4 عادت مربوط به دوران مدرسه برای یک خانواده سالم

4 عادت مربوط به دوران مدرسه برای یک خانواده سالم: بیشتر بخوابید، وعده های غذایی را باهم بخورید، باهم ورزش کنید، و زمانی کمتری را به دستگاه های دیجیتال اختصاص دهید.


میلیون ها کودک در سراسر کشور، از اول مهر ماه مدرسه را شروع کرده اند و عادت های جدیدی را یاد خواهند گرفت. 
حتی اگر آنها به کسرها نیازی نداشته باشند، کودکان شما می توانند از کمکپدر و مادر خود استفاده کنند. کودکانی که پدر و مادر خود را درگیر در رفتارهای سالم ببیند احتمال بیشتری دارد که رویه ی آنها را دنبال کنند.در این پست چند نکته برای ساده تر و سالم تر کردن زمان دوران مدرسه برای کل خانواده آورده شده است.  (سیارک)

1. زمان خواب: یک زمان خاموشی تعییین کنید، هنگامیکه همه باید در رختخواب باشند. کودکان در هر نقطه، بسته به سن، سطح فعالیت، و نیازهای شخصی شان به 8 تا 11 ساعت خواب در هر شب نیاز دارند. پدر و مادر نیز می توانند از خواب بیشتر بهره مند شوند. بنابراین برای اینکه مطمئین شوید 7 تا 8 ساعت در شب می خوابید، ساعت زنگی خود را برای شب تنظیم کنید که به شما بگوید چه وقت به رختخواب بروید. و وقتی هشدار می دهد دکمه ی اسنوز (خواب کوتاه) آنرا فشار ندهید.
2. وعده های غذایی را باهم بخورید: مطالعات نشان می دهند، کودکانی که وعده های غذایی شان را با خانواده می خورند، کمتر احتمال دارد به مشکلات رفتاری دچار شوند، و به احتمال زیادتر کارشان را بخوبی در مدرسه انجام می دهند، و همچنین یک رژیم غذایی سالمتری داشته باشند. لازم نیست حتما شام باشد. هر وعده ای حساب می شود، حتی صبحانه.
3. زمان استراحت دیجیتال و دستگاه: زمانی را، شاید 30 تا 60 دقیقه در روز، را برای خانواده تعیین کنید که همه از دیجیتال و دستگاه، بدون پیام کوتاه، ایمیل، تویت، و یا پین کردن استفاده نکنند.
4. حرکت باهم: همه می دانیم که ورزش برای ما خوب است. بخصوص برای بچه ها مهم است. طبق بر آورد ، 8 تا 18 ساله ها به طور متوسط ، روزی 7.5 ساعت در روز از دستگاه های دیجیتالی مانند کامپیوتر و تلفن های همراه استفاده می کنند، در حالیکه تنها1/3 از دانش آموزان دبیرستانی سطح قابل قبولی از فعالیت بدنی را دارند. زمان هایی را برای سرگرمی و فعالیت خانواده اختصاص دهید: می تواند دوچرخه سواری، شنای  دربعد از ظهر جمعه ها و .... داشته باشید.
عادات های سالم خانواده شما چه هستند؟ لطفا آنها را با ما در میان بگذارید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام
  • hadi 522 :

    بچه ها الان دیر تر از پدر مادرا می خوابن!!!!

    1395/10/28 15:24

بیشتر بخوانید