بازی

آموزش Apex Legends: صفر تا صد

Apex Legends یک battle royale در سبک تیراندازی اول شخص است. شما در قالب تیم سه نفره وارد جزیره ای می شوید. انتخابی برای بازی تک نفره یا دو نفره وجود ندارد. در برخی ورود ها ارتباط یکی یا هر دو از بازیکنان قطع و تیم شما دو نفره یا تک نفره می شود.

 

نقشه Apex Legends

نقشه Apex Legends بزرگ نیست. شما می توانید با پای پیاده تمامی نقشه را طی کنید. نکته جالب درمورد Apex Legends تنوع زیاد پوشش گیاهی و وجود ارتفاعات است. در Apex Legends خودرو یا وسیله حمل و نقل به شکل PUBG وجود ندارد. بعد از فرود می توانید با بالارفتن از طناب سوار جت پک شوید و مسیر کوتاهی را پرواز کنید.

در هنگام فرود می توانید سوار supply ship یا کشتی تامین کننده شوید و مسیر زیادی را در نقشه طی کنید. البته supply ship ممکن است در دایره بازی فرود نیایید و مجبور شوید مسیر زیادی را پیاده روی کنید.

فضای بازی Apex Legends مانند تمام battle royale ها با دایره ای محدود می شود و دائما اندازه دایره بازی کوچکتر می شود تا در نهایت با همه بازیکنان درگیر شوید. 

 

مخفی شدن در Apex Legends

برخلاف PUBG امکان استتار یا کمپینگ در میان علف ها وجود ندارد. شما در هر فاصله ای در لابلای علف ها دیده می شوید.

 

بهترین نقطه فرود Apex Legends

برخلاف PUBG شما در هر نقطه ای فرود بیایید به اندازه کافی اسلحه و تجهیزات در اختیار خواهید داشت، فضا های خالی نقشه هم فاصله زیادی با نقاط تاراج ندارند. دقت کنید اگر در ارتفاع زیاد فرود بیایید 30 ثانیه فرصت دارید تا از ارتفاع پایین بیایید. اگر در خارج از نقشه هم فرود بیایید راهی برای ورود ندارید، دریاهای Apex Legends راهی به خشکی ندارند.

 

Hot Zone یا منطقه داغ

تنها مکانی که با بقیه نقشه تفاوت دارد در ابتدا توسط دایره آبی رنگ مشخص می شود. این نقطه در هر پرش متفاوت است و دارای بیشترین تجهیزات و اسلحه است. دقت کنید بازیکنان زیادی در این نقطه فرود می آیند. 

 

سلاح، فشنگ، زره و کلاه در Apex Legends

مانند همه battle royale ها در Apex Legends باید همه چیز را به دست بیاورید، البته تفاوتی که Apex Legends با بقیه بازی ها دارد شما واقعا با دست خالی وارد جزیره نمی شوید. هر بازیکن دارای توانایی ابرقهرمانی است. این توانایی ممکن است کمی تخیلی هم باشد. 

بعد از فرود هرچیزی دم دست میاید بردارید، اگر بعدا لازم نداشتید جایگزین می کنید. خیلی مهم است که در لحظه برخورد اولیه دست خالی نباشید، مشت Apex Legends بسیار قوی است و با 3 ضربه می توانید بازیکن حریف را از پای دربیاورید. این شاید مهمترین نکته در فرود باشد.

در اپکس لجندز 19 مدل تفنگ مختلف وجود دارد. این تفنگ ها مانند تمامی بازی ها به دسته های زیر تقسیم می شوند.

 • Assault Rifles
 • Submachine Guns
 • Light Machine Guns
 • Pistols
 • Shotguns
 • Sniper Rifles

در Apex Legends سرعت گلوله ها متفاوت است و هر گلوله باید مسیر را تا هدف به صورت واقعی طی کند. شلیک کردن بسیار راحت است ولی زدن هدف کمی سخت تر از بازی های معمول مالتی پلیر است. باید تمرین زیادی داشته باشید. برخلاف PUBG شاید به این زودی ها نتوانید اول شوید. نا امید نشوید.

 

در Apex Legends همه چیز رنگ بندی دارد

قرمز

سفید

آبی

بنفش

طلایی

 

زره، کلاه و تجهیزات همه طبق رنگ بندی بالا در دسترس است. 

گلوله ها در اپکس لجندز به 4 نوع تقسیم می شوند. متناسب با تفنگی که در اختیار دارید باید فشنگ مناسب تهیه کنید. 

 • سبک - قهوه ای

 • سنگین - سبز

 • انرژی - طلایی

 • شاتگان - قرمز

برخلاف PUBG کوله پشتی بزرگی برای جمع کردن تجهیزات و فشنگ ندارید و باید به صورت بهینه از این فضا استفاده کنید. امکان توسعه فضا وجود دارد ولی زیاد نیست، کوله پشتی بزرگتر هم طبق رنگ بندی وجود دارد.

 

فشنگ ها به ترتیب قوی تر می شوند، شاتگان بسیار قوی است ولی برد آن کم است، انرژی برد خوبی دارد ولی لگد و تاخیر شارژ دارد. تاخیر شارژ یعنی از لحظه ای که ماشه را میفشارید تا شروع تیراندازی زمان لازم دارد. در برخورد های نزدیک اصلا کاربرد ندارد! فشنگ های سبز مناسب برای تیر اندازی از هر فاصله ای هستند، مخصوصا برای شلیک های تک تیر اندازی بسیار کاربردی هستند.

زره تن و کلاه نیز به 4 نوع تقسیم می شوند. البته نوع اولی که در لیست ذکر شده عدم وجود زره است.

 • قرمز، عدم وجود زره 

 • سفید، 2 خط
 • آبی، 3 خط

 • بنفش، 4 خط

 • طلایی، جلوگیری از headshot اصابت تیر به سر

همه چیز در Apex Legends از همین سیستم رنگی پیروی می کند، رنگ ها به ترتیب بالا در تمامی تجهیزات قابل استفاده هستند، مثلا دوربین تفنگ با رنگ بنفش بهتر از آبی و سفید است. تجهیزات طلایی بسیار کمیاب هستند و تعداد محدودی که پیدا می کنید معمولا کاربردی زیادی دارند. (مخصوصا زره طلایی)

بهترین ترکیب تفنگ در هر بازی مالتی پلیر یک اسلحه متوسط و یک تک تیر انداز است. اگر این دو سلاح را داشتید و برنده نشدید یک جای کار اشکال دارد. البته در Apex Legends زره و کلاه حرف اول را می زند، بدلیل وجود ارتفاعات و مکان های زیاد برای پنهان شدن هر لحظه ممکن است مورد اصابت گلوله قرار بگیرید پس حتما با پوشیدن زره و کلاه مناسب امنیت خود را تضمین کنید.

 

تیم Apex Legends

در اپکس لجندز باید تیمی بازی کنید و هر فرد نقش خود را ایفا کند. اگر بهیار هستید باید از توانایی خود کاملا استفاده کنید. با این کار امکان پیروزی تیم خود را در بازی چند نفره به شدت افزایش می دهید. 

 

Apex Legends در کنسول

جدا از مشکلاتی که برای ارتباط با سرور های بازی خواهید داشت بازی با دسته نیز کمی سخت است. باید تنظیمات حساسیت را تغییر دهید تا مناسب شرایط بازی شما شود. اگر بازیکن حرفه ای مالتی پلیر بتلفیلد یا COD هستید شاید تنظیمات مناسب برای شما حساسیت 4 و ASD روی 3 باشد. مابقی تنظیمات پیش فرض مناسب است.

در Apex Legends بر خلاف تمامی بازی های کنسول به تنظیم FOV یا Field of View نیز دسترسی دارید. بهترین تنظیم برای FOV عدد 104 است. البته تا 110 قابل افزایش است.

کلا در کنسول به دلیل محدودیت سخت افزار اجازه تغییر این گزینه وجود ندارد. توجه داشته باشید با افزایش FOV در PS4 معمولی و نه PRO کمی افت FPS خواهد داشت.

 

مهم نکته خیلی مهم درباره FOV اگر به بازی با حالت Fisheye عادت ندارید این عدد را یک دفعه زیاد نکنید ممکن است باعث مشکلات چشمی یا حالت تهوع شود.

 

Apex Legends Elite

در بروزرسانی 1.10 حالت Elite اضافه شده است. اگر در بازی جزو 5 تیم باقی مانده یا نفر اول شوید حالت Elite برای بازی بعدی شما فعال خواهد شد. با این شرایط پیروزی در Elite بسیار سخت خواهد بود.

 

شروع بازی Apex Legends

برای شروع باید یک شخصیت انتخاب کنید. در اپکس لجندز 9 شخصیت وجود دارد. البته 3 شخصیت در ابتدای بازی قفل است که با کسب هر 12000 امتیاز می توانید یک به یک آزاد کنید.

 

BANGALORE

شخصیت سرباز حرفه ای، در هنگام برخورد تیر سرعتش افزایش پیدا می کند. دقت کنید در بازی با این سرعت بالا این مزیت خوبی است.

توانایی پرتاب گلوله دود زا دارد. وقتی در بین دشمنان گیر افتادید با این گلوله ها سریعا می توانید جلوی دید دشمن را بگیرید.

درخواست شلیک هوایی، با انداختن نارنجک مخصوص موقعیت با شلیک های هوایی پوشش داده می شود.

 

 

BLOODHOUND

Bloodhound ردیاب است، توانایی شناسایی دشمنان از پشت در و دیوار را دارد.

 

 

CAUSTIC

او قابلیت دیدن در گاز سمی که تولید می کند را دارد. امکان نصب تله های گازی را دارد. پرتاب نارنجک گازی نیز از توانایی های اوست. گاز سمی جلوی حرکت دشمنان و البته تیم خودش را میگیرد!

 

 

GIBRALTAR

سپر، وقتی شروع به هدف گیری میکند توسط سپری از برخورد تیرهای دشمن جلوگیری می کند. امکان ایجاد لایه محافظ برای 15 ثانیه برای تمامی تیم نیز وجود دارد.

 

LIFELINE

بهیار یا امدادگر، با استفاده از روبات امدادگر، امکان دریافت بسته حمایتی نیز وجود دارد. در این بسته به صورت شانسی ممکن است تجهیزات طلایی نیز یافت شود.

 

MIRAGE

وقتی در گیر افتادید می توانید با ارسال هولوگرام دشمنان را فریب دهید. وقتی knock down می شود تا چند ثانیه توسط هولوگرام محافظت می شود.

 

OCTANE

به صورت خودکار بهبود می یابد، با تزریق تا 6 ثانیه سرعتش زیاد می شود، امکان پرش با تخته مخصوص

 

 

PATHFINDER

امکان پرش با قلاب و طناب و نصب مسیر طنابی برای بقیه

 

 

WRAITH جادوگر

وقتی تیم حریف به شما نزدیک می شوند صدایی از درون به شما هشدار می دهد. ورود به فضای خالی که از چشم دشمنان مخفی شوید.

نصب دروازه مکانی که شما و بقیه می توانید برای دسترسی به مناطق دیگر بهره ببرید.

 

هر تیم 3 نفره می تواند فقط یک شخصیت منحصر به فرد را انتخاب کند و اجازه تکرار وجود ندارد. هر بازیکن هرچقدر هم رتبه (Level)بالایی داشته باشد همچنان با بقیه برابر است. بعد از انتخاب بازیکنان، نوبت نمایش تیم قهرمان است. با کشتن تیم قهرمان 500 امتیاز خواهید گرفت. 

حالا از کشتی هوایی به داخل جزیره بپرید. جت پک ها برد زیادی دارند ولی باید به سرعت آن ها نیز دقت کنید. نکته برتری در همه battle royale سریعتر رسیدن به زمین است. بیشتر بازیکنان Apex Legends به دنبال اول شدن نیستند و فقط با عجله در نقطه های شلوغ یا supply ship فرود می آیند در اولین درگیری تعداد بالایی کشته برجای می گذارند.

فرود در این نقاط کاملا به شانس بستگی دارد ممکن است دست دشمن زودتر به تفنگ برسد و کار تمام است.

در Apex Legends شما به صورت پیش فرض به صورت تیمی فرود خواهید آمد. اگر تمایلی ندارید می توانید از تیم جدا شوید. به هرحال برای شروع نقطه ای را انتخاب کنید. دقت کنید در هنگام فرود مسیر هر تیم با رنگ مشخص شده تا از برخورد زود هنگام جلوگیری شود.

نکات فرود در Apex Legends

 • سعی کنید تنها فرود نیایید. تقریبا غیر ممکن است از دست یک تیم 3 نفره فرار کنید.
 • اگر تازه کار هستید در نقاط خالی فرود بیایید و با احتیاط به ساختمان ها وارد شوید.

 

نکات تاراج در Apex Legends

 • دنبال هم تیمی های خود نکنید، از همدیگر تفنگ ندزدید. سلاح و تجهیزات به اندازه کافی وجود دارد.
 • Ping کنید، استفاده از Ping را یاد بگیرید.
 • هرچیزی را پینگ نکنید. به تیم خود نگاه کنید. اگر زره یا کلاه مناسبی ندارند حتما تجهیزات مناسب را پینگ کنید.

 

Ping در Apex Legends

یکی از امکانات جالب بازی امکان ارتباط از طریق پینگ در Apex Legends است. به این روش می توانید مکانی که قصد دارید بروید، مکان دشمن، مکان احتمالی قبلی دشمن، مکان تجهیزات و کلا هر چیزی که لازم است به دیگران اطلاع دهید را مشخص کنید. حتی اگر تنها هستید می توانید نقاطی را برای خود مشخص کنید.

 

 

 

 

 

 

 

- نظرات

برای ارسال نظر، لطفا وارد حساب خود شوید یا ثبت نام نمایید.