14 خرداد 1397

 آیا تخم مرغی که در یخچال خود دارید خراب است یا نه
تغذیه

چگونه متوجه تازه بودن تخم مرغ شویم؟

اگر این سؤال برایتان پیش آمده است که چگونه بوسیله این راهکار ساده، از تازه بودن (یا نبودن) تخم مرغ آگاهی کسب می کنیم، به ادامه متن و توضیحاتی که راجع به این راهکار داده شده است توجه کنید

9 خرداد 1397

 جالب است بدانید که تغذیه شما در طول روز، می‌تواند تأثیر بسزایی بر افزایش تمرکز داشته باشد
تغذیه

غذاهایی که سبب افزایش تمرکز و قدرت ذهن می‌شوند 7 مورد

اگرازیک دونده مسابقات دوی ماراتون درباره سلامتی انسان سؤال کنید، مطمئناً جوابی که خواهید شنید محدود به سلامتی جسمانی و فیزیکی نمی‌شود. درحقیقت برای این شخص و بسیاری ازافراد، سلامت ذهنی انسان از اهمیتی هم سطح با سلامت فیزیکی برخوردار است.

مرز باریکی میان دو قلمرو مرئی و نامرئی وجود دارد. این حقیقت که همه ما در هر دو این قلمروها زندگی می‌کنیم، قابل انکار نیست.
سلامت روان

علت بیماری‌های روانی

عوامل مشکل‌ساز در سبک زندگی یک فرد، شامل رژیم غذایی، سموم شیمیایی و بزرگ کردن کودک است که تغییرات اپی‌ژنتیکی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سبک زندگی والدین می‌تواند علائم ژنتیکی اکتسابی از زمان تولد را تعیین کند

5 خرداد 1397

برای نداشتن اضافه‌وزن و کنترل اشتهای خود، یکی از راهکارهایی که می‌توانید مورد استفاده قرار دهید، خوردن آهسته غذا است.
تغذیه

فواید خوردن آهسته غذا به همراه راهکارهایی برای این کار

بنا به تحقیقاتی که در مرکز مطالعه به روی بیماری‌های قلبی در آمریکا در سال 2017 صورت گرفته است، افرادی که در خوردن غذای خود حوصله به خرج می‌دهند و به جای اینکه غذای خودرا یکباره و به سرعت بخورند، کمی وقت بیشتری برای این کار لحاظ می‌کنند کمتر در معرض چاق شدن و بیماری‌هایی چون سندرم متابولیک قرار می‌گیرند

بیماران به دلیل مشخص بالابودن خطر مرگ یا عوارض جدی به بخش مراقبت های ویژه آورده می شوند
بیماری

دوگانگی بین درمان و آسایش

اگرچه نگرش ها درباره مسئله مراقبت تسکینی درحال تغییر است، اما این دیدگاه که مراقبت تسکینی یک جایگزین متقابل انحصاری برای مراقبت های ویژه تهاجمی است به طور گسترده ای میان کلینیسین ها ، بیماران و خانواده هایشان رواج دارد.

4 خرداد 1397

مصرف زیاد کربوهیدرات تاحدی مضر است که می‌تواند بدل به تهدیدی برای جان انسان شود.
تغذیه

کربوهیدرات مضر و اثرات آن در بدن بخش اول

روزی روزگاری همه محققان براین باور بودند که چربی به طور کلی برای بدن مضر است و درحال حاضر این یکی از افسانه‌هایی است که نباید باور کرد، چراکه تحقیقات نشان می‌دهد برخی چربی‌ها برای بدن بسیار مفید هستند

یک قوطی کامل نوشابه گازدار حاوی چیزی حدود سی و نه گرم کربوهیدرات است
تغذیه

کربوهیدرات مضر و اثرات آن بخش دوم

عادات غذایی مردم در خوردن گواه این ادعا است که مصرف شکرهای فرآوری شده در رژیم غذایی روزانه افراد به سرعت درحال افزایش است و این رژیم غذایی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، چراکه مصرف اینگونه شکرها تنها برای مدتی به افراد احساس سیری می‌بخشد

اختلالات روانی بطور ویژه ای برای درک خطر خودکشی امری خاص نیستند.
سلامت روان

چگونه خطر خودکشی را کاهش دهیم

این واقعیت که تنها تعدادی ،نه همه ی افراد با شرایط روانی دست به خودکشی میزنند نشان میدهد که باید فاکتورهای دیگری باشند که مستقیما منجر به خودکشی میشوند.

30 اردیبهشت 1397

محروم کردن فرد از فرصت ها یا توانایی استفاده از آنها, نوعی آسیب رساندن به وی می باشد.
سلامت روان

استدلال کمال گرایی رز Raz

رایج ترین زمینه برای احضار اصل آسیب, حقوق جزایی است. رفتاری که جزایی شده, تحت تهدید به زندانی شدن انجام شده است و زندانی کردن می تواند بازه ی وسیعی از انتخاب ها را از بین ببرد, یا می تواند آن ها را با شکل های متنوعی از قطع یا تخریب زندگی خانوادگی, روابط فردی عمیق, فرصت های کاری, دنبال کردن فعالیت های ارزشمند خارج از خانه, مشارکت سیاسی و غیره, به طور قابل توجهی کاهش دهد.

29 اردیبهشت 1397

به نظر شما مفیدترین سبزیجات برای سلامت بدن انسان کدام است؟
تناسب اندام

راهکارهایی برای کاهش وزن 14 مورد بخش اول

باوجود محصولات دارویی بیشماری که در مکان‌های متفاوت تبلیغ می‌شوند و در این تبلیغات ادعا می‌شود که برای کاهش وزن مفید هستند، این کار بدل به چالشی جدید شده است، چراکه بنظر می‌رسد عوارض ناشی از استفاده از اینگونه داروها بسیار بیشتر از فوائد احتمالی آنها است

28 اردیبهشت 1397

آنانی که سبک های زندگی ای را اتخاذ کرده اند که آنها را در معرض خطر قرار داده است ، به نسبت بیشتری از بیماری های مزمن رنج می برند
بیماری

ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری

با وجود اینکه هزینة مراقبت های بهداشتی در وضع بحرانی ای قرار دارد و شهروندان ثروتمندتر دسترسی بیشتری به آن دارند، مراقبت های بهداشتی، مترادف با تندرستی نیست؛ بلکه تنها یکی از چهار عوامل تعیین کنندة سلامت است. درک تعاملات این عوامل، به تسهیل توسعة یک فلسفة بنیادین برای برنامه های ارتقای سلامت، کمک می کند.

25 اردیبهشت 1397

 برای داشتن بدنی سالم  و قرار نگرفتن در معرض بیماری‌های احتمالی، با بکار بستن روش هایی که محققان درنظر گرفته‌اند
تازه ها

چگونه بهتر بخوابیم 19 روش

خواب کافی در طول روز بدن را روی فرم نگه می‌دارد، خطر ابتلا به نارسایی‌هایی را که متوجه قلب انسان است کاهش می‌دهد و نیز امکان ابتلا به بیماری‌هایی چون دیابت یا قندخون بالا را. علاوه براینها حافظه را نیز تقویت می‌کند.

21 اردیبهشت 1397

7 خاصیت طلایی زعفران
تغذیه

خواص زعفران

فرایند بسیار کارآمد و پرزحمت باعث شده که زعفران به گران ترین ادویه در جهان تبدیل گردد. در حال حاضر زعفران در ایران، یونان، مراکش، اسپانیا، کشمیر و ایتالیا تولید می شود. ایران مهمترین تولید کننده زعفران از لحاظ حجم و کیفیت است

چرا سیگار را کنار بگذاریم؟
اعتیاد

ترک سیگار بخش اول

برخلاف آنچه میان مردم تصور می‌شود، ریه، تنها عضوی از بدن انسان نیست که در معرض خطر قرار می‌گیرد (بوسیله کشیدن سیگار) و نیز سرطان تنها بیماری‌ای نیست که فرد سیگاری، با خطر ابتلا به آن مواجه است.

هر انسانی متفاوت از دیگران است و به همین خاطر انتخاب بهترین روش برای هر فرد بسته به شرایط زندگی‌اش دارد
اعتیاد

ترک سیگار بخش دوم

شاید کمی به نظرتان عجیب بیاید، اما بسیاری از کسانی که موفق به ترک سیگار شده‌اند از این روش استفاده کرده‌اند. آنها تصمیم گرفتند که دیگر سیگار نکشند و به همین ترتیب پای تصمیم خود ایستاده و در نهایت موفق به کنار گذاشتن آن شدند.

20 اردیبهشت 1397

به محض شروع به مصرف دخانیات، تأثیرات آن را احساس خواهید کرد.
اعتیاد

ضررهایی که مصرف دخانیات متوجه بدن می‌کند بخش اول

بر خلاف آنچه میان عامه مردم رایج است، تنها مشکل مصرف دخانیات، اختلال در کارکرد ریه نیست و نیز سرطان تنها بیماری‌ای نیست که افراد را تهدید می‌کند. درحقیقت مصرف دخانیات و تنباکو به بیشتر ارگان‌ها و سیستم‌های بدن انسان آسیب می‌رساند.

19 اردیبهشت 1397

این فرایند که به طور تقریبی از سن بیست و شش سالگی آغاز می‌شود، بسیار پیچیده است.
تازه ها

راهکارهایی برای افزایش طول عمر

زمانی که پا به سن می‌گذارید، تنها این پوست شما نیست که چین و چروک برمی‌دارد؛ درحقیقت این فرایند پیچیده‌تر از آنی است که فکر می‌کنید. تک تک سلول‌ها، بافتها و ارگان‌های بدن شما در این فرایند تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

18 اردیبهشت 1397

آیا فیزیوتراپی یا تنظیمات ارگونومی محل کار در شرکت‌کنندگان مبتلا به بیماری‌های مربوط به کار بازو، گردن یا شانه مفید هستند؟
بیماری

آیا فیزیوتراپی برای بیماری‌های مربوط به کار بازو، گردن یا شانه مفید هستند

در ایالات‌متحده، اختلالات تجمعی تروما بین 56 تا 65% همه آسیب‌های شغلی را تشکیل می‌دهند. در مجموع، شیوع این آسیب‌ها حدود 30% برآورد شده است و شیوع آن به‌سرعت در حال افزایش است. مداخلات معمول از قبیل فیزیوتراپی و تنظیمات ارگونومی محل کار، نقش مهمی در تیمارها بازی می‌کنند.

یماری، تب، جراحی، مشکل روانی و استرس، مشکلات تغذیه‌ای و مسائل دیگر مربوط به سلامتی انسان، همه برروی وضعیت ناخن‌های دست  تأثیرگذارند.
پوست، مو و ناخن

ناخن‌های دست می‌توانند نشانگر وضعیت سلامت جسمانی شما باشند

بیشتر ما تنها زمانی به ناخن‌های خود توجه خواهیم کرد که بیش از حد بلند شده باشند و قصد کوتاه کردن آنهارا داشته باشیم و یا اینکه با استفاده از وسایل آرایشی کمی آنها را تزیین کنیم. اما جالب است بدانیم که ناخن‌های دست حقاقی زیادی درباره وضعیت سلامت جسمانی ما در اختیارمان می‌گذارند

مهمترین کاری که در مواجه با این بیماری باید کرد، تشخیص علت و نوع اختلالی است که در کارکرد تیروئید بوجود می‌آید.
تغذیه

مواد غذایی مناسب برای رفع اختلالات تیروئیدی

به طور کلی هرچیزی که برای بدن ضرر داشته باشد، در عملکرد تیروئید نیز اختلال ایجاد می‌کند. بیش از هفتاد درصد کسانی که به پرکاری تیروئید دچار می‌شوند نتیجه عادت‌های ناسالم خودرا می‌بینند. عاداتی چون مصرف بیش از اندازه غذاهای فرآوری شده و نیز شکر.

15 اردیبهشت 1397

زمانی که خواب هستیم، یکی از نیمکره‌های مغز فعالیت بیشتری نسبت به نیمکره دیگر دارد
تازه ها

چگونگی فعالیت مغز انسان هنگام خواب

ذهن انسان کامل نیست، به این معنی که ما کنترل دقیقی برآنچه درخاطرمان می‌ماند و آنچیزی که فراموش می‌کنیم نداریم، درست شبیه به نوار کاستی که هنگام ضبط صدا مشکل داشته باشد.

14 اردیبهشت 1397

مهم نیست فرزند شما چقدر قد کشیده باشد یا اینکه ظاهرش چقدر تغییر کرده ، آنها هنوز همان کودکان سابق هستند.
کودک

چگونه کودکانی خوشحال و سالم داشته باشیم؟

کودکان برای وارد شدن به مرحله جوانی چیزی حدود ده سال زمان نیاز خواهند داشت. در واقع این ده سال به طور تقریبی بین سنین 11 تا 19 سال سپری می‌شود. این دوره از زندگی کودکان شما، دوره‌ای است که به مرور زمان ذهنیات و مغزشان تکامل پیدا می‌کند

13 اردیبهشت 1397

وقتی حملات پانیک ادامه پیدا کند و تکرار شود اختلال پانیک نام میگیرد
بیماری

بیماری پانیک چیست؟

پانیک بیماری روحی است که طی سالها اضطراب به وجود می آید و دلیل عمده آن اضطراب از زمان کودکی هست که ناگهان به صورت حمله ای که پر از استرس هست به وجود می آید که به آن حمله پانیکمی گویند.

11 اردیبهشت 1397

عفونت دستگاه ادراری (UTI) یک مشکل مهم بهداشتی در سراسر جهان است.
بیماری

عفونت ادراری در دوره ی بارداری

زنان بارداری که از سوزش ادراری شکایت دارند باید مشکوک به التهاب حاد مثانه و رحم (سیستیت) باشند، در حالی که بسیاری از موارد پیلونفریت در طول سه ماهه دوم و سوم اتفاق میافتند، و عوارض شامل سندرم شوک سپتیک ، کم خونی، باکتریمی (وجود باکتری در خون)، نارسایی تنفسی، و اختلال عملکرد کلیوی می باشند.

عفونت علامت دار مثانه، التهاب مثانه نام دارد و علائم بالینی آن در زنان باردار و غیر باردار یکسان هستند
بیماری

التهاب مثانه در زنان باردار

سوزش ادرار، خون در ادرار، چرک در ادرار، فوریت و تکرر ادرار. زنان بارداری که در مورد سوزش ادرار شکایت دارند باید به سیستیت حاد مشکوک باشند، و آزمایش ادرار و کشت ادرار باید به منظور راهنمایی برای بهترین درمان آنتی بیوتیکی انجام شوند.