اهمیت آموختن زبان انگلیسی

انسان موجودی اجتماعی است. از همان ابتدای خلقت به دنبال زندگی به صورت دسته جمعی بوده است. این یک نیاز است که می خواهد در جمع باشد و در میان دیگر همنوعانش زندگی کند. باگذشت زمان بود که پی برد تنها زندگی کردن در میان جمع کافی نیست بلکه احتیاج دارد هر طور که شده ابراز وجود کند عقیده اش، تفکرش و حتی حرف هایی که دردلش هست را بیان کند. می گویند نیاز مادر اختراع است پس این  موجود دو پا برای رفع نیازش به اختراع زبان روی آورد. با گسترش نسل انسان ها و پراکنده شدن آن ها و مستقر شدنشان در جاهای مختلف دنیا این نیاز که همان صحبت کردن است رنگ دیگری گرفت و تبدیل به حالت نوشتار شد و حتی بعدها که با مردمان سرزمین های دیگر وارد تعاملات اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی شدند،  فهمیدند که لازم است از یک زبان مشترک برای این تعاملات استفاده کنند. قرن ها گذشته است. انسان ها عوض شده اند نوع تعاملاتشان و حتی زبان تعاملاتشان نیز عوض شده است.

اما چیزی که واضح است نیاز به زبان مشترکی است که بتوان با آن تعامل کرد. همان طور که می دانیم این زبان، زبان  انگلیسی است . حالا چرا انگلیسی؟ دلایل زیادی وجود دارد. که این زبان را جزو ده زبان پرکاربرد دنیا قرار داده است.  زیرا زبان رسمی بیشتر کشورهای دنیاست . قواعد آن نسبت به برخی زبان های زنده ی دیگر دنیا آسان تر است و با این سرعت که علم و تکنولوژی پیشرفت می کند در هر جای دنیا که باشید امکان دارد که بتوانید یک نفر را پیدا کنید که بتواند انگلیسی صحبت کند یا بفهمد حتی دست و پاشکسته.

 

فهمیدن و متوجه شدن یک زبان بیگانه به انسان اعتماد به نفس می دهد. با پیشرفت هر لحظه دنیا در عرصه های مختلف، اگر بخواهیم حداقل برای رفع نیاز خود هم که باشد باید زبان انگلیسی را فرا بگیریم.

برای یادگیری این زبان دلایل بسیار زیادی وجود دارد که در زیر به چند مورد آن اشاره میکنیم.

- یکی از پرکاربردترین و غنی ترین زبان ها از لحاظ دامنه لغات است.

- مهمترین مقالات علمی دنیا به این زبان نوشته می شوند.

- برای رفع نیاز هایی مانند: یادگیری کامپیوتر، استفاده از نرم افزارهای مهم و کاربردی مانند: ورد، پاورپوینت، اکسل و ... باید این زبان را بدانیم.

- دفترچه راهنمای بیشتر وسائل الکترونیکی و الکتریکی که تهیه می کنیم با این زبان نوشته شده  است.

- بیشتر منابع درسی دانشجویان به خصوص رشته های تخصصی به زبان انگلیسی نوشته شده اند.

- اگر بخواهید تجارت و کسب و کار خود را راه اندازی کنید قطعا سفرهای خارجی زیادی در پیش خواهید داشت. و البته زبانی که باید با آن معاملات و داد و ستد خود را انجام دهید همان انگلیسی است.

- سایت های انگلیسی زبان اغلب باسرعت بیشتری اخبار مهم جهان از جمله جدیترین پیشرفت های علم و تکنولوژی ، پزشکی، اخبار مهم سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی را مخابره می کنند و می توان با فهمیدن زبان انگلیسی اطلاعات بیشتری از دنیای اطراف خود به دست بیاوریم.

این دلایل که شرح داده شد و هزاران دلیل دیگر باعث شده است که هر روز بر تعداد زبان آموزان زبان انگلیسی افزوده شود زیرا لازمه تعاملات اجتماعی است.

اگر همه ی این دلایل بازهم نتوانسته است شمارا ترغیب کند که این زبان یا هر زبان خارجی دیگر یاد بگیرید یک باردیگر با خود بیاندیشید که شغل هایی مانند: راهنمای تور، راهنمای گردشگری،  هتل داری و شغل هایی مانند مترجم بودن (مثلا مترجم  یک شرکت بودن ، یا ترجمه ی کتاب های روز دنیا برای همزبانان خودمان) چقدر می تواند مفید و پر درآمد باشد.

بله نیاز اقتصادی در کنار نیاز به تعاملات اجتماعی به وجود آمده است. شغل مترجمی یکی از پردآمدترین شغل های خانگی است . کار راهنمای تور لذت بخش و بدور از روزمرگی است . و البته یکی از شغل های دیگر که بسیار امروزه طرفدار پیدا کرده است برنامه نویسی است که می تواند واقعا شغل درآمدزایی باشد اما باید بگویم که  اساس و پایه ی این رشته ی پرطرفدار و البته با پرستیژ زبان انگلیسی است. از یادگیری های ساده گرفته تا محیط ها  و زبان های مختلف برنامه نویسی همگی احتیاج به دانستن زبان انگلیسی دارند. همه این دلایل و دلایل دیگری که از حوصله زمان و بحث ما خارج هستند دست به دست هم داده اند تا هر روز افراد بیشتری به یادگیری این زبان روی بیاورند. و ما هم برای هم رنگ بودن جماعت و عقب نماندن  از قافله ی  علم و تکنولوژی خودرا ملزم می دانیم که این زبان را یادبگیریم تا بتوانیم نیازهای خود را که با پیشرفت روز افزون دنیا نیز هر روز بیشتر می شوند برآورده کنیم.

درآخر یادمان باشد که قبل از یادگیری هر زبان خارجی و بیگانه ای اول زبان مادری خود را عمیق و بادقت بیاموزیم و سپس به یادگیری زبانی دیگر بپردازیم .زبان مادری هر فرد نشانه هویت و فرهنگ وی است برای آموختن فرهنگ جدید بهتر است اول فرهنگ خودرا بشناسیم .(سیارک)

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید