5 خرداد 1395

کودک ممکن است ایرادگیر شود و نگهداری او از خاراندن و مالش پوستش سخت و غیر ممکن باشد. پرت کردن حواس کودک و ارائه فعالیت هایی که دست های او را مشغول نگه دارد، مفید است
بیماری

آلرژی پوستی و کیفیت زندگی

اگرچه علائم آلرژی پوستی می تواند سخت و ناراحت کننده باشد، این بیماری می تواند با موفقیت مدیریت شود. افرادی مبتلا به آلرژی پوستی می توانند زندگی های سالم و پرباری داشته باشند. کلیدهای کیفیت زندگی بستگی به اطلاعات کافی داشتن؛ آگاه بودن از علائم و علت احتمالی آنها؛ و توسعه مشارکت با بیمار یا اعضای خانواده مراقب، پزشک، و دیگر متخصصان سلامت دارد.

4 خرداد 1395

بسیاری از افراد از گیاهان و یا داروهایی که شما می توانید بدون نسخه برای درد خریداری کنید، استفاده می کنند. شما باید به پزشک خود بگویید که آیا می توانید این کار را انجام دهید.
بیماری

در صورت داشتن آرتروز چکار می توانم انجام دهم

فقط یک پزشک می تواند بگوید که آیا شما آرتروز یا بیماری مرتبط دارید و چه کاری در مورد آن انجام دهید. این مهم است که صبر نکنید. شما نیاز خواهید داشت که به پزشک بگویید که چه احساسی دارید و کجای بدنتان درد می کند.

3 خرداد 1395

این مقاله برای کسانی است که آلرژی پوستی (اغلب "اگزما" نامیده می شود) دارند، والدین و مراقبان کودکان مبتلا به آلرژی پوستی و دیگران که به یادگیری بیشتر در مورد این بیماری علاقمندند.
بیماری

آلرژی پوست (نوعی از اگزما)

این مقاله بیماری و علائم آن را شرح می دهد و شامل اطلاعاتی راجع به تشخیص و درمان و نیز تلاش های پژوهش حاضر که توسط موسسه ملی آرتروز و بیماری های اسکلتی عضلانی و پوست (NIAMS) و اجزای دیگر دپارتمان امریکایی موسسات ملی خدمات انسانی و سلامت (NIH) حمایت می شوند.

 آرتروز در بسیاری از مردم با احساس درد و سفتی در بدنشان شروع می شود.
بیماری

آرتروز چیست

گاهی اوقات دست ها یا زانوها یا شانه های آنها دردناک می شود و تکان دادن آن سخت می شود و ممکن است متورم شود. این افراد ممکن است آرتروز داشته باشند (ar-THRY-tis) . آرتروز ممکن است به واسطه التهاب (in-flah-MAY-shun) بافت پوشاننده مفاصل بوجود آید.

2 خرداد 1395

در طول عمر یک شخص، استخوان قدیمی حذف (جذب) و استخوان جدید به اسکلت اضافه (تشکیل) می شود.
بیماری

بررسی اجمالی پوکی استخوان

استخوان بافت زنده و در حال رشد است. اکثرا از کلاژن، پروتئینی که چارچوب نرمی را فراهم می آورد، و کلسیم فسفات، ماده معدنی ای که قدرت و سختی به چارجوب اضافه می کند، ساخته شده است.

1 خرداد 1395

تلاش برای از بین بردن سقوط ممکن است همچنین باعث شود که عضلات چهار سر منقبض شود و تاندون چهار سر بالای کلاه زانو  یا تاندون پتلار زیری آن پاره شود.
بیماری

چه بخش هایی از بدن تحت تاثیر التهاب قرار می گیرند

آسیب های تاندون آشیل شامل ناراحتی، کشیدگی یا پارگی تاندون متصل به عضلات ساق پا به پشت پاشنه پا می باشد. التهاب تاندون آشیل یک آسیب معمول استفاده بیش از حد است، ولی می تواند همچنین با عضلات ساق سفت یا ضعیف یا هر وضعیتی که باعث شود که تاندون انعطاف پذیریش کم شود و سفت تر مانند آرتروز واکنشی یا پیری طبیعی شود، ایجاد شود.

31 اردیبهشت 1395

آماس کیسه های مفصلی و التهاب تاندون دو بیماری رایج است که شامل التهاب بافت نرم اطراف عضلات و استخوان که اغلب در شانه ها، آرنج، مچ دست، ران، زانو و مچ پا است.
بیماری

آماس کیسه های مفصلی و التهاب تاندون چیست

تاندون یک نوار انعطاف پذیر بافت فیبری است که عضلات را به استخوان ها وصل می کند. تاندینیتیس التهاب یک تاندون است. تاندون ها کشش عضله را به استخوان که باعث حرکت می شود، انتقال می دهند. در سراسر بدن، شامل دست ها، مچ دست ها، آرنج ها، شانه ها، ران ها، زانوها، مچ پاها و پاها یافت می شوند.

ریک پزشک عمومی یا یک درمانگر فیزیکی می تواند علل رایج التهاب تاندون و آماس کیسه مفصلی را درمان کند.
بیماری

چگونه آماس کیسه مفصلی و التهاب تاندون درمان می شوند

تمرکز درمان بر بهبود کیسه مفصلی یا تاندون آسیب دیده است. اولین قدم در درمان هر دوی این وضعیت ها، کاهش درد و التهاب با استراحت، فشرده سازی، بالا بردن، و داروهای ضد التهابی مانند آسپرین، ناپروکسن یا ایبوپروفن است.

28 اردیبهشت 1395

سیگار کشیدن و استفاده از توتون یک از مشخص ترین مولفه های خطر ساز در ایجاد بیماری قلبی می باشد.
بیماری

شیوه های جلوگیری از بیماری های قلبی

بیماری های قلبی یکی از مهم ترین عوامل مرگ و میر می باشند، البته این موضوع به این معنا نیست که شما باید این بیماری را در زندگی خود بپذیرید. اگر چه شما فاقد قدرت لازم برای ایجاد تغییر در مولفه های خطر ساز - مانند تاریخ چه خانوادگی، جنسیت و سن- می باشید، اما توجه داشته باشید که همین عوامل گام های کلیدی پیشگیرانه در گرفتار شدن به بیماری های قلبی می باشند.

27 اردیبهشت 1395

درد کمر یک مشکل آشنا برای همه است که در بازه وسیعی شامل یک درد خفیف و ثابت تا یک درد ناگهانی و شدید است که میتواند شما را ناتوان کند.
بیماری

درد کمر چیست

درد کمر میتواند به طور ناگهانی به وسیله یک تصادف، افتادن یا بلند کردن یک جسم سنگین بروز کند یا در اثر تغییرات ستون فقرات که با سن اتفاق می افتد به آهستگی نمایان شود. بدون توجه به اینکه چگونه اتفاق می افتد یا چه حسی دارد، زمانی که اتفاق می افتد شما آگاه می شوید. و اگر الان کمر درد ندارید احتمالا در آینده خواهید داشت.

عامل اصلی آن نامشخص است. بسیاری از نشانه های بیماری با التهاب رگهای خونی ایجاد میشود.
بیماری

بیماری بهجت چیست

بیماری که برای اولین بار در 1937 توسط دکتر Hulusi Behçet توصیف شد، او یک متخصص پوست در ترکیه است. بیماری بهجت یک شرایط حاد است که زخمهایی در دهان و اندام تناسلی ایجاد میشود، و التهابهایی در اطراف چشم. در برخی افراد، بیماری باعث آرتروز (مفصلهای سفت شده، دردناک و ورم کرده)، مشکلات پوستی، و التهاب های لوله گوارشی، مغز و ستون فقرات نیز میشود.

احتمال مبتلا شدن به هر نوع آرتریتی در کودکان وجود دارد، اما رایج‌ترین نوع آرتریتها که در کودکان رخ می‌دهد آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانی است.
بیماری

آرتریت نوجوانی چیست

«آرتریت» به معنی التهاب مفصل می‌‌باشد. این اصطلاح اشاره به گروهی از بیماری‌ها دارد که سبب درد، تورم، سفتی و از دست دادن حرکت در مفاصل می‌شود. علاوه بر این معمولا آرتریت برای بیان بیش از 100 بیماری روماتیسمی استفاده می‌شود که علاوه بر اثر روی مفاصل، سبب درد، تورم، و سفتی در دیگر ساختارهای پشتیبان بدن از جمله ماهیچه‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها و استخوان نیز می‌شود

25 اردیبهشت 1395

علت آلرژی پوستی ناشناخته است؛ ولی این بیماری ظاهرا از یک ترکیب ژنتیکی (ارثِی) و عوامل محیطی ناشی می شود.
بیماری

علل آلرژی پوستی

کودکان احتمالا بیشتر در معرض گسترش این بیماری هستند درصورتی که یکی از والدین این بیماری یا بیماری حساسیتی دیگری مانند آسم یا تب یونجه داشته باشد. اگر پدر و مادر هر دو یک بیماری حساسیتی داشته باشند، احتمال افزایش می یابد.

در صورت مشاهده تورم مفصل یا دیگر تغییرات در مفصل مبتلا به آرتریت، بایستی مداوما به مدت حداقل 6 هفته به پزشک مراجعه شود تا آرتریت نوجوانی تشخیص داده شود.
بیماری

آرتریت نوجوانی چگونه تشخیص داده می شود

طبقه بندی علائم آرتریت نوجوانی، بایستی قبل از 16 سالگی شروع شود. معمولا دکترها آرتریت نوجوانی را بهمراه برخی حالات ممکن دیگر، زمانی تشخیص می‌دهند که در کودک درد یا تورم مداوم مفصل، خارش بیش از حد پوست، و تب همراه با تورم غدد لنفاوی یا التهاب اندام های داخلی دیده شود.

23 اردیبهشت 1395

ورزشهایی مانند تای چی و یوگا یا ورزش تحمل وزن که تعادل شما را به چالش میکشد برای امتحان خوب هستند.
بیماری

آیا میتوان از بروز کمردرد جلوگیری کرد

استفاده از یک رژیم غذایی سالم مهم است. خوردن برای حفظ وزن مناسب یا برای کم کردن وزن برای افرادی که اضافه وزن دارند، از قرار دادن استرسهای آسیب زا و غیر ضروری بر روی کمر جلوگیری میکند. اگر میخواهید ستون فقرات خود را با استخوانهایش سالم نگه دارید باید کلسیم و ویتامین D کافی را به طور روزانه دریافت کند.

از پزشک خانواده تا دکترهایی که متخصص ناهنجاریهای سیستم عصبی و اسکلتی و عضلانی هستند.
بیماری

چه زمانی برای درد کمر به دکتر مراجعه کنم

در اکثر مواقع نیاز به مراجعه دکتر نیست چون معمولا درد بدون درمان از بین میروند. معمولا مراجعه به دکتر زمانی که مورمور یا بی احساسی وجود دارد، اگر درد شدید باشد و با مصرف دارو و استراحت برطرف نشود، یا اگر درد ناشی از افتادن یا جراحت باشد. مراجعه به دکتر زمانی که کمردر طوام با علایم زیر باشد ضروری است، مشکل دفع ادرار، ضعف، درد یا بی حسی در پاها، تب یا از دست دادن وزن. این علایم نشان دهنده مشکلات جدی است که نیازمند درمان سریع هستند.

گن های شکسته مشکل بسیار جدی ای با بالا رفتن سن هستند. آنها تا حد زیادی خطر مرگ را به خصوص در طول سال پس از شکستگی افزایش می دهند.
بیماری

چه زمان استخوان ها می شکنند

گن های شکسته مشکل بسیار جدی ای با بالا رفتن سن هستند. آنها تا حد زیادی خطر مرگ را به خصوص در طول سال پس از شکستگی افزایش می دهند.

22 اردیبهشت 1395

شکستگی استخوان ها در هر سنی بسیار دردناک است. برای افراد مسن تر، استخوان ضعیف می تواند کشنده باشد. از هر 5 نفر، یک نفر با شکستگی لگن ظرف یک سال از آسیب خود می میرد.
بیماری

اهمیت استحکام استخوان ها

شما می توانید سلامت استخوان خود را با دریافت کلسیم کافی، ویتامین دی و فعالیت فیزیکی بهبود بخشید. اگر شما مبتلا به پوکی استخوان یا امراض دیگر استخوانی هستید، پزشک شما می تواند آن را تشخیص داده و درمان کند. این امر می تواند کمکی برای جلوگیری از شکستگی های دردناک باشد.

استخوان ها، بی صدا و بدون هشدار ممکن است شروع به ضعیف شدن در اوایل زندگی شما کنند اگر رژیم غذایی سالم و انواع مناسب فعالیت های بدنی نداشته باشید.
بیماری

چرا استخوان های سالم برای شما مهم هستند

استخوان های قوی ما را حمایت کرده و به ما اجازه حرکت می دهند. آنها محافظ قلب، شش ها و مغز ما از آسیب هستند. استخوان های ما همچنین انبار مواد معدنی حیاتی هستند که ما برای زندگی کردن به آنها نیاز داریم. استخوان های ضعیف به سادگی می شکنند و درد وحشتناکی را بوجود می آورند. ممکن است توانایی ایستادن یا راه رفتن را از دست بدهید. و به هنگام ضعیف شدن استخوان ها، شما قدتان هم کوتاه می شود.

انواع بسیاری از فعالیت های بدنی می تواند در سلامت استخوان ها همکاری کند ولی بسیاری از افراد به قدر کافی فعال نیستند.
بیماری

استخوان هایتان را به خطر نیاندازید

به دلایل زیادی استخوان ها ضعیف می شوند. برخی از آنها خارج از کنترل شماست. اگر اعضای خانواده شما مشکلات مربوط به استخوان دارند، شما هم ممکن است در خطر باشید. برخی شرایط پزشکی نیز می تواند شما را مستعد ابتلا به بیماری استخوانی کند.