۱۱ نکته برای مقابله با کاهش فعالیت بعد از ظهر در محل کار

آیا این سناریو برای شما هم آشناست: شما با تمام قوا صبح را شروع می‌کنید. حال به اواسط بعد از ظهر می رسید، و شما احساس سرزندگی نمی‌کنید. برنامه های زیادی دارید که در بعد از ظهر انجام دهید اما آنچه که به تصورتان می رسد، چرت زدن است و آنهم از نوع طولانی. چگونه امکان دارد مابقی روز را بگذرانید در حالی که گزینه‌ای مثل خواب نداشته باشید؟ واقعا می توانید با کاهش فعالیت بعد از ظهرتان مقابله کنید بدون اینکه کافئین، شکر مصرف کنید یا بله بدون اینکه چرت بزنید. چند ایده را در این پست مطرح می کنیم که ارزش خواندنش را دارد. (سیارک)  


1- تغذیه مناسب
این بدین معنی است که در انتخاب نهار، پروتئین بیش از کربوهیدرات‌های بدون انرژی باشد. به جای استفاده از ساندویج تن ماهی با نان به سراغ سالاد تن ماهی بروید. به جای سالاد ماکارونی، به دنبال یک سالاد سبز با مقداری تخم مرخ آبپز، پنیر کم چرب، لوبیا، نخود یا مقداری بوقلمون بروید. ناهاری که چربی زیاد دارد هضم زیادی می برد و در معده شما زیاد می ماند، و به شما انرژی پایینی می دهد. مطمئنا بهنگام خوردن احساس سیری خواهید کرد اما این احساس بعدا در شما به احساس کسالت تبدیل خواهد شد.
2- کاری غیرذهنی اما معنی‌دار انجام دهید.
بهنگام کاهش فعالیت خود، کاری بدون تمرکز و تفکر انجام دهید. اینباکس ایمیل خود را پاک کنید، فایل‌ها را سرجایشان بگذارید، گزارش‌های هزینه را تحویل دهید یا دسکتاپ تان را پاک کنید. این کارهای غیرفکری نیازمند قدرت مغزی کمی هستند و با انجام این کارها احساس انرژی زیاد خواهید کرد.
3- حرکت کنید.
در فضای باز پیاده روی نمایید. از پله های اداره خود بالا و پایین بروید یا بپرید. حرکت لانژ (یا حرکت رو به جلو) یا اسکات را روی میز خود یا اتاق کنفرانس خالی انجام دهید. این فعالیت‌ها موجب بهتر شدن پمپاژ قلب، حرکت ماهیچه ها و گرم شدن بدنتان خواهد شد. و تغییر چشم انداز حتی اگر راه پله به جای اتاق کارتان باشد به بازیابی انرژی تان کمک خواهد کرد.
4- هیدرات
نوشیدن یک لیوان بزرگ آب سرد می تواند به طراوت، تقویت قوا و بازیابی‌ انرژیتان کمک کند. و با اضافه کردن مقداری لیمو ترش یا لیمو می توانید شادابی خود را بازیابید. (سیارک)  
5- جویدن آدامس
جویدن آدامس مانع از سست شدن مغزتان می شود. و برای دندانهایتان مفید است، در از بین بردن میکروبهایی که موجب کرم‌خوردگی دندان و بیماری لثه می شود، کمکتان می کند. فقط اطمینان پیدا کنید که نوع بدون قندش را انتخاب کرده باشید.
6 - تنظیم قرار ملاقات.
به صورت مستقل کار میکنید؟ جلسه ملاقات با همکارانتان را تنظیم نمایید. تعاملات اجتماعی شمار را مجبور به کنسانتره خواهد کرد. فقط اطمینان پیدا کنید که جلسه ملاقات، جلسه ای کسل کننده نباشد. شما نیازمند فعالیت گروهی هستید که جذاب و تعاملی باشد نه تا جایی خسته کننده که برای شما خواب آور باشد.
7 - از نور استفاده کنید.
سرتان را بیرون بیاورید و در معرض خورشید قرار دهید. به مدت چند دقیقه آنجا بنشینید، کمی پیاده روی کنید. در صورت امکان ناهارتان را بیرون بخورید. نور آفتاب مطمئنا هوشیاری شما را افزایش خواهد داد. (سیارک)  
8 - چیزی خوشبو را بو کنید.
آروماتراپی در کمک به تقویت خلق و خو معروف است. بنابراین قطره ای از روغن انرژی زای نعناع را روی دستانتان بزنید و آنها را با هم مالش دهید. دستانتان را که آغشته به روغن نعناع کرده اید به صورتتان بکشید البته به چشمانتان نزنید. این چیزی است که مرا سرحال می آورد.
9- برنامه خود را تغییر دهید.
چیزهایی را به روال کاری خود اضافه کنید. وقتی احساس کردید که تمرکزتان رو به زوال است، مدتی هم از کارهای دیگرتان انجام دهید. به این ترتیب کاری انجام دهید که مغزتان احساس کسالت نکرده و شما احساس سستی نکنید. بعد از آن (در صورتی که نمی توانید بیش از این منتظر بمانید) به انجام کار قبلی خود بازگردید.
10 - گونه‌های خود را بکشید.
احتمالا وقتی که کودک بودید و مادربزرگ یا پدربزرگ گونه‌هایتان را می‌کشید، احساس تنفر می‌کردید. اما این به نقطه‌ای اشاره دارد. کشیدن گونه‌ها به تحریک جریان خون صورت کمک می‌کند و به شما احساس هوشیاری بیشتری می‌دهد.
11- از فرد خاصی دیدار نمایید.
فردی را از بین دوستان یا اعضای فامیل از طریق تلفن، ایمیل یا متن یاد کنید. این روحیه شما و طرف مقابل را سریعا افزایش خواهد داد.

این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. (سیارک)  

مترجم  itrans.ir 

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید