از چه مرطوب کننده ای باید استفاده کرد؟

در زمستان  پوست خشک می شود و آسیب پذیر می گردد. متخصصین پوستی که این مطالعه را انجام دادند، مرطوب کننده هایی را به مصرف کنندگان پیشنهاد دادند که توسط مردم خریداری می شود.
بین 5٪ تا 45٪ از افراد (نظرسنجی ها متفاوت است) می گویند که پوست حساس دارند، وقتی که از کرم استفاده می کنند، قرمز می شود و التهاب پیدا می کند.  متخصصین پوست توصیه کرده اند که  از مرطوب کننده های بدون مواد افزودنی، عطر و رایحه استفاده کنند. متاسفانه، حتی  آن دسته از مرطوب کننده هایی که ادعا می کنند بدون عطر هستند، حدود 45٪ دارای حداقل یک عنصر معطر هستند که  می تواند پوست را تحریک کند. یک مرطوب کننده که برچسب "طبیعی" داشت دارای بیشترین تعداد مواد آلرژیک بالقوه از فهرست NACDG بود.


کار رطوبت دهنده ها آبرسانی پوست و ایجاد یک لایه بر اپیدرم (لایه ی بیرونی پوست) می باشد که بسیار موثر است و از پوست شکننده محافظت می کنند.  نوع مرطوب کننده ای که  شما می خرید می تواند متفاوت باشد- به ویژه به کیف پول شما بستگی دارد.
نویسندگان مقاله تحقیق می گویند که عبارات "توصیه شده توسط متخصصان پوست" و "ضد حساسیت" ابزارهای بازاریابی با حداقل و بدون نظارت و یا اثبات قانونی است. آنها قیمت مرطوب کننده ها را افزایش می دهند، اما شواهدی وجود ندارد که اثربخشی آنها را بهبود بخشد.
این محققان اشاره می کنند که بسیاری از مرطوب کننده های مقرون به صرفه، مانند روغن نارگیل یا کره شیا خالص، هیچ آلرژی ندارند. در حالی که لوسیون ها محبوب ترین مرطوب کننده ها هستند.
متخصصین پوست توصیه می کنند اگر پوست شما واقعا خشک است از پماد استفاده کنید. لوسیون حاوی آب است و به سرعت  روی پوست تبخیر می شوند و پس از آن هیچ کاری انجام نمی دهد. با این حال، مردم  پماد ها را دوست ندارند، زیرا احساس می کنند چرب هستند.
دکتر استیو سوز، پژوهشگر و متخصص پوست در دانشکده پزشکی Feinberg Northwestern، توصیه می کند که اکثر افرادی که پوست حساس دارند، مرطوب کننده های "ملایم"  بدون عطر و کمترین ترکیبات انتخاب کنند.
او می گوید که نیاز به مرطوب کننده های صورت و بدن جدا نیست، اما  مردم هر دو را خریداری می کنند، زیرا آنها کرم های سبک تر را بر روی صورت ترجیح می دهند.
در واقع، مرطوب کننده ای که به طور گسترده توسط متخصصین پوست توصیه می شود، ژله ای و چرب است، اما در حفظ پوست بسیار عالی است.

 * مترجم
منبع: گاردین

نظرات

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری شوید. ورود یا ثبت نام