آیا باید خواب کودک را در روز محدود کرد

بررسی جدید نشان می دهد که ایده خوبی نیست که کودکان بیش از دو سال در طول روز بخوابند.
چرت کودک اغلب باعث استراحت زیاد خانواده نیز می شود، زمان برای تماس بدون وقفه، یا استراحت برروی کاناپه را فراهم می آورد. و چرت کودک باید برای کودکان پیش دبستانی خوب باشد چون نیازمند خواب کافی برای مغز خود هستند. چرت کوتاه نیز برای بزرگترها خوب می باشد- باعث بهبود هوشیاری و زمان واکنش آنها می شود.


بنابراین، بررسی 26 تحقیق برای این نتیجه که چرت کودک بعد از 2 سالگی ایده خوبی نیست، ضدشهودی به نظر می رسد. تحقیقی که درباره بیماریهای کودک چاپ شد، بیان می دارد که بعد از دو سالگی، چرت با خواب در شب ارتباط دارد یعنی خواب کم کیفیت و بیداری زود. کودکان از نظر چرخه بیداری و خواب متغیر می باشند- چرت بعد از ظهر بین سنین سه و پنج سالگی افت می کند. بنابراین، آیا باید خواب در کودکان پیش دبستانی را منع کنیم- حتی اگر کوکان به این خواب نیاز داشته باشند؟(سیارک)
راه حل
اگرچه این تحقیق درباره تاثیرات خواب بر کودکان دوساله صحبت می کند، اغلب شواهد در این تحقیق حاصل مطالعات مربوط روی کودکان سه سال می باشد. همچنین،‌محققان این تحقیق بیان می دارند که تحقیق بروی خواب کودکان، کیفیت لازم را ندارد: برخی مطالعات بر یادداشتهای والدین از میزان خواب کودکان خود تکیه دارند.
تحقیق منتشره در مجله اختلالات فکری در فوریه، از نواقص روش شناسی رنج می برد (برای مثال، تعداد کم- تنها 28 کودک بین سنین سه و چهار و فقط به مدت پنج روز)، اما حداقل یک آزمایش تصادفی و با استفاده از الگوی actigraph برروی مچ دست کودکان جهت سنجش خواب بود. این تحقیق نشان داد که کودکانی که چرت نمی زدند، خواب بهتری در شب داشته و از نظر حافظه و دقت، نمرات بهتری کسب می کردند.
دکتر مارک ماهون، یکی از محققان بیان می دارد که خواب در شب می تواند کیفیت بهتری از خواب در طول روز داشته باشد. خواب یکپارچه در شب باعث ارتقاء رشد مغز و تقویت موارد یادگیری شده در روز قبل می شود. تحقیق همچنین نشان داد که چرت نمی زنند، اخر هفته زیاد نمی خوابند. ماهون می گوید که این گفته تایید می کند که مشکل در خواب نداشته اند.
هرگز نمی توانم کودکان خود را مجبور به چرت زدن کنم، اما برای والدینی که می توانند چرت بزنند،‌نیازی به منع کردن نیست. ماهون بیان میدارد که تحقیقات زیادی لازم است تا بتوان پیشنهاداتی داد و شرایط خواب کودکان نیز متغیر می باشد. کودک سه ساله ای که نیاز به چرت زدن ندارد ممکن است روزی در کنار دیگری نیاز داشته باشد.(سیارک)

 این پست را چگونه می‌بینید؟ برای شما مفید بود؟ لطفا با نوشتن کامنت در زیر ما را مطلع کنید. 

ترجمه توسط itrans.ir

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام

بیشتر بخوانید