20 کاری که مردم باهوش انجام نمی دهند

اولین سوالی که شایستگی پاسخ دارد این است که چه چیزی یک فردرا باهوش می کند. آیا فراوانی چیزهایی است که می تواند حفظ کند؟ آیا بهره ی هوشی بالای متوسط و یا استثنایی است؟ شاید، خردی است که فرد در لحظه ای حیاتی با آن تصمیم گیری می کند، و یا دانستن اینکه چگونه از وضعیت بد بهترین را بسازد.
شاید توانایی در نظر گرفتن بسیاری از جنبه های قبل از تصمیم گیری در مورد آینده ی یک عمل است. احتمالا یک ترکیب خوب از همه صفات که قبلا اشاره شد است.
البته، اگر کسی باهوش و موفق است، با دقت اشاره کردن به دقیقا همان چیزی که مسئول موفقیت و درستی آن شخص است، دشوار است. حقیقتا فهمیدن اینکه این افراد چه کار نمی کنند و رسیدن به یک نتیجه گیری به عنوان به آنچه که باید اجتناب شود، به مراتب راحت تر است. تا زمانی که ما این چیزهای منفی را دور می زنیم، بقیه به طور طبیعی خواهند آمد.

 

1.افراد باهوش غیر مسئولانه عمل نمی کنند
این گفته به این معنا نیست که مردم باهوش تفریح ندارد یا "مردم باهوش خسته کننده هستند." شما می توانید تفریح کنید، می توانید یک نوشیدنی بنوشید و یا خوب بخندید. بی مسئولیتی با جذاب نبودن برابر نیست، تنها به این معنی است که شما دوست دارید یک سبک زندگی سازمان یافته داشته باشید.
سازماندهی برتر منجر به بهره وری بیشتر می شود، چه شما یک دانش آموز باشید، چه کارمند، چه صاحب یک کسب و کار، چه هنرمند و یا مشهور.
همه ما مسئولیت هایی خاص داریم، و آنها همیشه توسط شخص دیگری تحمیل نمی شود. کنار گذاشتن آن ها بدون هیچ دلیل معتبر به سادگی موجب حرکت به آینده ای استرس زا تر می شود. تقریبا همه تجربه می کنند که بی مسئولیت بودن گرایش به داشتن نتیجه معکوس دارد اما مردم باهوش به سادگی از چنین ناراحتی هایی یاد می گیرند.

2. برای یادگیری از اشتباهات تردید ندارند
اشتباهات اجتناب ناپذیرهستند. دیر یا زود اشتباهی رخ می دهد و متغیر محاسبه نشده ای ظاهر می شود، و طرح های گذشته را تحت قرار می دهد. شما همیشه نمی توانید همه چیز را تحت کنترل خود داشته باشید، و ما به درجه ای از آگاهی لازم برای مشاهده هر زاویه ممکن نرسیده ایم.
اشتباهات وجود دارند تا معایب مان را به ما یادآوری کنند، و ما را مجبور به کاهش تاثیر آنها در زندگی مان کنند. راستش، اشتباهات می توانند به ما در مورد زندگی مان و خودمان آموزش دهند، اما تنها اگر ما به آنها اجازه دهیم.
آموختن از اشتباهات خود به مفهوم یافتن آنچه که ارزش نجات از تجربه ناگوار تان دارد و فهمیدن آنچه که اشتباه شده و پیدا کردن راهی برای جلوگیری از آن در آینده، است. مردم باهوش از این ورودی برای کار بر روی خود و تغییر چیزهایی که این قدرت تغییر را دارند، استفاده می کنند.
مردم متکبر به دنبال عذر و بهانه هستند و کورکورانه به قضاوت خود بدون هر گونه نگاه به گذشته اعتقاد دارند. نه تنها این نوع رفتار مانع موفقیت آینده شما می شود بلکه مردم و دوستانتان را از شما دور می کند.

3. مردم باهوش خیلی بر دیگران تکیه نمی کنند
داشتن دوست هیچ مشکلی ندارد، اعضای خانواده یا همکارانی که می توانید به آنها اعتماد و تکیه کنید. هر کس باید کسی برای زمانی که اوضاع مناسبی ندارد، داشته باشد. با این حال تکیه زیاد بر کسی فقط شما را ناتوان به تصویر می کشد. به عنوان یک فرد باهوش، شما هرگز نباید در این زمینه افراط کنید.
شما می توانید یک ذهن درخشان، هوش فوق العاده، و غیره داشته باشد، اما اگرآن صفات را به خوبی مورد استفاده قرار ندهید شما مانند فردی بی کفایت خواهید بود. هنگامی که شما نیاز به کمک دارید، توجه کنید ببینید که آیا مشکل شما واقعا دشوار بوده است. در تعداد زیادی از موارد، ترس و ناامنی از اقدام کردن جلوگیری می کند.
همواره یک فکر وجود دارد "اگر اوضاع را بدتر کنم چه؟" این فکر کاملا توجیه شده است.عدم تمایل به غلبه بر ترس از سوی دیگر، توجیه شده نیست.

4. از صرفه جویی در هزینه ها نمی گذرند
احتیاط یک فضیلت است، با حرص و طمع و یا بخل اشتباه نشود. قادر بودن به رسیدگی به امور مالی خود و پس انداز، با اجتناب از هزینه های غیر ضروری، صفتی قابل تحسین است. در واقع، جای تعجب است که چگونه بسیاری جزئیات کوچک وجود دارد، متضمن بررسی دقیق تری است.
ازاین هزینه های به ظاهر بی معنی می توانید به راحتی اجتناب شود، و با صرفه جویی در هزینه ها ،مقدار پولی که شما می توانید پس انداز کنید  مقدار قابل توجهی شود.

برای شروع، خرید یک فیلتر آب می تواند پول صرف شده در آب بطری را کاهش دهد. دوباره پر کردن کارتریج چاپگر، به جای خریدن آن سرمایه گذاری عاقلانه ی دیگری است. تعویض لامپ های داخل خانه خود را با لامپ های کم مصرف، یکی دیگر از انتخاب های عاقلانه است. استفاده از برنامه ها برای کاهش هزینه پردازش کارت اعتباری و یا انتخاب یک بانک بزرگ به عنوان ارائه دهنده به جای بانک محلی شهر خود، تصمیم خوبی است.
اینترنت یک مقدار ژرف از محتوای با کیفیت دارد، هم آموزشی و هم سرگرم کننده. پرداخت برای اشتراک کابل و یا مجله به طور غیر قابل انکار بی معنی است. تقریبا هر چیزی که به دنبال آن هستید می تواند به صورت آنلاین یا به عنوان یک سرویس پخش، و یا به عنوان یک مقاله خبری آنلاین با قیمت ارزان تر یافت شود.
نکته این است که یاد بگیرد چگونه به طور کامل چیزهایی که شما در حال حاضر پرداخت می کنید و یا در اختیار خود دارید را درک کنید - باهوش بودن یعنی همین.

5. آنها اجازه نمی دهند گذشته مانع پیش روی شان شود
گذشته پاک نمی شود، وباز نمی گردد فقط هرگز ترک نمی کند. ما نیاز داریم یاد بگیریم که چگونه به آن مقابلهکنیم، و اجازه ندهیم با دستاوردهای آینده مان تداخل ایجاد کند. اگر هیچ چیز مفیدی برای بازیابی از تجربه گذشته وجود ندارد، به سادگی آن درب ها را ببندید و اجازه دهید بروند.
تجارب گذشته هویت امروزمان را شکل می دهد و درگیری های قبلی ما می تواند یک شخصیت قوی بسازد، اما مردم تمایل به استفاده از گذشته برای توجیه کردن اشتباهات و رفتار خود دارند. شاید ما از این بهانه ها برای به دست آوردن درک از دیگران و یا راهی برای بخشش آسان تر خودمان استفاده می کنیم.
با این حال، اگر شما معایب خود را می دانید اما حاضر به انجام کاری در مورد آنها نیستید فقط به خاطر اینکه یک بهانه ای دارید و سپس شما یک راه فرار انتخاب کرده اید و این کاری نیست که مردم باهوش انجام می دهند.

6. افراد باهوش توانایی خود را بیش از اندازه ی واقعی نمی دانند
فرانکنشتاین نوشته ی Shelly و فاوست اثر گوته داستانی احتیاطی فوق العاده در مورد اینکه چگونه حتی باهوش ترین ما می تواند از یک سقوط غم انگیز رنج ببرد روایت می کند، زیرا آنها از محدودیت های خود عبور کرده اند. جاه طلبی و کار سخت سالم و هرگز شرمنده نبودن، بدون کنترل، ویژگی هایی خطرناک هستند.
در ابتدا، مستمر خودتان را احتمالا خسته می کنید، که می تواند در واقع استرس زا باشد و می تواند تاثیری منفی بر سلامت شما داشته باشد. میل سیری ناپذیر برای پیشرفت در یک زمینه خاص می تواند چشم انداز شما را تیره و تار کند و شما در دیگر جنبه های مهم زندگی را از دست بدهید. در نهایت، ممکن است با دوستان خود بیگانه شویم و اینکه کسی را برای به اشتراک گذاری موفقیت خود نداشته باشید اندوه بار است.
در مرحله دوم، ذهن ما محدودیت های خاص خود را نیز دارد و اغلب تفکر فعال در مورد مشکل ما را به جایی نمی رساند. ما نیاز داریم بدانیم چه زمانی گیر کرده ایم و استراحت کنیم. به عبارت دیگر، نیاز داریم به فرآیندهای ناخودآگاه مان اجازه دهیم تا کنترل اوضاع را به دست بگیرد و ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد.
شما شگفت زده می شوید که چگونه اغلب پاسخ های خاص به سادگی بیرون می آیند. علاوه بر این، حتی زمانی که به نظر می رسد پاسخ ها واضح هستند، بهتر است آنها را در صبح دوباره بررسی کنید چرا که شاید به اندازه ای که روز قبل ایده آل به نظر می رسند، مناسب نباشند.(سیارک)

7. افراد باهوش غرق اشتباهات خود نمی شوند
برای روشن شدن، این اشاره به شرکت هایی که یک محصول بد تولید می کنند، یا کارگردانی که فیلم بدی ساخته است و غیره. این غیر معمول نیست که به یک ایده برای چیزی برسید که مانند یک شاهکار واقعی برای ما به نظر می رسد، اما هنگامی که آن را متوجه شدیم، عموم مردم ممکن است آن قدرها تحت تاثیر قرار نگیرند. این می تواند تحقیر آمیز و واقعا ناخوشایند باشد، با این حال اتفاق می افتد چه آن را دوست داشته باشیم چه نه.
هنگامی که شما در حال ساخت چیز جذابی برای عموم هستید، و در پایان شکست می خورد، دوباره از ابتدا شروع کنید. اگر می خواهید تحت تاثیر قرار دهید، به مخاطبان خود گوش دهید و در تلاش برای اثبات دیدگاه خود سعی نکنید محصول را وصله کنید و یا دنباله بسازید.
این رفتار اعتبار تان را به خطر می اندازد و حتی زمانی بخواهید به چیزی خوبی برسید، مردم ممکن است حتی زحمت دادن امتحان آن را نکشند. اینکه بدانید کی تسلیم شوید نه شما را ضعیف جلوه می دهد و نه احمق. تنها به شما زمان بیشتری برای کار به باز گشت تان می دهد.

8. افراد باهوش از جنبه های مهم کسب و کار خود غافل نمی شوند
یکی از عوامل مهم برای موفقیت توجه به جزئیات و یا فقط توجه خوب به طور کلی است. هنگامی که شخصی در تلاش است تا یک صاحب کسب و کار باهوش باشد، او به طور کلی توسط این ایده که با یک محصول با کیفیت، موفقیت تضمین شده است، اداره می شود.
منطق به طور کامل بی عیب و نقص نیست، چرا که حتی اگر شما یک محصول با کیفیت بالا و قیمت بهتر از رقبای خود ارائه دهید، هنوز هم از یک کسب و کار پر سود دور هستید.
اعتبار ضرورت مطلق برای یک دوره فروش موفق است، به این معنی که شما نیاز به یک تاکتیک تبلیغاتی خوب دارید. این به معنی تلاش برای حضور همه جانبه و ظاهر حرفه ای است که ما را به کارآمد ترین ابزار برای گسترش این نوع از آگاهی نام تجاری مجهز می کند و آن وب سایت شما است.
تاثیر وب سایت هرگز نباید دست کم گرفته شود. مردم شما را به عنوان یک حرفه ای بر اساس طراحی وب سایت تان ، پاسخگویی، اقتدار و محتوای آن قضاوت خواهند کرد. تعداد زیادی از مردم هستند که حضورا نوع شگفت انگیز از خدمات و یا محصولات را ارایه می دهند اما به آنلاین به صورت یک آماتور هستند.
برای اطمینان از پاسخگویی سایت خود با پیدا کردن یک سرویس میزبانی وب خوب شروع کنید، با طراحی با کیفیت ادامه داده، و در نهایت محصول یا خدمات خود را به روشنی توصیف کنید.
واضح است، این یک مثال تنها از یک جنبه مهم است، اما جنبه های دیگر نیز وجود دارد. مانند ارائه خدمات خوب به مشتریان و ایجاد برنامه های کارآمد پرانگیزه و غیره. اما نکته این است که هرگز یک جهت زیاده روی نکنید. همیشه در جبهه های متعدد کار کنید.

9. افراد باهوش برای حل مشکلات خود به شانس خوب تکیه نمی کنند
"به بهترین امید داشته باشید اما برای بدترین ها آماده شوید." یک نقل قول خوب برای هدایت شما زمانی که شما زمان و تلاش خود را برای چیزی سرمایه گذاری می کنید. امید به بهترین سناریوی های ممکن چیزی است که به ما انگیزه می دهد، در حالی که آماده سازی برای بدترین ها ما را از به هم ریختن حفظ می کند. از سوی دیگر، امید به اینکه همه چیز خود کار حل شود هیچ تفاوتی با تنبل بودن ندارد.
شانس فقط باید یک قطعه از موفقیت شما را در بر بگیرد، با توجه به اینکه تکیه بیش از حد به آن تنها جاه طلبی شما را خفه می کند.
علاوه بر این، مردم باهوش هرگز اجازه نمی دهند شکوه و عظمت همه سخت کوشی هایشان به شانس مرتبط باشد. هنگامی که شما قلب و روح خود را برای دستیابی به هدفی می گذارید، این امر می تواند بسیار ناامید کننده باشد که به بخت خوب عنوان "عامل اصلی" دهید.

10. افراد باهوش همه ی تخم مرغ ها را در یک سبد نمی گذارند
هرگز به خاطر تحقق یک ایده به طور کامل خود را سرمایه گذاری نکنید. همیشه برنامه های پشتیبان، جایگزین، احتمالات و غیره داشته باشید. گفته شد که مردم ممکن است با طراحی شما تحت تاثیر قرار نگیرند یا چیزی می تواند اشتباه شود اگر همه متغیر ها را به حساب نیاورید.
این بدان معنا نیست که شما باید دلسرد شوید و زمانی که همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود عقب کشید اما این موضوع بعدا توضیح داده خواهد شد.

11. افراد باهوش دشمنان مفرط برای خود نمی سازند
صرف نظر از وضعیت خود، که آیا شما یک ستاره ی کارآفرینی و یا یک کارمند در یک شرکت کوچک هستید، شما به احتمال زیاد با دشمنان، کینه جویان، رقبا، و هر برچسبی که می خواهید به افراد خاص بزنید، روبرو می شوید.
این افراد ذاتا حیله گر نیستند. اعتقادات، ایدئولوژی یا دیدگاه های شما تنها ناسازگار است. مشکل این است که شما هرگز نمی توانید بفهمید که آنها ممکن است در صورتی که احساس شان برانگیخت شود چه کاری انجام دهند، و آنها احتمالا شما را به همان شیوه ای که منجر به خصومت دلسردکننده می شود، درک کنند.
تعریف یک تفاوت بین دشمنان ایجاد شده توسط شرایط، و دشمنان ایجاد شده توسط اعمال ما، مهم است. گفته شد که چگونه رقابت ما می تواند پارانویا جزئی القاء کند، بنابراین بهتر است هر گونه مناقشات بیهوده را کنار گذاشت. هنگامی که شما با افراد لجوج و زودجوش ارتباط برقرار می کنید، مطمئن باشید که شما تنها کسی نیستید که صفات شان را متوجه می شوید.
تلاش برای اثبات یک نکته و ایجاد بحث با این افراد شما را به هیچ جا نمی رساند. کار باهوش برای انجام دادن اشاره با سر است، و یا بگویید که موافق نیستید و بحث را پایان دهید.
هنگام وارد شدن به مشارکت، نسبت به متحدان بالقوه خود بررسی کاملی انجام دهید، ببینید که آیا آنها قصد فریب شما را دارند یا نه و مطمئن شوید که شما به طور تصادفی کاری نمی دهید که کاری خائنانه مشاهده شود. علاوه بر این، اگر شما می خواهید طلاق بگیرید، ببینید که در شرایط کاملا بد جدا نمی شوید، چرا که ایجاد یک رابطه بر اساس کینه، کار مفیدی انجام نمیدهد.

12. افراد باهوش خطرات غیر ضروری انجام نمی دهند
همه ما خودمان را در برخی از نقطه در زندگی میبینیم، زمانی که ما می توانستیم یک خطر را در ازای یک دست آورد بزرگتر بپذیریم. در این صورت شما معتاد به آدرنالین هستید، شعار هایی مانند "ریسک زیاد، پاداش زیاد" چیز بدی در زندگی نیست.
باهوش و محاسبه گر بودن اغلب با این رویکرد در تضاد است، از آنجا که متضمن نیست که شما با خطرات مواجه نمی شوید، اما شما را برای آنچه که لازم است، محدود می کند.
حتی خطرات کوچک با دست آوردی قابل توجه مانند قرعه کشی، یک انتخاب ضعیف است. اگر شما پول اضافی داشته باشید، آن را جمع کنید تا زیاد شود. به افراد غریبه یا مسابقه ها تکیه نکنید و به دور از بازارهای سهام نوسان گر باقی بمانید. برای رسیدن به موفقیت سخت کار کنید و به امکان تغییریک شبه زندگی خود امیدوار نباشید.

13. افراد باهوش اجازه نمی دهند تا غرورشان سر راه شان قرار بگیرد
زمان نقل قول از یکی از هنرمندان مانگای مورد علاقه من است، Tite Kubo "اگر زنگ بزند، هرگز قابل اعتماد نیست. اگر صاحب آن نتواند آن را کنترل کند، او را می بُرد. بله، غرور مانند یک تیغه است." تعلیمات معنوی معمولا غرور را به عنوان یک ویژگی بد معرفی می کنند اما واقعیت تمایل به یک داستان متفاوتی برای گفتن دارد. داشتن غرور به طور کامل قابل قبول است، اما اگر شما از پای در بیاورد، کاملا ناخوشایند است.
این نادر نیست که هنگامی که شما آنقدر بااستعداد هستید، شما به طور خودکار نظرکسانی که در اطراف شما هستند را به خود جلب می کنید. نه تنها این، بلکه اغلب ممکن است یک پیشنهاد خوب یا ابتکار عمل را رد کنید چون شما کسی نیستید که به آن قفکر کرده باشید. افراد باهوش بر منطق خود تکیه می کنند و اگر غرور بیش از حد با ان تداخل کند، ویژگی است که ارزش پرورش ندارد.(سیارک)

14. افراد باهوش اظهاراتی قوی که آنها را در آینده ضعیف نشان دهد بیان نمی کنند.
دو صد گفته چون نیم کردار نسیت. بیش ار حد مغرور نباشید و از کلمات بزرگ برای توصیف اقدامات آینده خود استفاده نکنید. تنها شما را مانند یک جستجوگر توجه که به ناچار اعتبار خود را از دست داده است، نشان می دهد.
اعتبار پر اهمیت ترین موضوع برای آینده فرد و رفاه اوست و همه ما می دانیم که چگونه در "پسری که فریاد زد گرگ " از دست دادن اعتبار تاثیر قوی بر روی پیامد وضعیت داشت. اگر می خواهید جدی و محترم شمرده شوید، بدون وسیله برای دفاع صحبت های بزرگ نکنید. به سادگی اجازه کار سخت تان همه چیز را بیان کند.

15. افراد باهوش احساس شکست نمی کنند فقط به خاطر اینکه آنها نیاز به ارزیابی مجدد اعتقادات خود دارند
محیط زیست، پدر و مادر، تحصیلات و گذشته ما همه مسئول جعل اعتقادات ما و درک ما از جهان است. باعث ایجاد چیزی است که "umwelt" معرفی شده که تقریبا به عنوان "جهان خود محور" ترجمه شده است. Umwelt بیشتر با اینکه چگونه تصویر جهان اطرفمان را با استفاده از احساس مان به وجود می آوریم مرتبط است، اما می تواند به نظر ما در مورد مسائل فلسفی گسترش داده شود.
اعتقاداتی که ما در طول زندگی به دست می آوریم به خودی خود اشتباه نیست، اما به احتمال بسیار زیاد هنگامی که به یک تجربه کاملا جدید و یا سوالات مشکل تر که نیاز به پاسخ دارند برسیم، ثابت می شود که ناسازگار هستند. همچنین، اگر شما حرکت کنید و محیط خود را تغییر دهید به احتمال زیاد شاهد الگوهای مختلف رفتاری خواهید بود، تنها به این دلیل که آموزش و پرورش و یا فقدان آموزش در برخی مناطق، شکوفایی دیگر ویژگی های انسان می شود.
دیر یا زود، اعتقادات ما به چالش کشیده می شوند و گاهی اوقات پیروز شده و گاهی اوقات با شکست همراه خواهد شد. افراد باهوش به طور مداوم در اعتقاداتشان را به چالش می کشند؛ آنها را دور نمی ریزند. آنها را تغییر شکل داده و اجازه می دهند که با تجربه جدید خود متناسب رشد کنند. فرصت گسترش مجموعه ذهن خود را از دست ندهید و اگر شما چیزی با ارزشی به دست آورید، شکست نمی خورید.

16. افراد باهوش فرصت گسترش تجربه های شان را از دست نمی دهند
این نزدیک به اعتقاداتی که قبلا ذکر شده می باشد، آنطور که فردریش نیچه گفت، "هیچ حقایق ابدی وجود ندارد، همانطور که هیچ حقایق مطلقی وجود ندارد." شما هرگز نمی توانید یک موجود کامل باشید و شما هرگز نباید چنین اهدافی را برای خودتان در نظر بگیرید. با این حال، ساخت تلاش مداوم در جهت پیشرفت در زمینه های مختلف در واقع آن چیزی است یک شخص باهوش انجام می دهد.
علم دائما درک ما را از جهان گسترش می دهد؛ آن به طور مداوم تئوری ها را بررسی کرده و تئوری های جدید به وجود می آید. حتی یافته های قدیمی و یا ثابت شده نیز هرگز رها نمی شوند، آنها دوباره مورد بررسی قرار گرفته، دوباره تعریف شده و به روز می شوند. آنها به طور مداوم پس از پیشرفت آنچه که به احتمال زیاد حقیقت است را بررسی می کنند نه آنچه که آنها می خواهند باور کنند که حقیقت است.
این روش خوبی برای گسترش پایگاه داده شما است. پس از این همه، دانشمند معمولا کسانی که این ویژگی های افراد باهوش را یا دارند و یا تصور می شود که دارند. اکثر افراد مشهور باهوش دانشمندان بوده و یا می باشند.

17. افراد باهوش پتانسیل ابزارهای خود را هدر نمی دهند
فقدان دانش مربوط در یک زمینه ی خاص و یا فقدان مهارت لازم برای انجام یک کار خاص، به صورت خودکار کسی را بی کفایت نمی کند. مردم باهوش دارای یک راه خوب برای غلبه بر این موانع هستند؛ آنها می توانند راه حل هایی برای جبران کاستی های خود را پیدا کنند.
استفاده از ابزارهای خود به حد کامل می تواند ثابت کند در حالات مختلف تا حدودی سودمند است.
بدیهی است، گوشی های باهوش و تبلت ها اتصال به اینترنت و دسترسی به گوگل دارند، در نتیجه همه ی چیزی که نیاز دارید چگونگی استفاده ی کار آمد از این مرورگرها می باشد. تقریبا تمام چیزی که می خواهید بدانید دارای یک یا آموزش نوشته شده و ثبت شده به صورت آنلاین است، به این معنی تا زمانی که شما به شبکه جهانی وب متصل هستید، وسیله ای برای حل مشکلات سخت خواهید داشت.
اپ استورها برنامه های کاربردی زیادی دارند و تعداد زیادی از آنها واقعا قابل توجه هستند. مطمئنا، برنامه های کاملا بدرد نخور نیز وجود دارد، اما هر دستگاه تلفن باهوش و تبلت باید چند برنامه مفید نصب شده داشته باشد. به عنوان مثال، شما باید برنامه هایی که شما را در مدیریت داده هایتان کمک می کند و کار شما را به طور قابل توجهی از نظر سازمانی کمک می کند داشته باشید.(سیارک)
برنامه های که می توانند به شما در زمینه ای که آشنا نیستید به شما کمک کنند، در نتیجه موجب افزایش سطح امنیت شما می شوند. برنامه هایی مانند Yelp که می تواند به شما کمک کند تا رستورانی خوب در حالی که در یک کشور خارجی هستید پیدا کنید. علاوه بر این، مرزهای زبانی به میزان قابل توجهی با استفاده از برنامه های ترجمه کاهش پیدا کرده اند، و حتی اگر آنها صد در صد دقیق نیستند، هنوز هم می توانند به شما کمک زیادی کنند.

18. افراد باهوش به این دلیل که دیگران با انها موافق نیستند از ایده های خود دست نمی کشند
می دانم که چگونه دانستن زمانی تسلیم شدن و شروع دوباره چیز خوبی است، و چگونه کله شقّی بیش از حد در نهایت نتایج بدی دارد. خوب، یک فرد عاقل می داند که چه هنگام باید پا فشاری کند و زمانی که وضعیت بدتر می شود محکم باشد.
تفاوتی است بین زمانی که شخصی به ایده های شما شانسی می دهد و در پایان آن را دوست ندارد و کسی که به ایده های شما اصلا شانسی نمی دهد. همه ی ما به بازخورد سازنده نسبت به دلایل اینکه چرا ایده ها و یا محصولات مان رضایت بخش نیستند، بهره مند هستیم.
اگر کسی می خواهد تلاش های ما بر اساس یک حدس نا دیده بگیرد، اجازه ندهید. برای شانس خود را برای درخشش مبارزه کنید، و یا سعی کنید شخص دیگری را که شما را بشنود و ایده های تان را در کند پیدا کنید.
همیشه احتمال این هست که کسی از تخصص شما مرعوب شود؛ به این ترتیب او می خواهد مانع پیشرفت شما شود. اگر می خواهید چیزی را منتشر و یا راه اندازی کنید، به دنبال بیش از یک نظر بگردید. حتی اگر اولین آن ها چاپلوس است، بیشتر نگاه کنید.
انتقاد سازنده می تواند به عنوان یک بینش ارزشمند برای آینده استفاده شود.

19. افراد باهوش نمی دانند که چگونه از یک موضوع خوب عقب بکشند
ایده ی خوب است که افراد عاقل برای هدفی که ارزش مبارزه دارد عقب نمی کشند. انقلاب به لطف این افراد هدایت شد و به ثمر رسید، و خوشبختانه، جامعه ما هنوز هم ناقص است و می تواند هدف های بسیاری که ارزش مبارزه دارند به ما بدهد.
ما اغلب توسط پدر و مادر، مقامات بالا، و یا معلمان مان در مورد سلیقه، منافع و سرگرمی های مان انتقاد می شویم. به راستی می توانند بعضی اوقات درست باشند اما در طول تاریخ البته یک چیز ثابتی پدید آمده است. نسل قدیمی تر تمایل به سرزنش کردن چیزهایی دارند که به طور کامل درک نمی کنند، و بیش از حد خود شیفته اند که حتی به آنها فرصت نمی دهند.
تصور کنید که چه تعداد از اشکال هنری، از نظر ژانرهای موسیقی، کتاب، فیلم وجود نداشتند اگر مردم آنها را به عنوان ایده های خوب در نظر نمی گرفتند. امروزه، بازی های ویدئویی در حال مبارزه با همان مشکل هستند. آنها مسئول رفتار خشونت آمیز و خشن در هستند، و مردم  آنها را وسیله ای برای ارائه ی ارزش های اخلاقی عمیق تر در نظر نمی گیرند.

20. افراد باهوش به خود دروغ نمی گویند که همه چیز آسان خواهد بود
در نهایت، در توهم اینکه زندگی آسان خواهد شد زندگی نکنید. تلاش های شما ممکن است در بیش از یک موقعیت خنثی شود. مردم باهوش می دانند که چگونه خود را جمع کنند و بازگردند. آنها روی اعتماد به نفس خود کار می کنند، و انتظار ندارند که همه چیز آسان تر شود. حتی زمانی که همه چیز به نظر آسان می رسد، گارد خود را رها نمی کنند - آرامش قبل از طوفان.
مردم باهوش چالش ها و هیجانی که از غلبه بر موانع می آید را دوست دارند. داشتن مدتی برای استراحت نشاط آور است اما مقابله و حل مشکلات جدید چیزی است که آنها برای آن زندگی می کنند. (سیارک)

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید