22 اردیبهشت 1395

شغلهایی که نیاز به بلند کردن، کشیدن یا هل دادن اجسام سنگین است، مخصوصا زمانی که همراه با چرخاندن یا لرزاندن ستون مهره ها است، ممکن است باعث ایجاد جراحت و کمر درد شود.
بیماری

درد کمر و فاکتورهای ریسک کمر درد چیست

درد کمر یک مشکل آشنا برای همه است که در بازه وسیعی شامل یک درد خفیف و ثابت تا یک درد ناگهانی و شدید است که میتواند شما را ناتوان کند. میتواند به طور ناگهانی به وسیله یک تصادف، افتادن یا بلند کردن یک جسم سنگین بروز کند یا در اثر تغییرات ستون فقرات که با سن اتفاق می افتد به آهستگی نمایان شود.

مهم است که بدانیم کمر درد علامتی از شرایط پزشکی است و یک تشخیص نیست.
بیماری

علت ایجاد کمردرد ها چیست

جراحتهای ستون فقرات مانند رگ به رگ شدن و شکستگی میتواند باعث دردهای کوتاه مدت یا مزمن شود. رگ به رگ شدن شامل پارگیهایی در رباط هایی هستند که ستون فقرات را حمایت میکنند، و که در اثر پیچش یا بلند کردنهای اجسام به طور ناصحیح، ایجاد میشود. مهره های شکسته اغلب ناشی از پوکی استخوان هست.

21 اردیبهشت 1395

گلو درد می تواند به چند دلیل و گاها با سردرد، سرماخوردگی و درد معده همراه باشد .
بیماری

انواع چای برای درمان گلو درد

آیا روز مهمی داشته‌اید و قادر به صحبت کردن نبوده اید؟ آیا به دنبال درمان های خانگی ساده برای درمان گلو درد خود هستید؟ مجبور نیستید زیاد جستجو کنید؟ در این پست، علل و راه‌حل‌های گلو درد آورده خواهد شد. میخواهید بیشتر بدانید؟ ادامه مطلب را بخوانید. چندین حالت فیزیکی وجود دارد که بیماری مزمن نیست اما از لحاظ سلامتی می‌تواند موجب وخیم‌شدن شرایط گردد. یک نمونه از این بیماری‌ها، گلودرد است.

20 اردیبهشت 1395

تشخیص علت کمردرد نیاز به پیشینه پزشکی و یک آزمون فیزیکی میباشد. در صورت نیاز دکتر از آزمونهای پزشکی مانند x-ray استفاده میشود.
بیماری

کمردرد چگونه تشخیص داده میشود

در طول پیشینه پزشکی، دکتر از شما درباره طبیعت درد شما و هرگونه مشکلات سلامتی که شما و فامیلهای نزدیک شما دارند یا داشته اند پرسیده میشوید. سئوالها ممکن است شامل موارد زیر باشد: آیا اخیرا سقوطی که باعث آسیب کمر شما شود داشته اید؟

18 اردیبهشت 1395

در صورتی که ویروس تبخال گرفته اید می دانید که بهترین اقدام اجتناب از هر گونه کاری است که سبب بازگشت ابتلای دوباره به آن زخم می باشد.
بیماری

یازده روش برای درمان تبخال

پراکسید هیدروژن بخاطر خصوصیات آنتی بیوتیکی و نیز تاثیر در پاکسازی پوست، به رفع علائم این زخم و پاکسازی کلی آن کمک می کند. در صورتی که زخم شروع به خون ریزی کند، پروکسید بعنوان ماده منعقد کننده بسیار موثر خواهد بود. از این رو، جهت درمان این زخم، پراکسید را روی تکه پنبه ای زده و هر 2-3 ساعت روی زخم بگذارید. هرگونه خونریزی را متوقف می کند، زخم را التیام می بخشد، اثر زخم را تا حد امکان از بین می برد. همچنین هر نوع باکتری را در اطراف و داخل زخم از بین می برد.

16 اردیبهشت 1395

مصرف محصولات لبنی در درصد زیادی از کودکان و بزرگسالان سراسر جهان، علت اصلی یبوست است.
بیماری

علل و درمان یبوست (قسمت اول)

آیا شما بدنبال راهی برای کاهش یبوست می‌باشید؟ آیا استفاده از مسهل OTC فایده نکرده است؟‌ در این صورت بایستی به درمان طبیعی این مشکل شایع بپردازید. زمانی که مشکلاتی شبیه به یبوست دارید، توجه به آنچه که می‌خورید مهم می‌باشد. این بهترین راه برای درمان این بیماری بوده و مطمئن باشید که این مشکل عود نخواهد کرد. موز حاوی مواد مغزی ضروری است و طیف گسترده‌ای از خواص درمانی از جمله درمان و پیشگیری از یبوست را دارد. دوست دارید بیشتر بدانید؟ ادامه این پست را بخوانید.

 تاثیر موز روی روده بزرگ بستگی به نوع میوه ای دارد که مصرف می‌کنید.
بیماری

علل و درمان یبوست (قسمت دوم)

موز حاوی مقدار زیادی پکتین است که یک کربوهیدرات پیچیده می‌باشد . این عاملی است که موجب سفت شدن مدفوع می‌گردد. پکتین مولکولهای آب موجود در لوله گوارش را دفع کرده و به این ترتیب منجر به سفت شدن مدفوع و در نتیجه دشوار شدن دفع مدفوع می‌گردد. در عوض موز رسیده گاز اتیلن تولید می‌کند، که آنهم به نوبه خود آنزیمی تولید می‌کند که پکتیناز نامیده شده و موجب شکسته شدن پکتین می‌شود. این موجب نرم شدن موز گردیده و هضم آن را برای وجودتان آسان می‌نماید.

15 اردیبهشت 1395

بیماری‌های چشم مانند آماس عنبیه یا یووئیت می‌تواند در آغاز آرتریت وجود داشته باشد اما اغلب تا مدتی بعد از اولین پیش‌روی‌های آرتریت نوجوانی پیش می‌رود.
بیماری

علائم و نشانه‌های انواع آرتریت نوجوانی چیست

شایع‌ترین علائم تمامی انواع آرتریت های نوجوانی، تورم مداوم مفاصل، درد و سفتی است که معمولا بهنگام صبح و پس از چرت‌زدن بدتر می‌شود. درد، حرکت مفصل مبتلا را محدود می سازد، گرچه بسیاری از کودکان بخصوص آنهایی که کوچکتر هستند، شکایتی از درد ندارند. آرتریت نوجوانی معمولا روی زانو و مفاصل دست و پا تاثیر می‌گذارد. یکی از نشانه‌های ابتدایی آرتریت نوجوانان امکان دارد بخاطر زانوی آسیب دیده، لنگیدن صبحگاهی باشد.

13 اردیبهشت 1395

همچنین بمنظور تسکین بدنتان، چند کشش انجام دهید. این کشش‌ها عضلات شکمتان را تقویت و از آنها بخوبی مراقبت می‌کنند.
بیماری

سه روش مفید برای رهایی از درد فتق هیاتال

آیا شما بیمار فتق هیاتال هستید؟ اگر جوابتان بله است، بنابراین شما از سوزش قفسه سینه یا قلب رنج می‌برید که این بیماری، زندگی را برای شما سخت خواهد کرد. بله این واقعا تجربه بدی است اما قطعا شما با انجام چند ورزش می‌توانید از آن خلاص شوید. دوست دارید بدانید که این ورزش‌ها کدام‌ها هستند؟ ادامه مطب را بخوانید.

گزش بسیاری از پشه‌ها نسبتا بی‌ضرر است. ورم و خارش اغلب فقط یک یا دو روز بعد از گزیدن وجود داشته و پوست شما را سوراخ می‌کند.
بیماری

پیشگیری از بیماری‌هایی که پشه حامل آن است

اگر طبیعت خارج از خانه در تابستان با صدای آزاردهنده وزوز پشه‌ها بهم می‌خورد، این اتفاق می‌تواند یک بدشانسی باشد. گزش آنها نه تنها موجب ورم قرمز خارش‌دار بر روی پوستتان می‌شود؛ همچنین خطر ابتلا به بیماری را نیز ایجاد می‌کند. دانشمندان موسسه ملی بهداشت (NIH) در حال تحقیق جهت یافتن راه‌هایی بهتر برای تشخیص، درمان و جلوگیری از بیماری‌های پشه- حامل هستند. و همه ما می‌توانیم گام‌های ساده‌ای را برای جلوگیری از گزش حشرات گزنده انجام دهیم.

هپاتیت C یک بیماری کبدی است که توسط ویروس هپاتیت C ایجاد می‌شود. این بیماری با یک تب خفیف شروع و با گذشت زمان شدت می‌یابد. این بیماری کشنده است و فورا جهت پیشگیری از مرگ باید درمان گردد.
بیماری

درمان های موثر خانگی برای هپاتیت C

آیا از هپاتیت C رنج می برید؟ آیا وضعیت کبد شما با گذر زمان وخیم شده است؟ هپاتیت C یک بیماری جدی است و اگر نادیده گرفته شود، می‌تواند به نوبه‌ی خود کشنده باشد. بدون شک گزینه‌های درمانی پزشکی در دسترس، برای درمان این بیماری وجود دارند. اما برخی درمان‌های خانگی شگفت‌انگیزی نیز وجود دارند که می‌توانند روند درمان را تسریع نمایند. در این پست، قصد بحث درباره‌ی علائم و علل هپاتیت C را داریم و همراه با آن درباره درمان‌های خانگی خاصی که برای درمان بیماری موثر هستند، حرف خواهیم زد. دوست دارید بیشتر بدانید؟ ادامه مطلب را بخوانید.

12 اردیبهشت 1395

11 اردیبهشت 1395

هر کودک باید مرتبا توسط پزشک متخصص اطفال یا مرکز مراقبت های بهداشتی کودکان در مراحل ابتدایی سن خود ، چکاپ شود. مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها (CDC) ، غربالگری مخصوص ASD را در ویزیت 18-24 ماهه توصیه می کند.
بیماری

اختلال طیف اوتیسم (قسمت دوم)

پزشکان ADS را بررسی رفتار کودک و رشد او را تشخیص می دهند. در کودکان کم سن ASD را در واقع می توان تا سن دو سالگی به طور معتبر تشخیص داد. کودکان بزرگتر و نوجوانان زمانی باید برای ASD ارزیابی شوند که والدین یا معلمین نگرانی هایی را بر مبنای مشاهده ی رفتار اجتماعی ، ارتباطی و بازی بچه ها مطرح کنند. تشخیص علائم بالینی ASD در بزرگسالان کار آسانی نیست. در بزرگسالان ، برخی از علائم ASD با علائم اختلالات دیگر بهداشت روانی مثل اسکیزوفرنی یا اختلال فزونکاری کمبود توجه (ADHD) مشترک است. بنابراین ، برای تشخیص درست ASD در بزرگسالان ، باید مشکلات گذشته ی او را فهمید و توانایی هایش را شناسایی کرده و به روش درست کمک کردن به او دست یافت.

بیماری ویروس زیکا براثر ویروس زیکا به وجود می آید.
بیماری

ویروس زیکا

بیماری ویروس زیکا براثر ویروس زیکا به وجود می آید. این بیماری بیشتر توسط نیش پشه آلوده نوع Aedes منتقل می شود. بیشترین علایم ظاهری زیکا، تب، جوش، درد مفاصل و ورم ملتحمه (چشم قرمز) است.

10 اردیبهشت 1395

درختان نیز می توانند آلرژی شما را تشدید کنند خواه دارایی شما باشند یا نه چونکه درختان مقدار زیادی گرده رها می کنند که می تواند از منبع اصلی تا مایل ها آن طرف تر پخش شود.
بیماری

گرده های آلرژی زا

آگاه باشید که گرده می تواند از طریق افراد و حیوانات خانگی به داخل خانه منتقل شود. • لباس ها را به جای خشک کردن و آویزان کردن در هوای آزاد ، در لباسشویی بخشکانید. درغیر اینصورت گرده می تواند روی لباس ها جمع شده و وارد خانه شود.

اضافه وزن باعث می شود شما به احتمال زیاد دارای فشار خون بالا و کلسترول بالا باشید . این دو وضعیت به احتمال بیشتر باعث حمله ی قلبی یا سکته می گردد.
بیماری

خطرات چاقی مربوط به سلامتی

اضافه وزن باعث می شود شما به احتمال زیاد دارای فشار خون بالا و کلسترول بالا باشید . این دو وضعیت به احتمال بیشتر باعث حمله ی قلبی یا سکته می گردد.

یماران IBS‌ دارای اسهال ، یبوست یا هر دو هستند. برخی از افراد IBS فقط اسهال یا فقط یبوست دارند. برخی نیز علائم هردو یا بعضی مواقه اسهال و مواقع دیگر یبوست دارند.
بیماری

علائم IBS سندرم روده ی تحریک پذیر

یماران IBS‌ دارای اسهال ، یبوست یا هر دو هستند. برخی از افراد IBS فقط اسهال یا فقط یبوست دارند. برخی نیز علائم هردو یا بعضی مواقه اسهال و مواقع دیگر یبوست دارند.

9 اردیبهشت 1395

در دیابت نوع یک ، سیستم ایمنی حمله کرده و سلول های تولید کننده ی انسولین را در جزایر پانکراس نابود می کند.
بیماری

پیوند ISLET ، خطر قند خون را ترمیم کرده و دیابت نوع یک را کنترل می کند

نتایج آزمایشات بالینی نشان می دهد که پیوند جزایر لوزالمعده (پانکراس)-خوشه های سلولی که شامل سلول های تولید کننده ی انسولین هستند- از افت شدید و مگ آور نهان قند خون در افرادی با دیابت نوع یک ، جلوگیری می کند. محققان دریافتند که این شیوه ی درمانی برای افرادی که در معرض مراحل سخت کم قندخونی هستند موثر است که سطوح پایین قند خون می تواند در آنها باعث حمله ی ناگهانی ، عدم هشیاری و مرگ - علیرغم دریافت مراقبت های تخصصی گردد.

7 اردیبهشت 1395

داشتن ضریب هوشی بسیار بالا نسبت به افراد عادی – CDC گزارش می کند که 46% از کودکان ASD دارای هوش بالاتر از حد طبیعی هستند.
بیماری

اختلال طیف اوتیسم بخش اول

اختلال طیفی اوتیسم (ASD) عنوان گروهی از اختلالات رشدی است. ASD‌ شامل دامنه ی وسیعی یا "طیفی " از علائم ، مهارت ها و سطوح ناتوانی است. افراد ADS نیز دارای این مشخصات هستند.

6 اردیبهشت 1395

تقریبا یک سوم بزرگسالانی که تشخیص داده شده بیماری آسم دارند در واقع به این بیماری دچار نیستند.
بیماری

آیا من آسم دارم؟

تقریبا یک سوم بزرگسالانی که تشخیص داده شده بیماری آسم دارند در واقع به این بیماری دچار نیستند. اما با این حال اسپری خود را دور نیاندازید- آسم هنوز هم جزو بیماری هایی است که زندگی را تهدید می کند.

5 اردیبهشت 1395

25 فروردین 1395

ین نوع درد خودبه خود و بدون دریافت درمان تسکین می یابند، گرچه ممکن است شما بخواهید از استامینوفن، آسپرین یا ایبوپروفن برای تسکین دردتان استفاده کنید.
بیماری

کمردرد چگونه درمان می شود

در اکثر موارد کمردرد نیاز به عمل جراحی ندارد. در اغلب موارد پزشکان درمانهای غیرتهاجمی را قبل از عمل جراحی امتحان میکنند. در موارد بسیار معدودی که کمردرد به علت تومور، عفونت یا مشکل ریشه عصبی (که سندرم cauda equine نامیده میشود) عمل جراحی در کاهش درد و جلوگیری از مشکلات بیشتر ضروری است.

8 فروردین 1395

یک روماتولوژیست ( که متخصص آرتروز و سایر ناهنجاری های التهابی است) معمولا درمان بیمار را مدیریت کرده و بیماری های همراه را درمان میکند.
بیماری

چه نوع پزشکی بیمار مبتلا به بیماری بهجت را درمان میکند

با توجه به تاثیر این بیماری بر بخشهای مختلف بدن، بیمار ممکن است به انواع مختلفی از پزشکان مراجعه کند. هم برای بیمار و هم برای پزشک بهتر است که کل فرایند بیماری توسط یک پزشک کنترل شود. این پزشک میتواند درمان را هماهنگ کند و هر نوع اثر جانبی از هر دارویی که بیمار دریافت میکند را رهگیری کند.

7 فروردین 1395

6 فروردین 1395

روز زخم های اندام تناسلی، التهاب چشمی با از دست رفتن بینایی، زخم های پوستی اختصاصی یا آزمایش pathergy مثبت.
بیماری

بیماری بهجت چگونه شناسایی و درمان می شود

تشخیص بیماری بهجت مشکل است به خاطر اینکه تستی برای تایید آن وجود ندارد. بیش از نصف مواردی که تصور میشود مبتلا به این بیماری هستند این بیماری را دارند. زمانی که بیماری علایم را گزارش میکند پزشک باید با استفاده از یک سری آزمایش سایر بیماری ها با علایم یکسان را رد کند.

4 فروردین 1395

این بیماری هر فرد را به صورت متفاوتی تحت تاثیر قرار میدهد. برخی فقط دارای علایم خفیف هستند، مانند زخم هایی که در دهان یا الت تناسلی ایجاد میشود.
بیماری

علایم بیماری بهجت چیست

التهاب مشیمیه چشم شامل التهاب قسمت میانی یا پشتی چشم شامل عنبیه میباشد و در بیش از نصف افراد مبتلا به بیماری بهجت مشاهده میشود. این نشانه در مردان شایع تر از زنان بوده و در 2 سال پس از شروع علایم قابل مشاهده است. التهاب چشم باعث تاری دید و ندرتا باعث درد و سرخی چشم میشود.

3 فروردین 1395

بیماری بهجت مسری نیست و از یک شخص به شخص دیگر منتقل نمیشود. محققان تصور میکنند دو فاکتور برای ابتلا به این بیماری مهم است.
بیماری

چه چیزی باعث بیماری بهجت میشود

عامل اصلی آن نامشخص است. بسیاری از نشانه های بیماری با التهاب رگهای خونی ایجاد میشود. التهاب یکی از مشخصه های پاسخ بدن به زخم یا بیماری است و با 4 علامت مشخص میشود: ورم، قرمزی، گرما و درد. پزشکان تصور میکنند که یک واکنش خودالتهابی ممکن است عامل التهاب رگهای خونی است، اما آنها عامل ایجاد آن را نمیدانند.