سلامت و بهداشت - صفحه 43

سلامت و بهداشت، تغذیه، پوست، مو و زیبایی، ورزش و تندرستی، تناسب اندام، سلامت زنان و سلامت روان

9 اردیبهشت 1397

بیماری
این پوسچر نامناسب در حال افزایش است

روش بهبود پوسچر

متأسفانه تقاضا برای محیط کار مدرن، منجر به پوسچر ضعیف برای بسیاری از افراد شده است. چه ناشی از وضعیت نادرست مزمن و ایستای بدن در محل کار و حرکت محدود در محل کار باشد و چه حرکت تکراری ناشی از نیاز شغلی باشد، محیط کاری مدرن موجب پوسچر نامناسب برای میلیون‌ها نفر شده است که تأثیر منفی روی سلامتی آن‌ها گذاشته است.

6 اردیبهشت 1397

بدون شک درگیر شدن در فعالیت بدنی،اگر مهم ترین کار نباشد، یکی از مهم ترین کارهاست که یک فرد برای ارتقا عملکرد مطلوب می تواند انجام دهد.

روانشناسی فعالیت بدنی و تندرستی

فعالیت بدنی (پی ای) و روانشناسی مثبت یک ترکیب کامل هستند، یکی بر شاد ساختن افراد با عملکردی کامل (روانشناسی مثبت) تمرکز دارد، و دیگری راهی امتحان شده و آزمایش شده برای ایجاد چنین افراد مثبتی (فعالیت جسمانی) است.

تغذیه
پس از خوردن یک شام چرب و پر کالری چه احساسی دارید؟

تاثیر مثبت تغذیه بر سلامت روان و تندرستی

از آنجا که روانشناسی مثبت بر روی سلامت متمرکز است جای تعجب است که بر نقش بالقوه تغذیه در این رشته توجه اندکی مبذول شده است. برای ما مهم است که مجددا به سلامت به یک معنای جامع بنگریم. ارتباط بین آنچه که ما انجام می دهیم و آنچه که می خوریم به طور بالقوه می تواند سلامت ما را تحت تاثیر قرار دهد.

3 اردیبهشت 1397

تغذیه
آیا زنجبیل برای همه مفید است؟باید بگوییم خیر زنجبیل برای افراد زیرضرر دارد و  باید از مصرف آن خودداری کنند.

این افراد زنجبیل مصرف نکنند

یکی از ادویه های پرمصرف در رژیم غذایی،مخصوصا رژیم غذایی مدیترانه ای زنجبیل است. فواید زنجبیل عمدتا به خاطر آنتی‌اکسیدان‌ها، خواص ضد التهابی و ترکیبات درمانی آن می باشد. این گیاه در بسیاری غذاها (مخصوصا غذاهای آسیایی) و نوشیدنی ها بخاطر طعم تند و بینظیرش استفاده می شود.

2 اردیبهشت 1397

شاید باور کردنش سخت باشد ولی همزمان با انتشار بازیهایی مثل gta و کال آف دیوتی آمار جنایت های خشونت بار در آمریکا کاهش یافت

بازیهای ویدئویی یا قوانین خرید و فروش سلاح ، کدام یک مقصر خشونت جامعه آمریکایی هستند (بخش دوم)

رییس جمهور آمریکا دیواری کوتاهتر از دیوار بازیهای کامپیوتری پیدا نمیکند ولی میداند که ایندفعه صرفا یک سخنرانی بر علیه خشونت بازیهای کامپیوتری کافی نخواهد بود پس ترامپ ترتیب یک جلسه را با حضور مدیران ارشد صنعت گیم و بازی داد. به دستور ترامپ در ابتدای این جلسه یک ویدئو از صحنه‌های خشن چند بازی پخش شد تا توپ را در زمین سازندگان بازیهای رایانه‌ای بیاندازد.

1 اردیبهشت 1397

دارو
استفاده از شیمی درمانی خوراکی در طول دهه ها ی گذشته افزایش یافته است .

مزایا و معایب شیمی درمانی خوراکی

شیمی درمانی هایی که به صورت خوراکی تجویزشده اند، مزایا و معایبی را برای بیماران دربر دارند. از یک طرف، آنها اجازه خودمهاری بیشتر را می دهند و مراجعه به بیمارستان کمتر مورد نیاز است. از سوی دیگر، بیماران باید خودشان رژیم شیمی درمانی خود را مدیریت کنند و باید در صورت عوارض جانبی سمی به درستی واکنش نشان دهند.

31 فروردین 1397

بیماری
ستون فقرات دارای انحنای عادی در صفحه ساژیتال است که کیفوز سینه اولین انحنا است.

کیفوز سینه

چندین عامل با کیفوز بیش از حد (هایپرکیفوز) ارتباط دارند که عبارت‌اند: از بین رفتن ارتفاع دیسک‌های بین مهره و صفحه انتهای مهره از بین رفتن ارتفاع مهره قدامی و عدم قدرت و استقامت در عضلات اکستانسور کمر

30 فروردین 1397

کودک
جراحی یکی از ترسناک ترین فرایندهای پزشکی می باشد که منجر به مشکلات..

ارزیابی ترس های بیمارستانی در کودکان

ترس ها و نگرانی های کودکان در رابطه با فرآیندهای پزشکی (نمونه های خون گیری، مکش مغز استخوان و برق نگاری ماهیچه و غیره) مطالعه فاکتورهایی که این نگرانی ها را موجب می شود و طراحی برنامه هایی برای جلوگیری و یا کاهش مشکلات عاطفی که با کارهای پرسنل پزشکی مداخله دارد و باعث پیامدهای منفی بر روی سازگاری های متعاقب روانی کودک می شود، را به دنبال داشته است.

26 فروردین 1397

25 فروردین 1397

بیماری
دونده های مبتلا به سندروم درد پاتلوفمورال

سندروم درد پاتلوفمورال

تعدادی از محققان، این فرضیه را بیان نمودند که ضعف ساختار عضلانی ابداکتور ران، عامل کمک کننده اولیه به سندروم درد پاتلوفمورال (PFPS) است. عضلات ابداکتور ران ، به عنوان کنترل گریز از مرکز عضله های ران و عضلات دور شونده، و بنابراین به عنوان زاویه حالت ضربدری زانو در طول فاز تکیه کردن در دویدن در نظر گرفته می شوند.

20 فروردین 1397

19 فروردین 1397

18 فروردین 1397

بر خلاف تصور خیلی از افراد ADHD یا بیش فعالی اختلالی است که هم در کودکان و هم در بزرگسالان به وجود می آید

همه چیز درباره اختلال بیش فعالی یا ADHD

اختلال بیش فعالی یا کمبود توجه ( ADHD ) یک اختلال سلامت روانی است که می تواند سطوح بیش از حد معمول در رفتارهای پرخاشگرانه و تحرک آمیز را ایجاد کند . افراد مبتلا به اختلال ADHD همچنین ممکن است این مشکل را داشته باشند که نمی توانند تمام توجه خود را بر روی یک کار قرار دهند و یا برای مدت طولانی نشسته باشند .

17 فروردین 1397

پدیده ای به نام "معروف شدن احمقها"

اینستاگرام فضایی برای به اشتراک گذاشتن بی هنری! فرصتی که ما در اختیار احمقها میگذاریم

آیا وقت آن نرسیده که همین الان به صفحه اینستاگرام خودمان سر بزنیم و ببینیم که چه تعداد از افراد اینچنینی را فالو داریم و چقدر در اتفاقات ناگواری که این مجانین در آینده میتوانند رقم بزنند شریکیم؟لطفا احمقها را معروف نکنیم، همین حالا یک گام مثبت بردارید و چند نفر از این افراد را برای همیشه فراموش کنید

16 فروردین 1397

اختلال دو قطبی یک عدم تعادل در کنترل احساسات و وضعیت روحی است که با دوره های متناوب افسردگی و تحریک پذیری همراه است.

اختلال دوقطبی و خشم

ختلال دوقطبی ( BP ) یک اختلال مغزی است که باعث تغییرات غیر منتظره و اغلب هیجانی در شما می شود . تحریک پذیری حالتی است که افراد احساساتی مبتلا به BP اغلب آن را تجربه می کنند و خشم در این دوره ها بسیار شایع است .

12 فروردین 1397

نوتروپیک ها مکمل های طبیعی یا دارو هایی هستند که تاثیر مثبتی بر عملکرد مغز انسان دارند.

بهترین مکمل های نوتروپیک برای تقویت قدرت مغز 10 مورد

Nootropic ها مکمل های طبیعی یا دارو هایی هستند که تأثیر مثبتی بر عملکرد مغز افراد سالم دارند . حتی در افرادی که عملکرد مغزشان دچار مشکل شده است مثل کسانی که آلزایمر گرفته اند ممکن است بهبود های قابل توجهی را ایجاد کنند . بسیاری از این ها می توانند حافظه ، انگیزه ، خلاقیت ، هوشیاری و عملکرد شناختی عمومی را تقویت کنند .

11 فروردین 1397

تغذیه
مواد معدنی از 0.2 تا 0.3% مجموع همه مواد خوراکی ورودی در غذای روزمره را نشان می دهند.

نقش مواد معدنی موجود در غذا ها

مواد معدنی خوراک روزانه برای نگهداری سوخت و ساز سلولی و کار کرد نسج (بافت) ضروری هستند. این مواد خوراکی در شماری از فرآیندهای فیزیولوژیکی و بیو شیمیایی مهم برای سلامتی مشارکت می کند. به دلیل فعالیت بیو شیمیایی وسیعشان، تعدادی از این عناصر عمداً به عنوان عوامل عامل دار در غذاهای متنوعی استفاده می شوند.

10 فروردین 1397

تغذیه
کافئین دارای اثر قوی بر بدن است .

overdose با کافئین

کافئین که به عنوان یک محرک در برخی نوشیدنی ها و مواد غذایی وجود دارد یک محرک است که می تواند در دراز مدت فرد را به مواد حاوی آن وابسته کند و مصرف بیش از اندازه ی آن هم اثرات مخربی روی سیستم های بدن دارد.

8 فروردین 1397

تغذیه
بدن برای تامین نیاز های خود روزانه به مقدار مشخصی کالری نیاز دارد

اگر یک روز غذا نخورید چه می شود؟

رژیم های تغذیه ای معمولا بر اساس کاهش کالری دریافتی برنامه ریزی می شوند که به شیوه های مختلفی م تواند صورت بگیرد کی از آنها این است که در مجموع در طول هفته با یکی دو روز ناشتایی کالری کمتری را دریافت کنید.

4 فروردین 1397

بیماری های قلبی عامل اول مرگ و میر در سطح جهان است.

شبکه ی عصبی ژنتیکی بر اساس داده کاوی در پیش بینی بیماری های قلبی بوسیله ی عوامل خطر

در سال 2008، حدود 17.3 میلیون نفر به دلیل بیماری های قلبی مردند که 20 درصد تمام مرگ ومیر ها را تشکیل می داد. از این مقدار، حدود 7.3 میلیون مورد به دلیل بیماری عروق کرونر بود و 6.2 میلیون مورد نیر به دلیل سکته رخ داده بود.

2 فروردین 1397

بیماری
چندین روش تشخیص کامپیوتری در آثار برای تشخیص CAD پیشنهاد شده اند.

تشخیص بیماری عروق کرونری

بیماریهای قلبی عروقی، گروهی از اختلالات قلب و عروق خونی آن می باشند از جمله بیماری عروق کرونر (CAD)، بیماری عروق مغزی، بیماری شریانی محیطی، بیماری روماتیسمی قلب، بیماری مادرزادی قلبی، آمبولی ریه.