والدین و کودکان

10 قانون ایمنی که والدین باید به کودک بگویند

قانون ایمنی که والدین باید به کودک بگویند
قبل از دادن استقلال به کودک، شما باید قوانین ایمنی را به کودک برای مراقبت از خودش یاد بدهید.
امروز در sayarak.com به شما می گوییم چگونه می توانیدبه یک کودک نحوه رفتار درست را با غریبه ها یاد بدهید. شما می توانید این تصاویر را به فرزند خود نشان دهید و همه اوضاع خطرناک را با او در میان بگذارید.
 

پنهان کردن نام و نام خانوادگی

قانون ایمنی که والدین باید به کودک بگویند
نام و نام خانوادگی فرزند را بر روی چیزهایی به جز کوله پشتی های شخصی  که بر پشت کودکان آویزان است یا جعبه ناهار یا بطری آب بنویسید. زیرا در این صورت نام او را هر شخص دیگری می تواند تشخیص دهد. اگر یک غریبه نام کودک را از روی کوله او بخواند و  درخواست آشنایی با کودک را بدهد، بلافاصله اعتماد کودک را جلب می کند و می تواند کودک را بیشتر کنترل کند.بهتر است نام و مشخصات کودک و شماره تماس را در جایی بنویسید که در معرض دید نباشد.
 

فرار از اتومبیل ها در جهت مخالف

خطر غریبه ها و کودکان
ما به کودکان آموزش می دهیم که به غریبه ها وارد ماشین نشوند، درست است اما اجازه دهید کودک شما یک قانون دیگر را یاد بگیرد: اگر یک خودرو در نزدیکی او آهسته حرکت می کرد، و کسی از داخل ماشین می خواست توجه او را جلب کند، به کودک یاد بدهید که او باید با سرعت در جهت مخالف حرکت ماشین بدود و از ماشین دور شود . این به کودک کمک می کند تا زمان برای درخواست کمک داشته باشد.
 

ایجاد یک رمز عبور خانوادگی

قانون ایمنی که والدین باید به کودک بگویند
با فرزندتان یک کد اضطراری یا رمز را تمرین کنید تا اگر بطور ناگهانی مجبور شدیداز کسی بخواهید کودک شما را از مدرسه یا مهدکودک بیاورد کودک رمز را از او بپرسد رمز عبور باید غیر منتظره باشد تا نتوان آن را حدس زد  و یا در صورتی که اگر یک غریبه وانمود کند که از طرف مادر یا پدر آمده ، فرزند شما با پرسیدن رمز اضطراری متوجه شود و با غریبه نرود. و باز به کودک گوشزد کنید که در چنین مواقعی کودک باید با سر و صدا از رفتن با آن غریبه خودداری نماید.
 

نصب برنامه سنسور GPS برای موبایل کودک

قانون ایمنی که والدین باید به کودک بگویند

با نصب برنامه سنسور GPS، مختصات کودک شما و میزان باتری گوشی او را ببینید.
 

یک ساعت با دکمه آلارم به دست کودک ببندد

قانون ایمنی که والدین باید به کودک بگویند
گجت ها با یک دکمه زنگ هشداربه شکل یک ساعت می آیند ، بصورت یک کلید، یک دستبند یا مدال. والدین از طریق نرم افزار مخصوص تلفن همراه می توانند به طور مداوم محل سکونت کودک را کنترل کنند و اگر این دکمه را فشار دهید، سیگنال توسط والدین یا سرویس امنیتی دریافت می شود.
 

کمک، من او را نمی شناسم!

قانون ایمنی که والدین باید به کودک بگویند
به کودک خود بگویید که اگر یک غریبه دست او را بگیرد، شما می توانید و باید باگاز گرفتن، لگد زدن ،فریاد و جلب توجه به هر صورتی اقدام کنید، حتی اگر آن فرد بسیار ترسناک باشد.کودک باید با صدای بلند فریاد بزند: من او را نمی شناسم! او می خواهد من را بدزد!

توقف و صحبت کردن با غریبه با رعایت حفظ فاصله

قانون ایمنی که والدین باید به کودک بگویند
یک کودک باید بداند که غریبه ها نباید با بچه ها وارد صحبت شوند، بنابراین مهم است که در عرض 5-7 ثانیه پس از شروع گفتگو، کودک به مکان ایمن برود.کودک باید از یک غریبه در فاصله 2-2.5 متر ایستاده باشد؛ اگر غریبه یک گام به جلو می آید، کودک باید یک گام به عقب بردارد. همراه با فرزندتان این وضعیت را تمرین کنید، فاصله 2 متر را نشانه گذاری کنید و کودک  به شما هشدار بدهد که باید آن فاصله را در طول مکالمه نگه دارید.

کودکان با غریبه ها سوار آسانسور نشوند

قانون ایمنی که والدین باید به کودک بگویند
به کودک خود آموزش دهید تا همه کسانی که به او برای سوار شدن در آسانسور نزدیک می شوند را ببینند. و اگر این یک غریبه یا کسی نا آشنا باشد، به هر بهانه ای سوار آسانسور نشود. کودک در چنین مواقعی  وانمود کندکه  چیزی را فراموش کرده یا بهسمت  صندوق پستی برود. اگر کسی از شما دعوت می کند وارد آسانسور شوید، بهترین گزینه این است که مودبانه پاسخ دهید که والدین مجوز سوار شدن در آسانسور را تنها با همسایگان داده اند.در صورتی که غریبه دست از اصرار و پافشاری  برای سوار شدن کودک به آسانسور برنداشت کودک باید با فریاد و گاز گرفتن و جنگیدن جلب توجه کند یت کمک برسد و مهاجم از ترس رسوا شدن فراری شود.
 

کودک مجاز به گفتن این جمله نیست! والدین من در خانه نیستند

قانون ایمنی که والدین باید به کودک بگویند
اگر هیچ کس پاسخی به سوال "چه کسی پشت درب است ؟" یا هیچ کس در آیفون تصویری قابل مشاهده نبود، شما نمی توانید درب را باز کنید یا حتی کمی لای درب را باز کنید تا ببینید که چه کسی پشت درب است . کودک شما باید یاد بگیرد که همیشه و در هر زمانی بگوید که  والدینش یا یکی از آنها در خانه هستند، حتی اگر غریبه به نظر برسد که دوست یا سرایدار یا همسایه و ... است. اگر غریبه برای باز کردن درب آپارتمان پافشاری کرد، کودک باید با والدین  و یا همسایگان تماس بگیرد.
 

از کودکان خود بخواهید با دوستان آنلاین ملاقات نکنند

قانون ایمنی که والدین باید به کودک بگویند
به کودک خودگوشزد کنید که در دنیای مدرن، جنایتکاران می توانند قربانی خود را از طریق اینترنت پیدا کنند، توضیح دهید که شما نمی توانید برای غریبه ها، حتی کودکان، شماره تلفن خود، آدرس، نام خانوادگی وعکس ها ارسال کنید و به این فرد ناشناس اینترنتی بگویید که معمولا چه موقع و چه جاهایی را دوست دارید و یا در این مکان ها پیاده رفت و آمد می کنید.

والدین چه وقتی و چگونه با کودکان صحبت کنند؟

"هرگز با غریبه ها صحبت نکنید" -  ما به کودکان درباره این قاعده تقریبا همانطور که اغلب در مورد نیاز به شستن دست های خود قبل از غذا خوردن و عبور از خیابان ها فقط در زمانی که چراغ سبز است، یادآوری می کنیم. ما می خواهیم که کودک نه تنها این قاعده را به یاد داشته باشد، بلکه همچنین باید درک کند که چرا این موردضروری است و اگر رعایت نشود، چه اتفاقی خواهد افتاد. بسیار مهم است که چگونه این ایده را انتقال دهید تا کودک دنیایی را دشمن و پر از خطرات نبیند. چگونه کودک را به یک بی اعتنایی عادی و سالم به غریبه ها آموزش دهیم و او را نترسانیم ؟
تمرین نشان می دهد که مشکلات کودکان با مرزهای شخصی با 3-4 سال آغاز می شود. بعضی از بچه ها بسیار دوستانه و فعال هستند، آماده هستند تا همه را بشنوند، هر کس دوست دارد از والدین خود فرار کند و در عین حال به راحتی به تماس با غریبه ها، پذیرایی با شیرینی و هر چیز دیگری از آنها بپردازد. به محض این که متوجه شدید که یک مشکل وجود دارد، می توانید با اطمینان شخصی خود صحبت کنید.
بسیار مهم است اگر این گفتگوها به شکل مکالمات آموزنده ای انجام نگیرد، می تواند کودک را ترسانده و باعث ترس او از جهان شود. بگذارید این گفتگو هایی باشد که می تواند به طور مستقیم در طول پیاده روی و یا هنگام تماشای یک کارتون انجام شود. دو یا سه دقیقه طول بکشد که در طی آن به کودک گفته شودکه به چه کسی می تواند اعتماد کند و از چه کسی باید دور بماند.
 
از کودک بپرسید: فکر می کند یک فرد بد چگونه می تواند او را از زمین بازی دور کند؟ یا چه چیزی را یک غریبه می تواند نشان دهد که یک پسر یا دختر قبول کندکه با او برود؟ هنگامی که شما در خیابان هستید، از فرزند خود بپرسید که به اطراف نگاه کند و تعیین کند که کدام یک از عابران را دوست دارد و چه کسی  به نطر او قابل اعتماد نیست ؟و در مورد انتخاب خود توضیح دهد. تقریبا تمام کودکان به افراد سالمند اعتماد دارند وحتی برای یک کودک کوچک افراد 40 ساله هم در این دسته ی قابل اعتماد قرار می گیرند!
ما به کودک باید بگوییم که شما نیازی به برقراری ارتباط با غریبه ها ندارید، لازم به ذکر است که بگوییم این کاری خطرناک است، اما بدون جزئیات جنجالی. توضیح دهید: "مواردی وجود دارد که کودکان را از والدین خود دزدیده اند تا بتوانند از آنها استفاده کنند.
کودکان این اطلاعات را به اندازه کافی درک می کنند: غریبه ها می توانند خطرناک باشند. هنگامی که شما به کودک توضیح می دهید که چگونه از خیابان عبور کند، آن را به عنوان ساده ترین قانون درک می کند و به یاد می آورد و این با مکالمات مربوط به امنیت شخصی مشابه است. وظیفه شما این است که به کودک درباره خطرات و مهمتر، این که چگونه می تواند خود را محافظت کند، به او بگویید.
 
به کودکان خود بگویید که برخی از بزرگسالان نا آشنا را نمی توان اعتماد کرد. اگر او گم شده است، باید به اطراف نگاه کند و به اولین موسسه موجود بروید: داروخانه، مغازه، بانک، پلیس. در اینجا شما می توانید برای کمک از افراد به شکل کارکنان استفاده کند.کودک از جمع کمک بخواهد نه از یک فرد.
تصویر این وضعیت را در قالب یک بازی انجام دهید: «به کودک بگویید که تصور کند که گم شده  و به داروخانه ای در آن نزدیکی رفته است.در چنین شکل نهایی، کودکان به سرعت متوجه دنباله ای از اقدامات می شوند.
حال اگر در بازی کودک گم شده گفت که در آن نزدیکی  مغازه یا داروخانه یا پلیسی نمی بیند، با او صحبت کنید و  به او اجازه دهید روی امن ترین افراد تمرکز کند، که امن ترین در میان غریبه ها، مادرانی همراه با کودکان و خانواده ها می باشند.

والدین و کودکان در گفتگو برای قوانین ایمنی چه باید بگویند؟

شما نباید در گفتگوهای خود همه افراد را به خوب و بد، دلسوز و مجرم تقسیم کنید.شما می توانید یک تکه کاغذ را بردارید و آن را به اصطلاح به حلقه های اعتماد تقسیم کنید، هر کدام با رنگ خاص خود.
در دور اول حلقه ما اعضای خانواده و فرزندمان را قرار می دهیم .
دور دوم حلقه همه بزرگسالان آشنا و فامیل هستند.
همه افراد دیگر، غریبه ها، در حلقه سوم قرار دارند و بهتر است با آنها ارتباط برقرار نکنید زیرا هیچ پدر و مادری در نزدیکی آنها وجود ندارد.
 
به فرزندتان بگویید چگونه این حلقه ها متفاوت هستند: شما می توانید با بزرگسالان آشنا ارتباط برقرار کنید، از آنها هدیه دریافت می کنید، مجاز هستید به جایی با آنها با اجازه والدین بروید. خانواده تنها افرادی هستند که می توانند کودک را ببینند،ببوسند، اما در عین حال کودک مجبور به پذیرش آن ها نیست  مثلااگر او دوست ندارد که برخی از نسل سالخورده او را ببوسند، او حق دارد مخالفت خود را ابراز کند.
با صحبت کردن در مورد حلقه سوم، که در آن همه غریبه ها را قرار داده ایم، ذهن کودک را روشن می کنیم: " بزرگسالان تحصیل کرده و سالم و مودب به کودکان اشخاص دیگر نزدیک نمی شوند، آنها را لمس نمی کنند و شیرینی و اسباب بازی به آنها نمی دهند .والدین تو  فقط در صورتی به کودک شخص دیگری نزدیک می شوند،که او در معرض خطری قرار گرفته باشد، یا گم شده باشد و یا کسی بخواهد او را به زور ببرد. "
چرا این مهم است؟ چون ما در ضمن باید  احترام گذاشتن به بزرگسالان را به کودک خود یاد بدهیم و اگر یک فرد بالغ رفتار ناپسند داشته باشد، به این معناست که او قوانینی را که ما گفته ایم، نقض کرده و کودک حق اخلاقی خود می داند که به این عمو و خاله غریبه تعلیم دهد. چگونه؟ کودک باید به آنها بگوید: من شما را نمی شناسم و با شما صحبت نمی کنم و قطعا هیچ جا با شما نمی آیم.
 

اگر کودک از شما اطاعت نکرد چکار کنیم؟

لازم نیست کودک را سرزنش و مجازات کنید به آرامی بپرسید چرا او این کار را کرد، زیرا شما درباره قوانین بحث کرده اید. شاید کودک به دام افتاده است و نمی تواند یک بالغ را رد کند شما باید روی این موضوع با او کار کنید. او تصمیم گرفته که این فرد بالغ خوب است و می تواند با او صحبت کند؟ با کودک خود در مورد این واقعیت که افراد بد ممکن است متفاوت باشند صحبت کنید. بچه های کوچک  مجرم را به طور انحصاری یک مرد با ظاهر وحشتناک، لباس سیاه و سفیدو بااسلحه تصور می کنند.باید به کودک یاد بدهیم که مجرم حتما نباید بصورت بالا باشد هر فردی می تواند صورت واقعی خود را پنهان کند و کودک را فریب دهد؟
سوالات پیشین را بپرسید تا کودک خود به این نتیجه برسد که فرد خطرناک می تواند همانند همه افراد اطراف، مودبانه صحبت کند.
چگونه در خیابان رفتار کنیم
اعتقاد بر این است که خیابان پر از خطرات است. این تنها تا حدی درست است: اگر کودک از دو نوع سلاح استفاده کند - پاهای سریع و صدای بلند می تواند یک فضای امن داشته باشد. اگر بچه ها بتوانند بدوند و فریاد بزنند، پس از آن هر جنایتکار بلافاصله از ترس افشا شدن فرار می کند .اجازه دهید کودک شما "در طول پیاده روی آموزش ببیند.کودکان امروز، به دلیل حمایت بیش از حد والدین یاد نمی گیرند که در صورتی که نیاز به کمک دارند  تقاضا کنند  . کودک باید درک کند: اگر او به کمک نیاز دارد، نباید خجالتی باشد.

چگونه به فرزندان در داشتن اعتماد به نفس کمک کنیم؟

فرزندان شما باید بی اعتمادی سالم و منطقی به جهان داشته باشند و درک کنند که در آن یک خطر وجود دارد، اما باید یاد بگیرند که آنها می توانند خود را از آن خطر محافظت کنند.ترس بیش از حد نداشته باشید، تصویر های وحشتناکی را به فرزندتان منتقل نکنید. وظیفه شما این است که فرزندانتان را به اصول اولیه زندگی امن در جهان آموزش دهید و نه انزوا دور کردن از واقعیت جهان.

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.


برای این آموزش یک اسم مثلا قانون لباس زیر یا هر چه که کودک مایل است انتخاب کنید.

آموزش پیشگیری از آزار جنسی کودکان

برای این آموزش یک اسم مثلا قانون لباس زیر یا هر چه که کودک مایل است انتخاب کنید.

در اینجا چند راه آسان و معتبر برای انجام این کار برای والدین وجود دارد

تربیت و پرورش فرزندانی با انگیزه

در اینجا چند راه آسان و معتبر برای انجام این کار برای والدین وجود دارد

چرا آکنه در همه بطور ناگهانی ظاهر می شود؟

استرس مدرسه، هورمون ها، و آکنه

چرا آکنه در همه بطور ناگهانی ظاهر می شود؟

انجمن British Council (برگزارکننده آزمون های آیلتس در دنیا)

اپلیکیشن LearnEnglish Kids یک برنامه آموزش زبان فوق العاده برای کودکان 6 تا 11 سال

انجمن British Council (برگزارکننده آزمون های آیلتس در دنیا)

کودکان در هر نقطه، بسته به سن، سطح فعالیت، و نیازهای شخصی شان به 8 تا 11 ساعت خواب در هر شب نیاز دارند.

4 عادت مربوط به دوران مدرسه برای یک خانواده سالم

کودکان در هر نقطه، بسته به سن، سطح فعالیت، و نیازهای شخصی شان به 8 تا 11 ساعت خواب در هر شب نیاز دار...

به طور متفاوت در موقعیت های مختلف گریه می کند. همانطور که شما در حال شناخت کودک خود هستید، شما ممکن است قادر به تشخیص گریه گرسنگی از گریه ای که او به هنگام خستگی به طور مثال می کند باشید.

حرف زدن کودک جدول زمانی از تولد تا یک سالگی

به طور متفاوت در موقعیت های مختلف گریه می کند. همانطور که شما در حال شناخت کودک خود هستید، شما ممکن ...

برخی کودکان تا قبل از 9 ماهگی و برخی دیگر تا بعد از 17 ماهگی به راه می افتند. طیف گسترده ای از سنین طبیعی برای شروع راه رفتن کودکان وجود دارد.

راه رفتن کودک جدول زمانی از تولد تا یک سالگی

برخی کودکان تا قبل از 9 ماهگی و برخی دیگر تا بعد از 17 ماهگی به راه می افتند. طیف گسترده ای از سنین ...

این 15 غذا سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند.

تقویت کننده سیستم ایمنی بدن 15 غذا

این 15 غذا سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند.

بسیاری از مردم از فواید ورزش کردن و تأثیرات خوبی که روی سیستم قلبی عروقی، ماهیچه ها و استخوان ها دارد مطلع هستند.

تقویت سیستم ایمنی بدن هفت روش

بسیاری از مردم از فواید ورزش کردن و تأثیرات خوبی که روی سیستم قلبی عروقی، ماهیچه ها و استخوان ها دار...

خرما ماده غذایی طبیعی، شیرین و خوشمزه، با کالری نسبتا بالایی است و بسیاری از افراد ورزشکار و کسانی که مواظب وزن خود هستند، آن را جایگزین سایر مواد غذایی شیرین غیر طبیعی می کنند.

خوردن روزی ۳ عدد خرما چه تاثیری دارد؟

خرما ماده غذایی طبیعی، شیرین و خوشمزه، با کالری نسبتا بالایی است و بسیاری از افراد ورزشکار و کسانی ک...

از دست دادن یکی از عزیزان بر روی سیستم ایمنی تاثیر می گذارد.

مرگ یکی از عزیزان بر سیستم ایمنی تاثیر می گذارد

از دست دادن یکی از عزیزان بر روی سیستم ایمنی تاثیر می گذارد.

آب یک عنصر حیاتی برای بدن ماست

هر روز آب و عسل بخوریم

آب یک عنصر حیاتی برای بدن ماست

سه روش زیر جزو روش‌هایی هستند که می‌توان از آن‌ها برای ارزیابی سیستم‌های ایمنی در سازمان‌ها و برای گسترش تا حدی که آن‌ها مؤثر عمل ‌کنند، استفاده کرد.

ارزیابی سیستم‌های ایمنی در سازمان‌ها

سه روش زیر جزو روش‌هایی هستند که می‌توان از آن‌ها برای ارزیابی سیستم‌های ایمنی در سازمان‌ها و برای گ...

مهندسان صنایع برای کاهش زمان  ، پول،مصالح،انرژی و دیگر منابع کار می کنند.

معرفی مهندسی صنایع

مهندسان صنایع برای کاهش زمان ، پول،مصالح،انرژی و دیگر منابع کار می کنند.

ظاهرا بوی سیر بهای بسیار کمی‌ است که باید برای شانس بهبودی و نبرد با سرطان بپردازید.

سیر و کلم بروکلی برای درمان سرطان

ظاهرا بوی سیر بهای بسیار کمی‌ است که باید برای شانس بهبودی و نبرد با سرطان بپردازید.

تقویت سیستم ایمنی با رژیم غذایی سالم ، برای سالم  و پرانرژی ماندن، باید سیستم ایمنی خود را تقویت کنید. سیستم ایمنی اینگونه کار می‌کند : جنگ ما برای برقراری امنیت از دهان آغاز می‌شود. باید بدانید یک رژیم غذایی متعادل که بتواند سیستم ایمنی را تقویت و پشتیبانی کند، بهترین راه برای در امان ماندن از بیماری‌ها در وهله اول است.

چگونه مریض نشویم؟

تقویت سیستم ایمنی با رژیم غذایی سالم ، برای سالم  و پرانرژی ماندن، باید سیستم ایمنی خود را تقویت کنی...

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد که برای پیشگیری از حوادث ناگوار رانندگی و آسیب دیدن کودکان زیر 6 سال استفاده از صندلی کودک درخودرو ها ضروری است.

ضرورت نصب صندلی کودک در خودرو

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد که برای پیشگیری از حوادث ناگوار رانندگی و آسیب دیدن ...

ورزش نه تنها باعث تقویت ماهیچه ها و استخوان های کودکان می شود، بلکه تاثیر مثبتی

چگونه ورزش مغز کودک را تغییر می دهد

ورزش نه تنها باعث تقویت ماهیچه ها و استخوان های کودکان می شود، بلکه تاثیر مثبتی

نکاتی مهم در رابطه با روانشناسی نقاشی کودکان در خردسالی ، نقاشی کودکان

روانشناسی نقاشی کودکان

نکاتی مهم در رابطه با روانشناسی نقاشی کودکان در خردسالی ، نقاشی کودکان

مدیر اجرایی کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران از برگزاری جشنواره نقاشی کودکان زیر ۱۳ سال در سطح کشور برای اولین بار خبر داد.

کودکان موضوع پزشکی شخصی را نقاشی می کنند

مدیر اجرایی کنگره بین المللی پزشکی شخصی ایران از برگزاری جشنواره نقاشی کودکان زیر ۱۳ سال در سطح کشور...

ویتامین‌ها و مکمل‌ها می‌توانند به بهبود علائم اختلال ADHD کمک کنند؟

ویتامین‌ و مکمل‌ برای بهبود علائم اختلال ADHD

ویتامین‌ها و مکمل‌ها می‌توانند به بهبود علائم اختلال ADHD کمک کنند؟

بگونه ای طراحی شده اند تا کودکان در هنگام خواندن مشکل بینایی پیدا نکنند.

چرا کودکان آسیایی سالم ترین کودکان در جهان هستند

بگونه ای طراحی شده اند تا کودکان در هنگام خواندن مشکل بینایی پیدا نکنند.

در هنگام تولد، وزن نوزاد طبیعی بین 2.5 تا 4.5 کیلوگرم است.

کوچکترین کودک دنیا از بیمارستان مرخص می شود

در هنگام تولد، وزن نوزاد طبیعی بین 2.5 تا 4.5 کیلوگرم است.

تاثیر عفونت بر سیستم عصبی مرکزی کودکان و افزایش خطر ارتکاب جرم در بزرگسالی

تاثیر عفونت بر سیستم عصبی مرکزی کودکان و افزایش خطر ارتکاب جرم در بزرگسالی

تاثیر عفونت بر سیستم عصبی مرکزی کودکان و افزایش خطر ارتکاب جرم در بزرگسالی

 داستان این فیلم درباره راننده نعش‌کشی است که بعد از تحویل گرفتن یک جنازه در مسیر رفتن به مقصدش برای خوردن صبحانه در قهوه خانه دوستش توقف می‌کند.

پایان تدوین «غریبه و باد»

داستان این فیلم درباره راننده نعش‌کشی است که بعد از تحویل گرفتن یک جنازه در مسیر رفتن به مقصدش برای...