بیماری - صفحه 2

معرفی بیماری ها و نحوه پیشگیری و درمان

5 خرداد 1395

بیماری
کودک ممکن است ایرادگیر شود و نگهداری او از خاراندن و مالش پوستش سخت و غیر ممکن باشد. پرت کردن حواس کودک و ارائه فعالیت هایی که دست های او را مشغول نگه دارد، مفید است

آلرژی پوستی و کیفیت زندگی

اگرچه علائم آلرژی پوستی می تواند سخت و ناراحت کننده باشد، این بیماری می تواند با موفقیت مدیریت شود. افرادی مبتلا به آلرژی پوستی می توانند زندگی های سالم و پرباری داشته باشند. کلیدهای کیفیت زندگی بستگی به اطلاعات کافی داشتن؛ آگاه بودن از علائم و علت احتمالی آنها؛ و توسعه مشارکت با بیمار یا اعضای خانواده مراقب، پزشک، و دیگر متخصصان سلامت دارد.

4 خرداد 1395

بیماری
بسیاری از افراد از گیاهان و یا داروهایی که شما می توانید بدون نسخه برای درد خریداری کنید، استفاده می کنند. شما باید به پزشک خود بگویید که آیا می توانید این کار را انجام دهید.

در صورت داشتن آرتروز چکار می توانم انجام دهم

فقط یک پزشک می تواند بگوید که آیا شما آرتروز یا بیماری مرتبط دارید و چه کاری در مورد آن انجام دهید. این مهم است که صبر نکنید. شما نیاز خواهید داشت که به پزشک بگویید که چه احساسی دارید و کجای بدنتان درد می کند.

3 خرداد 1395

بیماری
این مقاله برای کسانی است که آلرژی پوستی (اغلب "اگزما" نامیده می شود) دارند، والدین و مراقبان کودکان مبتلا به آلرژی پوستی و دیگران که به یادگیری بیشتر در مورد این بیماری علاقمندند.

آلرژی پوست (نوعی از اگزما)

این مقاله بیماری و علائم آن را شرح می دهد و شامل اطلاعاتی راجع به تشخیص و درمان و نیز تلاش های پژوهش حاضر که توسط موسسه ملی آرتروز و بیماری های اسکلتی عضلانی و پوست (NIAMS) و اجزای دیگر دپارتمان امریکایی موسسات ملی خدمات انسانی و سلامت (NIH) حمایت می شوند.

بیماری
 آرتروز در بسیاری از مردم با احساس درد و سفتی در بدنشان شروع می شود.

آرتروز چیست

گاهی اوقات دست ها یا زانوها یا شانه های آنها دردناک می شود و تکان دادن آن سخت می شود و ممکن است متورم شود. این افراد ممکن است آرتروز داشته باشند (ar-THRY-tis) . آرتروز ممکن است به واسطه التهاب (in-flah-MAY-shun) بافت پوشاننده مفاصل بوجود آید.

2 خرداد 1395

بیماری
در طول عمر یک شخص، استخوان قدیمی حذف (جذب) و استخوان جدید به اسکلت اضافه (تشکیل) می شود.

بررسی اجمالی پوکی استخوان

استخوان بافت زنده و در حال رشد است. اکثرا از کلاژن، پروتئینی که چارچوب نرمی را فراهم می آورد، و کلسیم فسفات، ماده معدنی ای که قدرت و سختی به چارجوب اضافه می کند، ساخته شده است.

1 خرداد 1395

بیماری
پوکی استخوان اغلب بیماری خاموش نامیده می شود زیرا از دست رفتن استخوان بدون علائم رخ می دهد.

علائم پوکی استخوان و راه های تشخیص

مردم ممکن است تا زمانی که استخوان هایشان آنقدر ضعیف شود که یک کشش، ضربه یا افتادن ناگهانی باعث شکستگی لگن یا فروپاشی ستون فقرات شود، ندانند که پوکی استخوان دارند. ستون فقرات از هم پاشیده ممکن است در ابتدا به شکل کمردرد شدید، از دست دادن قد، یا تغییر شکل ستون فقرات مانند کیفوز (وضعیت خمیدگی خیلی شدید) حس یا دیده شود.

بیماری
جلوگیری از سقوط یک نگرانی عمده برای مردان و زنان مبتلا به پوکی استخوان است. افتادن می تواند احتمال شکستگی استخوان لگن، مچ دست، ستون فقرات یا بخش دیگری از اسکلت را افزایش دهد.

پیشگیری از سقوط در مردان و زنان مبتلا به پوکی استخوان

لاوه بر عوامل محیطی ذکر شده در زیر، سقوط می تواند توسط نقص بینایی یا تعادل، بیماری های مزمنی که بر عملکرد روانی یا فیزیکی تاثیر می گذارند و برخی داروها مانند آرام بخش ها و ضد افسردگی ها نیز ایجاد شود. مهم است که اشخاص مبتلا به پوکی استخوان از هرگونه تغییرات فیزیکی که تعادل یا راه رفتنشان را تحت تاثیر قرار می دهد.

31 اردیبهشت 1395

بیماری
آماس کیسه های مفصلی و التهاب تاندون دو بیماری رایج است که شامل التهاب بافت نرم اطراف عضلات و استخوان که اغلب در شانه ها، آرنج، مچ دست، ران، زانو و مچ پا است.

آماس کیسه های مفصلی و التهاب تاندون چیست

تاندون یک نوار انعطاف پذیر بافت فیبری است که عضلات را به استخوان ها وصل می کند. تاندینیتیس التهاب یک تاندون است. تاندون ها کشش عضله را به استخوان که باعث حرکت می شود، انتقال می دهند. در سراسر بدن، شامل دست ها، مچ دست ها، آرنج ها، شانه ها، ران ها، زانوها، مچ پاها و پاها یافت می شوند.

28 اردیبهشت 1395

بیماری
سیگار کشیدن و استفاده از توتون یک از مشخص ترین مولفه های خطر ساز در ایجاد بیماری قلبی می باشد.

شیوه های جلوگیری از بیماری های قلبی

بیماری های قلبی یکی از مهم ترین عوامل مرگ و میر می باشند، البته این موضوع به این معنا نیست که شما باید این بیماری را در زندگی خود بپذیرید. اگر چه شما فاقد قدرت لازم برای ایجاد تغییر در مولفه های خطر ساز - مانند تاریخ چه خانوادگی، جنسیت و سن- می باشید، اما توجه داشته باشید که همین عوامل گام های کلیدی پیشگیرانه در گرفتار شدن به بیماری های قلبی می باشند.

27 اردیبهشت 1395

بیماری
درد کمر یک مشکل آشنا برای همه است که در بازه وسیعی شامل یک درد خفیف و ثابت تا یک درد ناگهانی و شدید است که میتواند شما را ناتوان کند.

درد کمر چیست

درد کمر میتواند به طور ناگهانی به وسیله یک تصادف، افتادن یا بلند کردن یک جسم سنگین بروز کند یا در اثر تغییرات ستون فقرات که با سن اتفاق می افتد به آهستگی نمایان شود. بدون توجه به اینکه چگونه اتفاق می افتد یا چه حسی دارد، زمانی که اتفاق می افتد شما آگاه می شوید. و اگر الان کمر درد ندارید احتمالا در آینده خواهید داشت.

بیماری
عامل اصلی آن نامشخص است. بسیاری از نشانه های بیماری با التهاب رگهای خونی ایجاد میشود.

بیماری بهجت چیست

بیماری که برای اولین بار در 1937 توسط دکتر Hulusi Behçet توصیف شد، او یک متخصص پوست در ترکیه است. بیماری بهجت یک شرایط حاد است که زخمهایی در دهان و اندام تناسلی ایجاد میشود، و التهابهایی در اطراف چشم. در برخی افراد، بیماری باعث آرتروز (مفصلهای سفت شده، دردناک و ورم کرده)، مشکلات پوستی، و التهاب های لوله گوارشی، مغز و ستون فقرات نیز میشود.

بیماری
احتمال مبتلا شدن به هر نوع آرتریتی در کودکان وجود دارد، اما رایج‌ترین نوع آرتریتها که در کودکان رخ می‌دهد آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانی است.

آرتریت نوجوانی چیست

«آرتریت» به معنی التهاب مفصل می‌‌باشد. این اصطلاح اشاره به گروهی از بیماری‌ها دارد که سبب درد، تورم، سفتی و از دست دادن حرکت در مفاصل می‌شود. علاوه بر این معمولا آرتریت برای بیان بیش از 100 بیماری روماتیسمی استفاده می‌شود که علاوه بر اثر روی مفاصل، سبب درد، تورم، و سفتی در دیگر ساختارهای پشتیبان بدن از جمله ماهیچه‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها و استخوان نیز می‌شود

25 اردیبهشت 1395

بیماری
بهترین مراقبت ممکن. اطمینان حاصل کنید که کودک مراقبت دارویی مناسب را دریافت می کند و دستورالعمل های پزشک را دنبال می نماید.

چگونه خانواده می تواند به کودک مبتلا به آرتریت نوجوانی کمک کند

آرتریت نوجوانی تمامی اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد. تمامی آنها بایستی با چالش های ویژه با این بیماری مقابله نمایند. آرتریت نوجوانی می تواند در فعالیت های اجتماعی و مدرسه کودک تاثیر گذاشته و فعالیت های مربوط به مدرسه اش را مشکل تر سازد. اعضای خانواده می توانند جهت کمک فیزیکی و روحی به کودک کارهایی را انجام دهند.

بیماری
محققان دریافته اند که متوترکسات بی خطر بوده و روی برخی از کودکان مبتلا به آرتریت نوجوانی که علائم بیماری  شان با دیگر داروها رفع نمی گردد، موثر خواهد بود.

کودکان مبتلا به آرتریت نوجوانی چگونه درمان می شوند

اهداف اصلی درمان، حفظ سطح بالای عملکرد فیزیکی و اجتماعی و حفظ کیفیت خوب زندگی است. جهت دستیابی به این اهداف، پزشکان درمانهایی را جهت کاهش تورم، حفظ حرکت کامل در مفاصل آسیب دیده، تسکین درد توصیه کرده و عوارض جانبی درمان را شناسایی و پیشگیری می نمایند.

علت آلرژی پوستی ناشناخته است؛ ولی این بیماری ظاهرا از یک ترکیب ژنتیکی (ارثِی) و عوامل محیطی ناشی می شود.

علل آلرژی پوستی

علت آلرژی پوستی ناشناخته است؛ ولی این بیماری ظاهرا از یک ترکیب ژنتیکی (ارثِی) و عوامل محیطی ناشی می ...

23 اردیبهشت 1395

بیماری
آلرژی سرفه آبریزش بینی عطسه

روش های طبیعی تسکین آلرژی

40-50 میلیون انسان با این مساله همه ساله مواجه هستند : گرفتگی سر، آبریزش چشم ، آبریزش بینی و عطسه که علائم آلرژی فصلی هستند. خبر خوب این است که شما همیشه مجبور به مصرف قرص برای بهتر شدن نیستید،اگر شما هم از این مشکل رنج می برید با ادامه این مطلب با ما همراه باشید...

بیماری
گن های شکسته مشکل بسیار جدی ای با بالا رفتن سن هستند. آنها تا حد زیادی خطر مرگ را به خصوص در طول سال پس از شکستگی افزایش می دهند.

چه زمان استخوان ها می شکنند

ستخوان های شکسته در ستون فقرات شما دردناک هستند و خوب شدن آنها بسیار آهسته است. افرادی که در ستون فقراتشان استخوان های ضعیف دارند بتدریج قدشان کوتاه می شود و وضعیتشان به گوژپشتی درمی آید. با گذشت زمان یک ستون فقرات خمیده می تواند راه رفتن یا حتی نشستن را سخت کند.

22 اردیبهشت 1395

بیماری
شکستگی استخوان ها در هر سنی بسیار دردناک است. برای افراد مسن تر، استخوان ضعیف می تواند کشنده باشد. از هر 5 نفر، یک نفر با شکستگی لگن ظرف یک سال از آسیب خود می میرد.

اهمیت استحکام استخوان ها

شما می توانید سلامت استخوان خود را با دریافت کلسیم کافی، ویتامین دی و فعالیت فیزیکی بهبود بخشید. اگر شما مبتلا به پوکی استخوان یا امراض دیگر استخوانی هستید، پزشک شما می تواند آن را تشخیص داده و درمان کند. این امر می تواند کمکی برای جلوگیری از شکستگی های دردناک باشد.

بیماری
استخوان ها، بی صدا و بدون هشدار ممکن است شروع به ضعیف شدن در اوایل زندگی شما کنند اگر رژیم غذایی سالم و انواع مناسب فعالیت های بدنی نداشته باشید.

چرا استخوان های سالم برای شما مهم هستند

استخوان های قوی ما را حمایت کرده و به ما اجازه حرکت می دهند. آنها محافظ قلب، شش ها و مغز ما از آسیب هستند. استخوان های ما همچنین انبار مواد معدنی حیاتی هستند که ما برای زندگی کردن به آنها نیاز داریم. استخوان های ضعیف به سادگی می شکنند و درد وحشتناکی را بوجود می آورند. ممکن است توانایی ایستادن یا راه رفتن را از دست بدهید. و به هنگام ضعیف شدن استخوان ها، شما قدتان هم کوتاه می شود.

بیماری
انواع بسیاری از فعالیت های بدنی می تواند در سلامت استخوان ها همکاری کند ولی بسیاری از افراد به قدر کافی فعال نیستند.

استخوان هایتان را به خطر نیاندازید

به دلایل زیادی استخوان ها ضعیف می شوند. برخی از آنها خارج از کنترل شماست. اگر اعضای خانواده شما مشکلات مربوط به استخوان دارند، شما هم ممکن است در خطر باشید. برخی شرایط پزشکی نیز می تواند شما را مستعد ابتلا به بیماری استخوانی کند.