4 عادت مربوط به دوران مدرسه برای یک خانواده سالم

4 عادت مربوط به دوران مدرسه برای یک خانواده سالم: بیشتر بخوابید، وعده های غذایی را باهم بخورید، باهم ورزش کنید، و زمانی کمتری را به دستگاه های دیجیتال اختصاص دهید.


میلیون ها کودک در سراسر کشور، از اول مهر ماه مدرسه را شروع کرده اند و عادت های جدیدی را یاد خواهند گرفت. 
حتی اگر آنها به کسرها نیازی نداشته باشند، کودکان شما می توانند از کمکپدر و مادر خود استفاده کنند. کودکانی که پدر و مادر خود را درگیر در رفتارهای سالم ببیند احتمال بیشتری دارد که رویه ی آنها را دنبال کنند.در این پست چند نکته برای ساده تر و سالم تر کردن زمان دوران مدرسه برای کل خانواده آورده شده است.  (سیارک)

1. زمان خواب: یک زمان خاموشی تعییین کنید، هنگامیکه همه باید در رختخواب باشند. کودکان در هر نقطه، بسته به سن، سطح فعالیت، و نیازهای شخصی شان به 8 تا 11 ساعت خواب در هر شب نیاز دارند. پدر و مادر نیز می توانند از خواب بیشتر بهره مند شوند. بنابراین برای اینکه مطمئین شوید 7 تا 8 ساعت در شب می خوابید، ساعت زنگی خود را برای شب تنظیم کنید که به شما بگوید چه وقت به رختخواب بروید. و وقتی هشدار می دهد دکمه ی اسنوز (خواب کوتاه) آنرا فشار ندهید.
2. وعده های غذایی را باهم بخورید: مطالعات نشان می دهند، کودکانی که وعده های غذایی شان را با خانواده می خورند، کمتر احتمال دارد به مشکلات رفتاری دچار شوند، و به احتمال زیادتر کارشان را بخوبی در مدرسه انجام می دهند، و همچنین یک رژیم غذایی سالمتری داشته باشند. لازم نیست حتما شام باشد. هر وعده ای حساب می شود، حتی صبحانه.
3. زمان استراحت دیجیتال و دستگاه: زمانی را، شاید 30 تا 60 دقیقه در روز، را برای خانواده تعیین کنید که همه از دیجیتال و دستگاه، بدون پیام کوتاه، ایمیل، تویت، و یا پین کردن استفاده نکنند.
4. حرکت باهم: همه می دانیم که ورزش برای ما خوب است. بخصوص برای بچه ها مهم است. طبق بر آورد ، 8 تا 18 ساله ها به طور متوسط ، روزی 7.5 ساعت در روز از دستگاه های دیجیتالی مانند کامپیوتر و تلفن های همراه استفاده می کنند، در حالیکه تنها1/3 از دانش آموزان دبیرستانی سطح قابل قبولی از فعالیت بدنی را دارند. زمان هایی را برای سرگرمی و فعالیت خانواده اختصاص دهید: می تواند دوچرخه سواری، شنای  دربعد از ظهر جمعه ها و .... داشته باشید.
عادات های سالم خانواده شما چه هستند؟ لطفا آنها را با ما در میان بگذارید.  (سیارک)  

مترجم  itrans.ir

- نظرات

hadi 522 28 دی 1395 15:24
بچه ها الان دیر تر از پدر مادرا می خوابن!!!!

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.