سلامت و بهداشت - صفحه 6

سلامت و بهداشت، تغذیه، پوست، مو و زیبایی، ورزش و تندرستی، تناسب اندام، سلامت زنان و سلامت روان

28 خرداد 1395

بیماری
در بیماری آلوپسی آره آتا، سلول های سیستم ایمنی بدن که سلول های سفید خون نامیده می شوند به سلولهای رشد در فولیکول های مو به سرعت حمله می کنند.

علت بیماری آلوپسی آره آتا چیست

فولیکول های تحت تاثیر قرار گرفته مو کوچک شده و به شدت تولید مو را کاهش می دهند. خوشبختانه بنظر نمی رسد سلول های بنیادی که به طور مداوم با سلول های جدید، فولیکول را تامین می نمایند، مورد هدف قرار بگیرند.

27 خرداد 1395

25 خرداد 1395

24 خرداد 1395

تاثیر آلوپسی آره آتا در وهله اول نگرانی اجتماعی و روانی می باشد.

آیا ریزش موی من در آلوپسی آره آتا نشانه ای از یک بیماری جدی می باشد

آلوپسی آره آتا بیماریی نیست که حیات انسان را تهدید نماید. موجب هیچ گونه دردی نمی شود و افراد در حالت کلی سالم می باشند. اما برای بیشتر افراد، بیماری که به صورت غیرقابل پیش بینی ظاهر آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد و راهی که موجب بروز چنین بیماری می شود، موضوع مهمی خواهد بود.

15 خرداد 1395

 مسری نمی باشد و افرادی که این بیماری را دارند معمولا سالم می باشند. طول عمر را کاهش نمی دهد و نباید در مورد رفتن به مدرسه، انجام حرکات ورزشی، موقعیت شغلی، کار، ازدواج و تشکیل خانواده نگران بود.

آلوپسی آره آتا چگونه زندگی من را تحت تاثیر قرار خواهد داد

این سوالی رایج است به خصوص برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان که در حال آغاز برای شکل‌گیری اهداف مادام العمر هستند و نیز برای آنهایی که با تاثیرات آلوپسی آرو آتا برای سالهای زیاد زندگی خواهند کرد. مورد آرامش دهنده این است که آلوپسی آرواتا بیماری دردناکی نیست و فرد جسما احساس بیماری نمی کند.

14 خرداد 1395

بیماری
بسیاری از کودکانی که از طرف برنامه آزمایش اسکولیوز به دکتر فرستاده می شوند، خمیدگیهای بسیار خفیفی در ستون فقرات دارند که نیاز به درمان نمی باشد.

آیا اسکولیوز درمان می شود و درمانها چگونه می باشند

زمانی که نیاز به درمان باشد، دکتر ممکن است کودک را به یک متخصص ارتوپدی ستون فقرات بفرستد. دکتر بهترین درمان را برای هر بیمار بر اساس سن بیمار، اینکه تا چه حد احتمال پیشروی آن وجود دارد، درجه و الگوی خمیدگی ستون فقرات و نوع اسکولیوز تجویز خواهد کرد. دکتر ممکن است مشاهده، نیروبخشی یا عمل جراحی را توصیه نماید.

10 خرداد 1395

مویی که می ریزد امکان دارد دوباره رشد کند و یا نکند، و امکان دارد پچ های بی مو ادامه داشته یا نداشته باشند.s

آیا موهای من دوباره رشد خواهد کرد

دوره آلوپسی آره آتا بسیار غیرقابل پیش بینی است و عدم اطمینان از آنچه که اتفاق خواهد افتاد دشوارترین و خسته کننده ترین جنبه از این بیماری است. امکان دارد ریزش مو در شما ادامه داشته باشد یا ریزش موی شما متوقف گردد.

9 خرداد 1395

8 خرداد 1395

بیماری
سردرد میگرن سینوس

پایان نفرین سردرد

گرفتار تپش ثابت هستید؟ تو تنها نیستی. زنان احتمالا سه برابر بیشتر از مردان به میگرن دچار می شوند، و ما نیز بیشتر مستعد ابتلا به سردرد تنشی هستیم. اما لازم نیست یک روز را در اتاقی تاریک برای بهبود سردرد خود صرف کنید. سعی کنید بفهمید که چه چیزهایی باعث سردرد شما می شود و فورا از آنها رهایی یابید. چه چیزهایی باعث سردرد می شود ؟

7 خرداد 1395

محرک ها موادی هستند که مستقیما بر پوست تاثیر می گذارند و زمانی که در غلظت بالا تماسی طولانی وجود دارد، باعث می شود که پوست قرمز و خارشی شود یا بسوزد.

عواملی که باعث بدتر شدن آلرژی پوستی می شود

عوامل یا شرایط زیادی می تواند علائم آلرژی پوستی را که بیشتر در حال حاضر باعث فعال شدن بیش از حد سیستم ایمنی بدن، تشدید چرخه خارش و افزایش آسیب به پوست می شود، را بدتر کند. این عوامل می تواند به دو بخش اصلی تقسیم شود : محرک ها و آلرژن ها. عوامل عاطفی و برخی عفونت ها و بیماری ها نیز می توانند بر آلرژی پوستی تاثیر بگذارند.

سرماخوردگی ویتامین c سیستم ایمنی عطسه

مبارزه با سرما خوردگی

طرح ضدویروس نیاز به یک ارتقاء دارد ، و نه، ما در مورد یک آپدیت برای کامپیوتر و یا گوشی های هوشمند خود صحبت نمی کنیم. مطالعات نشان می دهد که فرد به طور متوسط دو تا چهار بار در سال سرما می خورد و تا 20 درصد از جمعیت آنفولانزا می گیرند. خوشبختانه، اکنون راه های موثر تر از همیشه برای هل دادن سیستم ایمنی بدن شما به سطح بالاتر وجود دارد. در اینجا نحوه تنظیم دقیق عادات سالم شما را برای دفع هر گونه میکروب کثیفی آمده است...

ویتامین  C کاهش وزن بیماری قلبی سرطان سرماخوردگی

6 مزایای ویتامین C که باید بدانید

ویتامین C نقش مهمی در حفظ سلامتی بازی می کند" "این ویتامین برای زندگی مورد نیاز است." چرا؟ سلول های شما نیاز به ویتامین C برای انجام درست کارها دارد، به علاوه این ویتامین دارای خواص آنتی اکسیدانی برای حفاظت از آسیب آنها دارد. متاسفانه، بدن ما آن را تولید نمی کند، بنابراین یک لیوان آب پرتقال بگیرید و اطلاعات بیشتری در مورد مزایای استفاده از ویتامین C بخوانید...

عکس العمل قرمزی، خارش و حالت گریه ، مانند زمانی که پوست در تماس با ماده ای قرار می گیرد که سیستم ایمنی بدن آن را بعنوان بیگانه می شناسد

انواع اگزما (درماتیت)

عکس العمل قرمزی، خارش و حالت گریه ، مانند زمانی که پوست در تماس با ماده ای قرار می گیرد که سیستم ایم...

هر فرد مبتلا به آلرژی پوستی یک ترکیب منحصر به فردی از علائم را که ممکن است در طول زمان در شدت متفاوت باشد را تجربه می کند.

تشخیص آلرژی پوستی

هر فرد مبتلا به آلرژی پوستی یک ترکیب منحصر به فردی از علائم را که ممکن است در طول زمان در شدت متفاوت...

رایج ترین نشانه پوست خشک و خارشی و جوش های روی پوست، داخل آرنج، پشت زانوها و روی دست ها و پاهاست.

علائم آلرژی پوستی

رایج ترین نشانه پوست خشک و خارشی و جوش های روی پوست، داخل آرنج، پشت زانوها و روی دست ها و پاهاست.

6 خرداد 1395

بیماری
معاینه‌ی جسمی. دکتر پشت بیمار، قفسه سینه، لگن، ساق ها، پاها، پوست بیمار را معاینه می کند.

اسکولیوز چگونه تشخیص داده می شود

تاریخچه پزشکی. دکتر با بیمار و والدین بیمار صحبت می کند و سوابق بیمار را برای بررسی مشکلات درمانی که ممکن است سبب خمیدگی ستون فقرات شده باشد برای مثال نقص ها در تولد، تروما، یا دیگر اختلالاتی که می تواند موجب اسکولیوز شود را مرور می کند.

بیماری
اولین بار ممکن است دور گونه ها و چانه به عنوان یک جوش تکه تکه ای صورت ظاهر شود که می تواند به قرمزی، پوسته پوسته شدن و تراوش از پوست توسعه یابد.

مراحل آلرژی پوستی

هنگامی که نوزاد پر تحرک تر شود و شروع به خزیدن کند، مناطق در معرض، مانند بخش های داخلی و خارجی بازوها و پاها هم ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد. نوزاد مبتلا به آلرژی پوستی ممکن است بخاطر خارش و ناراحتی از این بیماری بی قرار و تحریک پذیر شود.

5 خرداد 1395

بیماری
کودک ممکن است ایرادگیر شود و نگهداری او از خاراندن و مالش پوستش سخت و غیر ممکن باشد. پرت کردن حواس کودک و ارائه فعالیت هایی که دست های او را مشغول نگه دارد، مفید است

آلرژی پوستی و کیفیت زندگی

اگرچه علائم آلرژی پوستی می تواند سخت و ناراحت کننده باشد، این بیماری می تواند با موفقیت مدیریت شود. افرادی مبتلا به آلرژی پوستی می توانند زندگی های سالم و پرباری داشته باشند. کلیدهای کیفیت زندگی بستگی به اطلاعات کافی داشتن؛ آگاه بودن از علائم و علت احتمالی آنها؛ و توسعه مشارکت با بیمار یا اعضای خانواده مراقب، پزشک، و دیگر متخصصان سلامت دارد.

4 خرداد 1395

آلوپسی آره آتا نزدیک به 2 درصد از آمریکایی ها از هر دو جنس و در تمامی سنین و زمینه های نژادی را مبتلا ساخته است. اغلب در دوران کودکی آغاز می شود.

چه کسانی بیشترین احتمال ابتلا به آلوپسی آره آتا را دارند

اگر شما عضو خانواده ای هستید که از اعضای آن فردی مبتلا می باشد، خطر ابتلا به آن کمی بیشتر خواهد بود. اگر عضوی از خانواده شما اولین پچ موی خود را در سن کمتر از 30 سالگی از دست بدهد، خطر دیگر اعضای خانواده بیشتر میباشد. -

 افزایش باروری مواد غذایی

غذاهای اثبات شده برای افزایش باروری

پروتئین یک ریزمغذی ضروری است، در بدن برای ساخت و تعمیر بافت ها، استخوان، غضروف، مو، پوست و خون، و همچنین تشکیل آنزیم و هورمونها مهم است. تحقیقات مطالعه سلامت پرستاران نشان داده است که پروتئین های گیاهی در محافظت در برابر ناباروری تخمک گذاری در مقایسه با پروتئین های حیوانی نقش دارد....

بیماری
بسیاری از افراد از گیاهان و یا داروهایی که شما می توانید بدون نسخه برای درد خریداری کنید، استفاده می کنند. شما باید به پزشک خود بگویید که آیا می توانید این کار را انجام دهید.

در صورت داشتن آرتروز چکار می توانم انجام دهم

فقط یک پزشک می تواند بگوید که آیا شما آرتروز یا بیماری مرتبط دارید و چه کاری در مورد آن انجام دهید. این مهم است که صبر نکنید. شما نیاز خواهید داشت که به پزشک بگویید که چه احساسی دارید و کجای بدنتان درد می کند.

3 خرداد 1395

این مقاله حاوی اطلاعات کلی در مورد آکنه است. هم چنین توصیف می کند که آکنه چیست، چگونه گسترش می یابد، دلایل وجود آکنه چیست و انتخاب های درمانی برای اشکال مختلف آکنه چه می باشد.

پرسش و پاسخ در مورد آکنه

آکنه اختلالی ناشی از عملیات هورمون ها و دیگر مواد در غدد چربی پوست ( غدد چربی دار یا سباکوس ) و پیازهای مو هستند. این عوامل منجر به خلل و فرج متصل زخم هایی رایج می شود که جوش نامیده می شوند. زخم های آکنه اغلب روی صورت، گردن، پشت، قفسه سینه و شانه ها رخ می دهد. اگرچه آکنه اغلب یک تهدید جدی برای سلامتی نیست، ولی می تواند منبع استرس های عاطفی قابل توجهی باشد.

بیماری
این مقاله برای کسانی است که آلرژی پوستی (اغلب "اگزما" نامیده می شود) دارند، والدین و مراقبان کودکان مبتلا به آلرژی پوستی و دیگران که به یادگیری بیشتر در مورد این بیماری علاقمندند.

آلرژی پوست (نوعی از اگزما)

این مقاله بیماری و علائم آن را شرح می دهد و شامل اطلاعاتی راجع به تشخیص و درمان و نیز تلاش های پژوهش حاضر که توسط موسسه ملی آرتروز و بیماری های اسکلتی عضلانی و پوست (NIAMS) و اجزای دیگر دپارتمان امریکایی موسسات ملی خدمات انسانی و سلامت (NIH) حمایت می شوند.

بیماری
 آرتروز در بسیاری از مردم با احساس درد و سفتی در بدنشان شروع می شود.

آرتروز چیست

گاهی اوقات دست ها یا زانوها یا شانه های آنها دردناک می شود و تکان دادن آن سخت می شود و ممکن است متورم شود. این افراد ممکن است آرتروز داشته باشند (ar-THRY-tis) . آرتروز ممکن است به واسطه التهاب (in-flah-MAY-shun) بافت پوشاننده مفاصل بوجود آید.

حس عصبانیت نه خوب است نه بد. این کاملا رفتاری طبیعی و سالم است که وقتی مورد ستم یا بدرفتاری قرارا گرفتید احساس خشم و عصبانیت کنید.

کنترل و مدیریت خشم

خشم یک حس طبیعی و سالم است ، اما اگر مزمن شود، خشم انفجاری خارج از کنترل ، میتواند عواقب جدی برای روابط شما، سلامتیتان، و حالت های ذهنیتان در بر داشته باشد. با بینش صحیح در مورد دلایل واقعی بررای خشمتان و ابزار مدیریت و کنترل این خشم، می توانید خلق وخوی خود را بشناسید و بیاموزید چگونه آن را کنترل کنید که به زندگیتان آسیبی نرساند.

2 خرداد 1395

تغذیه
مواد غذایی پروتئین گیاه خوار

10 ماده غذایی سرشار از پروتئین

آیا نیاز به پروتئین دارید؟وقت آن رسیده است که به چیزی فراتر از سینه مرغ بیاندیشید. به گفته مدرس تغذیه، و محقق فوق دکترا در زمینه پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی در دانشکده پزشکی "مردم گیاهخوار نیاز به پروتئین بیشتری دارند، و افراد همه چیز خوار نیز می توانند از افزودن غذاهایی گیاهی به رژیم غذایی خود سود ببرند، زیرا آن ها دارای فیبر و مواد مغذی بالایی هستند".برخی از این مواد غذایی سرشار از پروتئین تعجب آور هستند.و جای نگرانی نیست، هیچ گونه پودر پروتئین وجود ندارد....

بیماری
در طول عمر یک شخص، استخوان قدیمی حذف (جذب) و استخوان جدید به اسکلت اضافه (تشکیل) می شود.

بررسی اجمالی پوکی استخوان

استخوان بافت زنده و در حال رشد است. اکثرا از کلاژن، پروتئینی که چارچوب نرمی را فراهم می آورد، و کلسیم فسفات، ماده معدنی ای که قدرت و سختی به چارجوب اضافه می کند، ساخته شده است.

استفاده از صابون های قوی یا پدهای اسکراب سفت کمک کننده نیست و می تواند در واقع باعث مشکلات بدتر شود.

چگونه باید افراد مبتلا به آکنه از پوستشان مراقبت کنند

اگر شما آکنه دارید، باید به آرامی صورت خود را با پاک کننده ملایمی، یکبار صبح و یکبار عصر، هم چنین پس از ورزش سنگین بشویید. صورت خود را از زیر چانه تا خط رشد مو بشویید و مطمئن شوید که بطور کامل پوستتان را شستشو دادید.