مدیریت زمان 21 مورد


به یاد داشته باشید: تعداد بیشماری حقه و ترفند برای مدیریت زمان به صورت کارآمد وجود دارد.تعدادی توصیه وجود دارد که به نظر راه گشا می آیند.اجازه دهید این لیست به عنوان یک کاتالیزور عمل کند و شما را وادار به فکر کردن منظم در باره اینکه چگونه تمرینات خود را بهتر انجام دهید، کند.

1-وظایف مهم تر را اول انجام دهید

این یک نقش طلایی در مدیریت است. هر روز، یک یا دو کاری را که برای تکمیل بحرانی تر هستند را مشخص کرده و آنها را اول انجام دهید
در حالی که در حال انجام دادن هستید روز شما از قبل به موفقیت تبدیل شده است. شما می توانید به سمت کارهای دیگر حرکت نمایید، یا بگذارید تا فردا بماند. شما کارهای ضروری را انجام داده اید.

2-یادبگیرید بگویید "نه"

صرف زمان زیاد در انجام تعهدات می تواند به ما بیاموزد چگونه تعهدات گوناگون را قضاوت و زمانمان را مدیریت کنیم
به هر حال، شما می توانید به راحتی آن را به درازا بکشانید. در بعضی نقاط، شما احتیاج دارید به اینکه فرصت ها را کاهش دهید. مقصود شما باید تنها تعهداتی باشد که می دانید زمان کافی برای آنها دارید و واقعا به آنها اهمیت می دهید.

3-حداقل 7-8 ساعت بخوابید

برخی افراد فکر می کنند فدا کردن خواب راه خوبی برای سودمند عمل کردن است و به زور ساعات اضافی را در روز خود می گنجانند. در حالی که ابن جواب نمی دهد.
اکثر مردم به 7-8 ساعت خواب برای بدن و ذهن خود نیار دارند تا عملکرد مطلوبی داشته باشند. شما می توانید به بدن خود گوش فرا دهید و ارزش خواب را دست کم نگیرید.

4-تمام تمرکز خود را به کاری که در دست دارید اختصاص دهید:

تمام پنجره های دیگر را ببندید. تلفنتان را با فاصله از خود ، خارج از دید، در حالت سایلنت قرار دهید. یک مکان ساکت و آرام برای کار کردن پیدا کنید. یا به موسیقی که به شما کمک می کند گوش دهید( من از گوش دادن به موسیقی کلاسیک هنگام نوشتن چیزی لذت می برم).
بر روی آن کار تمرکز کنید. هیچ چیز دیگری نباید وجود داشته باشدو خود را در آن غرق کنید.

5- زود شروع کنید:

تقریبا همه ما درگیر مشکل به تعویق انداختن امور هستیم. به نظر ساده می رسد، شما همیشه می توانید آن را به راحتی مدریت کنید، چرا که نه؟
بسیار بهتر وکم دردسر تر است که چیزی را زود شروع کنیم. اگر تصمیم بگیرید آن را محکم و پایدار انجام دهید اصلا سخت نیست.

6- اجازه ندهید چیزهای بی اهمیت شما را به پایین بکشد

ما اغلب اجازه می دهیم که پروژه ها بیش از حد طول بکشند و معطل چیزهای کوچک شوند. من همیشه خودم را در این مورد گناهکار می دانم. من همیشه کمال گرا بودم.چیزی که بعدا متوجه شدم، این است که می توانم کار را تکمیل کنم و بس از آن بررسی کنم و اشکالات موجود را اصلاح کنم.

7- وظایف را به عادات تبدیل کنید:

نوشتن برای من یک کار منظم برای من است. من مجبور هستم تمام وقت بنویسم- برای مدرسه، کار، سازمان دانشجویی، وبلاگم ، و غیره. من تقریبا در حدود 5000- 7000 کلمه در هفته می نویسم.
میزان نوشتن من بیشتر از میزانی است که خیلی از مردم می نویسند، اما برای من بسیار قابل کنترل و مدریت است، زیرا من آن را یک عادت می دانم. من نوشتن چیزی برای مدت طولانی در طول هر روز را یک امتیاز محسوب می کنم.
من این روال را به ندرت می شکنم. به این دلیل، در ذهن من عادت به نوشتن شکل گرفته است، و تبدیل به امری طبیعی و لذت بخش شده است. می توانید کاری شبیه به این انجام بدهید؟

8- به میزان وقتی که برای تلویزیون/ اینترنت/ و بازی میگذارید توجه داشته باشید.

صرف زمان در توییتر و بازی و تماشای تلوزیون و سینما می تواند بزرگترین عامل کاهش بهره وری باشد. من به شما پیشنهاد می کنم که نسبت به وقتی که برای این فعالیت ها می گذارید آگاه باشید . با توجه یه اینکه آنها چطور وقت شما را می گیرند، شما شروع خواهید کرد که کمتر آنها را انجام بدهید.

9- ترسیم محدودیت های زمانی برای اتمام کار:

به جای نشستن و کار کردن بر روی یک پروژه و فکر کردن به اینکه " من قصد دارم اینجا بمانم تا این کار تمام شود" ، به این فکر کنید که : من قصد دارم که بر روی این پروژه تا سه ساعت آینده کار کنم.محدودیت زمانی به شما تمرکز موثرتری می دهد، حتی اگر در پایان نیاز به وقت بیشتری داشته باشید.

10- زمان تنفس بین کارهای خود قرار دهید:

زمانی که ما با عجله از کاری به کار دیگر می رویم، تمرکز کردن بر روی انچه که انجام می دهیم و پیدا کردن انگیزه دشوار خواهد بود.  به خودمان می بایست زمانی را بین کارها اختصاص دهیم تا یک نفس کوتاه در فضای آزاد بکشیم و به مغزمان استراحت دهیم.یک پیاده روی کوتاه، مدیتیشن، و ورزش های پاک سازی ذهن با دیگران می تواند در این مورد مفید واقع شود.

11- به کل کارهایی که در لیست خود برای انجام دارید فکر نکنید:

یکی از سریع ترین راه ها برای در هم پاشیدن خودتان ، این است که در مورد حجم انبوه لیست کارهایی که باید انجام دهید فکر کنید. متوجه باشید که فکر کردن به مقدار کار از حجم آن کم نمی کند.
در این مرحله زمانی ، تمام کاری که می بایست انجام دهید تمرکز بر روی کاری است که در مقابل شما است. این یک کار منفرد، تنها و تک است. یک گام در زمان، تنفس.

12- ورزش و تغذیه سالم:

مطالعات و تحقیقات زیادی شوه زندگی سالم با بهره وری در کار مرتبط دانسته اند. مانند، خواب کافی، تغذیه سالم و افزایش سطح انرژی، ذهن شما را شفاف می کند و اجازه می دهد راحت تر تمرکز کنید.

13- سرعت را کم کنید:

این تاکتیک توسط یکی از وبلاگ نویسان مورد علاقه من لئو بابوتا پیشنهاد شده است، کمتر انجام دهید راه دیگری برای  انجام کارهایی است که واقعا مهم هستند.
سرعت را کم کنید، توجه کنید که چه چیز باید انجا شود بر روی آنها تمرکز کنید. کارهایی را انجام دهید که ارزش بیشتری دارند، به جای چیزهایی که اکثرا بی ارزش هستند.

14- استفاده از تعطیلات آخر هفته ، فقط کمی :

یکی از الگوهای رفتاری مورد علاقه من مردی را به تصویر می کشد کار ریخته گری خود را کنار گذاشته ، با اعلام " جمعه است! بعنت به این" تصویر مذکور " دوشنبه" نام دارد، و مرد دولا شده است تا کاغذی که او به زمین انداخته است از روی زمینبردارد.
این کمدی است، اما انجام کمی از کارها در آخر هفته می تواند به کاهش حجم زیادی از کار در طول هفته کمک کند. هدف برای 2-4 ساعت در روز است، هنوز وقت آزاد زیادی برای کارهای دلخواهتان دارید.

15- ایجاد سیستم های سازماندهی

ساماندهی شدن در ساعت ها وقت صرفه جویی می کند، و نیازی نیست شما فوق العاده ترین فرد سازمان یافته در جهان باشید. سیستم ها برای اجرا و پیاده سازی چندان پیچیده نیستند.
ایجاد یک سیستم بایگانی برای اسناد. اطمینان حاصل کنید که همه موارد دارای یک محل مشخص در منزل و محل اقامت شما هستند. لغو اشتراک از ایمیل هایی که نمی خواهید محتوای انها را دریافت کنید.

16- کاری در زمان انتظار انجام دهید:

ما زمان زیادی را در انتظار از دست می دهیم . اتاق انتظار، صف در فروشگاه ها، صف در مترو، در سالن های ورزشی و غیره. چیزهایی را کهمی توانید در طول ایناوقات انجام دهید پیدا کنید. من تمایل به خواندن مطالب برای کلاس ها دارم ، بنابراین من مطالبی را همراه با خودم دارم و تقریبا همه جا که می روم در زمان انتظار مطالعه می کنم.

17- خود را زندانی کنید:

بدون حواس پرتی، بدون هیچ بهانه ای. گاهی اوقات تنها راهی که من چیزی را انجام می دهم این است که تحت قفل و کلید باشم، تنهایی در یک اتاق. اگر شما مانند من هستید، متوجه باشید و همینطور عمل کنید.

18- تعهد به طرح و برنامه خود برای انجام کاری:

من قبلا به این موضوع اشاره کردم . نقشه های خود را برای انجام هر چیزی برهم نزنید. مصمم باشید . متعهد باشد. در مورد آن حرفه ای برخورد کنید. یک خواست شرکت با آنچه که شما به انجام خواهید رساند به انجام می رسد و شما را به خود به هر جایی می برد.

19- دستهبندی وظایف مرتبط باهم :

اجازه بدهید بگوییم که بیش از یک آخر هفته که به شما داده شد، شما می بایست دو تکلیف برنامه نویسی، نوشتن 3 مقاله، و تهیه دو ویدئو انجام دهید
وظایف مختلف خواهان تفکرهای مختلف اند، پس بهتر است که به ذهن خود اجازه دهید حوزه فعلی اش را دنبال کند به جای انجام چیزهای بی ارزش که نیاز به افکار با جهت های متفاوت دارند.

20- زمانی برای آرامش پیدا کنید

مردم بسیاری وقتی برای آرامشپیدا نمی کنند. با این حال چیزی که آرامشمی تواند در زندگی ما انجام دهد فوق العاده است. عمل و بی عملی نقش کلیدی در زندگی ما بازی می کنند.
زمانی را که برای کشف آرامشو سکوت در زندگی می گذارید باعث کاهش اضطراب در شما می شود و به شما نشان می دهد که احتیاجی ندارد که همیشه در حال عجله و دویدن باشید. و باعث میشود که کارتان را راحت تر و لذت بخش تر بیابید.

21- غیر ضروریات را حذف کنید:

می دانم این نکته را قبلا به روش های دیگر ذکر کردم، اما این راهنمایی یکی از مفید ترین نکاتی است که می توانید در این مقاله بیابید.
زندگی ما پر از چیزهای اضافی است. هنگامی که ما بتوانیم آنها را شناسایی و حذف کنیم، ما بیش از پیش با چیزی که سزاوار اوقات ما است در دسترس خواهیم بود .
نکات آخر (بهترین ها):
یک نکته نهایی وجود دارد که من می خواهم به آن اشاره کنم. اگر چیزی از این مقاله به یاد داشته باشید:
لذت همیشه باید هدف کار باشد، کار می تواند برای شما تبدیل به یک بازی شود.
ما چنان در شغل خود غرق شده ایم که گاهی فراموش می کنیم از کاری که انجام می دهیم لذت ببریم. حتی زمانی که بر کارهایی دقیق  تمرکز داریم،  هرگز نباید هدف باشد. همیشه از خود بپرسید: چه کاری می توانم انجام بدهم برای اینکه ازانجام کار لذت ببرم؟
هدف بایدانجام تعهدات  از طریق شاد کردن خود حتی در زمان کارباشد.
این ممکن است مثل یک رویا به نظر برسد، اما درجهان امروز بیش از هر زمان دیگری ممکن است. کنجکاو باشید. خودتان را بشناسید. و برای احساس خود اهمیت قائل شوید.

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام