سلامت و بهداشت - صفحه 2

سلامت و بهداشت، تغذیه، پوست، مو و زیبایی، ورزش و تندرستی، تناسب اندام، سلامت زنان و سلامت روان

16 اردیبهشت 1395

 چگونه می‌توانید افسردگی را از غمگینی ساده تشخیص دهید؟

یازده هشدار جدی برای عود افسردگی

برخی از افراد مبتلا به افسردگی ماژور تنها یک بار در زندگی خود علائم این افسردگی را تجربه می‌کنند. در افراد دیگر چندین بار عود می‌کند و آن را تجربه می‌کنند. زمانی که درمان شد، به منظور درنظر داشتن علائم عود آن، توجه به احساسات مهم خواهد بود. استفاده از راهنمایی‌ها و عکس‌العمل فوری به علائم هشداردهنده امکان دارد به پیشگیری از بازگشت کامل افسردگی ماژور کمک نماید.

افرادی که اختلال پرخوری افراطی دارند احساس می‌کنند که نمی‌توانند میزان یا حتی آنچه که باید بخورند را کنترل نمایند.

اختلال پرخوری افراطی چیست (قسمت اول)

منظور از اختلال پرخوری افراطی، همان پرخوری نیست که هر از گاهی در بیشتر مردم دیده می‌شود. چه کسی را می‌توان پیدا کرد که بعد از خوردن شام شب سپاسگزاری معده درد نداشته باشد؟ این در حالیست که، افراد مبتلا به اختلال پرخوری افراطی، احساس اجبار به انجام منظم این کار (پرخوری) را دارند- حداقل یکبار در هفته در طول دوره‌ای ۳ ماهه یا بیشتر.

برخی از افراد امکان دارند بیش از حد به غذا حساس باشند، از جمله بو یا تصاویر غذا.

اختلال پرخوری افراطی چیست (قسمت دوم)

بیشتر افرادی که مبتلا به اختلال پرخوری افراطی هستند نیز با وزن خود مبارزه می‌کنند. در بین افرادی که اختلال پرخوری افراطی دارند، حدود دو سوم چاق بوده، و یکی از مطالعات نشان می‌دهد که تا 3 درصد از افرادی که به دنبال درمان چاقی خود هستند، نیز ممکن است این اختلال وجود داشته باشد. افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند نیز در خطر بیماری‌هایی از جمله بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا و دو نوع دیابت هستند.

 شما نباید تنها روی کرم‌ها و لوسیون‌هایی که برای صورت استفاده می‌کنید، متمرکز شوید. آنچه که برای پاک‌کردن آرایش‌ استفاده می‌کنید نقش مهمی در سلامتی پوست بازی می‌کند.

چگونه روغن بچه برای تمیز کردن آرایش بکار برده می‌شود

آیا در نظر شما، پاک کردن آرایش کار دشواری است؟ آیا پاک‌کننده آرایش، موجب خشک‌شدن پوست مي‌شود؟ در صورت صحت این موضوع، محتملا مراقبت خوبی از پوست نداشته‌اید. در ادامه روشی بیان می‌شود برای اینکه چگونه پوست را سالم و درخشان نگه دارید حتی در صورتی که از آرایش‌های غلیظ استفاده می‌کنید. در این پست، چندین مزیت مختلف و روش استفاده از روغن بچه، بعنوان پاک‌کننده آرایش را بیان خواهیم کرد. آیا می‌خواهید بیشتر بدانید؟ ادامه مطلب را بخوانید.

15 اردیبهشت 1395

تغذیه
بعضی وقتها تغییرات اندک می تواند نتایج اساسی بر زندگی شما بگذارد.

40 کار ساده ای که می توانید هر روز انجام دهید تا سالمتر شوید

1- یک چهارم لیوان آب با آب یک لیموی تازه پس از بیدار شدن بنوشید (نصف لیمو). 2- عرق یریزید، با رفتن به باشگاه ورزشی، سر کار، سونا و یوگا 3- برای 10 تا 20 دقیقه تمرینات با شدت بالا انجام دهید 4- آب سبزیجات سبز و تازه بنوشید (مثل خیار، کلم، کرفس، هویج، لیمو و زنجبیل)

معمولا وقتی که شما تنها هستید و پیاده روی می کنید بهتر می توانید از آرامش و زیبایی طبیعت لذت ببرید.

15 کار الهام بخشی که خودتان می توانید آخر هفته ها انجام دهید

آیا از تنهایی خودتان لذت می برید؟ مهم است که هر چند وقت یکبار از وقت گذراندن با خودتان لذت ببرید تا به آرامش درونی برسید. فواید زیادی در گذراندن وقت با خود وجود دارد، شما یاد می گیرید که عاشق خودتان شوید و مستقل باشید. در ضمن باید قبول کنیم که بعضی چیزها تنهایی بیشتر حا می دهد. 15 کار الهام بخشی که می توانید آخر هفته انجام دهید به شرح زیر است:

یک تیم از محققان دانشگاه جانز هاپکینز در 47 آزمایش کیلینیکی دریافت که تمرکز می تواند باعث کاهش افسردگی، استرس و بسیاری از دردها شود.

دلایلی که تنها یک اهل خانه از ماندن درخانه درک می کند

آیا ترجیح می دهید که بیشتر زمان حود را در خانه بمانید؟ اغلب به شما برچسب حوصله سربر یا ضد اجتماعی می زنند بهرحال، مردم برای کارهای خود دلایلی دارند بنابراین بیایید با هم به دلایلی که شما انتخاب کرده اید که در خانه بمانید نگاه کنیم. مطمئنم که دلایل زیادی وجود دارد اما ما به دلیلی که اهل خانه می فهمد بسنده می کنیم 1- اکثر بهترین روزهایتان را در تنهایی گذرانده اید

بیماری
بیماری‌های چشم مانند آماس عنبیه یا یووئیت می‌تواند در آغاز آرتریت وجود داشته باشد اما اغلب تا مدتی بعد از اولین پیش‌روی‌های آرتریت نوجوانی پیش می‌رود.

علائم و نشانه‌های انواع آرتریت نوجوانی چیست

شایع‌ترین علائم تمامی انواع آرتریت های نوجوانی، تورم مداوم مفاصل، درد و سفتی است که معمولا بهنگام صبح و پس از چرت‌زدن بدتر می‌شود. درد، حرکت مفصل مبتلا را محدود می سازد، گرچه بسیاری از کودکان بخصوص آنهایی که کوچکتر هستند، شکایتی از درد ندارند. آرتریت نوجوانی معمولا روی زانو و مفاصل دست و پا تاثیر می‌گذارد. یکی از نشانه‌های ابتدایی آرتریت نوجوانان امکان دارد بخاطر زانوی آسیب دیده، لنگیدن صبحگاهی باشد.

14 اردیبهشت 1395

ملاقات با یک شخص طعنه‌زن برای اولین بار، به معنی مورد ستایش قرار گرفتن و یا مورد انتقاد قرار گرفتن از طرف اوست.

15 چیز که باید به خاطر داشته باشید، اگر عاشق فرد طعنه‌زنی هستید

عشق به یک فرد طعنه‌زن با نوش و نیش همراه است. افراد طعنه‌زن معمولاً یک سری مهارت‌های منحصر به فردی را برای کلک زدن به سایر مردم به کار می‌بندند. اینکه تا چه اندازه از این کلک‌ها سر دربیاورید، بستگی به این دارد که تا چه اندازه با خصوصیات یک فرد طعنه‌زن آشنایی داشته باشید.

13 اردیبهشت 1395

درونگراها در عین حالی که از بودن در مرکز توجهات اجتناب می‌ورزند، از گفتگوهای دوستانه و خصوصی لذت می‌برند.

10 فقره از بهترین فعالیت هایی که افراد درونگرا باید انجام دهند

اخیراً یک آگاه‌سازی فرهنگی در خصوص ماهیت درونگرایی انجام شده است. مردم اکنون آگاه می‌شوند که افرادی که سابقاً جامعه‌گریز، خجالتی یا مسخره محسوب می‌شدند، فقط درونگرا هستند که یک مشخصه شخصیتی خیلی معینی می باشد. درونگرا بودن معانی بسیاری دارد، ولی اولین و مهم‌ترین آنها این است: نگرفتن انرژی یا ارزش از نظرات یا افکار دیگران. درونگراها به خلوت و انزوا و وضعیتهای مشابه گرایش دارند. بنابراین فعالیت‌هایی که دوست دارند انجام دهند، متفاوت هست. به همین دلیل، در اینجا فهرستی از 10 فعالیتی که درونگراها از آن لذت می‌برند، آورده می‌شود:

خواب پتوی سنگین تهویه هوا

علم توضیح می دهد که چرا مردم دوست دارند با پتوی سنگین و تهویه هوا روشن بخوابند؟

وزش دستگاه تهویه ی هوا (AC) در تابستان در زمان خواب راحت در زیر یک یا دو پتوی ضخیم و مخملی برای برخی افراد ، احمقانه به نظر می رسد؛ ولی برای بقیه ...این دقیقا چیزی است که دکتر برای استراحت شبانه ی مطلوب سفارش کرده است. بسیاری از مردم عاشق خوابیدن در زیر پتوی ضخیم هستند در حالی که تهویه را در وسط تابستان روشن کرده اند. آنها اغلب به خاطر اتلاف انرژی ، از این مساله انتقاد می کنند ولی شواهد علمی این رویه ی متناقض را تایید می کنند....

هرگز از بین بردن احساس عصبانیت مدنظر نیست. هدف یادگیری مهارت‌های کنترل عصبانیت است.

چرا من تا این حد عصبانی هستم

برخی از مردم با نحوه‌ی کنترل صحیح آن مشکل دارند. عصبانیت شدید و مداوم می‌تواند روابط، شغل، زندگی اجتماعی، اعتبار و یا حتی سلامتی شما را به خطر بیندازد. دکتر میچ آبرامز، کارشناس مدیریت عصبانیت و پرفسور روانشناس دانشکده پزشکی رابرت وود جانسون در دانشگاه راتگرز، بیان می‌کند که «عصبانیت به خودی خود نه خوب است و نه بد». عصبانیت پایین یا متوسط حتی می‌تواند خوب باشد و باعث شود تا شما اشتباه ها را اصلاح و بهبود سازید.

12 اردیبهشت 1395

تغذیه
من خسته، تحریک پذیر و عصبی بودم و زود از کوره در می رفتم. مهم نبود که چقدر خوابیده بودم، باز هم خواب بیشتری میخواستم.

راه هایی برای جلوگیری از چاقی در زمان یائسگی

کاهش سطح استروژن منجر به مقاومت انسولین و اختلال تحمل کربوهیدارت می شود. بنابراین کاهش حساسیت به انسولین به این معنی است که شما احتمال بیشتری برای داشتن اضافه وزن دارید، به ویژگی در مناطقی که شما قبل از یائسگی هرگز مشکلی با آن نداشته اید، با نام مستعار چربی شکم!. یکی از ساده ترین راه ها برای مدیریت کاهش حساسیت به انسولین و اجتناب از افزایش وزن این است که به ارزیابی مجدد تحمل کربوهیدراتهای خود پرداخته و برنامه غذایی را با آن تنظیم کنید.

با استفاده از یک ماسک خانگی می توانید از وقوع موخوره در موها جلوگیری کنید، و موها را زیبا و براق نگه دارید.ساختن این ماسک ها آسان است و احتمالا مواد لازم تشکیل دهنده آنها اکنون در اشپرخانه اطراف شما هست.

بهترین ها برای موهای شما

همه می خواهیم که موهای فوق العاده ای داشته باشیم.اما هیچ کدام از محصولات طراحی شده، رنگ امیزی، و ... نمی توانند به موهای شما کمک کنند اگر مراقبت از موها را انجام ندهید. حتی موهایی که بخاطر محصولات شیمیایی نرمی ودرخشندگی خود را از دست داده اند در صورت مراقبت به روش های زیر جذابیت خودشان را دوباره بدست می آورند.در اینجا ده نکته مراقبتی برای داشتن موهایی جذاب ، که حتی غریبه ها بخواهند آنها را لمس کنند آورده شده است.

11 اردیبهشت 1395

بیماری
هر کودک باید مرتبا توسط پزشک متخصص اطفال یا مرکز مراقبت های بهداشتی کودکان در مراحل ابتدایی سن خود ، چکاپ شود. مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها (CDC) ، غربالگری مخصوص ASD را در ویزیت 18-24 ماهه توصیه می کند.

اختلال طیف اوتیسم (قسمت دوم)

پزشکان ADS را بررسی رفتار کودک و رشد او را تشخیص می دهند. در کودکان کم سن ASD را در واقع می توان تا سن دو سالگی به طور معتبر تشخیص داد. کودکان بزرگتر و نوجوانان زمانی باید برای ASD ارزیابی شوند که والدین یا معلمین نگرانی هایی را بر مبنای مشاهده ی رفتار اجتماعی ، ارتباطی و بازی بچه ها مطرح کنند. تشخیص علائم بالینی ASD در بزرگسالان کار آسانی نیست. در بزرگسالان ، برخی از علائم ASD با علائم اختلالات دیگر بهداشت روانی مثل اسکیزوفرنی یا اختلال فزونکاری کمبود توجه (ADHD) مشترک است. بنابراین ، برای تشخیص درست ASD در بزرگسالان ، باید مشکلات گذشته ی او را فهمید و توانایی هایش را شناسایی کرده و به روش درست کمک کردن به او دست یافت.

شکلات سیاه ، سس ، آجیل و تخم مرغ ؟ همه در این لیست قرار دارند. این لیست برای سیر بودن و رضایتمندی من است.

9 غذا برای کاهش وزن

آیا با غذاهای لذیذ هم می توان رژیم گرفت ؟ اگر این سوال درست باشد ، خیلی خوب است. بدون شک : کاهش وزن با یم فرمول ساده برابر است. مصرف کالری شما باید از سوخت آن ، کمتر باشد. طبق گفته ی هضر مانگری ، RD‌، سخنگوی زن آکادمی تغذیه و برنامه ریزی غذایی میگوید که " غذاهای خاص به شما کمک کرده تا وزن بدن خود را کاهش دهید " ، " چونکه به شما کمک کرده تا سیری طولانی تری داشته و میل خوردن خود را کنترل کنید" .

بیماری
بیماری ویروس زیکا براثر ویروس زیکا به وجود می آید.

ویروس زیکا

بیماری ویروس زیکا براثر ویروس زیکا به وجود می آید. این بیماری بیشتر توسط نیش پشه آلوده نوع Aedes منتقل می شود. بیشترین علایم ظاهری زیکا، تب، جوش، درد مفاصل و ورم ملتحمه (چشم قرمز) است.

10 اردیبهشت 1395

بیماری
بیماری پوست مرغی اگزما ارثی

بیماری پوست مرغی

پوست بدن کراتین سازی می کند و وقتی لایه برداری نشود کنار فولیکول های مو تجمع می کند و روزنه های خروج مو را مسدود می کند در نتیجه سفت می شود و تشکیل کراتوسیس پیلاریس می دهد.

بیماری
بیماری که در آن آرتریت همراه با تب است و یا پیش علائمی به صورت تب دارد و به مدت حداقل دو هفته به طول می‌انجامد.

آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانی چیست

در حال حاضر آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانی به طور گسترده‌ای برای شرح انواع گوناگون آرتریت‌های مزمن کودکان استفاده می شود. در حالت کلی، علائم آرتریت نوجوانی شامل درد مفاصل، تورم، حساسیت به لمس، گرما، و سفتی است که بیش از 6 هفته مداوم به طول می‌انجامد. این خود به هفت زیرگروه با علائم مشخصه جداگانه تقسیم می‌شود:

درختان نیز می توانند آلرژی شما را تشدید کنند خواه دارایی شما باشند یا نه چونکه درختان مقدار زیادی گرده رها می کنند که می تواند از منبع اصلی تا مایل ها آن طرف تر پخش شود.

گرده های آلرژی زا

درختان نیز می توانند آلرژی شما را تشدید کنند خواه دارایی شما باشند یا نه چونکه درختان مقدار زیادی گر...

9 اردیبهشت 1395

تغذیه
در زمان انتخاب سبزیجات ، مجموعه ای از رنگ ها و گونه ها را روزانه بخورید. بروکلی ، اسفناج ، سبزیجات کلم برگ ، کلم پیچ یا دیگر سبزی های تیره ، انتخاب خوبی هستند.

گیاهان : شرکایی در سلامت ؟ میوه ها ، سبزیجات ، بوته ها و شما

آیا چیزی لذیذتر و مغذی تر از گوجه فرنگی های رسیده ، هلوهای تازه و غلات یا گیاهان و ادویه جات مطبوع وجود دارد ؟ گیاه خوراکی خود را پرورش دهید – خواه در باغچه ی حیات خلوت یا در چند گلدان در لبه ی پنجره که کار جالب ، پرارزش و سالمی است. اگر بخشش باغچه ی خود را با دوستان و همسایه ها تقسیم کنید ، حتی می توانید روابط اجتماعی خود را نیز گسترش داده و سلامتی را نیز به اطراف توسعه بخشید.