11 اردیبهشت 1397

بسیاری از مردم از فواید ورزش کردن و تأثیرات خوبی که روی سیستم قلبی عروقی، ماهیچه ها و استخوان ها دارد مطلع هستند.
بیماری

تقویت سیستم ایمنی بدن هفت روش

سیستم ایمنی بدن انسان به طور طبیعی در برابر بیماریها از بدن محافظت می کند. اما این کافی نیست و با فراهم کردن آنچه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، و کنار گذاشتن فعالیتهایی که موجب ضعف این سیستم می شود، می توانید اقدام به تقویت سیستم ایمنی بدن خود کنید

مدیتیشن، آموزش اتوژن، تمدد اعصاب مترقی، بیوفیدبک، یوگا
سلامت روان

روش‌های تمدد اعصاب

به یاد داشته باشید که این روش‌های تمدد اعصاب بخشی از برنامه‌ی کلی مدیریت استرس هستند. روش‌های تمدد اعصاب به سطح برانگیختگی روحی بر اساس مدل استرس بستگی دارد و به‌عنوان مداخله‌هایی بین استرس، بیماری و ناخوشی مطرح می‌گردد. با توجه به اینکه شما هرکدام از این روش‌ها را یاد خواهید گرفت، دو دیدگاه اضافی باید مطرح شوند.

10 اردیبهشت 1397

سکته مغزی یکی از علل اصلی معلولیت های شدید طولانی مدت در سراسر جهان است
بیماری

اختلالات پس از سکته مغزی

ضعف حرکتی، مشکلات هماهنگی و تعادل، اختلال در حرکات عضلات و ناتوانی در انجام کارهای جسمی ، اسپاسم، کاستی حسی ، غفلت یک سویه) آسیب به یکی از نیمکره‌های مغز ( ، زبان پریشی، اختلال تکلم، درد مرکزی، درد شانه، افسردگی، مشکلات شناختی و مشکلات رفتاری بسته به منطقه آسیب دیده مغز.

9 اردیبهشت 1397

این پوسچر نامناسب در حال افزایش است
بیماری

روش بهبود پوسچر

متأسفانه تقاضا برای محیط کار مدرن، منجر به پوسچر ضعیف برای بسیاری از افراد شده است. چه ناشی از وضعیت نادرست مزمن و ایستای بدن در محل کار و حرکت محدود در محل کار باشد و چه حرکت تکراری ناشی از نیاز شغلی باشد، محیط کاری مدرن موجب پوسچر نامناسب برای میلیون‌ها نفر شده است که تأثیر منفی روی سلامتی آن‌ها گذاشته است.

6 اردیبهشت 1397

بدون شک درگیر شدن در فعالیت بدنی،اگر مهم ترین کار نباشد، یکی از مهم ترین کارهاست که یک فرد برای ارتقا عملکرد مطلوب می تواند انجام دهد.
سلامت روان

روانشناسی فعالیت بدنی و تندرستی

فعالیت بدنی (پی ای) و روانشناسی مثبت یک ترکیب کامل هستند، یکی بر شاد ساختن افراد با عملکردی کامل (روانشناسی مثبت) تمرکز دارد، و دیگری راهی امتحان شده و آزمایش شده برای ایجاد چنین افراد مثبتی (فعالیت جسمانی) است.

پس از خوردن یک شام چرب و پر کالری چه احساسی دارید؟
تغذیه

تاثیر مثبت تغذیه بر سلامت روان و تندرستی

از آنجا که روانشناسی مثبت بر روی سلامت متمرکز است جای تعجب است که بر نقش بالقوه تغذیه در این رشته توجه اندکی مبذول شده است. برای ما مهم است که مجددا به سلامت به یک معنای جامع بنگریم. ارتباط بین آنچه که ما انجام می دهیم و آنچه که می خوریم به طور بالقوه می تواند سلامت ما را تحت تاثیر قرار دهد.

3 اردیبهشت 1397

آیا زنجبیل برای همه مفید است؟باید بگوییم خیر زنجبیل برای افراد زیرضرر دارد و  باید از مصرف آن خودداری کنند.
تغذیه

این افراد زنجبیل مصرف نکنند

یکی از ادویه های پرمصرف در رژیم غذایی،مخصوصا رژیم غذایی مدیترانه ای زنجبیل است. فواید زنجبیل عمدتا به خاطر آنتی‌اکسیدان‌ها، خواص ضد التهابی و ترکیبات درمانی آن می باشد. این گیاه در بسیاری غذاها (مخصوصا غذاهای آسیایی) و نوشیدنی ها بخاطر طعم تند و بینظیرش استفاده می شود.

دیابت باعث تغییر تولید عادی بزاق شده و حس تشنگی زیاد را افزایش می دهد.
بیماری

علائم دیابت 8 مورد

بیماران مبتلا به دیابت با خشکی پوست مخصوصا در پاها مواجه می شوند ،باید به وضعیت پاهای خود توجه بیشتری داشته باشند. 

2 اردیبهشت 1397

ورم پستان به التهاب غده پستانی ، فارغ از دلیل آن اشاره دارد.
حیوانات

ورم پستان در گوسفند و بز

از آنجایی که درمان اغلب بی نتیجه است تاکید بایستی بر روی کنترل ورم در پستان گوسفند ، پستان بز و پیشگیری از ایجاد آن باشد .

قرار گرفتن در معرض آن‌ها موجب آلرژی مزمن و در موارد شدید آسم می‌شود.
بهداشت

روش‌های ارزیابی آلاینده‌های زیستی

این آلاینده‌ها شامل قطعات هیف و اسپور کپک‌ها، گلوکان قارچ، مایکوتوکسین ها، باکتری‌های پست و عالی (اکتینومیست ها)، اندوتوکسین باکتریایی، آنتی‌ژن‌های مربوط به ضایعات مدفوع و اجزای بدن کنه‌ها و سوسک‌های ریز و اجزای گرد و غبار سطحی که گرد آلی مولکول‌های بزرگ (MOD) نامیده می‌شود، هستند.

1 اردیبهشت 1397

استفاده از شیمی درمانی خوراکی در طول دهه ها ی گذشته افزایش یافته است .
دارو

مزایا و معایب شیمی درمانی خوراکی

شیمی درمانی هایی که به صورت خوراکی تجویزشده اند، مزایا و معایبی را برای بیماران دربر دارند. از یک طرف، آنها اجازه خودمهاری بیشتر را می دهند و مراجعه به بیمارستان کمتر مورد نیاز است. از سوی دیگر، بیماران باید خودشان رژیم شیمی درمانی خود را مدیریت کنند و باید در صورت عوارض جانبی سمی به درستی واکنش نشان دهند.

31 فروردین 1397

ستون فقرات دارای انحنای عادی در صفحه ساژیتال است که کیفوز سینه اولین انحنا است.
بیماری

کیفوز سینه

چندین عامل با کیفوز بیش از حد (هایپرکیفوز) ارتباط دارند که عبارت‌اند: از بین رفتن ارتفاع دیسک‌های بین مهره و صفحه انتهای مهره از بین رفتن ارتفاع مهره قدامی و عدم قدرت و استقامت در عضلات اکستانسور کمر

30 فروردین 1397

26 فروردین 1397

25 فروردین 1397

دونده های مبتلا به سندروم درد پاتلوفمورال
بیماری

سندروم درد پاتلوفمورال

تعدادی از محققان، این فرضیه را بیان نمودند که ضعف ساختار عضلانی ابداکتور ران، عامل کمک کننده اولیه به سندروم درد پاتلوفمورال (PFPS) است. عضلات ابداکتور ران ، به عنوان کنترل گریز از مرکز عضله های ران و عضلات دور شونده، و بنابراین به عنوان زاویه حالت ضربدری زانو در طول فاز تکیه کردن در دویدن در نظر گرفته می شوند.

20 فروردین 1397

19 فروردین 1397

18 فروردین 1397

هر دوی بزرگسالان و کودکان می توانند ADHD داشته باشند .
سلامت روان

همه چیز درباره اختلال بیش فعالی یا ADHD

اختلال بیش فعالی یا ADHD و کم توجهی یک اختلال سلامت روانی است که می تواند سطوح بیش از حد معمول در رفتارهای پرخاشگرانه و تحرک آمیز را ایجاد کند . افراد مبتلا به اختلال ADHD همچنین ممکن است این مشکل را داشته باشند که نمی توانند تمام توجه خود را بر روی یک کار قرار دهند و یا برای مدت طولانی بنشینند.

17 فروردین 1397

پدیده ای به نام "معروف شدن احمقها"
سلامت روان

اینستاگرام فضایی برای به اشتراک گذاشتن بی هنری! فرصتی که ما در اختیار احمقها میگذاریم

آیا وقت آن نرسیده که همین الان به صفحه اینستاگرام خودمان سر بزنیم و ببینیم که چه تعداد از افراد اینچنینی را فالو داریم و چقدر در اتفاقات ناگواری که این مجانین در آینده میتوانند رقم بزنند شریکیم؟لطفا احمقها را معروف نکنیم، همین حالا یک گام مثبت بردارید و چند نفر از این افراد را برای همیشه فراموش کنید

16 فروردین 1397

اختلال دو قطبی یک عدم تعادل در کنترل احساسات و وضعیت روحی است که با دوره های متناوب افسردگی و تحریک پذیری همراه است.
سلامت روان

اختلال دوقطبی و خشم

ختلال دوقطبی ( BP ) یک اختلال مغزی است که باعث تغییرات غیر منتظره و اغلب هیجانی در شما می شود . تحریک پذیری حالتی است که افراد احساساتی مبتلا به BP اغلب آن را تجربه می کنند و خشم در این دوره ها بسیار شایع است .

12 فروردین 1397

نوتروپیک ها مکمل های طبیعی یا دارو هایی هستند که تاثیر مثبتی بر عملکرد مغز انسان دارند.
سلامت روان

بهترین مکمل های نوتروپیک برای تقویت قدرت مغز 10 مورد

Nootropic ها مکمل های طبیعی یا دارو هایی هستند که تأثیر مثبتی بر عملکرد مغز افراد سالم دارند . حتی در افرادی که عملکرد مغزشان دچار مشکل شده است مثل کسانی که آلزایمر گرفته اند ممکن است بهبود های قابل توجهی را ایجاد کنند . بسیاری از این ها می توانند حافظه ، انگیزه ، خلاقیت ، هوشیاری و عملکرد شناختی عمومی را تقویت کنند .

11 فروردین 1397

مواد معدنی از 0.2 تا 0.3% مجموع همه مواد خوراکی ورودی در غذای روزمره را نشان می دهند.
تغذیه

نقش مواد معدنی موجود در غذا ها

مواد معدنی خوراک روزانه برای نگهداری سوخت و ساز سلولی و کار کرد نسج (بافت) ضروری هستند. این مواد خوراکی در شماری از فرآیندهای فیزیولوژیکی و بیو شیمیایی مهم برای سلامتی مشارکت می کند. به دلیل فعالیت بیو شیمیایی وسیعشان، تعدادی از این عناصر عمداً به عنوان عوامل عامل دار در غذاهای متنوعی استفاده می شوند.

10 فروردین 1397

کافئین دارای اثر قوی بر بدن است .
تغذیه

overdose با کافئین

کافئین که به عنوان یک محرک در برخی نوشیدنی ها و مواد غذایی وجود دارد یک محرک است که می تواند در دراز مدت فرد را به مواد حاوی آن وابسته کند و مصرف بیش از اندازه ی آن هم اثرات مخربی روی سیستم های بدن دارد.