مشهورترین برندهای کیف دنیا کدام هستند؟

از مشهورترین برندهای کیف دنیا مثل گوچی، فندی، شنل، لویی ویتان و هرمس چه می دانید؟ این برند های کیف را بشناسید و با مدل های منحصر به فرد آن ها آشنا شوید.

حتما می توانید حدس بزنید پر آوازه ترین و مشهورترین برندهای کیف دنیا، یا بهتر است بگوییم معروف ترین طراحی های کیف در طول تاریخ مد کدام ها بوده اند.

کیف هایی با نام هایی که به خاطر گرانی و خاص بودنشان در دستان هر کسی و هر جایی دیده نمی شوند.

۱ )  Chanel شانل یا شنل

کیف شنل ۲/۵۵  (Chanel 2.55) تولد کیف های کارآمد بود. گابریلا کوکو شنل، بنیانگذار این برند، که همواره از کاربردی بودن لباس های مردان الهام می گرفت، در سال ۱۹۲۰ کیف هایی با الهام از کیف های حمل وسایل سربازان با بندهای بلند طراحی کرد. این طراحی چهارخانه لایه دار (quilted design )، بسیار نوین و متنوع بود.

این کیف را می شود با همه جور لباسی پوشید و به همین علت است که از آن زمان تا کنون داشتن آن آرزوی هر بانوی شیک پوشی است.(سیارک)

شنل که در حال حاضر یکی از مشهور ترین برند های کیف دنیا  است، در سال ۱۹۵۷ جایزه ی خدمات برجسته در زمینه ی مد را دریافت کرد و عنوان تاثیر گذار ترین طراح قرن را از آن خود کرد.

طراحی کلاسیک چهارخانه ی لایه دار، هنوز هم یکی از برجسته ترین و نمادین ترین طرح های دنیاست.

قیمت کیف های شنل بسته به جنس ماده تولیدی و طرح آن بین ۲۲۰۰ دلار( حدود ۸میلیون تومان )  تا ۱۴۰۰۰ دلار ( حدود ۵۶ میلیون تومان) است.

Gucci ( 2 گوچی

گوچی یک برند ایتالیایی با سابقه ی ۹۰ ساله در زمینه ی مد، کیفیت و لوکس بودن است. درست مثل رقیبش لویی ویتان، گوچی هم ابتدا یک شرکت چمدان سازی خانوادگی بود. این برند که توسط ملکه الیزابت، الیزابت تیلور و ژاکلین کندی پوشیده می شد، به سرعت تبدیل به سمبل ثروت شد.(سیارک)

این برند که اکنون یکی از مشهورترین برندهای کیف دنیا محسوب می شود، در طول حیاتش با ها تجدید هویت کرده است، اما همواره به واسطه ی لوگوی GG آشنای خود باز شناخته شده است.

معروف ترین مدل های کیف گوچی کیف خورجینی چرم نرم جکی (Jackie soft leather hobo) ( نامگذاری شده برای ژاکلین کندی اوناسیس)، کیف چرمی فرم تاب (Swing leather tote ) و کیف سرشانه سوهو (Soho shoulder ) – سوهو نام محله ای در لندن – است.

قیمت کیف های گوچی چیزی بین ۸۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار ( حدود ۳ تا ۱۶میلیون تومان) است.

۳ ) Hermes هرمس

خانه ی مد لوکس هرمس که در بین مشهور ترین برند های کیف دنیا از گران ترین ها محسوب می شود، از سال ۱۸۳۷ سمبل اعتماد به نفس در سبک و شیوه ی طراحی های خود بوده است.

هرمس که در ابتدا برای تولید وسایل اسب سواری مثل زین و دهنه شناخته شده بود، با تولید کیف مخصوص حمل زین برای سوارکاران وارد دنیای کیف شد و اولین کیف دستی که توسط هرمس ساخته شد هم نمونه ی کوچک شده ی همین کیف سواری بود.

کیف ” کلی” (kelly) در سال ۱۹۳۵ ساخته شد و از آن زمان تا کنون همواره با طراحی های خود غوغا کرده است.

مدل “بیرکین” (Birkin) به عنوان داغ ترین و پر طرفدار ترین کیف دستی بین افراد مشهور و ستاره ها شناخته شده است.

 ۴ ) Fendi  فندی

فندی از سال ۱۹۲۵ تا کنون سعی در تولید محصولاتی با نوعی استایل لوکس تهیه شده از مرغوب ترین مواد داشته است.

فندی برندی ساخته شده توسط زنان و برای زنان است و این همواره از ارزش های این برند محسوب شده است.

وقتی از فندی که یکی از مشهور ترین برند های کیف دنیا ی مد است حرف می زنیم، از دو طراحی منحصر به فرد کیف باگت (Baguette bag ) و کیف دالی الهام گرفته از بازی که با بچه ها میشود-  (Peekaboo bags پیکابو) حرف می زنیم که در هویت بخشی به این برند نقش به سزایی داشته اند.

در کلکسیون های جدیدتر فندی، از جادوی گل ها و طرح های گلدار روی دسته ها و بندها استفاده شده است.

۵ ) Louis Vuitton لویی ویتان

لویی ویتان هم یک برند ۱۶۰ ساله ی مد فرانسوی است که  کار خود را با ساخت چمدان و کیف های مسافرتی کنفی (canvas) آغاز کرد.

یکی از برجسته ترین دیزاین های این برند، کیف اسپیدی (Speedy) است که برای اودری هیپبورن ساخته شد.(سیارک)

طراحی های اصلی و هسته ای برند شامل مدل های نورفول (neverfull) و آلما (alma) هستند، اما لویی ویتان به لطف طراحان جوان مجموعه خود، به عرضه ی هر ماهه ی مدل های جدید معروف است.

هر چند که معروف ترین مدل و جنس، کیف های قهوه ای رنگ کنفی با لوگو های تکرار شونده ی لویی ویتان است، اما این برند کیف های چرمی ساده یا پرینت شده هم تولید می کند.

این برند به واسطه ی طراحی های ساده و روزمره ی کیف هایش که می شود آن ها را با لباس های معمولی هر روزه استفاده کرد، به یکی از مشهور ترین برند های کیف دنیا تبدیل شده است.

برای آشنا شدن با جدیدترین کلکسیون های کیف طراحی شده توسط این برندها در مقاله های بعدی با ما همراه باشید.(سیارک)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید