اعتیاد

اعتیاد، راههای پیشگیری و درمان

25 آبان 1397

18 مرداد 1397

9 تیر 1397

21 اردیبهشت 1397

اعتیاد
چرا سیگار را کنار بگذاریم؟

ترک سیگار بخش اول

برخلاف آنچه میان مردم تصور می‌شود، ریه، تنها عضوی از بدن انسان نیست که در معرض خطر قرار می‌گیرد (بوسیله کشیدن سیگار) و نیز سرطان تنها بیماری‌ای نیست که فرد سیگاری، با خطر ابتلا به آن مواجه است.

اعتیاد
هر انسانی متفاوت از دیگران است و به همین خاطر انتخاب بهترین روش برای هر فرد بسته به شرایط زندگی‌اش دارد

ترک سیگار بخش دوم

شاید کمی به نظرتان عجیب بیاید، اما بسیاری از کسانی که موفق به ترک سیگار شده‌اند از این روش استفاده کرده‌اند. آنها تصمیم گرفتند که دیگر سیگار نکشند و به همین ترتیب پای تصمیم خود ایستاده و در نهایت موفق به کنار گذاشتن آن شدند.

20 اردیبهشت 1397

اعتیاد
به محض شروع به مصرف دخانیات، تأثیرات آن را احساس خواهید کرد.

ضررهایی که مصرف دخانیات متوجه بدن می‌کند بخش اول

بر خلاف آنچه میان عامه مردم رایج است، تنها مشکل مصرف دخانیات، اختلال در کارکرد ریه نیست و نیز سرطان تنها بیماری‌ای نیست که افراد را تهدید می‌کند. درحقیقت مصرف دخانیات و تنباکو به بیشتر ارگان‌ها و سیستم‌های بدن انسان آسیب می‌رساند.

2 فروردین 1397

اعتیاد
تریستان هریس کارمند سابق گوگل و رییس موسسه TWS راهکارهای برای ترک اعتیاد به موبایل دارد

اعتیاد به موبایل! سه راه رهایی

یکی از عادتهای غلطی که متاسفانه بسیار همه‌گیر هم شده است استفاده بیش از حد از موبایل و اپلیکیشنهای جذاب آن است. به گونه ای که گاهی اوقات ساعتها وقت گرانبها و ارزشمندمان در محیطی هدر میرود که هیچ خروجی مثبت و ارزشمندی برایمان ندارد. این نوع وابستگی بی شک در قالب تعریف اعتیاد می گنجد.

22 بهمن 1396

اعتیاد
اعتیاد، الکل، ترک، لذت زندگی ، مربی تناسب اندام

الکل اعتیاد خاموش

مساله این است: ترک الکل بسیار ساده است مگر اینکه شما به صورت خیلی جدی درگیر این بیماری باشید( منظور از بیماری الکلی بودن است) اگر فکر می کنید زندگی بدون الکل خیلی سخته بهتره بدونید که بعد از ترک الکل شما اشتهاتون رو از دست نمیدید. نیازی به دوا ودارو ندارید، اصلا زندگی سختی نخواهید داشت . شما فقط نوشیدنی الکلی مصرف نمی‌کنید من این حرف رو از روی تجربه می زنم چون یکی از ساده ترین کارهایی بود که در طول زندگیم انجام داده بودم .

14 دی 1396

12 مهر 1396

اعتیاد
افرادی که سیگار می کشند، نه تنها به خودشان، بلکه به دیگران نیز آسیب وارد می کنند.

مشکلات جسمی ناشی از سیگار کشیدن

مادران بارداری که سیگار می کشند احتمال اینکه کودک متولد شده دارای مشکلات تنفسی باشد، وجود دارد و همچنین ممکن است دارای وزن کمی باشند. این کودکان همچنان که رشد می کنند از مشکل سلامت رنج می برند.

8 اسفند 1395

اعتیاد
آیا تلفن های هوشمند شما را خنگ می کنند

آیا تلفن های هوشمند شما را خنگ می کنند

فناوری موبایل، علاوه بر فاصله انداختن بین روابط انسانی، مشکلات دیگری را نیز سبب شده است. موبایل ها چیزی بیشتر از ابزارک های آزار دهنده ای هستند که زمانیکه یک فرد در میان دوستان خود است، نمی تواند از آن جدا شده و در یک بحث سالم با همتایان خود شرکت کند.

اعتیاد
اکثر مردم 9.3 ساعت را صرف نشستن می‌کنند. بدین ترتیب بدن در معرض خطرات سلامت فردی قرار دارد.

نشستن نوع جدیدی از اعتیاد است 9 توصیه برای ترک این اعتیاد

مطالعات نشان می‌دهد که اکثر مردم ساعت‌های بیش‌ازحد زیادی را در وضعیت نشستن در مدرسه و در دفتر کار می‌گذرانند. بعضی دیگر ساعت‌های طولانی را در مقابل تلویزیون، بازی‌های ویدیویی و رانندگی در همین وضعیت می‌گذرانند.

17 آذر 1395

اعتیاد
یکی از بهترین مزایای ترک سیگار صرفه‌جویی در هزینه و پس‌انداز پول است!

13 نکته در مورد ترک سیگار

هنگامی که شروع به ترک سیگار کنید، کاهش نیکوتین می‌تواند بر خلق و خوی شما تاثیر بگذارد و یا باعث ایجاد سردرد یا کاهش انرژی شما شود. ولع مصرف برای "فقط یک پک" بسیار شدید است. درمان جایگزین نیکوتین می‌تواند این میل را مهار کند.

11 آذر 1395

اعتیاد
"زندگی یک سری از اعتیادهاست که بدون آنها ما می میریم"

چیزی به اسم "شخصیت معتاد" وجود ندارد

همه موضوع به این قاعده برمی گردد که چه تعریفی از اعتیاد داریم همانطور که خیلی از ماها مخالفِ جزئیات اصلی اعتیاد هستیم. خیلی هم ممکن است ادعا کنند که کلماتی چون اعتیاد و معتاد آنقدر در زندگی روزمره استفاده شده اند که معنای خود را از دست داده اند.

21 اردیبهشت 1395

اعتیاد
هر چیزی که روی خلق و خوی شما اثر داشته باشد، می‌تواند اعتیادآور باشد. خوددرمانی می تواند جهت مدیریت این مشکل به شما کمک کند.

ده اعتیاد شگفت انگیز

آیا اعتیاد به خرید یا ارسال پیامک با اعتیاد به مواد مخدر یا الکل یکی است؟‌می‌دانیم که امکان دارد تمامی اینها مغز شما را به شیوه‌هایی یکسان تحت تاثیر قرار دهند. اما دانشمندان هنوز در باره میزان این شباهت به توافق نرسیده‌اند. اگر احساس می کنید که عادتی دارید و آن خارج از کنترلتان شده است، با یک دکتر یا تراپیست مشورت نمایید.