سلامت و بهداشت - صفحه 5

سلامت و بهداشت، تغذیه، پوست، مو و زیبایی، ورزش و تندرستی، تناسب اندام، سلامت زنان و سلامت روان

1 خرداد 1395

استرس خشم عصبانیت کنترل

سبک تنشی شما به چه صورت است؟

آیا زمانی که تحت فشار هستید فریاد می زنید، گریه می کنید یا سکوت می کنید؟یاد بگیرید چرا شما واکنش نشان می دهید و چگونه مقابله می نمائید. از لحاظ فیزیکی،همگی ما به شیوه ای یکسان به استرس واکنش نشان می دهیم:قلب ما دچار طپش می شود، تنفس سریع رخ می دهد، ماهیچه ها کشیده شده و کف دست ها عرق می نمایند.اما از نظر احساسی؟این داستان کلا داستان دیگری است.روش شما- چه وحشتناک باشد، چه همراه با اشک باشد یا مشت و لگد زدن- چیزی است که همه دانشمندان آن را واکنش می نامند....

پوکی استخوان اغلب بیماری خاموش نامیده می شود زیرا از دست رفتن استخوان بدون علائم رخ می دهد.

علائم پوکی استخوان و راه های تشخیص

مردم ممکن است تا زمانی که استخوان هایشان آنقدر ضعیف شود که یک کشش، ضربه یا افتادن ناگهانی باعث شکستگی لگن یا فروپاشی ستون فقرات شود، ندانند که پوکی استخوان دارند. ستون فقرات از هم پاشیده ممکن است در ابتدا به شکل کمردرد شدید، از دست دادن قد، یا تغییر شکل ستون فقرات مانند کیفوز (وضعیت خمیدگی خیلی شدید) حس یا دیده شود.

جلوگیری از سقوط یک نگرانی عمده برای مردان و زنان مبتلا به پوکی استخوان است. افتادن می تواند احتمال شکستگی استخوان لگن، مچ دست، ستون فقرات یا بخش دیگری از اسکلت را افزایش دهد.

پیشگیری از سقوط در مردان و زنان مبتلا به پوکی استخوان

لاوه بر عوامل محیطی ذکر شده در زیر، سقوط می تواند توسط نقص بینایی یا تعادل، بیماری های مزمنی که بر عملکرد روانی یا فیزیکی تاثیر می گذارند و برخی داروها مانند آرام بخش ها و ضد افسردگی ها نیز ایجاد شود. مهم است که اشخاص مبتلا به پوکی استخوان از هرگونه تغییرات فیزیکی که تعادل یا راه رفتنشان را تحت تاثیر قرار می دهد.

31 اردیبهشت 1395

بیماری
آماس کیسه های مفصلی و التهاب تاندون دو بیماری رایج است که شامل التهاب بافت نرم اطراف عضلات و استخوان که اغلب در شانه ها، آرنج، مچ دست، ران، زانو و مچ پا است.

آماس کیسه های مفصلی و التهاب تاندون چیست

تاندون یک نوار انعطاف پذیر بافت فیبری است که عضلات را به استخوان ها وصل می کند. تاندینیتیس التهاب یک تاندون است. تاندون ها کشش عضله را به استخوان که باعث حرکت می شود، انتقال می دهند. در سراسر بدن، شامل دست ها، مچ دست ها، آرنج ها، شانه ها، ران ها، زانوها، مچ پاها و پاها یافت می شوند.

ویتامین سلامت مو

ویتامین ها و مواد مغذی لازم برای سلامت مو

زیبایی از درون انسان نشات می گیرد، اگرچه روش ها و کار طراحان مد بسیار خوب است، ولی یک رژیم سالم سرشار از مواد مغذی ، کلید اصلی پرورش سری با موهای زیباست.دو کاشناس متخصص برتر پوست و متخصص تغذیه بهترین غذاها را برای سلامتی مو توصیه می کنند...

30 اردیبهشت 1395

میانگین دوره بین بررسی وزن بدون وزن اضافی 5.8 روز است.

اخیرا خود را وزن کرده اید

اخیرا خود را وزن کرده اید؟ چندوقت به چندوقت باید این کار را انجام دهید؟ کنترل کنندگان وزن توصیه می کنند که وزن خود را یکبار در هفته کنترل کنید درحالیکه سایت های رژیمی توصیه می کنند این کار را انجام ندهید تا روحیه خود را از دست ندهید. وزنه ها گاهی اوقات بی ثبات هستند، چون وزن هر روز نزدیک به 1 کیلو نوسان دارد.

29 اردیبهشت 1395

ضد افسردگی مکمل ویتامین

مکمل ها می توانند داروهای ضد افسردگی را اثربخش تر نمایند؟

برای چندین سال، محققین به دنبال بهترین درمان برای چندین میلیون انسان افسرده بودند.درمان؟دارو؟درمان و دارو؟ تقریبا 12 درصد زنان داروی ضد افسردگی مصرف می نمایند، و در اکثر آن ها به صورت بالینی افسردگی تشخیص داده نشده است.با مصرف سرسام آور 400 درصدی داروی ضد افسردگی از دهه 1990، محققین بیشتر نگران استفاده مناسب داروها، و همچنین نحوه ارتباط این داروها با دیگر مکمل ها، مواد غذایی و نسخه ها بوده اند....

اینکه مردم امروزه خیلی مشغولند، یک کلیشه شده است. اما شکایت عمده ای که وجود دارد این است که: هیچ زمانی برای خواندن وجود ندارد.

چگونه زمان برای مطالعه پیدا کنیم

آینده همچون بطری خالی برروی تسمه نامحدود و بدون متوقفی می آيد و ما حس می کنیم که مجبور به پرکردن این شیشه ها با اندازه های مختلف هستیم (روزها، ساعات و دقایق) ، یعنی به محض عبور آنها، چون اگر پرنشوند، ما آنها را هدر داده ایم. هیچ طرزفکری به اتلاف زمان به خاطر کتاب بد نیست.

28 اردیبهشت 1395

بیماری
سیگار کشیدن و استفاده از توتون یک از مشخص ترین مولفه های خطر ساز در ایجاد بیماری قلبی می باشد.

شیوه های جلوگیری از بیماری های قلبی

بیماری های قلبی یکی از مهم ترین عوامل مرگ و میر می باشند، البته این موضوع به این معنا نیست که شما باید این بیماری را در زندگی خود بپذیرید. اگر چه شما فاقد قدرت لازم برای ایجاد تغییر در مولفه های خطر ساز - مانند تاریخ چه خانوادگی، جنسیت و سن- می باشید، اما توجه داشته باشید که همین عوامل گام های کلیدی پیشگیرانه در گرفتار شدن به بیماری های قلبی می باشند.

27 اردیبهشت 1395

بیماری
درد کمر یک مشکل آشنا برای همه است که در بازه وسیعی شامل یک درد خفیف و ثابت تا یک درد ناگهانی و شدید است که میتواند شما را ناتوان کند.

درد کمر چیست

درد کمر میتواند به طور ناگهانی به وسیله یک تصادف، افتادن یا بلند کردن یک جسم سنگین بروز کند یا در اثر تغییرات ستون فقرات که با سن اتفاق می افتد به آهستگی نمایان شود. بدون توجه به اینکه چگونه اتفاق می افتد یا چه حسی دارد، زمانی که اتفاق می افتد شما آگاه می شوید. و اگر الان کمر درد ندارید احتمالا در آینده خواهید داشت.

بیماری
عامل اصلی آن نامشخص است. بسیاری از نشانه های بیماری با التهاب رگهای خونی ایجاد میشود.

بیماری بهجت چیست

بیماری که برای اولین بار در 1937 توسط دکتر Hulusi Behçet توصیف شد، او یک متخصص پوست در ترکیه است. بیماری بهجت یک شرایط حاد است که زخمهایی در دهان و اندام تناسلی ایجاد میشود، و التهابهایی در اطراف چشم. در برخی افراد، بیماری باعث آرتروز (مفصلهای سفت شده، دردناک و ورم کرده)، مشکلات پوستی، و التهاب های لوله گوارشی، مغز و ستون فقرات نیز میشود.

بیماری
احتمال مبتلا شدن به هر نوع آرتریتی در کودکان وجود دارد، اما رایج‌ترین نوع آرتریتها که در کودکان رخ می‌دهد آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانی است.

آرتریت نوجوانی چیست

«آرتریت» به معنی التهاب مفصل می‌‌باشد. این اصطلاح اشاره به گروهی از بیماری‌ها دارد که سبب درد، تورم، سفتی و از دست دادن حرکت در مفاصل می‌شود. علاوه بر این معمولا آرتریت برای بیان بیش از 100 بیماری روماتیسمی استفاده می‌شود که علاوه بر اثر روی مفاصل، سبب درد، تورم، و سفتی در دیگر ساختارهای پشتیبان بدن از جمله ماهیچه‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها و استخوان نیز می‌شود

 اکنون، نمودار ستاره در گوشی هوشمند شما است و هر دفعه مسواک زدن از طریق بلوتوث ثبت می شود.

عصر اطلاعات و تکنولوژی استفاده از مسواک

وقتی 5 ساله بودم، هر وقت که دندان هایم را مسواک میزدم با یک ستاره طلایی بر نمودار دست ساز مورد تشویق قرار می گرفتم. این کاملا خوب کار می کرد، در حالیکه من خمیر دندان ناشی از تانتروم را حدود 20 سال نداشتم. تکنولوژی مسواک به طور چشمگیری از آن پس پیشرفت کرده است.

26 اردیبهشت 1395

25 اردیبهشت 1395

بهترین مراقبت ممکن. اطمینان حاصل کنید که کودک مراقبت دارویی مناسب را دریافت می کند و دستورالعمل های پزشک را دنبال می نماید.

چگونه خانواده می تواند به کودک مبتلا به آرتریت نوجوانی کمک کند

آرتریت نوجوانی تمامی اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد. تمامی آنها بایستی با چالش های ویژه با این بیماری مقابله نمایند. آرتریت نوجوانی می تواند در فعالیت های اجتماعی و مدرسه کودک تاثیر گذاشته و فعالیت های مربوط به مدرسه اش را مشکل تر سازد. اعضای خانواده می توانند جهت کمک فیزیکی و روحی به کودک کارهایی را انجام دهند.

محققان دریافته اند که متوترکسات بی خطر بوده و روی برخی از کودکان مبتلا به آرتریت نوجوانی که علائم بیماری  شان با دیگر داروها رفع نمی گردد، موثر خواهد بود.

کودکان مبتلا به آرتریت نوجوانی چگونه درمان می شوند

اهداف اصلی درمان، حفظ سطح بالای عملکرد فیزیکی و اجتماعی و حفظ کیفیت خوب زندگی است. جهت دستیابی به این اهداف، پزشکان درمانهایی را جهت کاهش تورم، حفظ حرکت کامل در مفاصل آسیب دیده، تسکین درد توصیه کرده و عوارض جانبی درمان را شناسایی و پیشگیری می نمایند.

بسیاری از متخصصان روماتولوژی اطفال و «بزرگسالان» نیز آرتریت نوجوانی را درمان می کنند.

چه کسی آرتریت نوجوانی را درمان می کند

درمان، اغلب نیازمند روشی تیمی، شامل کودک و خانواده اش و تعدادی از پزشکان متخصص مختلف می‌باشد. در حالت ایده آل، مراقبت از کودک بایستی توسط متخصص روماتولوژی اطفال که خود پزشک است و برای درمان بیماری های روماتیسمی کودکان آموزش دیده شده، انجام گردد.

علت آلرژی پوستی ناشناخته است؛ ولی این بیماری ظاهرا از یک ترکیب ژنتیکی (ارثِی) و عوامل محیطی ناشی می شود.

علل آلرژی پوستی

علت آلرژی پوستی ناشناخته است؛ ولی این بیماری ظاهرا از یک ترکیب ژنتیکی (ارثِی) و عوامل محیطی ناشی می ...

24 اردیبهشت 1395

تغذیه
طناب زدن، دویدن، و ورزش ها فعالیتهای مفرحی هستند که برای ساختن استخوان های قوی عالی هستند.

در صورتی که کودک نوپای شما نوشیدن شیر را دوست نداشته باشد

سلامت استخوان خوب با عادات خوب در زندگی آغاز می شود. در حالی که کودکان و نوجوانان به ندرت مبتلا به بیماری های استخوانی می شوند، بچه ها می توانند عادات خود را که سلامت و استخوان هایشان را به خطر می اندازد گسترش دهند. والدین می توانند با تشویق کودکان به خوردن غذاهای سالم و حداقل روزی یک ساعت فعالیت بدنی تشویق کنند.

23 اردیبهشت 1395

تغذیه
خیار  دستور غذایی تغذیه

10 دستور غذایی سالم با خیار

خیار چه در سالاد ، سوپ یا ساندویچ استفاده شود یا نه ، گیاه آبداری است. 95% آب در آن وجود دارد و منبع خوبی از ویتامین K‌ است که برای لخته شدن خون بسیار مهم است....