات دور می کنند و برای رسیدن به موفقیت در آینده خود را وفق می دهند. هرچند بخشیدن به معنای فراموش کردن نیست اما آنها مزایای بی خیالی و تعریف یک مسیر برای چیزهایی که باید در آینده می خواهند به آن ها برسند را می دانند.

12. آنها قطع ارتباط می کنند
مردم هوشمند عاطفی گاهی اوقات باید از فعالیت های مربوط به کار برای دوری از عوامل استرس زا خودداری کنند. آنها می خواهند بهترین نتیجه را از خود دریافت کنند و در نتیجه زمانی برای شارژ شدن و دور شدن از شرایط منفی و یا دشوار در نظر می گیرند.

13. آنها دریافت کافئین را محدود می کنند
مصرف کافئین باعث آزاد شدن آدرنالین در بدن می شود. آدرنالین یک منبع پاسخ مبارزه گونه است. از آنجا که آنها می خواهند که قادر به مدیریت احساسات خود باشند، با کاهش مصرف کافئین می توانند موفق باشند تا لازم نباشد به یک نظر یک فرد سختگیر پاسخ خشن بدهند. (سیارک)

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید