والدین و کودکان

والدین و کودکان

19 آبان 1395

آکنه، زمانی که منافذ پوست تان مسدود، روغن های چربی به دام افتاده و باکتری ها به عمق پوست می روند، درست می شود.

استرس مدرسه، هورمون ها، و آکنه

نگامیکه شما تحت استرس هستید، بدن شما کورتیزول، هورمونی که به شما در زنده ماندن در زندگی یا شرایط مرگ کمک می کند، آزاد می کند. دبیرستان، با این حال، استرس زا است، معمولا زنده ماندن یا مرگ نیست، اما بدن شما آنرا نمی داند، و در صورت وجود استرس، به آن واکنش نشان می دهد.

18 آبان 1395

6 مرداد 1395

برای برطرف شدن این علايم هرگز منتظر نمانید،این علايم جدی هستند...

12 علامت در کودکان که نباید نادیده گرفته شود(قسمت دوم)

سردردی که در اوایل صبح شروع می شود یا فرد را نیمه شب بیدار می کند یا همراه با تهوع است اینها می توانند نشانه میگرن باشند. پزشک درمان صحیح را تعیین می کند. میگرن در کودکان خطرناک نیست و در خانواده دیده می شود. با این حال، سردردهای اول صبح یا نیمه های شب می توانند نشانه چیزی جدی باشند و به این علت است که فورا باید به پزشک مراجعه کنید...

5 مرداد 1395

کودکان تب سردرد شکم درد

12 علامت در کودکان که نباید نادیده گرفته شود(قسمت اول)

برای برطرف شدن این علايم هرگز منتظر نمانید،این علايم جدی هستند... زمانیکه به عنوان پدر و مادر هستید، نشان لیاقت پزشکی می گیرید. زمانیکه بینی کودک خود را تمیز می کنید یا دندان لق کودک خود را خارج می سازید. اما گاهی اوقات، سخت است بگوییم که چه زمانی با پزشک تماس بگیرید:کدام دمای بدن را تب شدید باید در نظر گرفت؟ یک پزشک متخصص اطفال در شیکاگو، و سخنگوی آکادمی اطفال می گوید: والدین باید همیشه احتیاط کنند وزمانیکه نگران هستند، بدنبال درمان فوری باشند. با این حال، برای راهنمایی شما، 12 علائم را دراینجا ارائه می دهیم که همیشه باید توجه داشت...

17 تیر 1395

کلید بزرگ کردن کودک کامل، ایجاد سیستم حمایتی قاطع در خانه است

کلید بزرگ کردن کودک

کودکان خود را با عشق، شادی و هیجان بزرگ کنید تا اینکه برای رسیدن به اهداف خود اعتماد داشته باشند. کلید بزرگ کردن کودک کامل، ایجاد سیستم حمایتی قاطع در خانه است طوری که از موفقیت ها و آرزوهای خود راضی باشد.

در زندگی پرمشغله امروزه، مادران و پدران زمانی برای توجه بر اخلاقیات ندارند. اما اگر به این21 مورد توجه کنید، کودکانی با ادب، مودب و مهربان خواهید داشت.

21 کارکوچکی که کودکان باید بدانند

به کودکان خود کمک کنید تا با مهارت در قوانین ساده اخلاقی، مورد توجه قرار گیرند- به خاطر دلایل صحیح. گستاخی کودک شما همیشه عمدی نیست. گاهی اوقات کودکان نمی دانند که قطع کردن حرف دیگران، انگشت در دماغ کردن بی ادبی است. در زندگی پرمشغله امروزه، مادران و پدران زمانی برای توجه بر اخلاقیات ندارند.

27 خرداد 1395

برای خندیدن و احساس تنهایی نکردن آماده شوید.

اعترافات مادرهای تنبل

تعدادی ازدوستان این اعترافات مادران تنبل خود را به اشتراک گذاشته اند. به جای پست های دیگری که باعث می شود شما از اینکه بهترین خانه و خانواده را ندارید، احساس گناه کنید، این پست باعث خنده شما خواهد شد. نگران آن جوراب ها که با هم منطبق نیستند نباشید. بگذارید کودکانتان برای لباسهای تمیزخود جستجو کنند .

15 خرداد 1395

ارتباط چشمی برقرار می کنند، آهسته صدا در می آورند و با شما رودررو می شوند. ممکن است برخی از حالت های چهره شما را تقلید کنند.

اجتماعی بودن کودک جدول زمانی از بدو تولد تا یک سالگی

نوزادان به دیگر افراد از لحظه ای که بدنیا می آیند پاسخ می دهند. اما آنها چیزهای زیادی را باید قبل از این که آنها بتوانند یک دوستی واقعی را تشکیل دهند یا شما را ببوسند و بگویند " دوستت دارم" یاد بگیرند. در اینجا مراحلی که کودک معمولا باید بگذارند وجود دارد.

14 خرداد 1395

به طور متفاوت در موقعیت های مختلف گریه می کند. همانطور که شما در حال شناخت کودک خود هستید، شما ممکن است قادر به تشخیص گریه گرسنگی از گریه ای که او به هنگام خستگی به طور مثال می کند باشید.

حرف زدن کودک جدول زمانی از تولد تا یک سالگی

مهارتهای زبانی کودکان از آن صدای آهسته اولیه تا بازی به بازی کامل روزشان در مدرسه معمولا به روشی منظم توسعه می یابد. در اینجا ایده آنچه که چه وقت مورد انتظار است وجود دارد - اما کاملا طبیعی است که کودکی به این مراحل مهم زندگی را کمی زودتر یا کمی دیرتر برسد.

11 خرداد 1395

10 خرداد 1395

نوزاد شما وزن مورد نظر را کسب نمی کند یا در طول غذا خوردن غالبا پشتش غوز می شود، تحریک پذیر می شود،

تغذیه کودک جدول زمانی از تولد تا یک سالگی

وزن تولد او دو برابر می شود و وزنش حداقل 13 پوندیا حدود 6 کیلوگرم می شود. دهانش را هنگامی که قاشق در حال نزدیک شدن را می بیند باز می کند. می تواند دهانش را نزدیک قاشق کند و با موفقیت شروع به استفاده از زبانش برای تکان دادن غذا در دهانش کند.

9 خرداد 1395

30 اردیبهشت 1395

برخی کودکان تا قبل از 9 ماهگی و برخی دیگر تا بعد از 17 ماهگی به راه می افتند. طیف گسترده ای از سنین طبیعی برای شروع راه رفتن کودکان وجود دارد.

راه رفتن کودک جدول زمانی از تولد تا یک سالگی

در اینجا مراحلی وجود دارد که کودک شما در مسیر تبدیل شدن به یک راه رونده ماهر طی خواهد کرد. یاد گیری راه رفتن شامل موارد بیشتری از استفاده از پا می باشد! ما همچنین سنین معمولی را ارائه می دهیم ولی به خاطر داشته باشید که این فقط یک راهنمای ساده است.

29 اردیبهشت 1395

چرت کوتاه نیز برای بزرگترها خوب می باشد- باعث بهبود هوشیاری و زمان واکنش آنها می شود.

آیا باید خواب کودک را در روز محدود کرد

تحقیقی که درباره بیماریهای کودک چاپ شد، بیان می دارد که بعد از دو سالگی، چرت با خواب در شب ارتباط دارد یعنی خواب کم کیفیت و بیداری زود. کودکان از نظر چرخه بیداری و خواب متغیر می باشند- چرت بعد از ظهر بین سنین سه و پنج سالگی افت می کند. بنابراین، آیا باید خواب در کودکان پیش دبستانی را منع کنیم- حتی اگر کوکان به این خواب نیاز داشته باشند؟

27 اردیبهشت 1395

بچه ها باید یاد بگیرند که چگونه بردبار تر از همه موجودات کره زمین باشند.

10 نکته ای که اگر والدین انجام دهند مسیر موفقیت فرزندان را هموار می کنند

خواستن بهترین ها برای بچه ها خصوصیت مشترک همه والدین می باشد. بهترین منزل، بهترین موقعیت، بهترین مدرسه، بهترین زندگی ... . والدین می خواهند که مطلوب ترین موقعیت ها را پیش روی فرزندان خود قرار دهند. بدون در نظر گرفتن تاثیرات بیرونی، همه والدین تمام توانایی های خود را برای داشتن فرزندانی با رشد سالم، مسئول، و موفق به کار می گیرند.

25 اردیبهشت 1395

مردم می گویند که "دنیا بسیار کوچک است". بله برخی اوقات مثلا وقتی که با کسی به یک دانشگاه می روید و در جایی یکی از آشنایان دور خود را می بینید، به نظر می رسد که دنیا کوچک است. اما

10 دلیل برای اینکه با کودکان خود به مسافرت برویم

مسافرت تغییری در زندگی می باشد. خارج شدن از برنامه روزانه و انجام برخی ماجراجویی ها انسان را زنده می کند. مسافرت در زندگی من بهترین زمان های زندگی من را تشکیل می دهد، من به عنوان مادر سه فرزند نوجوان بی صبرانه منتظر فرصتی برای مسافرت با آنها می باشم. و در اینجا به دلایلی برای مسافرت با بچه ها اشاره شده است.

23 اردیبهشت 1395

هر چه دانش یک شخص سطحی‌تر، کم‌عمق‌تر، و محدودتر باشد، احتمال اینکه او ظرفیتی برای کنجکاوی ایجاد نماید نیز کمتر است.

به این جهان نگاه کن

کنجکاوی یکی از بزرگترین هدایایی است که کودکان به زندگی ما می‌آورند، زیرا کودکان کنجکاوی را به ناب‌ترین شکل مجسم می‌کنند. اما به منظور توسعه‌ی کامل‌تر این ظرفیت، باید آن را در محیط اطراف کودکان تقویت نمود. بزرگ‌شدن در محیط اجتماعی که دربردارنده‌ی کنجکاوی نباشد، همانند یک درخت است که سعی می‌کند بدون آب رشد نماید.

15 اردیبهشت 1395

یک مادر هیچ چیزی را بیشتر از دیدن لبخند فرزندش ، خوش گذراندن با آنها و صحبت کردن راجع به همه چیز دوست ندارد.

13درگیری که هر مادری آن را برای خود نگاه می دارد

بسیاری از مردم در دنیا این شانس را داشته اند که یک مادر عاشق آنها را بزرگ کند، از جمله خود من، و ما به سرعت عادت کرده ایم که ببینیم او نقش خود را بصورت تحسین برانگیزی ایفا می کند. مادر ما طوری دنیای اطراف ما را شکل داده است که ما تصور می کنیم همه چیز در اطراف ما باید اینگونه باشد و هیچ فکری راجع به آن نمی-کنیم. وقتی که کل کار ما این باشد که بازی کنیم ، بدویم و به مدرسه برویم، کاری ندارد که تلاش کسانی را که برای حرکت دادن چرخ خانواده تلاش می کنند نادیده بگیریم.

این بسیار آسان است که هر چیزی که شما آن را نمی دانید کجاست از مادرتان بپرسید و او قطعا جای آن وسیله را می­داند.

15 نشانه از اینکه شما باهوشترین مادر دنیا را دارید

آیا مادر شگفت انگیزی دارید؟ یک مادر عالی نقش­های متعددی در زندگی شما دارد. از معلم گرفته تا پرستار تا بهترین دوست. تمامی این نقش ها به او کمک می­کند که شما را به بهترین شکلی که ممکن است در آورد. 15 علامتی که نشان دهنده این است که شما باهوشترین مادر را دارید به شرح زیر است:

14 اردیبهشت 1395

تصمیمات و نقطه‌نظرات را بر کودکان تحمیل نمی‌کنند. به جای آن، والدین خوب اجازه می‌دهند کودکان در اکثر مواقع خود تصمیم بگیرند.

کارهایی که پدر و مادر قوی انجام نمی‌دهند

مطابق نظر روانشناس کارل راجرز، پاداش مثبت بدون‌شرط ، اساسی‌ترین پذیرش و پشتیبانی از فرد بدون توجه به گفته‌ها و کرده‌هایش است. پرورش غیرمشروط فرزندان همراه با پاداش مثبت انعطاف‌پذیر بهترین ابزار برای پرورش کودکانی با عزت نفس است و همزمان ارزش‌هایی را که می‌خواهید قطره‌قطره به او می‌دهید.

به کیفیت توجه کنید، نه کمیت. آیا میوه‌ها و سبزیجات عمده رژیم غذایی‌اش است؟ بسیار عالی. آیا خیلی سختگیرانه محدود می‌کنید؟ همه‌ی بچه‌ها باید پشمک را تجربه کنند.

بیست سوالی که والدین باید هر روز از خود بپرسند

«داشتن فرزند شبیه زندگی در خوابگاه دانشجویی است ـ هیچ کس نمی‌خوابد، همه چیز شکسته است و همه چیز پرتاب می‌شود» ـ ری رومانو بزرگ کردن فرزند هم دشوارترین و هم باارزش‌ترین کار است. بچه‌ها همراه با دستورالعمل به دنیا نمی‌آیند اما اگر با چنین دستورالعملی به دنیا می‌آمدند، احتمالاً در آن نوشته می‌شود که باید شما خود را به پرسیدن این سوالات عادت بدهید.

7 اردیبهشت 1395

تاکید روی داشتن یک ساعت بدون روشن بودن هیچ گجتی داشته باشید.

چگونه از وابستگی نوجوانان به تکنولوژی جلوگیری نماییم؟

مرکز پژوهش پیو عنوان کرده که 56% از نوجوانان در سن 13 تا 17 سال چند بار در روز آنلاین می شوند،نوجوانان به چت کردن، متن نگاری، و تمام وقت آنلاین بودن معتاد شده اند. جستجو ی آنلاین برای اطلاعات ، و بازی برای پیشرفت آنها مفید است. اما جستجوی آنلاین برای مدتهای طولانی در شبانه روز باعث تضعیف مهارت های اجتماعی ، مشکلات جسمی به خاطر فقدان فعالیت فیزیکی، و نمرات بد در مدرسه میشود. بنابراین باید شما راهی مناسب ، برای کمک کردن به آن ها برای غلبه بر وابستگی به فناوری پیشنهاد دهید.