این مردان هرگز خانواده شاد را نخواهند ساخت

در
در طول 10-15 سال گذشته، متوسط سن ازدواج به 28-32 سال با توجه به مطالعات افزایش یافته است. مردم بیشتر و بیشتر به دنبال آزاد شدن هستند و به ویژه این موارد در مورد مردان که نمی خواهند روابط بلند مدت را آغاز کنند بیشتر صدق می کند.
sayarak.com سبک زندگی چندین نوع از مردان را مطالعه کرده است که زندگی خانوادگی طولانی و شادی نخواهند داشت. جزئیات مهم: تقریبا هر مرد دارای نشانه هایی از یک نوع یا دیگری است، اما ما در مورد ویژگی های به ظاهر بیان شده از شخصیتی صحبت می کنیم که قابل تغییر نیست اما شما می خواهید او را تغییر دهید.حال می پردازیم به 8 نوع از مردان که هرگز خانواده شادی را نخواهند ساخت.
 

1. پسر مامان

وقتی مادر هر گام فرزند خود را کنترل می کند، کسی که در حال حاضر نزدیک به 40 ساله است، این طبیعی نیست. شما نباید سعی کنید چنین مردی را بازسازی کنید، در خانواده او مادرش همواره در کنار اوست و او کسی است که می تواند تصمیم بگیرد که شما برای پسرش مناسب نیستید.
 

2. مردانی با عاشقان سینه چاک

همه چیز ساده است: چنین مردانی شما را دوست ندارند - آنها خودشان را دوست دارند، با خودشان هستند و به طور کلی فقط "عشق به خود را دوست دارند". برای یک زن و شوهر، کمیت اصلی معیار موفقیت، هدف، و حتی نوعی ماموریت است. تقریبا هر زن دیگری در کنار چنین مردی فکر می کند که او تنها کسی است که او را تغییر می دهد، اما در نهایت تنها کسی که تغییر کرده است خودش خواهد بود.
 

3. مردان خودخواه

گاهی اوقات خودخواه بودن بسیار مفید است، اما این گزینه باید فقط موارد خاص را شامل شود. یک مرد خودخواه بلافاصله قابل توجه است. او همه چیز را برای راحتی خود سازماندهی می کند: مکان و زمان ملاقات، آنچه شما انجام خواهید داد، چه رستوران هایی را انتخاب می کنید ... و بنابراین او می تواند به طور نامحدود ادامه دهد. به یاد داشته باشید که برای یک egoist خودخواه خودپرست شما نیز یک وسیله راحتی خاص هستید، و تا زمانی که مشکلی ایجاد نکنید، او به شما نیاز دارد.
 

4. نارسیس

علاوه بر خودخواهی،خودشیفتگی آفت دیگری است که زندگی را به کام شریک زندگی تلخ می کند.فرد خودشیفته تنها کسی را که قادر است بدون قید و شرط دوست داشته باشد، خودش است. حتی در کنار شما، خود را تحسین می کند و این که چقدر خوب است. چنین مردانی "من" خود را در وهله اول قرار می دهند.
 

5. مرد برده

در ابتدا، به نظر می رسد که چنین شریکی ایده آل است: او با تمام پیشنهادات شما موافق است، منافع مشترک دارد و به دنبال همه دستورالعمل ها با شور و شوق می گوید اوکی انجام میدم ! تا زمانی که معلوم می شود حتی سس پیتزا را نمیتواند خودش انتخاب کند. در کنار مرد برده (anjammidam)، شما باید همه ی تصمیم ها را خودتان بگیرید.
 

6. مردان بی مسئولیت

او در حال حاضر بیش از 40 سال دارد و هرگز ازدواج نکرده است؟ البته، دلایل ممکن است متفاوت باشند اما اغلب به یک نتیجه ختم می شود، او به سادگی نمی خواهد مسئولیتی را بپذیرد و از هرگونه نکات مربوط به زندگی مشترک با تمام قدرتش اجتناب میکند. فقط به این دلیل که او تنها نیست و تنهایی او را نگران نمی کند. شما دوست نزدیک او نخواهید شد، و همیشه یک غریبه هستید.
 

7. مردان منتقد

او از ظاهر شما انتقاد می کند، قویا توصیه می کند که با برخی از دوستانتان صحبت نکنید. و همه چیز به نظر می رسد از صمیم قلب و برای خوبی شما است، اما او دوست دارد که همیشه به عنوان یک کودک 5 ساله فرمانبردار باشید؟ چنین روابطی شما را به تله می اندازد، زیرا بمرور انتقادات بیشتر و حتی خشونت آمیز و چندوجهی خواهد شد. چنین مردی گاهی اوقات حتی قبول نمی کند که او اشتباه می کند و به همین دلیل تقریبا غیرممکن است که چیزی را عوض کنید.
 

8. مردان حسود

هر گونه نگاه یا صحبت مرد دیگری، یک لباس کمی باز و یا آرایش ملایم به عنوان تمایل به تغییر در نظر گرفته می شود. با مرد حسود همیشه تحت سوء ظن هستید او به روابط اعتماد ندارد؟
 
شما با چه مردانی ملاقات کرده اید؟و با چه نوع مردانی نمیتوانید یک رابطه جدی ایجاد کنید، در مورد تجارب خود در نظرات، به ما بگویید.

نظرات

در ادامه بخوانید...

20 مدل مو که باعث می شود مردان خوش تیپ شوند

در
مردان اغلب سبک و مدل منحصر به خود را آزمایش نمی کنند و گاهی اوقات  سبک زندگی را با مدل موی نوجوانی خود حفظ می کنند. اما دیر یا زود، تصمیم می گیرند که تغییرات چشمگیری داشته باشند. و نتایج به آرایشگاه  رفتن بقدری شگفت انگیز است که این مردان خوش تیپ نمی توانند عکس ها را با سایر کاربران اینترنت به اشتراک نگذارند.
 
ما در  sayarak.com بر این باور هستیم که نباید از تغییر بترسیم و در اینجا 20 عکس از نمونه موفق تغییر و از چگونگی شکل گیری مو های جدید که به راحتی می تواند ظاهر مردان را بهتر و خوش تیپ تر کند انتخاب کرده ایم.
1. لازم بود مو و ریش را کوتاه کنیم - و یک فرد کاملا متفاوت.
در صورتی که اصلاح کامل کند خیلی بهتر می شود.
 
تحول موفقیت آمیز بود.
اثبات دیگری برای اینکه مدل مو مهم است
این مرد موهای فرفری خود را رام کرد.
موهای کوتاه به این مرد بسیار بیشتر می آید.
"من موهای خود را برای اولین بار در 4 سال برش کردم. و کمی متاسفم "
"من یک دانشمند هستم  با موهای بلند اما اکنون میخواهم تحلیلگر باشم، و در اینجا تصویر جدید من است. "
"فقط می خواستم بدانم با یک موی  کوتاه چگونه دیده می شوم. هنوز عینک مناسب انتخاب نکرده ام"
گاهی اوقات لازم نیست که دیگران را تحت تاثیر قرار دهید.
این مرد موهای خود را 12 سال کوتاه نکرده است.
با وجود موهای بلند و زیبا، مرد پشیمان نیست. علاوه بر این، در تابستان نیز گرمش نخواهد شد
به نظر می رسداین پسر از قیافه ی  جدید شگفت زده شده است.
برخی احساس کردند که "قبلا" بهتر بود. شما چه فکر می کنید؟
تغییرات کم، و نتیجه قابل توجه است.
"بالاخره تصمیم گرفتم موهایم را بشورم و بسیار شادتر شدم".
آیا حاضرید مدل مو های خود را کاملا تغییر دهید؟

نظرات

در ادامه بخوانید...

چگونه قند بر کیفیت اسپرم تأثیر می گذارد

در
چگونه قند بر کیفیت اسپرم تأثیر می گذارد
به گفته دانشمندان دانشگاه Linkoping در سوئد ، امتناع از مصرف شکر در هنگام انتقال به یک رژیم غذایی سالم تأثیر چشمگیری بر کیفیت انزال در مردان دارد. مقاله در مجله PLOS Biology منتشر شده است.کارشناسان تأکید کردند که در همان زمان ، تغییرات طولانی صورت نمی گیرد.
 
این مطالعه شامل 15 مرد غیر سیگاری بود که به مدت دو هفته بر اساس دستورالعملهای رژیم اسکاندیناوی رژیم غذایی را دنبال کردند.
 
در هفته دوم آزمایش ، شکر در برنامه غذایی روزانه شرکت کنندگان قرار گرفت. مقدار آن معادل 3.5 لیتر نوشابه شیرین یا 450 گرم شیرینی بود.
 
در آغاز مطالعه ، یک سوم از افراد تحرک کم اسپرم داشتند. در پایان هفته اول آزمایش ، شاخص به میزان قابل توجهی بهبود یافته و در پایان هفته دوم ، به شدت بدتر می شود.
 
به گفته دانشمندان ، آنها شگفت زده شدند كه تغییرات بسیار سریع رخ داده است. 
 
"ما می بینیم که رژیم غذایی بر تحرک اسپرم تأثیر می گذارد ، و می توانیم تغییرات را با مولکولهای خاصی مرتبط کنیم." آنها خاطرنشان كردند كه نتایج این مطالعه نشان می دهد كه این اثر پس از یك یا دو هفته قابل توجه می باشد.
 
تعدادی از عوامل از محیط زندگی گرفته تا سبک زندگی می توانند بر کیفیت اسپرم تأثیر بگذارند .عوامل اثبات شده بر کیفیت اسپرم خطر چاقی و دیابت نوع 2 است.
 
علاوه بر این ، مطالعات قبلی در مورد مگس میوه Drosophila نشان داد ، نرهایی که کمی قبل از جفت گیری قند زیادی مصرف می کنند ، اغلب فرزندان دارای اضافه وزن تولید می کنند.
 
دانشمندان گفته اند كه قطعات RNA در اسپرم ممكن است در پدیده های اپی ژنتیكی كه خود را در نسل بعدی بروز می دهند دخیل باشند. چگونگی این اتفاق در بدن انسان هنوز مشخص نیست.

نظرات

۱۴۰۰/۱۲/۱۴برخی از مواد شیمیایی که به‌شدت در تولید محصولات پاک‌کننده خانگی استفاده می‌شوند، مانند هورمون‌ها، روند اسپرم‌زایی را در مردان تغییر می‌دهند. به ویژه، آنها ساختار اسپرم را مختل می کنند، در نتیجه آنها تا حدی تحرک خود را از دست می دهند. دانشمندان دانشگاه برگن، نروژ، زمانی که ترکیبات تعدادی از فتالات ها و سورفکتانت های موجود در مواد شوینده و ژل های ظرفشویی را مورد مطالعه قرار دادند، به این نتیجه رسیدند.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴برای شناسایی دقیق آسیب رساندن به سلامتی، دانشمندان مطالعاتی را بر روی حیوانات آزمایشگاهی انجام دادند تا تعدادی از عوامل منفی دیگر را که اغلب با زندگی افراد همراه است حذف کنند: سیگار، الکل، استرس. نتایج به‌دست‌آمده تأثیر منفی مواد شیمیایی فوق را بر بدن مردان تأیید کرد. در جوندگان نر که به مدت یک روز در هفته یک جزء فرار از ترکیبات مشابه یک شوینده استاندارد را استنشاق می کردند، غلظت سلول های زایا در مایع منی کاهش یافت، تحرک اسپرم و باروری کلی کاهش یافت. علاوه بر این، برخی از مواد شیمیایی موجود در بسیاری از لوازم آرایشی محبوب می توانند اطلاعات ژنتیکی در اسپرم حیوانات را تغییر دهند. به احتمال زیاد، اثر مشابهی در انسان رخ می دهد، چیزی که دانشمندان نروژی در تلاش برای ایجاد و اثبات آن هستند.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴ کاهش غلظت و زنده ماندن اسپرم ترکیب شیمیایی بیسفنول A که معمولاً به شکل دانه های سفید کوچک ارائه می شود، اولین بار توسط شیمیدان روسی الکساندر دیانین در سال 1891 بدست آمد. این ماده در عمل بیولوژیکی خود تا حدی مشابه هورمون زنانه استروژن است، اما در زندگی روزمره تنها به عنوان یک سخت کننده ارزان قیمت در تولید و پردازش پلاستیک استفاده می شود.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴در سال 2010، کشورهای اتحادیه اروپا، کانادا، اسرائیل و برخی از ایالات امریکا استفاده از بطری ها و ظروف پلاستیکی تولید شده با بیسفنول A را در صنایع غذایی ممنوع کردند. سپس یک گروه بین المللی از دانشمندان دریافتند که وقتی گرم می شوند، چنین ظروفی شروع به سرطان زا می کنند. تاثیر می گذارد و به مواد غذایی ذخیره شده در آنها نفوذ می کند.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴یکی از اعضای آکادمی بین المللی بیولوژیکی دندانپزشکی و پزشکی، محقق کالج آمریکایی رژیم غذایی، دکتر جوزف مرکولا، در مقالات علمی خود ادعا می کند که بیسفنول A، هنگام تعامل با هر مایعی، قادر است به طور فعال به جو نفوذ کند. و سپس وارد ریه های انسان می شود. به طور خاص، دکتر مرکولا یک مثال ساده می آورد: این پلیمر شیمیایی همیشه در ویال ها و بطری های مورد استفاده در مواد شیمیایی خانگی یافت شود. آنها به نوبه خود اغلب به تفنگ های اسپری برای پاشیدن وجوه موجود در آنها مجهز هستند.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴جوزف مرکولا، با اشاره به مطالعات دانشمندان چینی از دانشگاه پکن "بیدا"، ادعا می کند که همه افراد، به هر طریقی، بیسفنول A را استنشاق می کنند. در همین حال، این ماده می تواند در بدن تجمع یافته و در درجه اول برای با کاهش کیفیت مایع منی و بر توانایی باروری اسپرم تأثیر منفی بگذارد. دانشمندان چینی مطالعه‌ای انجام دادند و دریافتند که حتی مردانی که در تولید یا استفاده حرفه‌ای از پلاستیک شرکت نمی‌کردند، محتوای بیسفنول A در ادرار افزایش می‌یابد. و این به نوبه خود منجر به خطر اجتناب ناپذیر کاهش غلظت، تعداد و زنده ماندن اسپرم می شود.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴تقریباً تمام ظروف حاوی مواد شیمیایی خانگی حاوی بیسفنول A هستند. آسیبی که محصولات پاک کننده به توانایی تولید مثل مردان وارد می کنند، در جهان تازه شروع به مطالعه کرده است.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴پوشیدن لباس‌های زیر، به‌ویژه وقتی صحبت از شلوارک‌های تنگ مانند مایو یا سایر موارد مشابه باشد، اجازه تهویه طبیعی برای اندام تناسلی مردان را نمی‌دهد. تهویه و حفظ دمای مورد نیاز یکی از عوامل مهم در سلامت مردان به ویژه عملکرد تولید مثل است.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴سلیا دومینگوئز، متخصص غدد در مرکز پزشکی باروری در دانشکده پزشکی دانشگاه اموری، مشکل کنترل دمای بیضه را توضیح می دهد. افزایش دما در مواردی که مرد لباس زیر تنگ می پوشد، تأثیر بسیار منفی بر کمیت و کیفیت اسپرم تولید شده دارد. با توجه به این واقعیت، کارشناسان توصیه نمی کنند که مردان برای مدت طولانی در دمای بالا بمانند، مثلاً برای مدت طولانی در سونا بنشینند. هوای گرم نیز اهمیت دارد، اگرچه بسیاری به آن توجه نمی کنند.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴ افزایش دما می تواند همه چیز را در تولید اسپرم خراب کند. لباس های زیر تنگ نه تنها بیضه ها را تحت فشار قرار می دهد، بلکه از تهویه دستگاه تناسلی نیز جلوگیری می کند. نداشتن لباس زیر کاملا طبیعی است و برای سلامت مردان مفید است. کارشناسان توصیه می کنند که لباس زیر نپوشید، یا از شلوارک های گشاد استفاده کنید.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴لباس زیر تنگ یکی از دلایل معمول مشکلات سلامتی مردان است. تأثیر محدودیت بر بیضه ها برای عملکرد آنها بسیار مضر است و به این موضوع می توان دما را اضافه کرد که به هیچ وجه رعایت نمی شود. فقدان تهویه طبیعی و همچنین افزایش دما در بیشتر موارد بر کیفیت اسپرم و کمیت آن تأثیر منفی می گذارد. همه اینها می تواند باعث نقض نه تنها عملکرد تولید مثل شود، بلکه باعث ایجاد مشکلاتی در قدرت می شود.

۱۴۰۰/۱۲/۱۴با همه اینها، بهداشت نیز باید رعایت شود. اگر مردی تصمیم گرفت لباس زیر را کنار بگذارد، باید مراقب تمیزی شلوار باشد.

در ادامه بخوانید...

8 راز زیبایی پوست افراد مشهور

در

بدون قرارداد سنگین چند میلیون دلاری ، چهره ی بی عیب افراد مشهور مورد علاقه ی ما ممکن است تقریبا غیر ممکن و دست نیافتنی به نظر برسد. ولی متخصص مراقبت های پوستی ستاره ها ،سیلا رازهایی دارد که برای رسیدن به درخشندگی زیبای پوست که در رویاهایتان به آن می اندیشید ، به آن نیاز دارید.(سیارک)

 

 چگونه روی رد کارپت(فرش قرمز) حاضر شوید ‌- پوست آماده ی زیبا تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد ولی سیلا ، زیبایی شناس ارشد اینجاست که به شما کمک کند. او با با همه ی افراد مشهور کار می کند ، و همه ی روش هایش را به ما نشان داده و شما ، حقه های مرموز چندلایه ای او را باور نخواهید کرد که آنها را در اینجا با ما در میان می گذارد. به طور دقیق ، برخی از بهترین نکته های او را بررسی کنید تا بهترین صورت را داشته باشید و برنامه ی روتین مراقبت از پوستی را ادامه دهید که واقعا موثر است.

پیشنهاد شما برای زنان پرمشغله که زمان زیادی در فهرست برنامه های خود ندارند ولی می خواهند پوست خوبی داشته باشند ، چیست ؟

در واقع شما به رژیم پوستی 12 مرحله ای نیاز ندارید تا پوست خوبی داشته باشید. برای یک خانم شاغل ، شما می توانید رژیم های شبانه و صحیح خود را به سه مرحله تقسیم کنید. در صبح ، با یک پاک کننده ی مناسب و مرطوب کننده ، صورت خود را تمیز کرده و با دستمال صورت آن را پاک کنید تا لایه برداری نیز انجام شود. بعدا ، با مرطوب کننده ی SPF از پوست حمایت کنید و سپس در عصر ، آرایش خود را برداشته ، پاکسازی کرده و مرطوب کنید. بنابراین سه مرحله در صبح و سه مرحله در شب وجود دارد.

مهمترین بخش روتین برنامه ی مراقبت از پوست چیست ؟

پاکسازی و تداوم . اگر شما به خوبی پاکسازی کنید ، می توانید منافذ پوست خود را نیز ببندید و بعدا مرطوب کننده بزنید وگرنه سرمی که از آن استفاده می کنید موثر نخواهد بود و پوست شما را به آن مرحله ای که شما می خواهید ، نخواهد رساند.

آیا محصولات جهانی وجود دارد که زنان باید در برنامه ی روتین مراقبت از پوست خود قرار دهند ؟

قطعا ، شما باید یک پاک کننده ی ملایم و کرم مانند ، یک سرم  سرشار از ترکیبات ویتامین C ، پپتید ، سلول های ساقه ی گیاهی و نیز ضد آفتاب طیف – گسترده با مینیمم SPF‌  30 داشته باشید.

موثرترین روش برای لایه برداری پوست کدام است ؟ چگونه روی پاکسازی شما اثر می گذارد ؟

لایه برداری مهم است ، من حداقل استفاده ی یک یا دوبار در هفته لایه بردار را توصیه می کنم....انجام این مرحله قبل از پاکسازی اهمیت دارد، بنابراین پوست مرده را بردارید و سپس پوست سالم زیرین را شستشو دهید. تمیز کردن در صبح  برای رفع چربی مازاد پوست ، و سپس در شب برای برداشتن آرایش ،‌ همیشه اهمیت دارد.

آیا شما اعتقاد دارید که زنان می تواند پوست خوبی داشته باشند یا تصورتان این است که ژنتیک نقش بسیار زیادی در تعیین کیفیت پوست دارد ؟

همه ی زنانی پوست خوب دارند که زمان لازم را صرف آن می کنند و این کار شامل سبک زندگی و رژیم غذایی است. بنابراین ، همه ی مردم مستعد آکنه و دیگر مشکلات پوستی هستند ولی به نظر من همه ی زنان می توانند پوست خوبی داشته باشند.

آیا شما به ما راز نهایی مراقبت از پوست امی روسوم را می گویید ؟

نه ! ولی او درمان های مرتب چهره را بدست آورده و امی واقعا یک سبک زندگی فعال و سالم را پذیرفته است. او هنوز جوان است ، که به داشتن پوست خوبش نیز کمک می کند !

افراد مشهور چه کار می کنند که متوسط زنان می توانند آن کارها را در برنامه های روتین خود وارد کنند ؟

ویزیت یکی از کلینیک های ما هفته ای یکبار ، دوامی ندارد ، ولی شما به راحتی می توانید ماهی یکبار برای صورت برنامه ریزی کرده یا برای توسعه ی برنامه ی درمانی خانگی ، با متخصصان زیبایی کار کنید.

آیا نکات پایانی دیگری دارید که به خوانندگان ما بگویید ؟

مرطوب باشید و  سالم بمانید ، ولی رژیم واقعا اهمیت بسیار زیادی دارد ؛ ما دیگر نوشابه های گازدار  نمی نوشیم و  همبرگر نمی خوریم و انتظار داریم که پوست خوبی داشته باشیم . البته در نظر گرفتن چیزهایی که وارد بدن خود می کنیم نیز اهمیت دارد. (سیارک)

پست های مرتبط :

ماسک ضدچروک و شفاف کننده صورت

ماسک ماست و نسکافه

درمان کک و مک با ماسک ماست ترش

ماسک لایه بردار ملایم

محلول ضد چروک برای صورت و بدن بسازید

6 مکمل برای داشتن پوستی درخشان و موهایی زیبا

8 راز زیبایی پوست افراد مشهور

غذاهایی که برای پوست خشک مناسب هستند

با این راهکارها چین چروک صورت را کمتر کنیم

چگونه ماسک‌های صورت آووکادوی طبیعی بسازیم؟

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات خود را در رابطه با این پست و میزان مفید بودن آن را با ما به اشتراک بگذارید. 

نظرات

۱۳۹۵/۱۰/۲۸همشون جراحی می کنن وگرنه پیری که به سراغ همه میاد

در ادامه بخوانید...

سبک زندگی برای قوی نگه داشتن استخوان‌ها

در

1. فعال باشید و قوی‌تر شوید.
سبک زندگی فعال یا فعال شدن به لحاظ فیزیکی می تواند به پیشگیری از استئوپروز، پوکی استخوان کمک کند. استخوان ها و عضلات به فعالیت به صورت قوی‌تر شدن، پاسخ می دهند. دو نوع ورزش بهترین شرایط را برای پیشگیری از استئوپروز دارند: تحمل وزن، که در آن در مقابل گرانش زمین تلاش می کنید، و مقاومت از طریق ورزشهایی از قبیل وزنه‌برداری. هرچه استخوان های خود را برای پیاده روی، دویدن یا وزنه برداری سنگین تر و قوی تری به کار گیرید، استخوان هایتان به همان اندازه قوی خواهند شد. از آنجایی که افتادن شایع ترین سبب شکستگی استخوان است بنابراین فعالیت‌های بهبود تعادل از جمله تای چی و تمرینات قدرتی نیز می توانند به صورت قابل توجهی خطر را کاهش دهند.


2. باغبان خوبی باشید و به پیشگیری از استئوپروز کمک کنید.
معطل مانده ام که چه نوع فعالیت بدنی به قوی نگه داشتن استخوان‌هایم کمک می کند؟ یکی از مطالعات نشان می دهد که باغبانی می تواند از نظر پیشیگیری از استئوپروز به شما کمک زیادی کند. کشیدن ماشین چمن‌زنی، جمع‌اوری و بلند کردن یک چرخ دستی پر از کود یا علف‌های هرز همگی ورزش‌های تحمل وزن است. (سیارک)  
3. محل زندگی خود را «ایمن از شکستگی» نمایید.
پله‌ها و محل های زندگی خود را چراغ بندی کنید و اطمینان حاصل کنید که پله‌ها لغزنده نمی باشند. درهم برهمی خانه را رفع نموده و تخته چوب ها و موکت های شل شده کف را تعمیر نمایید. اطمینان حاصل نمایید که تمامی سیم‌های برق و تلفن در خارج از مسیری است که شما در آن قدم برمی دارید. ، قالیچه‌هایی که سبب افتادنتان می شوند را بچسبانید یا ببندید. در یک طرف دوش، وان و توالت دستگیره نصب کنید. و برای برداشتن چیزی که خارج از دسترسی شماست روی چهارپایه یا صندلی نایستید- وسایلی که به طور منظم از آنها استفاده می کنید را در جاهایی قرار دهید که به راحتی و آسانی بتوانید بردارید.
4. به تازگی استخوانتان شکسته است؟ حرف بزنید!
اگر میانسال یا پیرتر هستید و شکستگی استخوان دارید، با متخصص مراقبت های بهداشتی خود درباره اسکن تراکم استخوانی خود حرف بزنید تا از بابت استئوپروز آزمایش انجام دهد. در این سنین شکستگی‌ها اخطارهایی هستند که حکم تحقیقات بیشتر در زمینه مشکلات مربوط به سلامتی را دارند. فقط شکستگی خود را گچ گرفته و به خانه بازنگردید! (سیارک)  
5. در مورد دریافت کلسیم خلاق باشید.
دریافت کلسیم مورد نیاز از رژیم غذایی چالش برانگیز می باشد. شما بسته به سن‌تان روزانه نیاز به 1.000 تا 1.200 میلی گرم کلسیم دارید. سعی کنید تا شیر خشک را به سوپ، غذای گوشتی و نوشیدنی های خود اضافه کنید. فقط یک قاشق غذاخوری شیر خشک بدون چربی شامل 52 میلی گرم کلسیم است. شما می توانید به اسانی دو تا چهار قاشق غذاخوری را به بسیاری از دستورالعمل‌های آشپزی خود اضافه کنید. همچنین آب میوه، غلات، حبوبات، نان، غلات و آب های غنی شده با کلسیم را خریداری کرده و نصف فنجان انجیر خرد شده را روی هشت اونس ماست بریزید. این ترکیب بیش از نصف کلسیم روزانه یک فرد بزرگسال را تامین می کند.
6. دریافت مناسب ویتامین D نیز مهم می باشد.
ویتامین D به بدن شما در جذب کلسیم کمک می کند، چرا که به آن اجازه می دهد تا از طریق روده داخل جریان خون شود. بدون آن، کلیه ها کلسیمی که می توانست مصرف گردد را دفع خواهند کرد.

پست های مرتبط:

- چرا استخوان های سالم برای شما مهم هستند؟

 - استخوان هایتان را به خطر نیاندازید.

- استخوان ها آن چیزی نیستند که شما فکر می کنید.

 - چه وقت استخوان ها می شکنند؟

 - شما ممکن است در خطر باشید.

 - چرا فعال بودن باعث قوی شدن استخوان ها می شود

- رژیم غذایی مناسب برای داشتن استخوان های محکم

 - در صورتی که کودک نوپای شما نوشیدن شیر را دوست نداشته باشد

- از استخوان های خود در هر سنی محافظت کنید.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

در ادامه بخوانید...

نحوه تمیز کردن شبکه فلزی اجاق گاز

در

(سیارک)  : در این پست نحوه تمیز کردن اجاق گاز با آب گرم ، مایع طرفشویی و جوش شیرین آورده شده است.
اجاق گاز ها اغلب دارای شبکه های فلزی می باشند که در حین پخت و پز قابلمه و تابه را روی مشعل نگه می دارند. متاسفانه با گذشت زمان، روغن و مواد غذایی  باعث کثیف شدن شبکه های فلزی اجاق گاز شده و تمیز کردن آنها تقریبا غیر ممکن می گردد. در این پست طرزتمیز کردن اجاق گاز با آب گرم ،  مایع طرفشویی  و جوش شیرین گفته می شود.

نحوه تمیز کردن شبکه فلزی اجاق گاز

• برای تمیز کردن ظرف بزرگی را پر از آب گرم و شوینده نمایید. شبکه های اجاق گاز را حدود ۲۰ دقیقه در ظرف آب گرم گذاشته تا تمام چربی ها و مواد غذایی چسبیده به آن نم بکشند.
• ظرف را بعد از ۲۰ دقیقه خالی کرده و مجددا پر از آب گرم و مواد شوینده نمایید.
• شبکه ی گاز را با سیم ظرف شویی محکم بکشید تا تمام چربی ها و مواد باقی مانده از آن جدا شود.
• برای حذف لکه هایی که باقی مانده، ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۱ یا ۲ قاشق چایخوری آب را مخلوط کرده تا به شکل خمیر دربیاید. این خمیر را ۱۵ دقیقه روی لکه بگذارید.
• مجددا شبکه فلزی اجاق گاز  را در آب گرم بشویید تا خمیر و مواد باقی مانده از آن جدا گردد. سپس با یک پارچه ی تمیز خشک نمایید. برای تمیز کردن شبکه های فلزی به مقداری صبر نیاز دارید.سبک زندگی خود را عوض کنید و نگذارید مواد غذایی ریخته شده مدت طولانی روی گاز یا شبکه های اجاق گاز بماند و خشک شود این کار را مشکل تر می کند.

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید.  (سیارک

 

نظرات

۱۴۰۱/۱/۴نحوه تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای هر اجاق گاز در حین کار با باقی مانده مواد غذایی و چربی آلوده می شود. دیر یا زود، تضمین می شود که سطح پخت و پز باید شسته شود. مواد شوینده . با وجود همه انواع شوینده های موجود در بازار، دستور تهیه اکثر آنها اساسا یکسان است. بنابراین توصیه به چیزی خاص در اینجا غیرممکن است. مناسب برای شستن ظروف. شما همچنین می توانید یک ترکیب بسیار تخصصی خریداری کنید، اما اغلب در واقعیت، تفاوت کمی با سایر مواد شیمیایی خانگی برای چنین عملیاتی دارد.

۱۴۰۱/۱/۴نحوه تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای شیشه پاک کن - قابل استفاده برای شستشوی سطح اجاق گاز صفحه شیشه ای. این محصولات مانند مواد شوینده معمولی مورد استفاده قرار می گیرند: روی سطح اسپری کنید و با اسفنج یا میکرو فیبر به خوبی مالش دهید.

۱۴۰۱/۱/۴نحوه تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با قرص های ظرفشویی همان اسانس هر شوینده دیگری است. تنها تفاوت این است که ابتدا باید قرص را با ریختن آن در ظرف حاوی آب گرم به مایع تبدیل کرد.

۱۴۰۱/۱/۴تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با روغن نباتی........ روغن نباتی لکه های قدیمی را از بین می برد. - این ماده به شستشوی اجاق گاز شیشه ای و سرامیکی کمکی نمی کند، اما می تواند به طور جدی به حذف رسوبات کربن کمک کند. لکه را با روغن خیس کنید و بگذارید 30 دقیقه بماند. پس از آن، شما باید با یک برس یا یک لیسه مخصوص کار کنید.

۱۴۰۱/۱/۴تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با جوش شیرین........ ابتدا باید جوش شیرین را در آب رقیق کنید و سپس دوغاب حاصل را روی سطح بمالید. دوغاب را می توان با مواد دیگری مانند آب لیمو، سرکه نیز تکمیل کرد.

۱۴۰۱/۱/۴تمیز کردن سریع و آسان اجاق گاز صفحه شیشه ای با خمیر دندان........ به دلیل اینکه خمیر حاوی مقدار زیادی ساینده خوب است، می تواند در مبارزه با لکه های قدیمی کمک کند. اعمال خمیر باید به شدت در مقادیر کم باشد. با اسفنج مالش دهید.

در ادامه بخوانید...

مردان این علائم را جدی بگیرند

در

 کارشناسان می گویند مردان می توانند با هشیار بودن در مورد برخی از علائم بیماری سرطان که بیانگر نیاز فوری به مراجعه به دکتر است، به خود نفع بسیاری برسانند.

خستگی

خستگی یک علامت مبهم دیگر است که ممکن است در مردان به سرطان مربوط باشد. البته بسیاری از مشکلات دیگر هم می تواند باعث خستگی شود. خستگی نیز مانند تب هنگامی رخ می دهد که سرطان گسترش پیدا کرده باشد. اما در برخی از سرطان ها مانند سرطان خون یا لوسمی یا برخی از سرطان های معده یا روده بزرگ ممکن است در همان ابتدای بیماری بروز کند.

اگر احساس خستگی شدید دارید و با استراحت بهتر نمی شوید، به دکترتان مراجعه کنید. پزشک ضمن معاینه شما وجود سایر علائم را هم جستجو خواهد کرد تا علت خستگی شما پیدا کند و درمان آن را تجویز کند.

سرفه مداوم

سرفه علامت شایعی در سرماخوردگی، آنفلوآنزا و آلرژی ها است و همچنین سرفه ممکن است عارضه جانبی برخی از داروها باشد. اما هر سرفه طولانی مدتی- یعنی سرفه ای که بیش از سه تا چهار هفته طول بکشد- را نباید نادیده گرفت و برای بررسی آن باید به پزشک مراجعه کرد. سرفه طولانی مدت علاوه بر سرطان ممکن است نشانه بیمار یهای دیگری مانند برونشیت مزمن یا بازگشت محتویات اسیدی معده به مری (ریفلاکس) باشد. پزشک شما سابقه پزشکی شما را خواهد گرفت، گلوی شما را معاینه خواهد، کارکرد ریه تان را بررسی خواهد کرد و به خصوص اگر سیگاری باشید، ممکن است رادیوگرافی قفسه سینه را هم تجویز کند. هنگامی علت سرفه مشخص شد، پزشک یک طرح درمانی برای شما تعیین خواهد کرد.

اشکال در بلع

برخی از مردان از اشکال در بلع شکایت می کنند. آنها در طول زمان ممکن است با تغییردادن رژیم غذایی شان و مصرف مواد غذایینرم تر و مایع سعی کنند بر این مشکل غلبه کنند مثلا سوپ بخورند. اما اشکال در بلع می تواند نشانه سرطان های گوارش از جمله سرطان مری باشد.

اگر در بلعیدن غذا مشکل دارید، به پزشک تان اطلاع بدهید. پزشک پس از گرفتن شرح حال و سابقه پزشکی شما ممکن است رادیوگرافی قفسه سینه تجویز کند. پزشک تان همچنین ممکن است شما را به متخصص گوارش ارجاع دهد تا با آندوسکوپی فوقانی مری و بخش بالایی دستگاه گوارش تان مورد بررسی قرار گیرد.

تغییرات پوست

شما نه تنها باید از تغییرات در خال های تان آگاه باشید (که نشانه شناخته شده سرطان پوست بالقوه است) بلکه هر تغییر در رنگ پوست را باید مورد توجه قرار دهید. همچنین ایجاد زخم و خونریزی ناگهانی از پوست هم و پوسته ریزی شدید هم باید بوسیله پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

مشکل است گفت تا چه مدت باید صبر کرد و به مشاهده تغییرات پوست ادامه داد و سپس به پزشک مراجعه کرد، اما اغلب کارشناسان می گویند بیشتر از چند هفته نباید منتظر بمانید. پزشک از شما شرح حال دقیقی خواهد گرفت و معاینه جسمی دقیقی انجام خواهد داد. همچنین ممکن است برای رد کردن احتمال سرطان نمونه برداری بافتی از پوست را تجویز کند.

ظهور خون در جاهای غیرمعمول

اگر در بخشی از بدن تان که به طور معمول خونریزی نمی کند، خون مشاهده کنید، باید به پزشک تان مراجعه کنید. اگر شروع به سرفه کردن و بالا آوردن خلط خونی کنید، خون در مدفوع تان ظاهر شود یا ادرارتان خونی باشد، مراجعه به پزشک لازم است. توجه داشته باشید که نسبت دادن وجود خون در مدفوع به بواسیر (هموروئید) اشتباه است، این خونریزی ممکن است نشانه سرطان روده بزرگ باشد.

پزشک شما در مورد علائم تان سوال خواهد کرد. ممکن است آزمایش هایی مانند کولونوسکوپی (آندوسکوپی روده بزرگی با استفاده از یک لوله انعطاف پذیر که بر سر آن دوربینی نصب شده است) را توصیه کند. هدف کولونوسکوپی یافتن نشانه های سرطان یا ضایعات پیش سرطانی (که ممکن است بعدها به سرطان تبدیل شوند) و نیز هر ضایعه دیگری باشد که باعث خونریزی شده است.

تغییرات  در دهان

اگر سیگار می کشید یا توتون می جوید، به خصوص باید در مورد بروز لکه های سفید درون دهان یا نقاط سفید رنگ روی زبان تان هشیار باشید. این تغییر ممکن است بیانگر بروز "لوکوپلاکیا"، یک ضایعه پیش سرطانی که ممکن است در نتیجه تحریک شدن مداوم پوشش دهان و زبان رخ دهد- باشد. این عارضه ممکن است در نهایت به سرطان دهان تبدیل شود.

این تغییرات را باید به پزشک یا دندانپزشک تان اطلاع دهید. پزشک یا دندانپزشک پس از پرسیدن سوابق پزشکی و معاینه تغییرات، تصمیم خواهد گرفت چه کارهای دیگری لازم است انجام شود.

مشکلات ادراری

با افزایش سن مردان، دچار شدن به مشکلات ادراری شیوع بیشتری پیدا می کند. مردان ممکن است تکرر ادرار، احساس فوریت برای ادرار کردن و احساس باقی ماندن ادرار در مثانه و تخلیه نشدن کامل آن شکایت داشته باشند. هر مردی با افزایش سن ممکن است به این مشکلات دچار شود. اما توجه داشته باشید که این علائم ممکن است به علت سرطان نیز بروز کند، به خصوص اگر این علائم روز به روز بدتر شوند. پروستات با افزایش سن مردان بزرگ می شود. این بزرگ شدن به علت یک عارضه خوش خیم و غیرسرطانی به نام "هیپرپلازی خوش خیم پروستات" یا BPH است.

پزشک شما ممکن است آزمایش خون برای اندازه گیری آنتی ژن اختصاصی پروستات یا PSA را تجویز کند. PSA پروتئینی است که بوسیله غده پروستات تولید می شود. این آزمایش برای کمک به تعیین امکان وجود سرطان پروستات مورد استفاده قرار می گیرد. اگر دکترتان در معاینه متوجه ناهنجاری های پروستات شود یا اگر میزان PSA از حد طبیعی بالاتر باشد، شما را به یک متخصص مجاری ادراری- تناسلی (اورولوژیست) ارجاع می دهد و ممکن است نمونه برداری بافتی از پروستات را تجویز کند.

سوء هاضمه

بسیاری از مردان، به خصوص با در سنین بالاتر هنگامی که دچار سوء هاضمه می شوند، به خصوص اگر در خوردن و نوشیدن افراط کرده باشند، فکر می کنند دچار "حمله قلبی" شده اند. اما سوء هاضمه مداوم همچنین ممکن است نشانه سرطان مری،گلو یا معده باشد و باید به پزشک اطلاع داده شود.

پزشک شما از سوابق پزشکی تان سوال خواهد کرد و پرسش هایی درباره دوره های سوء هاضمه خواهد کرد. بر اساس شرح حال شما و پاسخ های تان به این پرسش ها پزشک در مورد آزمایش های لازم و نحوه درمان تصمیم خواهد گرفت.منبع :برنا

نظرات

در ادامه بخوانید...