سلامت و بهداشت - صفحه 49

سلامت و بهداشت، تغذیه، پوست، مو و زیبایی، ورزش و تندرستی، تناسب اندام، سلامت زنان و سلامت روان

20 آبان 1397

 حتی برای جوش یا آکنه های شدید هم درمانهایی وجود دارد

علت جوش یا آکنه در مردان

ممکن است جوش زیر پوستی یا آکنه که یکی از انواع جوش می باشد، همانند نوجوانان برای هر فردی در هر سنی ایجاد شود. گاهی اوقات ، جوش یا آکنه میتواند به مدت طولانی نیز وجود داشته باشد.

18 آبان 1397

تغذیه
پیریدوکسین برای پیشگیری و درمان کمبود ویتامین B6 و کم خونی به کار می‌رود.

عوارض و موارد مصرف ویتامین B6 چیست

مصرف زیاد مکمل های ویتامین B6باعث آسیب عصبی و علائم درماتوز، حساسیت به نور، سوزش سر دل، سرگیجه و تهوع می باشد. امامصرف زیاد ویتامین B6 از طریق مواد غذایی عوارض ندارد

17 آبان 1397

16 آبان 1397

تغذیه
 لاروهای زنبور در بدو تولد، مستقیماً با ژل رویال یا شاه انگبین تغذیه می‌کنند

خواص ژل رویال یا شاه انگبین

با این که اغلب افراد می‌دانند که عسل محصول زنبورهای عسل است، اما بیشترشان نمی‌دانند که همین حشره نوع دیگری از ماده مغذی را تولید می‌کند. شاه انگبین در واقع از بالای سر زنبور خارج می‌شود و در یک سلول ملکه (شاخون) (یک لانه زنبوری خاص) جمع آوری می‌شود.

12 آبان 1397

تغذیه
هر برش پیتزا به طور میانگین حاوی ششصد میلی گرم نمک است

20 روش حذف نمک برای سلامت بخش دوم

نمک موجود در این غذاها و خوراکی ها به طور معمول بسیار اندک است و علاوه بر این، بسیاری از این خوراکی ها حاوی مقادیر زیادی پتاسیم هستند؛ این دو ویژگی سبب می شوند با خوردن آن ها فشار خون فرد تقریبا همیشه در حالت ایده آل بوده و خطری از این بابت متوجه سلامت او نشود.

تغذیه
برای سلامت بهتر است از نمک پاش موجود در آشپزخانه رهایی پیدا کنیم

20 روش حذف نمک برای سلامت بخش اول

بر اساس آمار و ارقام منتشر شده توسط سازمان سلامت و تغذیه آمریکا، میزان نمکی که هر فرد در طول روز مجاز به خوردن آن می باشد، نباید از 2300 میلی گرم بیشتر شود.

11 آبان 1397

کشیدن قسمتی از موهای سر، گاز گرفتن لب و جویدن ناخن یکی از عادات رفتاری منفی است

تأثیر عادات رفتاری منفی بر سلامت

بیشتر افرادی که از این گونه عادات رفتاری منفی رنج می برند و برای درمان نزد من آمده اند، بارها برای کنار گذاشتن این گونه عادات خود تلاش کرده اند؛ تلاشی که بی نتیجه مانده است.

10 آبان 1397

بهداشت
در تحقیق نقش زباله در نابودی محیط زیست قصد داریم آن را مورد بحث قرار دهیم

نقش زباله در نابودی محیط زیست

جالب است بدانید که بیش از هفتاد و نه درصد زباله های پلاستیکی سر از از زمین های آزاد در محیط زیست در می آورد (زمین هایی که زیستگاه گونه های مختلف جانوری و گیاهی است و ضرر های زیادی را به این واسطه متحمل می شوند)

7 آبان 1397

همه به پاهایی نیرومند نیازمندیم

بهترین تمرین بدنسازی برای افراد مبتدی

اسمیت، یکی از مربیان بدنسازی شناخته شده آمریکا است و در کالیفرنیا زندگی می کند. او بهترین تمرین بدنسازی که برای افراد مبتدی مناسب است را انتخاب کرده و چند و چون این حرکت ها را کاملا توضیح داده است.

30 مهر 1397

 والاس یکی از محققان مدرن نخستین است که تأثیرات مدیتیشن را به‌صورت معنادار موردبررسی قرارداد.

مزایای مدیتیشن

شواهد بسیار زیادی وجود دارند که بیان می‌کنند مدیتیشن می‌تواند منجر به تغییرات فیزیولوژیکی گردد که از عوامل ایجادشده به‌واسطه‌ی روش‌های تمدد اعصاب متفاوت هستند (مانند خواندن، تلویزیون تماشا کردن و خوابیدن). این تغییرت به نام واکنش تمدد اعصاب (واکنش تروفوتروپیک) شناخته می‌شود که می‌تواند تأثیرات مثبتی بر روی سلامتی داشته باشد.

28 مهر 1397

26 مهر 1397

تغذیه
ناتوانی در مقابل غذایی به خصوص متفاوت است از حساسیت به غذا یا ماده ای خوراکی

علائم ناتوانی در هضم غذایی خاص

شاید برایتان پیش آمده باشد که پس از صرف وعده غذایی ای که در آن پنیر پیتزا موجود بوده است و یا پس از خوردن چند قاشق ماست یونانی احساس ناخوشایندی پیدا کرده باشید؛ در صورتی که تجربه ای مشابه با این را پشت سر گذاشته باشید، باید عنوان کرد که شما از حساسیت به غذایی به خصوص و یا ناتوانی در هضم آن رنج می برید.

25 مهر 1397

مدیتیشن دربرگیرنده‌ی تمرکز بر روی عاملی است که تکراری و غیرقابل تغییر است مانند شعله شمع

انواع مدیتیشن، یوگا،سوگا و زن سوتو

هرچند بدون توجه به نوع مدیتیشن، یکی از روندهایی که مورداستفاده قرار می‌گیرد: تقویت کردن قدرت توجه و یا تمرکز بر روی توجه است. تقویت کردن قدرت توجه به دیدگاه‌های غیر قضاوتی نیاز دارد: شما باید اجازه دهید تا تمام محرک‌های خارجی و داخلی بدون استفاده از این محرک‌ها درروش های گوناگون، وارد آگاهی شما شوند.

24 مهر 1397

بهداشت
بوی بد دهان از جمله مسائلی است که می تواند پیامدهای بسیار ناخوشایندی برای افراد به همراه داشته باشد.

رفع بوی بد دهان 10 راه

شاید هر کسی راحتی لازم را برای گوشزد کردن این مسئله به شما را نداشته باشد، با این حال، یک دوست خوب و یا یکی از اعضای خانواده شما حتما در صورت داشتن چنین مسئله ای به شما خواهند گفت.

احتیاط‌های لازم برای انجام مدیتیشن، انواع مدیتیشن،

مدیتیشن به چه معناست

به یاد داشته باشید که این روش‌های تمدد اعصاب بخشی از برنامه‌ی کلی مدیریت استرس هستند. روش‌های تمدد اعصاب به سطح برانگیختگی روحی بر اساس مدل استرس بستگی دارد و به‌عنوان مداخله‌هایی بین استرس، بیماری و ناخوشی مطرح می‌گردد.

22 مهر 1397

تغذیه
کمبود زینک برای اولین بار در نوجوانان پسر مبتلا به کم‌‌خونی خفیف، کوتاهی قد و تاخیر در بلوغ جنسی کشف شد

خواص و عوارض زینک یا روی

تحقیقات و آزمایشات متعددی ارتباط بین پایین بودن سطح زینک یا روی و کیفیت پایین اسپرم را نشان داده‌اند. به عنوان مثال در یکی از مطالعات انجام شده در هلند مشخص شده است که تعداد اسپرم پس از استفاده از مکمل‌های سولفات زینک و اسید فولیک در افراد افزایش یافته است. محققان در مطالعه دیگری به این نتیجه رسیدند که مصرف پایین زینک می‌تواند یک عامل خطر برای کیفیت پایین اسپرم و ناباروری مردان باشد.

21 مهر 1397

تغذیه
عوارض خطرناک دیگری نیز وجود دارند که به مراتب به مدت زمان بیشتری برای بروز پیدا کردن نیاز خواهند داشت.

عوارض حذف صبحانه، ناهار یا شام

به طور اساسی، قند به عنوان سوخت اصلی مورد نیاز بدن شناخته می شود و بدن برای تأمین انرژی لازم برای انجام فرایند های گوناگون از آن استفاده می کند.

18 مهر 1397

تغذیه
این 15 غذا سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند.

تقویت کننده سیستم ایمنی بدن 15 غذا

در این مقاله در مورد 15 غذا که بدن را تقویت می کند توضیح داده شده است. با استفاده از مواد نام برده شده می توانید غذاهایی تهیه کنید که ایمنی بدن شما را تقویت کند.

17 مهر 1397

تغذیه و ورزش کردن تنها عوامل تأثیر گذار بر این مسئله نمی باشن

چربی دور شکم و راه غلبه بر آن

بسیاری هستند که همیشه با این مسئله دست و پنجه نرم کرده و هر بار که جلوی آینه می ایستند از دیدن افتادگی شکم خود آزرده خاطر می شوند؛ برای این افراد رهایی از چربی های ناحیه شکم بدل به مأموریتی غیر ممکن می شود.

13 مهر 1397

تغذیه
چگونه چاق شویم

چگونه چاق شویم

لاغری مفرط هم به اندازه چاقی بیش از حد پسندیده نیست و بهتر است که افراد خیلی لاغر با رژیم غذایی مناسب به تناسب اندام برسند.

12 مهر 1397

هر فرد بالغ به طور متوسط 100.000 تا 150.000 تار مود دارد

علت ریزش مو

پزشک‌ها نمی‌دانند که چرا برخی از فولیکول‌های دوره رشد کوتاه‌تری نسبت به سایر فولیکول‌ها دارند. با این حال چندین عاملی که می‌توانند ریزش مورد را تحت تاثیر قرار دهند عبارتند از:

تغذیه
اگر قصد استفاده از یک مکمل غذایی یا ترکیب یک مکمل با پروسه درمانی خود را دارید حتما با پزشک خود مشورت کنید

خواص و عوارض کروم در بدن

مکمل‌های غذایی ممکن است همانند داروهای متعارف عوارض جانبی ایجاد کنند، باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک شوند و یا با داروهای تجویزی و بدون نسخه تداخل داشته باشند. تداخل با یک دارو یا مکمل دیگر یا یک عارضه جانبی می‌تواند باعث وخیم‌تر شدن یک بیماری دیگر شود.

11 مهر 1397

دارو
این گیاه دارویی با استرس مقابله می‌کند و می‌توان آن را به عنوان یک ماده مقوی (تونیک) عمومی برای سلامتی مورد استفاده قرار گیرد.

مکمل سینورکس

همچنین از آن برای بهبود عملکرد ورزشی، کاهش وزن، خستگی، درد قفسه سینه، فشار خون بالا، و فشار خون پایین که در زمان ایستادن رخ می‌دهد، درد عصبی دیابتی، و درمان افسردگی همراه با داروهای دیگر استفاده می‌شود.