پیش نمایش

10 بازی برتر در مور روم باستان

تاریخ همیشه برای ما درس هایی داشته است . همیشه می توان با نگاه به گذشته به پیشرفت دست یافت . گشته مملو از موضوعات منحصر بفرد است که می تواند چاشنی زیباسازی برای هر چیزی شود . حتی صنعت گیمنیگ . یکی از موضوعاتی که شدیدا در این صنعت استفاده می شود ، امپراطوری روم باستان است . تاریخی مملو از خشونت ، جنگ ، توطئه و نقشه های مختلف . چه چیزی بهتر از این . در این مقاله به ۱۰ بازی برتر با پلات روم باستان اشاره می کنیم .

۱-سنتوریان ، مدافع روم

این بازی انقلابی در صنعت بازی سازی بود . برای اولین بار از موقعیت “real time strategy” بهره برد و همچنین قابلیت انتخاب کردن در داستان را اضافه کرد . همه این تغییرات به همراه قسمت داستانی جذاب : انتخاب شدن به عنوان سزار. این بازی را در لیست ما جای خواهد داد .

۲- آستریکس

این بازی که بر اساس کمیک بوکی محبوب به همین نام ساخته شده است یکی از محبوب ترین بازی ها برای پلتفرم های گیم بوی ، ان ای اس و اس ان ای اس بود . این بازی که در ژانر جلو و عقب بود یکی از خاطره انگیز ترین بازی های دو بعدی بود که در آن ما در نقش آستریکس و دوست وفادارش اوبلیکس به مقابله با یورش رومی ها می پردازیم و در جهت استقلال تلاش می کنیم .

 

۳- روم ۲ توتال وار

مگر می شود بخواهیم لیستی از بازی های مربوط به روم تهیه کنیم و از سری محبوب توتال وار یادی نکنیم ؟ روم ۲ را می توان پدر تمام بازی های استراتژیک قلمداد کرد . جزئیات بی نظیر ، استراتژی های نوین ، هوش مصنوعی بالا در کنار وفاداری به المان های اولیه سری بازی توتال وار روم ۱ کافیست تا به مدت چندین سال درگیر این بازی فوق العاده زیبا باشید .

۴- پرتوریان

یکی از بازی هایی که نصل قدیم از آن خاطره دارند . همچنین دوبله زیبا و دلنشینش جذابیت بازی را برای ما دوچندان می کرد . داستان فوق العده بازی که ما را درگیر می کرد مهم ترین ویژگی این بازی بود . درحین اینکه داستان پیچیده و تو در تویی داشت گیم پلی به شدت روان بود . نه آنقدر ساده که دلمان را بزند نه آنقدر سخت که از یادگیری عاجز شویم . درست به همان اندازه که نیاز بود .

۵- کلوسئوم ، راهی به سوی آزادی

یکی دیگر از سوژه هایی که در روم باستان یافت می شد ، گلادیاتور ها بودند . این بازی داستان یک گلادیاتور است که برای آزادی خود تلاش می کند . پلی استیشن ۲ یکی از به یاد ماندنی ترین پلتفورم های تاریخ است با بازی های فوق العده زیبا  که قطعا این بازی یکی از آنهاست . یکی دیگر از ویژگی های این بازی پایان باز بودن آن بود . شما می تواسنتید در پایان خود را آزاد کنید یا اینکه به جنگ و گلادیاتو بودن ادامه دهید .

۶- اسپارتان آخرین جنگچو

یکی از بهترین قسمت های دهه هفتادی بودن هم دوره بودن با پلی استیشن ۲ بود . پلتفورمی که اگر نبود خیلی از ما اوقات فراغت خود را معلوم نبود صرف چه کار هایی که نمی کردیم . یکی از بازی هایی که در ان دوره غوغا کرده بود اسپارتان بود . در این بازی شما در نقش یک سرباز اسپارتان باید در مقابل رومی ها مقاومت می کردید . داستانی فوق العاده زیبا با رویاتی عالی بهترین قسمت از بازی بود همچنین گیم پلی روان که مناسب بازی های هک اند اسلش بود . شخصیت های بازی به شدت قوی بودند و بازیکن ها به راحتی با آنها همزاد پنداری می کردند . یکی دیگر از نقطه قوت های بازی وجود باس فایت های زیبا بود .

۷- سایه روم

یکی از بازی های که کمپانی کپکام را نزد ما محبوب کرد ، عرضه همین بازی زیبا بود . در این بازی شما در نقش یک سرباز وفادار عهده داره حفاظت از سزار هستید . این بازی برخلاف بقیه بازی های این لیست بر روی گیم پلی تمرکز دارد ولی این بدانت معنا نیست که داستان قوی نیست . ولی گیمپلی به داستان بازی می چربد .

۸- سزار ۳

شاید وقتی از شما بپرسند که یک بازی شبیه سازی شهری نام ببرید شما اسم بازی سیم سیتی را می اورید . ولی قبل از آن نیز بازی هایی در این دست بوده ایند . یکی از این بازی ها بازی سزار است . در نسخه سوم این بازی المان های شهر سازی همراه با جنگسالاری آمیخته شده است و یک بازی مهیج را برای طرفداران استراتژیست فراهم کرده است .

۹- روم توتال وار

به جرات می توان گفت مهم ترین بازی در ژانر بازی های استراتژیک بازی توتال وار روم است . این بازی گامی بزرگ در پیشرفت بازی های استراتژیک برداشت . گیمر های برای اولین باز شاهد یک بازی واقعی استراتژیک بودند . عظیم ترین نقشه های بازی بوجود آمده بود . شما هم باید شهر ها را مدریرت می کردید و هم باید به قلمرو خود را با تصرف دیگر کشور ها گسترش می دادید .

 

۱۰-ماجراجویی افسانه ای رایگار

این بازی اکشن ادونچر ۳ بعدی یکی از بیادماندنی ترین بازی های تاریخ است . جایی که افسانه و واقعیت با هم گره خوردند . شاید الان فکر کنید که استفاده از تخیل در واقعیت امری کلیشه ای است. .ولی این بازی برای اولین باز روم باستان را با یونان اساطیری گره زد . بازیکن ها هم قدرت های فیزیکی داشتند و هم قدرت های جادویی و برای اولین بار خط سلامتی و خط مانا به بازی اضافه شد . این بازی را می توان پرجمدار بازی های مدرن امروزه دانست .

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.