استفاده از تلفن همراه باعث می شود اعضای خانواده از حضور یکدیگر لذت نبرند

 (سیارک) : مشغول بودن بیش از حد پدر و مادرها با تلفن‌های همراهشان مخل زندگی خانوادگی شده است این نتیجه یک نظرسنجی از دوهزار دانش آموز دوره متوسطه بین ۱۱ تا ۱۸ سال می باشد.
 به گفته بیشتر از یک سوم این افراد مجبور شده اند از والدینشان بخواهند استفاده از ابزارهای دیجیتال را متوقف نمایند. 
 به گفته ۱۴ درصد از این افراد پدر و مادرشان موقع غذا خوردن هم با تلفن همراه  مشغول هستند. از آن طرف نتیجه نظرسنجی از سه هزار نفر از والدین نشان می دهد که ۹۵ درصد آنها چنین کاری را کتمان نموده اند.
این تحقیق نتیجه کار  دو موسسه به نامهای دیجیتال اورنس یو کی و هدمسترز اند هدمیسترسز کانفرنس می باشد.
در میان دانش آموزان:
به نطر ۸۲ درصد نباید در وقت غذا از ابزارهای دیجیتال استفاده نمود.
به نطر  ۲۲ درصد با استفاده از تلفن همراه  اعضای خانواده از حضور یکدیگر لذت نمی برند.
 ۳۶ درصد از والدین خواسته‌اند تلفن همراه را کنار بگذارند.
به گفته ۳۷ درصد  در روزهای تعطیل بین سه تا پنج ساعت از اینترنت استفاده کرده اند.
به گفته ۵ درصد در آخر هفته ها تا پانزده ساعت از اینترنتاستفاده کرده اند.
در میان دانش آموزانی که از پدر و مادرهایشان تقاضا کرده اند که تلفن را استفاده نکنند، ۴۶ درصد اظهار کرده اند که والدینشان به آنها توجهی نکرده اند . ۴۴ درصد هم به علت بی‌محلی والدین ، ناراحت هستند.
با همه این احوال، فقط ۱۰ درصد از پدر و مادرها اعتقاد دارند که استفاده از تلفن همراه امکان دارد دغدغه فرزندشان باشد با اینکه نیمی از والدین (۴۳ درصدشان) اعتقاد دارند وقت زیادی را در اینترنت صرف می کنند.
تحقیق دیگری که حدود شش ماه پیش انجام شده، نشان می‌دهد تقریبا نیمی از دانش آموزان دوره متوسطه بعد از آنکه به تخت خواب می‌روند هماز تلفن‌هایشان استفاده می کنند. نتایج آن تحقیق در گرماگرم هشدارهایی منتشر شد که دانش آموزان خسته به مدرسه می‌آیند و تمرکز ندارند. (سیارک)
تحقیق جدید می گوید که تقریبا سه چهارم از دانش آموزان (۷۲ درصدشان) می‌گویند روزانه بین سه تا ۱۰ ساعت آنلاین بوده‌اند. ۱۱ درصد می‌گویند که در روزهای تعطیل تا ۱۵ ساعت هم سرشان به اینترنت گرم است. سه درصد هم می گویند تا ۲۰ ساعت آنلاین می باشند.
مهمترین نگرانی دانش‌آموزان این می باشد که وقت‌گذراندن در اینترنت باعث کمبود خواب آنها شده است . به گفته ۴۷، مهمترین دغدغه‌شان بیخوابی است، اما بر عکس، تنها ۱۰ درصد والدین گفته اند که نگران کم‌خوابی فرزندانشان می باشند.
به گفته مایک باکانان ، مدیر مدرسه،  وقت آن رسیده است که والدین، معلمان و دانش آموزان مقررات ابزارهای ارتباطی ف که حالا بخشی از زندگی و کار ما شده را دوباره نویسی کنند.
"نظرسنجی‌های ما نشان داده که دانش آموزان از مضرات استفاده بیش از حد از تکنولوژی آگاه می باشند اما بزرگترها باید برایشان خط و مرزها را مشخص نمایند و خود الگوی رفتار عاقلانه شوند."
به گفته آقای باکانان ، برای رسیدن به این هدف خانه و مدرسه باید با هم همکاری نمایند و پیام یکسانی بدهند.
به گفته اما رابرتسون، یکی از مدیران "دیجیتال اورن یو کی" ، تعداد کمی از والدین اطلاع دارند که فرزندانشان چه مدت آنلاین هستند و "دقیقا چه می کنند"، بخصوص در شبها.
او امید دارد که یافته‌های این تحقیقات "زنگ خطر را برای خانواده ها به صدا در آورد، تا "درباره استفاده ایمن و سالم از تکنولوژی با هم جدی گفتگو نمایند."

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید