10 دلیل برای اینکه نشان دهیم که افرادی که به طرز فکر مردم نمی اندیشند موفق تر می باشند

گوش کردن به نصایح دیگران و پیروی از دستورالعمل های انها کاری ساده و آسان می باشد. شما ممکن است که اهداف آنها را از دست بدهید و یا به رویاهای آنها جامه عمل بپوشانید چرا که شاید انها به نصایحی که شنیده اند درست عمل نکرده اند. این افراد در طول تاریخ به فراموشی سپرده شده اند، اما در حقیقت یک فرد موفق واقعی کسی است که اصلا برایش مهم نیست که دیگران درباره او چه می اندیشند. و البته دارای هدف های راستین است که برای رسیدن به انها تلاش می کند. برای مثال وینسون چرچیل را در نظر بگیرید، که در بین سال های 1929 و 1939 از حزب سیاسی خود جدا شد چرا که اید ئولوژی های متفاوتی داشت. او درک کرده بود چه هدفی دارد، و به جای اینکه تسلیم خواسته های دیگران شود بر افکار و عقاید خود پافشاری کرد. بعدها نخست وزیر بریتانیا شد و بریتانیا را از جریان جنگ دوم جهانی خارج نمود، و توانست در مقابل ارتش آلمان پیروز شود.(سیارک)


"بیشتر مواقع افکار  انسان ها متعلق به دیگران است، زندگی انها تقلید است، و احساسات آنها یک نقل قول می باشد."
اسکار وایلد
1. آنها یک عزم راسخ برای رسیدن به هدف دارند.
رسیدن به هدف برای آنوها بسیار مهم تر از همه مسائلی است که ممکن است که پیش رویشان باشد. انها فهمیده اند که کسب موفقیت نیازمند آگاهی، پشت کار، و صبر است. و در ورای موانع، چالش ها، و اعتماد به نفس به دست می اید به جای اینکه با پافشاری بر اعتقادات دیگران کسب شود.
2. آنها می دانند که عقاید دیگران زندان می باشد.
همه ما به نحوی محبوس هستیم. بنا به نظر فیلسوف ها و نظریه پردازان، ما همواره در حال تغییر می باشیم. آنچه افراد موفق می گویند این موضوع است که اگر عقاید غلط افراد در کنار آنها باشد در مرحله رسیدن به موفقیت حتما تغییر می کند.
3. آنها افرادی هستند که با اهدف خود همسو می باشند.
افراد موفق می دانند که مسئول اعمال خود هستند. اگر در زندگی آنها مسائل به صورتی بد پیش بروند، آنها خودشان را قربانی می کنند و دیگران را وارد ماجرا نمی کنند. در نتیجه آنها همواره مسئولیت پذیر هستند و در افکار و عقاید خود بدون در نظر کردن طرز فکر دیگران پا فشاری می کنند. حتی پس از این که به توماس ادیسون گفته شد که بسیار احمق می باشد او توناست بیش از 1000 اختراع را به ثبت برساند. این مسئولیت خود او بود که موفق شود و مسئولیت آموزگارش نبود.
4. آنها می دانند که زندگی بسیار کوتاه است.
آنها از ذات و جوهر وجود آگاهی دارند و می دانند که چرا لازم و ضروری است که هر لحظه زندگی خود برای رسیدن به موفقیت استفاده کنند. تبعیت از افکار و عقاید دیگران فقط وقت گیر است و برای آنها بهتر است که مسیر زندگی را خودشان تعیین کنند و بر آن تمرکز نمایند.
5. آنها می دانند که بهترین چیز برای آنها چیست.
چیزی که برای فردی اتفاق افتاده است ممکن است که برای شما پیش نیاید. افراد موفق در کشتی دیگران مسافرت نمی کنند بلکه در کشتی خود به سفر می روند، چرا که آنها از مسیر موفقیتی که آنها را به سوی ساحل می برد آگاهی دارند.
6. آنها در مسائل پافشاری می کنند.
آنها فهمیده اند که کسب موفقیت نیازمند پافشاری است. کسب موفقیت یعنی یافتن مسیر موفقیت و با پیمودن چند راه نمی توان به موفقیت رسید. عقاید افراد باید تحت تاثیر این پافشاری باشد و نباید از این مورد غفلت کنند.
7. آنها می دانند که نمی توانند همه را از خود راضی و خشنود نگه دارند. 
این یک حقیقت سخت می باشد. همه افراد جهان را به صورتی که شما می بینید نمی بینند. زندگی بر طبق خواسته های دیگران فقط شما را خسته کرده از پای در می اورد. بنابراین، افراد موفق فقط خود را راضی می کنند.
8. آنها از عهده سختی ها و دشواری های زندگی بر می آیند.
بسیاری از افراد از هنجارهای موافق و یا مخالف خود برای تطبیق با پیچیدگی های زندگی استفاده می کنند. با صحبت کردن پشت سر شما در جستجوی راهی هستند که شما را وارد زندگی پیچیده خود کنند. اما یک فرد موفق می تواند از پس فرآیندهای پیچیده زندگی بر بیاید و با همه این احوال توجه بسیار کمی به موانع پیش رو کند.
9. آنها در جستجوی آزادی هستند.
افراد موفق زندانی نیستند. فکر می کنید که مسئولان والت دیسنی پس از این که از سوی سردبیران روزنامه ها به نداشتن تخیل متهم شدند چه باید می گفتند. حتی زمانی که درست پیش از ارائه "سپیر برفی" در حال ورشکستگی قرار داشتند هنوز در جستجوی ازادی بودند. طبق نظر لائو تزو توجه به نظرات دیگران فقط شما را زندانی انها می کند.
10. آنها نیازمند تایید دیگران نیستند.
کاری که افراد موفق انجام می دهند نباید مورد تقلید کسی قرار بگیرد چرا که ربطی به هیچ کس ندارد. موفقیت موفقیت است و حرف خودش را می زند. افراد می توانند در مورد خواسته هایشان فکر کنند اما مسئولیت موفقیتی که کسب کرده اید همواره با شما است، و شما نیازمند تایید کسی برای پیروی از رویاهایتان نیستید. (سیارک)

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید