چگونه گلوبند زیبا بسازیم؟

چگونه یک گلوبند زیبای طرح گل بسازیم؟ آموزش تصویری مرحله به مرحله ساخت گلوبند طرح گل، معرفی وسایل مورد نیاز برای ساخت گردنبند زیبای زنانه طرح گل

همیشه ما وسایلی در خانه داریم که مدتهاست از آنها استفاده نمی کنیم، همانند لباس هایی که نمی پوشیم یا پارچه ای که هیچگاه آن را ندوختیم. شاید شما هم به این فکر بیفتید که از این وسایل بی مصرف چیز جدیدی بسازید که بتوانید از آن استفاده کنید. پس اگر پارچه اضافه دارید که نمی دانید با آن چه کنید این دستورالعمل را دنبال کنید تا یک گلوبند زیبا با طرح گل بسازید.

وسایل لازم برای درست کردن گلوبند

  • پارچه ساده (در اینجا از یک پارچه ساده سفید رنگ استفاده شده است.)
  • پارچه چرمی یا پلاستیکی همرنگ پارچه انتخابی
  • اتو
  • دکمه طلایی
  • قلاب
  • دکمه قابلمه ای
  • قیچی
  • سوزن
  • چسب حرارتی یا چسب صنعتی

این کار بسیار ساده است، در ابتدا پارچه مورد نظرتان را به اندازه دور گردنتان مشخص کرده و ببرید. سعی کنید چند سانتی متر را برای دوخت و قرار گرفتن پارچه روی هم ( دکمه های قابلمه ای ) در نظر بگیرید که پس از دوخت، گلوبند دور گردنتان به راحتی قرار بگیرد. اگر پارچه طوری است که بعد از بریدن نیاز به دوختن دارد این کار را نیز انجام دهید و دور تا دور پارچه را بدوزید تا یکدست شود.(سیارک)

حالا نوبت به گل ها می رسد. گل های ساده چهار پر را روی پارچه دیگری که انتخاب کرده بودید بکشید. سعی کنید همه این گل ها یکدست باشند. برای اینکار می توانید ابتدا طرح را روی مقوا کشیده و از آن بعنوان شابلون کمک بگیرید. گل های چهار پر را با قیچی ببرید. تعداد و سایز گل ها دلخواه هستند ولی ما در این طرح از دو گل دو پر روی هم استفاده کرده ایم.

گل ها را روی پارچه ای که به اندازه دور گردنتان بریده بودید با فاصله مناسب قرار دهید. می توانید گل ها را به پارچه بدوزید یا با استفاده از چسب آنها را بچسبانید . این بستگی به خودتان دارد که کدام روش برایتان ساده تر است.

وقتی که گل ها به خوبی روی پارچه چسبیدند برای تکمیل آن دکمه های گرد طلایی رنگ را وسط هر یک از گل ها قرار دهید. این دکمه ها را نیز می توانید با چسب حرارتی به روی گل ها بچسبانید.(سیارک)

می توانید در آخر دکمه های قابلمه ای را به پارچه بدوزید، اگر پارچه را دقیقا اندازه دور گردنتان بریده اید برای اینکه بهم وصل شوند از قفل های خرچنگی کمک بگیرید (قفل هایی همانند قفل های گردنبند یا جاسوییچی). این قفل ها از آنجایی که بیرون از پارچه قرار می گیرند براحتی جا برای بسته شدن دارند و باعث تنگ شدن گلوبند دور گردنتان نمی شوند.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید