سلامت و بهداشت - صفحه 4

سلامت و بهداشت، تغذیه، پوست، مو و زیبایی، ورزش و تندرستی، تناسب اندام، سلامت زنان و سلامت روان

23 اردیبهشت 1395

بیماری
آلرژی سرفه آبریزش بینی عطسه

روش های طبیعی تسکین آلرژی

40-50 میلیون انسان با این مساله همه ساله مواجه هستند : گرفتگی سر، آبریزش چشم ، آبریزش بینی و عطسه که علائم آلرژی فصلی هستند. خبر خوب این است که شما همیشه مجبور به مصرف قرص برای بهتر شدن نیستید،اگر شما هم از این مشکل رنج می برید با ادامه این مطلب با ما همراه باشید...

بیماری
گن های شکسته مشکل بسیار جدی ای با بالا رفتن سن هستند. آنها تا حد زیادی خطر مرگ را به خصوص در طول سال پس از شکستگی افزایش می دهند.

چه زمان استخوان ها می شکنند

ستخوان های شکسته در ستون فقرات شما دردناک هستند و خوب شدن آنها بسیار آهسته است. افرادی که در ستون فقراتشان استخوان های ضعیف دارند بتدریج قدشان کوتاه می شود و وضعیتشان به گوژپشتی درمی آید. با گذشت زمان یک ستون فقرات خمیده می تواند راه رفتن یا حتی نشستن را سخت کند.

22 اردیبهشت 1395

آناناس شامل پروتئاز سیستئین است که به هضم پروتئین کمک می کند. همچنین حاوی بروملین است که نه تنها به هضم کمک می کند بلکه بعنوان یک عامل ضد التهاب عمل می نماید.

نوشیدنی سم زدای آب نارگیل

آب نارگیل حاوی طیف گسترده‌ای از ویتامین ها، مواد معدنی، الکترولیت ها، اسیدهای آمینه، سیتوکین، آنزیم‌ها، و هورمون فیتو است، خواص ضد پیری و ضد سرطانی دارد. آب نارگیل برای افراد مبتلا به اسهال مفید است. برای هضم مفید بوده و آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود.

توت فرنگی سرشار از ویتامین C، منگنز و فیبر است. این میوه قرمز و لذیذ دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد التهاب بوده، نیز به تنظیم سطح قند خون کمک می کند.

آب سم‌ زدای بلیس سامر

کیوی یک منبع عالی از ویتامین C، ویتامین A و ویتامین K می‌باشد. میوه های گرمسیری خواص ضد سرطانی و انتی اکسیدانی داشته و از آسیب دیدن DNA جلوگیری می کنند. در مقابل آسم بسیار موثر بوده و از دژنراسیون ماکولا جلوگیری کرده، موجب بهبود سلامت قلبی عروقی شده و سطح قند خون را کنترل می کند.

تمشک سرشار از روزمین است (یک ماده مغذی) که وزن را کاهش و از تشکیل چربی کبد جلوگیری می کند. روزمین خواص ضد سرطانی دارد و منبع خوبی از آنتی اکسیدانهاست.

اسموتی تمشک و گلابی

گلابی سرشار از اسید سینامیک است که عاملی ضد سرطانی می باشد. گلابی حاوی فلاونوئیدهاست که به کنترل سطح قند خون کمک می کند. همچنین از بیماری های قلبی عروقی پیش گیری کرده و دارای خواص آنتی اکسیدانی است.

دانه های زیره سیاه آهن بالایی دارند که در دوران قاعدگی زنان مهم می باشد. دانه زیره سبز نیز به هضم غذا کمک و با سرطان مبارزه می کند.

انبه سوپرایز

دانه های زیره سیاه آهن بالایی دارند که در دوران قاعدگی زنان مهم می باشد. دانه زیره سبز نیز به هضم غذ...

شکستگی استخوان ها در هر سنی بسیار دردناک است. برای افراد مسن تر، استخوان ضعیف می تواند کشنده باشد. از هر 5 نفر، یک نفر با شکستگی لگن ظرف یک سال از آسیب خود می میرد.

اهمیت استحکام استخوان ها

شکستگی استخوان ها در هر سنی بسیار دردناک است. برای افراد مسن تر، استخوان ضعیف می تواند کشنده باشد. ا...

21 اردیبهشت 1395

نعناع طبع سرد دارد. و به حرکت صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند و نیز در دفع چربی مفید می باشد.

آب سم زدای مخلوط لیمو و خیار

لیمو با انتقال صفرا از کبد به روده کوچک، به کاهش چربی اضافی بدن کمک می کند. • خیار به دفع سموم و بازپس گیری آب توسط سلول‌ها کمک می کند.

برگ گشنیز دارای ویتامین A و ویتامین K می‌باشد. همچنین غنی از مواد معدنی مانند کلسیم و پتاسیم است.

سان شاین گود مورنینگ

پرتقال سرشار از ویتامین C و فیبر است. این خواص پرتقال را به یک منبع عالی از آنتی اکسیدان تبدیل می کند. پرتقال سطح کلسترول خون را پایین می‌آورد. از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری کرده، خطر ابتلا به زخم معده، دل درد، سرطان ریه را کاهش داده و در برابر آرتریت روماتوئید و بیماری قلبی عروقی محافظت می کند.

 دارچین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد لختگی، و خواص ضد میکروبی است. همچنین سطح قند خون را کنترل، باعث بهبود عملکرد مغز، محافظت از بیماری‌های قندی و طبیعت گرم در بدن است.

آب سم‌ زدای آناناس

آناناس شامل پروتئاز سیستئین است که به هضم پروتئین کمک می کند. همچنین شامل بروملین است که نه تنها در هضم بلکه به عنوان عاملی ضد التهابی عمل می کند. • لیمو با کمک به انتقال صفرا از کبد به روده کوچک به کاهش چربی اضافی بدن کمک می کند.

نعناع طبیعت سرد دارد. به حرکت صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند.

آب سم‌ زدا

نعناع طبیعت سرد دارد. به حرکت صفرا از کبد به روده کوچک کمک می کند.