سلامت و بهداشت - صفحه 9

سلامت و بهداشت، تغذیه، پوست، مو و زیبایی، ورزش و تندرستی، تناسب اندام، سلامت زنان و سلامت روان

16 آبان 1395

بیلیوردین دارای رنگ سبز است؛ به همین دلیل است که رنگ کبودی با مرور زمان، آبی سیاه به زرد سبز تغییر پیدا می کند.

چرا بدن زنان نسبت به مردان، راحتتر کبود می شود

وقتی یک رگ خونی سحطی آسیب می بیند و خون به درون بافت های زیرسطحی نشت می کند، کبودی ظاهر می شود. خون قرمز پخش شده در پوست بصورت آبی سیاه به نظر می رسد. اندازه ی کبودی به این بستگی دارد که چقدر خون قبل از تشکیل لخته خون، برای جلوگیری از خونریزی، به بیرون نشت کرده باشد.

وقتی شرکت کنندگان برای اولین بار دروغ گفتند، محققان واکنشی قوی در آمیگدال مشاهده کردند، اما با هر فریب جدید، این واکنش کمتر شد.

چرا دروغ گفتن یک شیب لغزنده (خطر بزرگ) است

دانشمندان در یک مطالعه جدید، می گویند که دروغ هایی که ما می گوییم به تدریج حساسیت مغز به عدم صداقت را کاهش می دهد، که باعث می شود به سادگی فریبکاری های دیگری را انجام دهیم. این همان چیزی است که ما همیشه تصور کرده ایم

 همانطور که می‌دانیم الکترولیز روشی برای زدودن دائمی موها می باشد

ارتباط اپیلاسیون با بیماری ایدز

این در حالی است که اکثر افرادی که در مراکز اپیلاسیون مشغول به کار میباشند اطلاعات علمی چندانی از بیماری‌های مقاربتی ندارند و همچنین این افراد از چگونگی مراقبت بعد از مشاهده بیمار‌های پوستی در ناحیه تناسلی آگاهی‌های لازم را ندارند.

15 آبان 1395

تغذیه
برخی از این غذاهای سالم را برای جلوگیری از سرطان و بیماری های دیگر، به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

مواد غذایی برای کمک به پیشگیری از سرطان

سیر حاوی ترکیبات گوگرد است که می تواند سیستم دفاعی طبیعی بدن را در برابر سرطان تحریک کند، و ممکن است پتانسیل کاهش رشد تومور را داشته باشد. مطالعات نشان می دهند که سیر می تواند بروز سرطان معده را به اندازه یک فاکتور 12، کاهش دهد!

14 آبان 1395

تغذیه
خوردن میوه موز به همراه کره بادام زمینی در وعده صبحانه مانع از افزایش قند خون می شود.

موز را در کدام وعده غذایی مصرف کنیم

یه توصیه کارشناسان بهدلیل وجود خاصیت اسیدی در موز، افراد آن را به همراه کربوهیدرات ها مصرف نمایند تا از آسیب رساتدن ، خاصیت اسیدی این میوه به بدن پیشگیری شود.

13 آبان 1395

تغذیه
نوشیدن قهوه خطر ابتلا به ملانوم، مرگبارترین شکل سرطان پوست را کاهش می دهد، که از تحقیقات جدید از موسسه ملی سرطان بدست آمده است.

آیا نوشیدن 4 فنجان قهوه در روز می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را تا 20 درصد کاهش دهد

به مدت 10 سال، محققان عادات قهوه نوشیدن و نرخ ابتلا به سرطان پوست نزدیک به 450000 فرد بزرگسال بالای 50 سال را مورد بررسی قرار دادند. پس از تنظیم فاکتورهایی مثل قرار گرفتن در معرض UV، سن، BMI، فعالیت بدنی، سابقه مصرف سیگار، و مصرف الکل، آنها دریافتند که مصرف کنندگان قهوه، کمتر احتمال دارد به ملانوم بدخیم نسبت به کسانی که قهوه مصرف نمی کنند، دچار شوند.

12 آبان 1395

 شکلات چند ماده دارد که بطور بالقوه می تواند روی پوست شما تاثیر بگذارد.

چگونه یک ماسک صورت شکلاتی درست کنیم

یکی از داغترین تمایلاتِ حال حاضر، ماسک صورت شکلاتی است. بله، یک ماسک صورت با استفاده از شکلات. اما آیا ارزش آنرا دارد که باقیمانده ی شکلات خرگوش عید پاک را برای درست کردن ماسک صورت فراستینگ (یخ زدگی) به صورت خود بمالید؟ شاید.

افراد مبتلا به دیابت باید مواد غذایی سالمی انتخاب کنند، در یک وزن سالم بمانند، بیشتر حرکت کنند، و حتی

دیابت را جدی بگیرید

افراد مبتلا به دیابت باید مواد غذایی سالمی انتخاب کنند، در یک وزن سالم بمانند، بیشتر حرکت کنند، و حت...

مزایای خوردن مقدار زیادی از گوجه فرنگی و محصولات مبتنی بر گوجه فرنگی، حتی برای یک دوره کوتاه، به وضوح در یافته های ما مشهود است

سوپرغذای ضد سرطان سینه

مزایای خوردن مقدار زیادی از گوجه فرنگی و محصولات مبتنی بر گوجه فرنگی، حتی برای یک دوره کوتاه، به وضو...

11 آبان 1395

در حال حاضر نرخ دختران دبیرستانی که سیگار می کشند همتراز با پسران است. این نوع برابری چیزی نیست که مادران و مادربزرگهای ما با آن رویارو بودند.

چرا سیگار می تواند بدترین دشمن یک زن باشد

مطمئنا، سیگار به هر فردی چه مرد و چه زن به طور یکسان آسیب می‌رساند. اما برخی از تاثیرات سوء سیگار کشیدن از حاملگی خارج رحمی گرفته تا یائسگی زودرس، تنها در مورد زنان پیش می آید. 19 نوامبر امسال، ۲۲ امین همایش انجمن سرطان آمریکاست که بزرگترین همایش ترک سیگار می باشد. اگر هنوز تصمیم به ترک سیگار نگرفته اید، در اینجا دلایلی آورده می شود که کاملا قانع‌کننده است.

10 آبان 1395

9 آبان 1395