9 اردیبهشت 1395

در دیابت نوع یک ، سیستم ایمنی حمله کرده و سلول های تولید کننده ی انسولین را در جزایر پانکراس نابود می کند.
بیماری

پیوند ISLET ، خطر قند خون را ترمیم کرده و دیابت نوع یک را کنترل می کند

نتایج آزمایشات بالینی نشان می دهد که پیوند جزایر لوزالمعده (پانکراس)-خوشه های سلولی که شامل سلول های تولید کننده ی انسولین هستند- از افت شدید و مگ آور نهان قند خون در افرادی با دیابت نوع یک ، جلوگیری می کند. محققان دریافتند که این شیوه ی درمانی برای افرادی که در معرض مراحل سخت کم قندخونی هستند موثر است که سطوح پایین قند خون می تواند در آنها باعث حمله ی ناگهانی ، عدم هشیاری و مرگ - علیرغم دریافت مراقبت های تخصصی گردد.

8 اردیبهشت 1395

تخم مرغ خطری برای سلامتی نیست. در حقیقت، برای شما خوب هستند. پس چه تعداد بخوریم؟
تغذیه

حداکثر چند تخم مرغ بخوریم؟

شخصا، از تخم مرغ متنفرم مگر در کیک و مایونز، اما نه تنها تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین می باشد بلکه میزان چربی آنها غیراشباع است (طبق گفته اژانس استاندارد غذایی 44درصد چربی اشباع نشده دارد). یک تخم مرغ متوسط دارای 80 کالری می باشد، نسبتا ارزان است، پخت آن آسان می باشد و زرده تخم مرغ حاوص مواد مغذی و مفیدی همچون ویتامین ب 12، ریبوفلاوین و ویتامین د می باشد.

 شما می توانید به آسانی  و به طور طبیعی از دست شپش خلاص شوید.انتظار می رود که بسیاری از این مواد را در خانه داشته باشید.
پوست، مو و ناخن

چگونه با شپش مبارزه کنیم؟

فهمیدن اینکه شما یا عزیزانتان دارای شپش شده اید یک کابوس است. این انگل های کوچک از خون شما تغذیه و با حالتی بسیار آزار دهنده خارش غیرقابل تحملی در سر ایحاد می کنند!بدتر از همه، آنها مانند دیوانگان تکثیر می شوند و مانند آنش گسترش می یابند.برای رهایی از شر شپش ، باید به سرعت شرایط را تحت کنترل در آورید. اما عحله نکنید و دور خود را با داروهایی شیمیایی شلوغ نکنید.

ویتامینD محلول در چربی نور خورشید آفتاب غلات لبنیات
تغذیه

ویتامین D

ویتامینD محلول در چربی نور خورشید آفتاب غلات لبنیات

7 اردیبهشت 1395

داشتن ضریب هوشی بسیار بالا نسبت به افراد عادی – CDC گزارش می کند که 46% از کودکان ASD دارای هوش بالاتر از حد طبیعی هستند.
بیماری

اختلال طیف اوتیسم بخش اول

اختلال طیفی اوتیسم (ASD) عنوان گروهی از اختلالات رشدی است. ASD‌ شامل دامنه ی وسیعی یا "طیفی " از علائم ، مهارت ها و سطوح ناتوانی است. افراد ADS نیز دارای این مشخصات هستند.

6 اردیبهشت 1395

تقریبا یک سوم بزرگسالانی که تشخیص داده شده بیماری آسم دارند در واقع به این بیماری دچار نیستند.
بیماری

آیا من آسم دارم؟

تقریبا یک سوم بزرگسالانی که تشخیص داده شده بیماری آسم دارند در واقع به این بیماری دچار نیستند. اما با این حال اسپری خود را دور نیاندازید- آسم هنوز هم جزو بیماری هایی است که زندگی را تهدید می کند.

5 اردیبهشت 1395

آب یک عنصر حیاتی برای بدن ماست
تغذیه

هر روز آب و عسل بخوریم

هنگامی که نوشیدن روزانه آب و عسل را آغاز می کنید، این آن چیزی است که اتفاق می افتد.آب برای شما خوب است، همه ی ما این را می دانیم. همیشه می شنویم که چقدر نوشیدن بیشتر و بیشتر اب ضروری است.

این تفکر که باید تا آخرین قرص آنتی بیوتیک را مصرف کرد، ممکن است صحیح نباشد!
دارو

آیا می توانم به محض اینکه حالم بهتر شد مصرف آنتی بیوتیک را قطع کنم؟

به خاطر گلود درد آنتی بیوتیک مصرف می کنید، بعد از دو روز حس می کنید بهتر شده اید. باستثناء اینکه قرص ها باعث شوند شما حس مریضی داشته باشید. بنابراین آیا باید آنها را مصرف کرد؟ دیدگاه قدیمی این بود که عدم اتمام دوره، باعث تداوم حیات برخی باکتریها می شود. این افراد کسانی هستند که در صورت نیاز مجدد، نسبت به آنتی بیوتیک ها مقاوم خواهند بود. بنابراین، به خاطر خودتان، و مقاومت آنتی بیوتیک در سراسرجهان، باید مصرف قرص ها را ادامه دهید.

4 اردیبهشت 1395

3 اردیبهشت 1395

شکلات و غذای چرب اغلب سرزنش می شوند، ولی شواهد کمی وجود دارد که غذاها تاثیر زیادی در گسترش و رشد آکنه در اکثر افراد دارد.
پوست، مو و ناخن

چه عواملی باعث بوجود آمدن آکنه شده و چه کسانی جوش می زنند

یک عامل مهم افزایش هورمون هایی به نام آندروژن (هورمون های جنس مردانه) است. این افزایش در پسران و دختران در دوران بلوغ است و باعث می شود که غدد سباکوس بزرگ شده و سبوم بیشتری تولید کند. تغییرات هورمونی مربوط به بارداری و یا شروع یا توقف قرص های ضدبارداری نیز می تواند باعث آکنه شود.

25 فروردین 1395

ین نوع درد خودبه خود و بدون دریافت درمان تسکین می یابند، گرچه ممکن است شما بخواهید از استامینوفن، آسپرین یا ایبوپروفن برای تسکین دردتان استفاده کنید.
بیماری

کمردرد چگونه درمان می شود

در اکثر موارد کمردرد نیاز به عمل جراحی ندارد. در اغلب موارد پزشکان درمانهای غیرتهاجمی را قبل از عمل جراحی امتحان میکنند. در موارد بسیار معدودی که کمردرد به علت تومور، عفونت یا مشکل ریشه عصبی (که سندرم cauda equine نامیده میشود) عمل جراحی در کاهش درد و جلوگیری از مشکلات بیشتر ضروری است.

8 فروردین 1395

یک روماتولوژیست ( که متخصص آرتروز و سایر ناهنجاری های التهابی است) معمولا درمان بیمار را مدیریت کرده و بیماری های همراه را درمان میکند.
بیماری

چه نوع پزشکی بیمار مبتلا به بیماری بهجت را درمان میکند

با توجه به تاثیر این بیماری بر بخشهای مختلف بدن، بیمار ممکن است به انواع مختلفی از پزشکان مراجعه کند. هم برای بیمار و هم برای پزشک بهتر است که کل فرایند بیماری توسط یک پزشک کنترل شود. این پزشک میتواند درمان را هماهنگ کند و هر نوع اثر جانبی از هر دارویی که بیمار دریافت میکند را رهگیری کند.

7 فروردین 1395

6 فروردین 1395

روز زخم های اندام تناسلی، التهاب چشمی با از دست رفتن بینایی، زخم های پوستی اختصاصی یا آزمایش pathergy مثبت.
بیماری

بیماری بهجت چگونه شناسایی و درمان می شود

تشخیص بیماری بهجت مشکل است به خاطر اینکه تستی برای تایید آن وجود ندارد. بیش از نصف مواردی که تصور میشود مبتلا به این بیماری هستند این بیماری را دارند. زمانی که بیماری علایم را گزارش میکند پزشک باید با استفاده از یک سری آزمایش سایر بیماری ها با علایم یکسان را رد کند.

4 فروردین 1395

این بیماری هر فرد را به صورت متفاوتی تحت تاثیر قرار میدهد. برخی فقط دارای علایم خفیف هستند، مانند زخم هایی که در دهان یا الت تناسلی ایجاد میشود.
بیماری

علایم بیماری بهجت چیست

التهاب مشیمیه چشم شامل التهاب قسمت میانی یا پشتی چشم شامل عنبیه میباشد و در بیش از نصف افراد مبتلا به بیماری بهجت مشاهده میشود. این نشانه در مردان شایع تر از زنان بوده و در 2 سال پس از شروع علایم قابل مشاهده است. التهاب چشم باعث تاری دید و ندرتا باعث درد و سرخی چشم میشود.

3 فروردین 1395

افرادی که آکنه برآمده یا کیستی دارند، بایستی توسط متخصص پوست درمان شوند.
پوست، مو و ناخن

درمان آکنه شدید یا کیستی

ایزوترتینوئین داروی بسیار موثری است که می تواند به جلوگیری از اثر زخم کمک کند. پس از 15 تا 20 هفته درمان با ایزوترتینوئین، آکنه کاملا یا تقریبا به طور کامل در اکثر بیماران از بین می رود. در آن بیمارانی که آکنه پس از یک دوره ایزوترتینوئین اتفاق می افتد، پزشک ممکن است دوره ی دیگری از همان درمان ایجاد کند یا داروهای دیگری تجویز کند.

داروهای موضعی تجویزی مانند داروهای موضعی OTC به عنوان کرم ها، لوسیون ها، محلول ها، ژل ها و یا پدها پدید آمده اند.
پوست، مو و ناخن

درمان آکنه ملتهب متوسط تا شدید

مشتقات ویتامین آ (رتینوئیدها). کومدونهای موجود غیرمنسدد (جمع کومدو) به داروهای موضعی دیگری مانند آنتی بیوتیک ها اجازه ورود به فولیکل ها را می دهند. برخی نیز ممکن است باعث کمک به کاهش تشکیل کومدون ها شوند. این داروها حاوی یک فرم تغییریافته ویتامین آ هستند.

بیماری بهجت مسری نیست و از یک شخص به شخص دیگر منتقل نمیشود. محققان تصور میکنند دو فاکتور برای ابتلا به این بیماری مهم است.
بیماری

چه چیزی باعث بیماری بهجت میشود

عامل اصلی آن نامشخص است. بسیاری از نشانه های بیماری با التهاب رگهای خونی ایجاد میشود. التهاب یکی از مشخصه های پاسخ بدن به زخم یا بیماری است و با 4 علامت مشخص میشود: ورم، قرمزی، گرما و درد. پزشکان تصور میکنند که یک واکنش خودالتهابی ممکن است عامل التهاب رگهای خونی است، اما آنها عامل ایجاد آن را نمیدانند.

1 فروردین 1395

 (التهاب یک عکس العمل شاخص بافت های بیماری یا جراحت است و توسط چهار نشانه مشخص می شود : تورم، قرمزی، حرارت و درد)
پوست، مو و ناخن

چگونه آکنه گسترش می یابد

هنگامی که جداره ی فولیکل مسدود شده تجزیه می شود، باعث نشست هرچیزی به پوست نزدیک می شود – سبوم، سلولهای پوست ریخته شده و باکتری – که منجر به زخم یا جوش می شود. افرادی که جوش می زنند اغلب ضایعات مختلفی دارند

30 آبان 1394

18 مهر 1393