بهداشت - صفحه 7

بهداشت

16 آذر 1397

بهداشت
جهان به اندازه کافی برای بهبود پوشش واکسیناسیون کار نکرده است

شیوع دوباره سرخک در سراسر جهان

بر اساس گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC)، سال گذشته تعداد موارد سرخک گزارش شده بیش از 30 درصد در سراسر جهان افزایش یافت.

10 آبان 1397

بهداشت
در تحقیق نقش زباله در نابودی محیط زیست قصد داریم آن را مورد بحث قرار دهیم

نقش زباله در نابودی محیط زیست

جالب است بدانید که بیش از هفتاد و نه درصد زباله های پلاستیکی سر از از زمین های آزاد در محیط زیست در می آورد (زمین هایی که زیستگاه گونه های مختلف جانوری و گیاهی است و ضرر های زیادی را به این واسطه متحمل می شوند)

24 مهر 1397

بهداشت
بوی بد دهان از جمله مسائلی است که می تواند پیامدهای بسیار ناخوشایندی برای افراد به همراه داشته باشد.

رفع بوی بد دهان 10 راه

شاید هر کسی راحتی لازم را برای گوشزد کردن این مسئله به شما را نداشته باشد، با این حال، یک دوست خوب و یا یکی از اعضای خانواده شما حتما در صورت داشتن چنین مسئله ای به شما خواهند گفت.

17 شهریور 1397

بهداشت
دوش گرفتن، آب سرد، مزایا

مزایای دوش آب سرد

مزایای دوش گرفتن با آب سرد که می تواند سلامتی شما را بهبود و در بلند مدت شما را سالم تر نگه دارد.

30 مرداد 1397

19 مرداد 1397

بهداشت
تمیز نگاه داشتن خانه تنها محدود به جارو کردن و گردگیری وسایل نمی شود

آلوده ترین نقاط در خانه که معمولا از چشم پنهان می مانند

بسیاری از ما این نقاط را فراموش می کنیم، چرا که آلودگی های موجود بر آن ها همانند گرد و خاک قابل رؤیت نمی باشند. با این وجود، حتی اگر قادر به دیدن این آلودگی ها نباشیم، باکتری ها در آن نقاط حضور داشته و به مرور زمان می توانند سلامت افراد خانواده را تهدید کنند.

15 مرداد 1397

بهداشت
 شپش سر معمولا در موی سر، اغلب در پشت گردن و پشت گوش پیدا می شود.

علائم آلودگی به شپش

علائم آلودگی به شپش نشانه های خاموش که ثابت می کنند شپش سر دارید.شپش سر هیچ علائمی در ابتدا ایجاد نمی کند. خارش در پوست سر ممکن است هفته ها و یا حتی ماه ها پس از اینکه شپش شروع به تخمگذاری نماید، شروع شود.

10 تیر 1397

بهداشت
کیفیت هوای داخل ساختمان می تواند اثر پویایی بر آسایش, عملکرد و سلامت کارکنان داشته باشد.

سندرم بیماری ساختمان

کارکنان ممکن است علایم مختلفی مانند سردرد, گرفتگی بینی, بیحالی و غیره را گزارش کنند. اگر این علایم با نشانه های بالینی بیماری, مانند تب همراه باشند و اگر این علایم با ترک محل کار برطرف نشوند, کارکنان ممکن است مبتلا به بیماری مربوط به ساختمان شده باشند.

28 خرداد 1397

بهداشت
شپش بدون درمان از بین نمی رود.

شپش

اگر درمان اولیه همه تخم های (nits / تخم شپش) آن را نکشد، ممکن است 7 تا 10 روز بعد، یک درمان پیگیری کننده برای کشتن شپش های تازه از تخم بیرون آمده، لازم باشد. خارش حتی ممکن است به مدت 7 تا 10 روز بعد از درمان موفق به طول انجامد.

2 اردیبهشت 1397

بهداشت
قرار گرفتن در معرض آن‌ها موجب آلرژی مزمن و در موارد شدید آسم می‌شود.

روش‌های ارزیابی آلاینده‌های زیستی

این آلاینده‌ها شامل قطعات هیف و اسپور کپک‌ها، گلوکان قارچ، مایکوتوکسین ها، باکتری‌های پست و عالی (اکتینومیست ها)، اندوتوکسین باکتریایی، آنتی‌ژن‌های مربوط به ضایعات مدفوع و اجزای بدن کنه‌ها و سوسک‌های ریز و اجزای گرد و غبار سطحی که گرد آلی مولکول‌های بزرگ (MOD) نامیده می‌شود، هستند.

16 اسفند 1396

5 اسفند 1396

بهداشت
جنبه ی وحشتناک و تاریک دیگری هم وجود دارد که برخی یا اهمیت نمی دهند و یا واقعا چیز زیادی نمی دانند.

بسته بندی های سبز

این مقاله به بیان مضرات بسته بندی های پلاستیکی می پردازد و همچنین بیان می کند که چگونه می توان تنها با استفاده از مواد غیر مضر برای محیط زیست بخش های زیادی از آلودگی ها را کم کرد.

29 بهمن 1396

بهداشت
آب و دستمال‌های میکروفایبر کافی است

خطرات استفاده مداوم از اسپری‌های تمیز کننده را جدی بگیریم

تحقیقات نشان می‌دهد که قرار داشتن در معرض محصولات تمیزکننده در طول سال‌های متمادی به طور قابل ملاحظه‌ای بر کارکرد ریه انسان تاثیر می‌گذارد.یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه برگن در نروژ با تحقیق روی شش هزار نفر نتیجه گرفته است که تاثیر این محصولات در زنان بیشتر از مردان است.

9 بهمن 1396

بهداشت
سه وسیله خانه که می‌توانند شما را بیمار کنند، اگر تمیز نشوند

انتقال میکروب از طریق این 3 وسیله

هنگامی که در راه یا در مکان‌هایی غیر از خانه خود هستیم‌ مراقبیم که دستگیره‌های اتوبوس یا درهای توالت را لمس نکنیم چون فکر می‌کنیم که ممکن است از طریق آنها میکروب به بدنمان منتقل شود. اما خطر واقعی در جایی دیگر نهفته است.

24 دی 1396

بهداشت
بازاریابی اجتماعی: مؤثر، کارآمد و ثابت شده

اثر بازاریابی اجتماعی بر بهبود بهداشت عمومی

بازاریابی اجتماعی می‌تواند سودمندی تلاش‌های ما برای حفاظت و بهبود از بهداشت عمومی را ارتقا دهد. استفاده از بازاریابی برای انجام تبلیغات بهبود بهداشت عمومی می‌تواند مشخص کند که به دنبال انجام چه چیزی هستیم و به ما کمک کند تا با منابع محدود بهداشت عمومی، مولدتر باشیم.

8 دی 1396

7 دی 1396

پیرو جلسه اخیر هیات مدیره و به درخواست رییس این انجمن، دکتر فرهاد هنجنی که پیش از این نایب رییس انجمن متخصصین پوست ایران بود به سمت ریاست انجمن انتخاب و منسوب شد.

رئیس انجمن متخصصین پوست تغییر کرد

پیرو جلسه اخیر هیات مدیره و به درخواست رییس این انجمن، دکتر فرهاد هنجنی که پیش از این نایب رییس انجمن متخصصین پوست ایران بود به سمت ریاست انجمن انتخاب و منسوب شد.