سلامت و بهداشت

سلامت و بهداشت، تغذیه، پوست، مو و زیبایی، ورزش و تندرستی، تناسب اندام، سلامت زنان و سلامت روان

9 اردیبهشت 1395

بیماری
در دیابت نوع یک ، سیستم ایمنی حمله کرده و سلول های تولید کننده ی انسولین را در جزایر پانکراس نابود می کند.

پیوند ISLET ، خطر قند خون را ترمیم کرده و دیابت نوع یک را کنترل می کند

نتایج آزمایشات بالینی نشان می دهد که پیوند جزایر لوزالمعده (پانکراس)-خوشه های سلولی که شامل سلول های تولید کننده ی انسولین هستند- از افت شدید و مگ آور نهان قند خون در افرادی با دیابت نوع یک ، جلوگیری می کند. محققان دریافتند که این شیوه ی درمانی برای افرادی که در معرض مراحل سخت کم قندخونی هستند موثر است که سطوح پایین قند خون می تواند در آنها باعث حمله ی ناگهانی ، عدم هشیاری و مرگ - علیرغم دریافت مراقبت های تخصصی گردد.

حالا میدانیم چقدر به خواب نیاز داریم.

چه میزان خواب نیاز داریم؟

موسسه ملی خواب در آمریکا، 18 متخصص دارد که 320 مقاله را غربال کرده اند تا نسخه بروزی از توصیه های مربوط به مدت زمان خواب ارائه دهند. مقالات براساس قدرت مطالعات، از بین 2412 مقاله انتخاب شده اند.

ماهی قزل آلا یکی دیگر از مواد غذایی مهم برای پوست های خشک است. خطوط ریزکه در پوست های خشک بسیار شایع تر است را کاهش می دهدو همچنین باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست می شود.

غذاهایی که برای پوست خشک مناسب هستند

بزرگترین مشکل من داشتن پوست خشک است و من مطمئن هستم که بسیاری از دختران دیگر نیزبااین مشکل مواجه هستند . به خصوص در زمستان ، پوست خشک یک مشکل عمده است. پوست خشک نیاز به مقدار زیادی از رطوبت نه تنها در خارج بلکه از داخل با مصرف مواد غذایی دارد .در اینجابه برخی از مواد غذایی مناسب برای پوست خشک اشاره شده است.

بهداشت مناسب دهان ، روش موثر حفظ لبخندتان در بهترین خالت است. خمیردندان ها به آرامی جرم سطح دندان را زدوده و براق می کنند.

راه های طبیعی سفید کردن دندان

چه کارهایی را باید انجام دهیم و چه کارهایی را نباید انجام دهیم ؟ شاید تصور کنید که برای لبخند بتوانید از یک نوشابه ی مقوی استفاده کنید ، ولی نمی خواهید زمان یا پول خود را روی درمان های متصدیان آن سرمایه گذاری کنید یا به شما دیگر ژل های داروخانه یا نوار فروخته نمی شود. برخی از درمان های خانگی و طبیعی ، ایمن بوده و می تواند دندان شما را سفید کند. بفهمید بهترین شرط های شما چه هستند و کدام یک شما را به دردسر نمی اندازد.

8 اردیبهشت 1395

گزینه های زیادی برای خلاصی از سلولیت ها وجود دارد.لیپوساکشن یکی از این گزینه ها می باشد. راه دیگر خریدن کرم های گران قیمت از داروخانه است.

10راه میانبر طبیعی برای خلاص شدن از شر سلولیت ها

هر زنی از داشتن سلولیت شرمنده می شود. عوامل زیادی هستند که در تولید سلولیت در بدن نقش دارند، بویژه در زنان. تصور رایج غلطی وجود دارد که تنها زنان چاق از سلولیت رنج می برند. این اطلاعات غلط است. حتی زنان باریک اندام هم می توانند در قسمتهای مختلف بدن مانند ران و باسن دارای سلولیت باشند.صرف نظر ار این که زنی چاق یا لاغر است، سلولیتها می توانند به دلایل زیادی بروز کنند.

تغذیه
این نان موز خوشمزه و سالم را در اول هفته تهیه کنید و مطمئن باشید  تا چند روز برای شما باقی خواهد ماند .

ده دستور صبحانه سریع و سالم برای افراد پر مشغله

اطمینان از اینکه هر روز صبحانه ای سالم مصرف می کنید امری ضروری است. اولین وعده ی غذایی در طول روز به شما طرز فکر بهتر و انرژی کافی تا زمان نهار را می دهد.با وجود کسب و کار و زندگی مدرن، گاهی صبحانه نادیده گرفته می شود و یا اینکه ما تمایل داریم انتخاب ناسالمی برای صبحانه داشته باشیم. بنابراین فقط چیزی را برمی داریم تا ما را کمی سیر کند. برای آنهایی که صبح پر مشغله ای دارند و زمانی کمی برای برای تهیه یک صبحانه ی سالم دارند، ده دستور العمل سریع و سالم اورده ایم که در کنار راحتی به افزایش سلامت شما در طول روز کمک می کنند.

ویتامینD محلول در چربی نور خورشید آفتاب غلات لبنیات

ویتامین D

ویتامینD محلول در چربی نور خورشید آفتاب غلات لبنیات

7 اردیبهشت 1395

بیماری
داشتن ضریب هوشی بسیار بالا نسبت به افراد عادی – CDC گزارش می کند که 46% از کودکان ASD دارای هوش بالاتر از حد طبیعی هستند.

اختلال طیف اوتیسم (قسمت اول)

اختلال طیفی اوتیسم (ASD) عنوان گروهی از اختلالات رشدی است. ASD‌ شامل دامنه ی وسیعی یا "طیفی " از علائم ، مهارت ها و سطوح ناتوانی است. افراد ADS نیز دارای این مشخصات هستند.

تغذیه
آرد جو در صدر حبوبات یک گزینۀ صبحانۀ چربی سوز خوشمزه است.

چگونه وزن خود را کم کنیم؟

اگر شما از هر رژیم غذایی برای لاغری خسته و شکست خورده اید، من با معرفی ترکیبات غذایی مشخص ، که به کم کردن وزن و دفع سموم از بدن شما کمک می کند ، فرایند کاهش وزن شما را آسان تر می کنم. در اینجا برخی ترکیبات غذایی وجود دارد که به خوبی با طرح رژیم شما کار می کنند. برای یک سفر به مغازۀ عطاری آماده شوید و به زودی برای از بین بردن وزن ناخواسته ی خود آماده شوید.

بدن ما به شیوه ای طراحی شده است که هنگام حضور نور در حالت بیداری و فعالیت قرار می گیرد

نمی توانید به خواب بروید یا خوب بخوابید؟ 6 محصولی که زندگی شما را تغییر می دهند.

در حالی که خواب ناکافی را می توان به هر تعداد دلیل آگاهانه ربط داد، مشکل راحت خوابیدن به تعداد زیادی عوامل غیرقابل کنترل ،شامل دردهای مزمن، اختلالات خواب و همچنین عوامل محیط بستگی دارد. اگر شما کسی هستید که با به خواب رفتن و یا خواب راحت مشکل دارید، می توانید شش محصول تغییر دهنده ی زندگی را پیدا کرده و آنها را بررسی کنید!

 چهار روش: شستشو و خشک نمودن با استفاده از محصولات، تغذیه مناسب، مشاوره

چگونه موهای خود را سالم نگه داریم؟

داشتن موی براق، پرطراوت، قوی می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش داده و منجر بشود که شما آماده رویارویی با دنیا بشوید.این مراحل ساده را دنبال نمائید و به زودی دارای موی شاداب ، سالمی خواهد بود که همیشه آرزویش را داشته اید!

6 اردیبهشت 1395

بیماری
تقریبا یک سوم بزرگسالانی که تشخیص داده شده بیماری آسم دارند در واقع به این بیماری دچار نیستند.

آیا من آسم دارم؟

تقریبا یک سوم بزرگسالانی که تشخیص داده شده بیماری آسم دارند در واقع به این بیماری دچار نیستند. اما با این حال اسپری خود را دور نیاندازید- آسم هنوز هم جزو بیماری هایی است که زندگی را تهدید می کند.

5 اردیبهشت 1395

تغذیه
آب یک عنصر حیاتی برای بدن ماست

هر روز آب و عسل بخوریم

هنگامی که نوشیدن روزانه آب و عسل را آغاز می کنید، این آن چیزی است که اتفاق می افتد.آب برای شما خوب است، همه ی ما این را می دانیم. همیشه می شنویم که چقدر نوشیدن بیشتر و بیشتر اب ضروری است.

دارو
این تفکر که باید تا آخرین قرص آنتی بیوتیک را مصرف کرد، ممکن است صحیح نباشد!

آیا می توانم به محض اینکه حالم بهتر شد مصرف آنتی بیوتیک را قطع کنم؟

به خاطر گلود درد آنتی بیوتیک مصرف می کنید، بعد از دو روز حس می کنید بهتر شده اید. باستثناء اینکه قرص ها باعث شوند شما حس مریضی داشته باشید. بنابراین آیا باید آنها را مصرف کرد؟ دیدگاه قدیمی این بود که عدم اتمام دوره، باعث تداوم حیات برخی باکتریها می شود. این افراد کسانی هستند که در صورت نیاز مجدد، نسبت به آنتی بیوتیک ها مقاوم خواهند بود. بنابراین، به خاطر خودتان، و مقاومت آنتی بیوتیک در سراسرجهان، باید مصرف قرص ها را ادامه دهید.

4 اردیبهشت 1395

ما همیشه در جستجوی یک معجزۀ کاهش وزن هستیم، غیر از این است؟

5 غذای چربی‌سوز عالی

ما همیشه در جستجوی یک معجزۀ کاهش وزن هستیم، غیر از این است؟ لطفاً تلاش حداقلی و نتیجه حداکثری باشد. اُه صبر کنید، شدنی نیست؟

3 اردیبهشت 1395

شکلات و غذای چرب اغلب سرزنش می شوند، ولی شواهد کمی وجود دارد که غذاها تاثیر زیادی در گسترش و رشد آکنه در اکثر افراد دارد.

چه عواملی باعث بوجود آمدن آکنه شده و چه کسانی جوش می زنند

یک عامل مهم افزایش هورمون هایی به نام آندروژن (هورمون های جنس مردانه) است. این افزایش در پسران و دختران در دوران بلوغ است و باعث می شود که غدد سباکوس بزرگ شده و سبوم بیشتری تولید کند. تغییرات هورمونی مربوط به بارداری و یا شروع یا توقف قرص های ضدبارداری نیز می تواند باعث آکنه شود.

25 فروردین 1395

بیماری
ین نوع درد خودبه خود و بدون دریافت درمان تسکین می یابند، گرچه ممکن است شما بخواهید از استامینوفن، آسپرین یا ایبوپروفن برای تسکین دردتان استفاده کنید.

کمردرد چگونه درمان می شود

در اکثر موارد کمردرد نیاز به عمل جراحی ندارد. در اغلب موارد پزشکان درمانهای غیرتهاجمی را قبل از عمل جراحی امتحان میکنند. در موارد بسیار معدودی که کمردرد به علت تومور، عفونت یا مشکل ریشه عصبی (که سندرم cauda equine نامیده میشود) عمل جراحی در کاهش درد و جلوگیری از مشکلات بیشتر ضروری است.

8 فروردین 1395

بیماری
یک روماتولوژیست ( که متخصص آرتروز و سایر ناهنجاری های التهابی است) معمولا درمان بیمار را مدیریت کرده و بیماری های همراه را درمان میکند.

چه نوع پزشکی بیمار مبتلا به بیماری بهجت را درمان میکند

با توجه به تاثیر این بیماری بر بخشهای مختلف بدن، بیمار ممکن است به انواع مختلفی از پزشکان مراجعه کند. هم برای بیمار و هم برای پزشک بهتر است که کل فرایند بیماری توسط یک پزشک کنترل شود. این پزشک میتواند درمان را هماهنگ کند و هر نوع اثر جانبی از هر دارویی که بیمار دریافت میکند را رهگیری کند.

7 فروردین 1395

بیماری
اغلب احتمال تشخیص OI صرفا براساس ویژگی های بالینی وجود دارد. ژنتیک شناسان بالینی می توانند یک تست بیوشیمیایی (کلاژن) یا مولکولی (DNA) بگیرند تا بتوانند به تایید تشخیص OI در برخی شرایط کمک کنند.

بررسی اجمالی پوکی استخوان ارثی

پیش بینی برای شخص مبتلا به OI شدیدا بستگی به تعداد و شدت علائم دارد. نارسایی تنفسی رایج ترین عامل مرگ افراد مبتلا به OI پس از آسیب های تصادفی است. با وجود شکستگی های متعدد، فعالیت محدود، و قد کوتاه، اکثر بزرگسالان و کودکان مبتلا به OI زندگی سازنده و موفقی دارند.

6 فروردین 1395

بیماری
روز زخم های اندام تناسلی، التهاب چشمی با از دست رفتن بینایی، زخم های پوستی اختصاصی یا آزمایش pathergy مثبت.

بیماری بهجت چگونه شناسایی و درمان می شود

تشخیص بیماری بهجت مشکل است به خاطر اینکه تستی برای تایید آن وجود ندارد. بیش از نصف مواردی که تصور میشود مبتلا به این بیماری هستند این بیماری را دارند. زمانی که بیماری علایم را گزارش میکند پزشک باید با استفاده از یک سری آزمایش سایر بیماری ها با علایم یکسان را رد کند.

4 فروردین 1395

بیماری
این بیماری هر فرد را به صورت متفاوتی تحت تاثیر قرار میدهد. برخی فقط دارای علایم خفیف هستند، مانند زخم هایی که در دهان یا الت تناسلی ایجاد میشود.

علایم بیماری بهجت چیست

التهاب مشیمیه چشم شامل التهاب قسمت میانی یا پشتی چشم شامل عنبیه میباشد و در بیش از نصف افراد مبتلا به بیماری بهجت مشاهده میشود. این نشانه در مردان شایع تر از زنان بوده و در 2 سال پس از شروع علایم قابل مشاهده است. التهاب چشم باعث تاری دید و ندرتا باعث درد و سرخی چشم میشود.

3 فروردین 1395

افرادی که آکنه برآمده یا کیستی دارند، بایستی توسط متخصص پوست درمان شوند.

درمان آکنه شدید یا کیستی

ایزوترتینوئین داروی بسیار موثری است که می تواند به جلوگیری از اثر زخم کمک کند. پس از 15 تا 20 هفته درمان با ایزوترتینوئین، آکنه کاملا یا تقریبا به طور کامل در اکثر بیماران از بین می رود. در آن بیمارانی که آکنه پس از یک دوره ایزوترتینوئین اتفاق می افتد، پزشک ممکن است دوره ی دیگری از همان درمان ایجاد کند یا داروهای دیگری تجویز کند.

داروهای موضعی تجویزی مانند داروهای موضعی OTC به عنوان کرم ها، لوسیون ها، محلول ها، ژل ها و یا پدها پدید آمده اند.

درمان آکنه ملتهب متوسط تا شدید

مشتقات ویتامین آ (رتینوئیدها). کومدونهای موجود غیرمنسدد (جمع کومدو) به داروهای موضعی دیگری مانند آنتی بیوتیک ها اجازه ورود به فولیکل ها را می دهند. برخی نیز ممکن است باعث کمک به کاهش تشکیل کومدون ها شوند. این داروها حاوی یک فرم تغییریافته ویتامین آ هستند.

بیماری
بیماری بهجت مسری نیست و از یک شخص به شخص دیگر منتقل نمیشود. محققان تصور میکنند دو فاکتور برای ابتلا به این بیماری مهم است.

چه چیزی باعث بیماری بهجت میشود

عامل اصلی آن نامشخص است. بسیاری از نشانه های بیماری با التهاب رگهای خونی ایجاد میشود. التهاب یکی از مشخصه های پاسخ بدن به زخم یا بیماری است و با 4 علامت مشخص میشود: ورم، قرمزی، گرما و درد. پزشکان تصور میکنند که یک واکنش خودالتهابی ممکن است عامل التهاب رگهای خونی است، اما آنها عامل ایجاد آن را نمیدانند.

1 فروردین 1395

 (التهاب یک عکس العمل شاخص بافت های بیماری یا جراحت است و توسط چهار نشانه مشخص می شود : تورم، قرمزی، حرارت و درد)

چگونه آکنه گسترش می یابد

هنگامی که جداره ی فولیکل مسدود شده تجزیه می شود، باعث نشست هرچیزی به پوست نزدیک می شود – سبوم، سلولهای پوست ریخته شده و باکتری – که منجر به زخم یا جوش می شود. افرادی که جوش می زنند اغلب ضایعات مختلفی دارند

30 آبان 1394

18 مهر 1393