سلامت و بهداشت - صفحه 7

سلامت و بهداشت، تغذیه، پوست، مو و زیبایی، ورزش و تندرستی، تناسب اندام، سلامت زنان و سلامت روان

5 شهریور 1395

20 مرداد 1395

بیماری
شایع ترین مشکلات شانه چه می باشد؟

شایع‌ترین مشکلات شانه چه می باشد

متحرک‌ترین مفصل در بدن، شانه است که یکی از مفاصل به طور بالقوه ناپایدار می باشد. در نتیجه مشکلات زیادی در آن بوجود می آید. که این مشکلات عبارتند از رگ به رگ شدن، کشیدگی، در رفتگی و .....

17 مرداد 1395

تغذیه
آلبالو و گیلاس به علت داشتن آنتی‌اکسیدان ، پتاسیم، آهن، ملاتونین و آنتوسیانین‌ها فواید بسیار زیادی برای سلامتی  شما دارند

از همین امروز خوردن آلبالو و گیلاس را شروع کنید

آلبالو و گیلاس به علت داشتن آنتی‌اکسیدان ، پتاسیم، آهن، ملاتونین و آنتوسیانین‌ها فواید بسیار زیادی برای سلامتی شما دارند، ازجمله کمک به درمان بیخوابی، درد مفاصل و آب کردن چربی‌های شکم. با خوردن گیلاس و آلبالو به مقابله با بیماری ها بروید.

تغذیه
هندوانه فاقد چربی است اما به تولید انرژی کمک می‌کند.

خواص هندوانه

هندوانه همچنین سرشار از ویتامین‌های B است که برای تولید انرژی حیاتی هستند. متخصصین تغذیه توصیه می‌کنند که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین B6، B1 و منیزیم است.

بیماری
درمان پیچ خوردگی و کشیدگی ها شبیه بوده و می توانند شامل دو مرحله باشند.

پیچ‌خوردگی ها و کشیدگی‌ها چگونه درمان می‌شوند

درمان پیچ خوردگی و کشیدگی ها شبیه بوده و می توانند شامل دو مرحله باشند. هدف مرحله اول، کاهش تورم و درد می باشد. در این مرحله، متخصص مراقبت های بهداشتی معمولا بیماران را به پیروی از این فرمول توصیه می کنند: استراحت، یخ، کمپرس کردن، و بالا نگه داشتن

16 مرداد 1395

بیماری
زمانی که تاندون روتاتور کاف ملتهب و ضخیم می شود، ممکن است زیر آکرومیون گیرافتادگی داشته باشد. فشرده شدن روتاتور کاف سندرم گیرافتادگی نامیده می شود.

التهاب تاندون ها و بورسیت ها یا بیماری روتاتور کاف

منظور از تاندونیت، التهاب (قرمزی، درد و تورم) تاندون می باشد. در تاندونیت شانه، روتاتور کاف و/یا تاندون دو سر معمولا در نتیجه برخورد با ساختارهای اطراف ملتهب می شوند. ممکن است آسیب دیدگی از التهاب خفیف تا درگیری کامل روتاتور کاف تغییر کند.

13 مرداد 1395

بیماری
شکستگی شامل ترک جزئی یا کلی در استخوان می باشد.

شکستگی شانه

شکستگی شامل ترک جزئی یا کلی در استخوان می باشد. شکستگی در استخوان معمولا در نتیجه آسیب با ضربه، از جمله سقوط یا ضربه به شانه رخ می دهد. شکستگی، معمولا شکستگی ترقوه یا گردن استخوان بازو (منطقه زیر گوی) را دربر می گیرد.

12 مرداد 1395

بیماری
مفصل شانه مفصل اصلی از بدن است که مکررا جابجا می شود.

دررفتگی شانه

معمولا در رفتگی زمانی رخ می دهد که کششی به سمت عقب روی بازو وجود داشته باشد به طوری که عضلات آمادگی ایستادگی و شکستن عضلات را نداشته باشند. وقتی شانه مکررا جابجا گردد، این شرایط نشان دهنده بی‌ثباتی شانه خواهد بود.

8 مرداد 1395

بیماری
نشانه های معمول آرتریت شانه درد، به خصوص روی مفصل آکرومیکلاویکولار و کاهش حرکت شانه می باشد.

آرتریت شانه

آرتروز نه تنها مفاصل را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه ممکن است موجب تاثیرگذاری روی پشتیبانی ساختارهایی از جمله عضلات، تاندون ها و رباط ها نیز شود.

تست شخصیت مکعب یکی از پر طرفدارترین آزمون های روان شناسی می باشد

تست شخصیت مکعب

تست مکعب شما را وادار می کند در ضمیر ناخود آگاه خود غرق شوید تا به چیز هایی برسید که حتی از وجود آن آگاه نیستید و از این راه نگاهی عمیق و واقع گرایانه به “خود” واقعیتان خواهید انداخت.

7 مرداد 1395

6 مرداد 1395

بیماری
 امکان دارد درد شانه موضعی بوده یا در ناحیه اطراف شانه یا پایین بازو احساس شود.

ریشه و علل مشکلات شانه چه می باشد

شانه به آسانی آسیب می بیند چرا که گوی بالای بازو در شانه بزرگتر از کاسه ای است که آن را نگه می دارد. برای پایدار نگه داشتن، شانه بایستی توسط عضلات، تاندون ها و رباط ها محکم گردد.

بیماری
جداشدگی شانه زمانی اتفاق میافتد که استخوان ترقوه (چنبر) با تیغه شانه (کتف) برخورد کند.

جداشدگی شانه

جداشدگی شانه زمانی اتفاق میافتد که استخوان ترقوه (چنبر) با تیغه شانه (کتف) برخورد کند. وقتی رباط هایی که مفصل را کنار هم نگه می دارد، جزیی یا کاملا پاره شوند، امکان دارد انتهای بیرونی ترقوه از محل خود بلغزد، و از برخورد منظم با کتف پیشگیری کند.

5 مرداد 1395

4 مرداد 1395

بیماری
برخی از افرادی که اسکولیوز دارند نیازمند درمان می باشند.

اسکولیوز چیست

اسکولیوزها اختلال اسکلتی- عضلانی هستند که در آن یک خمیدگیی یک طرفه از تیره پشت، یا ستون فقرات وجود دارد. استخوان هایی که ستون فقرات را تشکیل می دهند، مهره نامیده می شوند.

23 تیر 1395

ویروس زیکا می تواند از مادر به نوزاد و در طول بارداری یا به هنگام تولد انتقال یابد.

ویروس زیکا: تمام آنچه که زنان باردار باید بدانند

این بیماری انتقالی توسط پشه می تواند سلامت کودک متولد نشده شما را تهدید کند. در این قسمت آنچه باید درباره ویروس زیکا بدانید آمده است. اگر باردارید، ویروس زیکا، بزرگترین مشکل ممکن می باشد چون در سراسر جهان، پیامدهای ناگواری برای زنان باردار و کودکان آنها فراهم کرده است.

19 تیر 1395

اگر داروهای خاصی استفاده می کنید، احتمالا باروری شما کم خواهد شد. در این قسمت آنچه لازم هست بدانید ارائه شده است.  ب

چگونه داروها می توانند بر بارداری تاثیرگذار باشند؟

دن شما همچون کشتی مهمی است- اگر قصد بارداری دارید، می خواهید که به بهترین شکل باشد. زنانی که می خواهند خانواده تشکیل دهند، باید بدانند که کدام بیماریها از راه جنسی، فیبروئید، وزن بیش از حد، و ناراحتی تیروئید می توانند بر حاملگی تاثیرگذار باشند. اما آنچه زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد، تجویز داروهایی است که بر حاملگی تاثیرگذارند. کوپرمن، مدیر مرکز غدد تناسلی می گوید: چون چرخه قاعدگی زنان به وسیله تعامل بین مغز، تخمدان و رحم است، هر نوع مشکل سلامتی که این ارتباط را قطع کند، می تواند تاثیر معکوسی بر تخمک گذاری داشته باشد و دستیابی به بارداری را برای زنان چالش برانگیز سازد.

10 تیر 1395

بیماری
در اغلب موارد علت اسکولیوزها ناشناخته است، که اسکولیوز ایدیوپاتیک نامیده می شوند.

علل اسکولیوز چیست و چه کسانی به اسکولیوز مبتلا می شوند

امکان ابتلای افراد در تمامی سنین وجود دارد، اما این بیماری روی کودکان و نوجوانان تمرکز دارد. اسکولیوز ایدیوپاتیک نوجوانان (اسکولیوز با علت ناشناخته) رایج ترین نوع آن است و معمولا پس از سنین 10 سالگی رخ می دهد. دختران با احتمال بیشتری نسبت به پسران این نوع از اسکولیوز را می گیرند.

5 تیر 1395

چه مدت طول می کشد تا نتایج درمان مشاهده شود و چه عوارض جانبی احتمالی وجود دارد.

آلوپسی آره آتا چگونه درمان می شود

گرچه هیچ درمان یا داروی تایید شده ای برای درمان بیماری آلوپسی آره آتا وجود ندارد اما برخی از افراد درمی یابند که داروهای مورد تایید برای مقاصد دیگر می توانند به طور موقت به رشد دوباره مو کمک نمایند. به خاطر داشته باشید که گرچه این درمانها امکان دارد رشد موها را افزایش دهد،

بیماری
پیشرفت بیماری روماتیسمی و عمل جراحی شانه ها نیز می تواند سبب شانه چسبنده شود.

شانه یخ زده (کپسولیت چسبنده)

همانطور که از نام آن پیداست، حرکت شانه به شدت در افرادی که «شانه یخ زده» دارند، محدود می شوند. علل این شرایط که در آن دکترها آن را کپسولیت چسبنده می نامند، اغلب آسب دیدگی است که منجر به عدم استفاده بعلت درد می باشد.

آلوپسی آره آتا بعنوان یک بیماری خود ایمنی در نظر گرفته می شود

آلوپسی آره آتا چیست

سیستم ایمنی بدن که برای محافظت از بدن در برابر مهاجمان خارجی از جمله ویروس ها و باکتری ها طراحی شده است، به اشتباه به فولیکول های مو، ساختاری که موها را رشد می دهد حمله می نمایند.

4 تیر 1395

 معجون شگفت انگیز فوق نفخ و یبوست را از بین می برد و برای عملکرد سیستم گوارشی بدن مفید می باشد.

معجون معجزه آسا دشمن چربی دور شکم

این معجون به علت داشتن آناناس وکرفس دارای آنزیم هایی هستند که باعث تحریک هورمون چربی سوز در بدن می گردند. زنجبیل در این معجون باعث تنظیم قند خون شده و حساسیت بدن به انسولین را افزایش می دهد طولانی مدت زنجبیل باعث کاهش وزن می شود.

3 تیر 1395

بیماری
امکان دارد بیماران تمایل به ورزش هایی جهت تاثیرگذاری روی سلامتی عمومی و بهتر شدن داشته باشند.

آیا راه های دیگری جهت درمان اسکولیوز وجود دارند

برخی از افراد به دنبال راه هایی جهت درمان اسکولیوزها هستند از جمله درمان توسط فیزیوتراپ، مداخله الکترونیکی، مکمل های غذایی، و ورزش. با این حال مطالعات درباره این درمانها نشانی از پیشگری از جریان خمیدگی، یا بدتر شدن آن ندارد.

1 تیر 1395

بیماری
آسیب تاندون آشیل ناشی از کشیدگی، پارگی، یا تحریک تاندون وصل کننده ماهیچه ساق پا به پشت پاشنه پا می باشد.

آسیب های تاندون آشیل

شایع ترین دلیل تاندون آشیل، مشکلی است که التهاب تاندون نامیده می شود، بیماری دژنراتیو در اثر پیری یا استفاده بیش از حد از آن رخ می دهد. هنگامی که تاندون ضعیف می شود، آسیب می تواند موجب پارگی آن شود.

بیماری
منظور از شکستگی، شکستگی استخوان است که می تواند از آسیب آنی سریع به استخوان (شکستگی حاد) یا از فشار مکرر به استخوان در گذر زمان (شکستگی فشاری) ناشی شده باشد.

آسیب های ورزشی شکستگی

شکستگی های فشاری تا حد زیادی در دستها و پاها رخ می دهند و در ورزش هایی که نیازمند تاثیر تکراری هستند شایع می باشد، در درجه اول ورزش های دو/ پرشی از جمله ژیمناستیک و یا دو و میدانی. دویدن نیروی دو تا سه برابر وزن بدن شخص را به اندام تحتانی وارد می آورد.

28 خرداد 1395

بیماری
رگ به رگ شدن، کشیدگی یا پارگی رباط (نوار بافت پیوندی) است که انتهای یک استخوان را به دیگری متصل می نماید.

رگ به رگ شدن و کشیدگی عضلات

رگ به رگ شدن از طریق آسیب از جمله سقوط یا ضربه به بدن ایجاد می شود و مفصل را از موقعیت خود خارج می سازد، در بدترین حالت، پارگی رباط را در بر دارد. رگ به رگ شدن می تواند از درجه اول (رباط حداقل کشیده شده) تا درجه سوم (پارگی کامل) تغییر کند.