8 خرداد 1398

دانشمندان مشخص کرده اند که دستمال مرطوب برای انسان ها و محیط زیست خطرناک است
بهداشت

دستمال مرطوب می تواند به سلامت آسیب برساند

دستمال مرطوب زندگی ما را ساده تر کرده است. آنها همیشه در دسترس هستند و هنگامی که ضروری است تا دست و صورت خود را پاک کنیم، به بهداشت ما کمک  فراوانی می کنند. با این حال اخیرا محققان بریتانیا دریافته اند که دستمال مرطوب می توانند آسیب برسانند.

13 اردیبهشت 1398

اولین اسطوره که کارشناسان آن را رد کرده اند قیمت شامپو است.
بهداشت

آیا شامپوی گران قیمت معجزه می کند

شامپو گران قیمت مشکلات مو را حل نمی کند. به طور خاص، شامپو شما را از شوره سر خلاص نمی دهد.شامپو فقط می تواند به پاک کردن پوست در مقیاس خاص و مرطوب کردن آن کمک کند. اغلب علت شوره سر، نقض وضعیت کلی بدن است

3 اردیبهشت 1398

بوی بد دهان یا نفس بد بو  یک مشکل است که بسیاری از مردم با آن مواجه هستند.
بهداشت

شایع ترین علل بوی بد دهان

اگر عوامل عینی برای مثال، دندان های بیمار علت این بوی بد نباشد و با رعایت بهداشت دهان و دندان باز هم بوی بد دهان وجود داشته باشد، چه چیزی می تواند باعث آن شود؟

16 آذر 1397

جهان به اندازه کافی برای بهبود پوشش واکسیناسیون کار نکرده است
بهداشت

شیوع دوباره سرخک در سراسر جهان

بر اساس گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC)، سال گذشته تعداد موارد سرخک گزارش شده بیش از 30 درصد در سراسر جهان افزایش یافت.

10 آبان 1397

در تحقیق نقش زباله در نابودی محیط زیست قصد داریم آن را مورد بحث قرار دهیم
بهداشت

نقش زباله در نابودی محیط زیست

جالب است بدانید که بیش از هفتاد و نه درصد زباله های پلاستیکی سر از از زمین های آزاد در محیط زیست در می آورد (زمین هایی که زیستگاه گونه های مختلف جانوری و گیاهی است و ضرر های زیادی را به این واسطه متحمل می شوند)

24 مهر 1397

بوی بد دهان از جمله مسائلی است که می تواند پیامدهای بسیار ناخوشایندی برای افراد به همراه داشته باشد.
بهداشت

رفع بوی بد دهان 10 راه

شاید هر کسی راحتی لازم را برای گوشزد کردن این مسئله به شما را نداشته باشد، با این حال، یک دوست خوب و یا یکی از اعضای خانواده شما حتما در صورت داشتن چنین مسئله ای به شما خواهند گفت.

17 شهریور 1397

دوش گرفتن، آب سرد، مزایا
بهداشت

مزایای دوش آب سرد

مزایای دوش گرفتن با آب سرد که می تواند سلامتی شما را بهبود و در بلند مدت شما را سالم تر نگه دارد.

30 مرداد 1397

19 مرداد 1397

تمیز نگاه داشتن خانه تنها محدود به جارو کردن و گردگیری وسایل نمی شود
بهداشت

آلوده ترین نقاط در خانه که معمولا از چشم پنهان می مانند

بسیاری از ما این نقاط را فراموش می کنیم، چرا که آلودگی های موجود بر آن ها همانند گرد و خاک قابل رؤیت نمی باشند. با این وجود، حتی اگر قادر به دیدن این آلودگی ها نباشیم، باکتری ها در آن نقاط حضور داشته و به مرور زمان می توانند سلامت افراد خانواده را تهدید کنند.

15 مرداد 1397

 شپش سر معمولا در موی سر، اغلب در پشت گردن و پشت گوش پیدا می شود.
بهداشت

علائم آلودگی به شپش

علائم آلودگی به شپش نشانه های خاموش که ثابت می کنند شپش سر دارید.شپش سر هیچ علائمی در ابتدا ایجاد نمی کند. خارش در پوست سر ممکن است هفته ها و یا حتی ماه ها پس از اینکه شپش شروع به تخمگذاری نماید، شروع شود.

10 تیر 1397

کیفیت هوای داخل ساختمان می تواند اثر پویایی بر آسایش, عملکرد و سلامت کارکنان داشته باشد.
بهداشت

سندرم بیماری ساختمان

کارکنان ممکن است علایم مختلفی مانند سردرد, گرفتگی بینی, بیحالی و غیره را گزارش کنند. اگر این علایم با نشانه های بالینی بیماری, مانند تب همراه باشند و اگر این علایم با ترک محل کار برطرف نشوند, کارکنان ممکن است مبتلا به بیماری مربوط به ساختمان شده باشند.

28 خرداد 1397

شپش بدون درمان از بین نمی رود.
بهداشت

شپش

اگر درمان اولیه همه تخم های (nits / تخم شپش) آن را نکشد، ممکن است 7 تا 10 روز بعد، یک درمان پیگیری کننده برای کشتن شپش های تازه از تخم بیرون آمده، لازم باشد. خارش حتی ممکن است به مدت 7 تا 10 روز بعد از درمان موفق به طول انجامد.

2 اردیبهشت 1397

قرار گرفتن در معرض آن‌ها موجب آلرژی مزمن و در موارد شدید آسم می‌شود.
بهداشت

روش‌های ارزیابی آلاینده‌های زیستی

این آلاینده‌ها شامل قطعات هیف و اسپور کپک‌ها، گلوکان قارچ، مایکوتوکسین ها، باکتری‌های پست و عالی (اکتینومیست ها)، اندوتوکسین باکتریایی، آنتی‌ژن‌های مربوط به ضایعات مدفوع و اجزای بدن کنه‌ها و سوسک‌های ریز و اجزای گرد و غبار سطحی که گرد آلی مولکول‌های بزرگ (MOD) نامیده می‌شود، هستند.

16 اسفند 1396

5 اسفند 1396

جنبه ی وحشتناک و تاریک دیگری هم وجود دارد که برخی یا اهمیت نمی دهند و یا واقعا چیز زیادی نمی دانند.
بهداشت

بسته بندی های سبز

این مقاله به بیان مضرات بسته بندی های پلاستیکی می پردازد و همچنین بیان می کند که چگونه می توان تنها با استفاده از مواد غیر مضر برای محیط زیست بخش های زیادی از آلودگی ها را کم کرد.

29 بهمن 1396

آب و دستمال‌های میکروفایبر کافی است
بهداشت

خطرات استفاده مداوم از اسپری‌های تمیز کننده را جدی بگیریم

تحقیقات نشان می‌دهد که قرار داشتن در معرض محصولات تمیزکننده در طول سال‌های متمادی به طور قابل ملاحظه‌ای بر کارکرد ریه انسان تاثیر می‌گذارد.یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه برگن در نروژ با تحقیق روی شش هزار نفر نتیجه گرفته است که تاثیر این محصولات در زنان بیشتر از مردان است.

9 بهمن 1396

سه وسیله خانه که می‌توانند شما را بیمار کنند، اگر تمیز نشوند
بهداشت

انتقال میکروب از طریق این 3 وسیله

هنگامی که در راه یا در مکان‌هایی غیر از خانه خود هستیم‌ مراقبیم که دستگیره‌های اتوبوس یا درهای توالت را لمس نکنیم چون فکر می‌کنیم که ممکن است از طریق آنها میکروب به بدنمان منتقل شود. اما خطر واقعی در جایی دیگر نهفته است.

24 دی 1396

بازاریابی اجتماعی: مؤثر، کارآمد و ثابت شده
بهداشت

اثر بازاریابی اجتماعی بر بهبود بهداشت عمومی

بازاریابی اجتماعی می‌تواند سودمندی تلاش‌های ما برای حفاظت و بهبود از بهداشت عمومی را ارتقا دهد. استفاده از بازاریابی برای انجام تبلیغات بهبود بهداشت عمومی می‌تواند مشخص کند که به دنبال انجام چه چیزی هستیم و به ما کمک کند تا با منابع محدود بهداشت عمومی، مولدتر باشیم.

8 دی 1396

7 دی 1396

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از خیری که ساخت بیمارستان ام اس امام رضا(ع) در بیمارستان سینا تهران را تقبل کرده است، گفت: در کشور بیش از ۷۰ هزار نفر مبتلا به بیماری ام اس هستند.
بهداشت

۷۰ هزار ایرانی ام اس دارند

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از خیری که ساخت بیمارستان ام اس امام رضا(ع) در بیمارستان سینا تهران را تقبل کرده است، گفت: در کشور بیش از ۷۰ هزار نفر مبتلا به بیماری ام اس هستند.

پیرو جلسه اخیر هیات مدیره و به درخواست رییس این انجمن، دکتر فرهاد هنجنی که پیش از این نایب رییس انجمن متخصصین پوست ایران بود به سمت ریاست انجمن انتخاب و منسوب شد.
بهداشت

رئیس انجمن متخصصین پوست تغییر کرد

پیرو جلسه اخیر هیات مدیره و به درخواست رییس این انجمن، دکتر فرهاد هنجنی که پیش از این نایب رییس انجمن متخصصین پوست ایران بود به سمت ریاست انجمن انتخاب و منسوب شد.