سلامت و بهداشت - صفحه 10

سلامت و بهداشت، تغذیه، پوست، مو و زیبایی، ورزش و تندرستی، تناسب اندام، سلامت زنان و سلامت روان

11 آذر 1395

اعتیاد
"زندگی یک سری از اعتیادهاست که بدون آنها ما می میریم"

چیزی به اسم "شخصیت معتاد" وجود ندارد

همه موضوع به این قاعده برمی گردد که چه تعریفی از اعتیاد داریم همانطور که خیلی از ماها مخالفِ جزئیات اصلی اعتیاد هستیم. خیلی هم ممکن است ادعا کنند که کلماتی چون اعتیاد و معتاد آنقدر در زندگی روزمره استفاده شده اند که معنای خود را از دست داده اند.

10 آذر 1395

تغذیه
ريشه خوردنی اين گياه که شبيه تربچه است يکی از غذاهای اساسی مردم منطقه پرو می باشد.

گياه Maca ماکا یا مکا

تحقيقات روی ريشه اين گياه نشان داده که خوردن آن در افزايش ميل و قدرت جنسی و ساخت موادی که در سيستم عصبی برای ارسال سيگنالها به کار می روند بسيار مفيد است. همچنين کارايی بدن را در طول عمل جنسی و باروری افزايش می دهد.

8 آذر 1395

7 آذر 1395

خشونت خانگی تهدیدی بزرگ برای بسیاری از زنان است. شناسایی روابط تعدی گرایانه و چگونگی خروج از شرایط خطرناک

خشونت خانگی علیه زنان : نشانه ها را بشناسید و کمک بطلبید

شریک شما عذر خواهی می کند و قسم می خورد که دیگر رفتار آزار دهنده اش را تکرار نخواهد کرد اما شما می دانید که او بر قسمش پایبند نیست و رفتارش را تکرار خواهد کرد. گاهی با خود فکر می کنید که شاید شما تنها تصور می کنید که مورد تجاوز واقع شده اید، با این حال درد روحی و جسمی شما واقعی به نظر می رسد. اگر این موضوع برایتان آشناست، شما احتمالاً قربانی خشونت خانگی شده اید.

روغن بادام غنی از ویتامین های A،B و E می باشد

مژه هایی پر پشت و بلند داشته باشید

همه دوست دارند که مژه‌های بلندتر و پرتر داشته باشند؛ برای این منظور و رسیدن به این هدف به مدت ۲ تا ۳ هفته یکی از روش‌ها ی این پست را استفاده نماییده تا طول، حجم و رنگ مژه‌هایتان تغییر کند و به اندازه دلخواهتان برسد.

5 آذر 1395

از وقتی آنها رفته اند، یعنی زمانی که جوجه شما از قفس پریده است، برنامه های بزرگی را ترتیب دهید!

آشیانه های خالی

حالا که شما یک لانه خالی دارید، زندگی ممکن است کمی ساکت تر از قبل به نظر برسد. دیگر رژه ای از بچه ها و دوستان آنها در خانه وجود ندارد که درخواست غذا کنند و پس از آن نیاز به تمیزکاری باشد. آیا این امر واقعا ناراحت کننده است؟ شما وظیفه خود به عنوان یک والد انجام داده اید: شما فرزند خود را بزرگ کرده و در حال حاضر آنها به کالج یا محل کار رفته اند. چرا خود را مستحق پاداش ندانید؟

4 آذر 1395

تغذیه
گاهی اوقات پس از یک وعده غذایی حجیم احساس نفخ می‌کنید. اما فقط زیاد غذا خوردن باعث این احساس نمی‌شود

10 راه آسان برای از بین بردن نفخ

حدود 50 درصد از گاز موجود در دستگاه گوارش هوای بلعیده شده است؛ مابقی در طی فرآیند گوارش تولید می‌شود. و این هوای بلعیده شده اگر از طریق آروغ زدن یا باد شکم دفع نشود، معمولا در ناحیه شکم قرار می‌گیرد و باعث می‌شود که در ناحیه میانی احساس ناراحتی در فرد ایجاد شود.

3 آذر 1395

تغذیه
اگر بر روی مواد غذایی کپک مشاهده کردید مطمئنا نشانه‌ای از فاسد شدن آن است.

تاریخ مصرف مواد غذایی

به تاریخ‌های روی مواد غذایی که ممکن است حاوی باکتری لیستریا باشند توجه کنید، چرا که علیرغم سردسازی می‌تواند رشد کند.

بیماری
این تست شبیه به یک سیگموئیدوسکوپی انعطاف پذیر است، اما کل کلون را بررسی میکند و امکان مراقبتهای بهداشتی حرفه ای را فراهم میکند

مردان و سرطان کلون: اهمیت غربالگری

فقط سرطان ریه است که بیشتر از سرطان کلون کشته داده است (همچنین به آن سرطان روده بزرگ یا سرطان راست روده هم گفته میشود). خبر خوب این است که وقتی این بیماری در مراحل اولیه شناخته شود به راحتی میتوان آن را مغلوب کرد. به همین دلیل است که در اولویت قرار دادن غربالگری برای سرطان کلون بسیار مهم است.

1 آذر 1395

تغذیه
عجایب درمانی بوتولینوم و کاربردهای گسترده پزشکی آن تنها به طور کامل از دهه ی 1980 شناخته شده است

مسمومیت غذایی حاد با سم سوسیس و کشف بوتالیسم

سم بوتولینوم یا بوتاکس بیشتر بخاطر کاربردش در معالجات زیبایی معروف است،که چین و چروک های صورت و پا کلاغی را صاف میکند.اما کاربردهای آن فراتر از درمان های سطحیست:بوتولینوم میتواند میگرن را فرو بنشاند،تعریق بیش از حد و ترشح بزاق را غیر فعال کند و درد اندام های منقبض شده در افراد مبتلا به فلج مغزی را ارام کند.

تغذیه
پزشکانِ دانشگاه فلوریدا گزارش می‌کنند که آنچه آنها دومین نوعِ مستند از هپاتیتِ حاد می‌شناسند ناشی از مصرف بیش از اندازه‌ی نوشیدنی‌های انرژی‌زا است.

مصرف بیش از اندازه‌ی نوشیدنی‌های انرژی‌زا خطر ابتلا به هپاتیت را افزایش می‌دهد

اکثر مردم بیش از 40 ساعت در هفته کار می‌کنند و یکی از روش‌های محبوب در میان مردم برای آنکه بتوانند 10 ساعت در روز کار کنند و روزِ خود را به سرانجام برسانند استفاده از نوشیدنی‌های انرژی‌زا است. اما اگر نوشیدنی‌های انرژی‌زای خود را کنار بگذارید، کبدتان از شما قلباً تشکر می‌کند.

حجامت و زالو درمانی تاریخچه‌ی دور و درازی دارند. برای هزاران سال، طبیبان و حکیمان از زالوهای خون‌آشام برای درمان انواع مشکلات جسمی استفاده کرده‌اند

حجامت و زالو درمانی

قرن‌هاست که زالو درمانی در هر دو بخش هنر و ادبیات دیده می‌شود .یک نقاشی دیواری از داخل یک معبدِ مصری که به 1557 سال پیش از میلاد باز می‌گردد پرستاری را نشان می‌دهد که با دقت مشغول قرار دادن زالو روی پیشانی یک بیمار است

30 آبان 1395

آیا تا به حال احساس کرده‌اید که زیر نظر گرفته‌ شده‌اید؟

نگاه‌های پنهان ، چشم اهریمن

موهای پشت گردن‌تان صاف می‌شود. از بخشی از ناحیه‌ی ناخودآگاه مغزتان، صدای هشدا به گوش می‌رسد: «به آن طرف نگاه کن!» غالباً شما می‌چرخید و می‌فهمید که ذهن‌تان دستتان انداخته است. اما گاهی‌اوقات، می‌چرخید و چشمان فرد غریبه‌ای را می‌بینید که انگار به شما خیره شده است بدون آنکه آگاهانه از آن خبر داشته باشید.

مولفان این پژوهش می‌گویند که این موضوع مهم است، زیرا چگالی و تراکم بالاتر در سینه یکی از عوامل خطر ابتلا به سرطان سینه است.

ارتباط مصرف چربی‌های ناسالم در دوران بلوغ با افزایش خطر سینه‌های متراکم‌تر

چربی‌های اشباع در گوشت گاو، گوشت بره، گوشت خوک، گوشت طیور با پوست، کره، خامه، پنیر و دیگر محصولات لبنیِ کامل یا با 2% چربی وجود دارد. AHA ذکر می‌کند که چربی‌های غیراشباع چند حلقه‌ای و تک حلقه‌ای در ماهی‌های چرب، آووکادو، گردو، زیتون و روغن مایع‌های طبیعیِ گیاهی وجود دارد.

29 آبان 1395

28 آبان 1395

" من مخالف برداشتن دندان های عقل نیستم، اما شما بایستی ارزیابی کنید و دارای یک دلیل خوب کلینیکی باشید."

آیا کشیدن دندان های عقل کاری بیهوده است

متخصصین بیشتر و بیشتری شروع به پرسش در این خصوص کرده اند که آیا اساسا چنین جراحی هایی لازم است یا خیر. و تحقیقات در حال توسعه نشان میدهند که ما ممکن است بی هیچ دلیل خاصی، تنها افراد را در معرض هزینۀ بالای برداشتن دندان عقل قرار دهیم.

26 آبان 1395

بیماری
مان کمی طول می کشد تا این روش را برای درمان بیماری های خود ایمنی وفق دهیم

این روش ایمنی درمانی جدید می تواند از انواع آلرژی های غذایی جلوگیری کند

آلرژی غذایی در بهترین حالت خسته کننده هستند و در بدترین حالت تهدید کننده حیات و زندگی هستند، اما دانشمندان یک روش ایمونوتراپی ایجاد کرده اند که می تواند تمامی واکنش های آلرژیک در موش را معکوس کند، آنها فکر می کنند این روش می تواند برای درمان آلرژی های در انسان هم بکار رود.

20 آبان 1395

این بخشی از گروه داروهایی است که تعدیل‌کننده انتخابی گیرنده استروژن (SERMها) نامیده می شوند

روش‌های پزشکی برای درمان استئوپروز

سازمان تغذیه و داروی ایالات متحده (FDA) چند دارو برای زنان یائسه تصویب کرده است تا به کاهش یا توقف تحلیل استخوان، ساخت استخوان یا کاهش خطر شکستگی کمک کند. این داروها تنها زمانی کارآمد هستند که به طور منظم مصرف شوند.

19 آبان 1395

سرما، خشکی و هوای طوفانیِ زمستان، به لب شما، که پوستش نازک و حساس است، آسیب می زند.

نکاتی برای لب های ترک خورده

بالم (نرم کننده) لب با لانولین یا موم را استفاده کنید که یک سد حفاظتی ایجاد می کند، و رطوبت را روی لب هایتان نگه می دارد. بالم های حاوی گلیسیرین درواقع، باجذب رطوبت به لب های خشک شده ی شما کمک بیشتری می کنند.

18 آبان 1395

بیماری
هدف اولیه از درمان استئوپروز کاهش خطر شکستگی میباشد.

درمان استئوپروز یا پوکی استخوان

یک برنامه جامع از درمان استئوپروز روی تغذیه، ورزش و ملاحظات سلامتی متمرکز است تا از افتادن‌هایی که منجر به شکستگی می شود جلوگیری نموده و در صورت نیاز، دارو برای کاهش یا توقف تحلیل استخوان، افزایش تراکم استخوان و کاهش خطر شکستگی تجویز نماید.

17 آبان 1395

بیماری
استئوپروز گاها «بیماری خاموش» نامیده می شود چرا که به تدریج در طول سالها و بدون هیچ علائمی پیشروی می کند.

پرسش و پاسخ در مورد پوکی استخوان

اغلب اولین علامت استئوپروز استخوان شکسته می باشد که شکستگی نامیده می شود و معمولا در لگن، ستون فقرات و یا مچ دست اتفاق می افتد. استئوپروز، استخوان‌های شما را لاغر و ضعیف می کند، انها را شکننده کرده و احتمالا موجب شکستگی آنها می شود.

تغذیه
چای سبز ممکن است تپش قلب جهان سلامت باشد، اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که چای سبز برای مدتی طولانی پادشاه نخواهند ماند.

دمنوش هایی که برای سلامتی باید بنوشید

در یک کارآزمایی بالینی کوچک، محققان ایرانی نشان دادند که کسانی که بعد از هر وعده و به مدت چهار هفته، چای ترش نوشیدند، شاهد کاهش 44 درصدی در فشار خون، 4 درصد بیشتر از مصرف کنندگان چای سبز، بودند.